poster

Zelená míle

 • USA

  The Green Mile

 • Slovensko

  Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Film získává na intenzitě s přibývajícím dějem. Postupně vás to "vcucává." Při jedné z finálních scén jsem vstal ze židle a fascinovaně couval od obrazovky! Skvělé. Od Darabonta další perfektní práce, King mě začíná zajímat :-)(29.3.2004)

 • Gemini
  ****

  Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera...(22.3.2003)

 • dobytek
  ***

  Tom Hanks spíš vypadal jako nějakej pečovatel v ústavu pro nevyléčitelně nemocný, takže nechápu, jak ho někdo může tak chválit. Už vidim, jak takovej dozorce se baví s vězněma jako největší kámoš a pak je skoro se slzama v očích popraví :-) Ale musim uznat, že jsem fakt záviděl tomu maníkovi, jak dělal ten trik, že mu z pusy lítaly ty mouchy. To bych chtěl umět taky.(30.4.2006)

 • Viktooorka
  *****

  Další mistrovské dílo. Změnil mi pohled na trest smrti. Vždycky jsem se držela hesla: "Oko za Oko.." ale díky tomuhle filmu jsem benevolentní. Tento film mě tak uchvátil, že teď ani nemám slov. Příběh o velkém černochovi, který má božskou moc a je odsouzen k smrtni za něco co neuděl. Příběh který nenechá chladným i člověka se psím čumákem. V kombinaci s bachařem Hanksem, opravdu nezapomenutelný.(31.3.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Viděno nejméně 4x a stále precizní...(29.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace