Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Skvělý film. Tak proč jen čtyři hvězdy? Poněvadž nevidím nic pozitivního na tom, když se mě někdo pokouší tři hodiny v kuse dojmout ze všech světových stran. Ale jinak je to opravdu skvělý film.(19.7.2011)

Opravdu originálně uchopený příběh novodobého příchodu Krista a ač jsem bezvěrec, byl jsem dojat... Výtka by tu ovšem byla - možná že je Darabontův film až příliš prvoplánově slzopudný. Dokonalý námět, skoro dokonalý film...(14.7.2014)

Na poprvé jsem si říkal:Moc dlouhé, nuda, jen ten Tom Hanks byl dobrý. Po druhé je to lepší film. Po třetí je to skvělé začínám brečet. Po čtvrté to považuji za jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších film co jsem viděl. Zásada po tomhle filmu:Nedejte na první dojem!!(12.11.2003)

Další mistrovské dílo. Změnil mi pohled na trest smrti. Vždycky jsem se držela hesla: "Oko za Oko.." ale díky tomuhle filmu jsem benevolentní. Tento film mě tak uchvátil, že teď ani nemám slov. Příběh o velkém černochovi, který má božskou moc a je odsouzen k smrtni za něco co neuděl. Příběh který nenechá chladným i člověka se psím čumákem. V kombinaci s bachařem Hanksem, opravdu nezapomenutelný.(31.3.2009)

Nejsem moc velkým přítelem Shawshanku, ale tahle "druhá vězeňská kingovka" mě vzala. Knihu jsem četl ještě předtím než byla zfilmována, a vůbec se mi nelíbila. Darabont z ní ale vytáhl to podstatné, a přetavil ten materiál do snad nejlepší možné podoby. Všechna čest. Opravdu, po zklamání z knihy, pro mě velice příjemné překvapení! Míval jsem před lety podobné problémy jako Hanksův dozorce (ano, ty s močením), a stejně jako on jsem z nouze vzal podobně hnusnou práci, takže tady jsem byl okamžitě v obraze. Také doba, kdy se Zelená míle odehrává, má v sobě určitou nostalgickou příchuť "starých dobrých časů". A to já můžu. Příběhem jsem se nechal dojmout bez nejmenšího problému, a rád se na tuhle mimořádně povedenou kingovskou adaptaci kdykoliv znovu podívám.(31.5.2007)

• - Michael Clarke Duncan chodil během celého natáčení po různých stupíncích a krabicích, aby dosáhl výšky potřebné pro postavu Johna Coffeyho. (IvcaSammet)

• - Spoiler: Michaelu Clarku Duncanovi, který si zahrál Johna Coffeyho, bylo nepříjemné chytit Toma Hankse coby Paula Edgecomba v rozkroku ve scéně, kdy z něj vytahuje infekci, a tak si Hanks dal do kalhot prázdnou láhev na vodu. (IvcaSammet)

• - Natáčení popravy Eduarda Delacroixe (Michael Jeter) probího celý týden. A protože Doug Hutchison měl jako Percy Wetmore vést tuto popravu, musel svoji řeč opakovat pořád dokola. A tak jednou ze srandy řekl všem komparzistům hrajícím publikum, že pokud někdo z nich zopakuje jeho řeč bez chyby, dá mu 20 amerických dolarů. Netušil ale, že byly vytvořeny obrovské cedule s velkými písmeny, na kterých byla napsaná celá jeho řeč, a tak komparzistům jen stačilo správně přečíst text z cedulí. Když "soutěž" začala, štáb jen zdvihl cedule za Dougovými zády. Několika lidem se to podařilo přečíst, a tak Doug přišel zhruba o 60 dolarů. (IvcaSammet)