Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Jeden z největších filmových zážitků, jaké jsme mohli na plátně kdy vidět. Tak působivě natočené dílo se vidí jen málokdy. Závěrečná scéna mě naprosto dostala, že jsem nemohl ani nabrat dech. Frank Darabont toho sice moc nenatočí ale když už se do něčeho pustí, tak to opravdu stojí za to.(30.11.2007)

Zázraky se dějí nejen na Zelené míli, ale i při natáčení filmů. Konečně film podle Kingovy knihy, který dělá čest mistru napětí i ve filmové podobě. Chválit výkon Toma Hankse je nošením dílů do telenovely, ale přesto se toho dopustím.(22.6.2007)

Od Darabonta nemůžete čekat nic jiného než skvost.(25.6.2004)

Čistých pět to není, ale je to prostě nádherný kus filmařiny...(24.6.2006)

Darabont i napodruhé dokázal, že se vězeňskými chodbami, celami a zákoutími, stejně jako lidskými příběhy, charaktery a rysy umí proplétat více než dobře. Výborné obsazení, chvíle napětí se střídají s chvílemi melancholie, nenávisti a smutku a ty zase nahrazují pocity životní síly a plnosti. Všechny drobnosti do sebe měkce a lehce zapadnou... je to krása. Přesto ale stavím Shawshank maličko výš. 95% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/287 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.2.2008)