poster

Zelená míle

 • USA

  The Green Mile

 • Slovensko

  Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  *****

  Darabont i napodruhé dokázal, že se vězeňskými chodbami, celami a zákoutími, stejně jako lidskými příběhy, charaktery a rysy umí proplétat více než dobře. Výborné obsazení, chvíle napětí se střídají s chvílemi melancholie, nenávisti a smutku a ty zase nahrazují pocity životní síly a plnosti. Všechny drobnosti do sebe měkce a lehce zapadnou... je to krása. Přesto ale stavím Shawshank maličko výš. 95% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/287 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.2.2008)

 • Shit
  *****

  Úžasný herecký výkony Toma hankse a Michaela Clarkea Duncana, kteří z originálního nápadu udělali naprosto fascinující tříhodinové dílo, které snad nemá ani chybu. Frank Darabont zůstal jen o něco málo pozdu za svým nejlepším filmem, také z vězeňského prostředí Vykoupení z věznice Shawshank(8.12.2003)

 • Djoker
  *****

  Jelikož jsem četl knihu, čekal jsem, že film, jak už to tak bývá, nebude knize sahat ani po kolena. Jak hodně jsem se však mýlil. Darabont vytvořil znovu filmovou perlu z vězěňského prostředí se skvělým Hanksem a Duncanem, který zahrál Johna Coffeyho přesně tak, jak jsem si ho představoval pří čtení knihy. I když jsem věděl, jak Coffey dopadne, film mě tak pohltil, že jsem na knihu úplně zapomněl.(26.8.2009)

 • Gimli
  *****

  Opravdu precizní, vybroušené dílo, na kterém nenacházím chybu. Zajímavé je, jak věrně se Darabont drží Kingovy knihy, a vyvrací tak fámy o tom, že věrnost předloze bývá na škodu. Ve zdejších komentářích bylo napsáno mnoho, takže já mám jenom jednu poznámku. Všichni, kterým se zdá tento film silný a působivý, vězte, že kniha je o třídu působivější. To není výtka filmu, ale doporučení knihy...(13.6.2004)

 • golfista
  *****

  Darabont - specialista na vězeňské drama :) Nádherný dojemný snímek s nádechem mystiky jako adaptace knihy Stephena Kinga. Vynikající výkon Toma Hankse v hlavní roli Paula Edgecomba, jeho kolegy Davida Morse a také černého obra M.C. Duncana jako John Coffey. Nezapomenutelný film.(16.4.2003)

 • - V originálním znění nazval Percy Wetmore (Doug Hutchison) při první setkání myšku Mr. Jingles oslovením "scurvy", v překladu mizerný, bídný. V angličtině je scurvy nazýván stav způsobený nedostatkem vitamínu C. Myši mají aktivní gen, který syntetizuje vitamín C. (IvcaSammet)

 • - Na pohřbu Elaine Connely (Eve Brent) jsou na hřbitově vidět náhrobky s nápisy "Story" a "Storey". (IvcaSammet)

 • - Doug Hutchison, představitel Percyho Wetmora, dostal "nejhlučnější" boty. Podle režiséra se skvěle hodily k otravné povaze jeho postavy. (IvcaSammet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace