Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Skvělý film. Tak proč jen čtyři hvězdy? Poněvadž nevidím nic pozitivního na tom, když se mě někdo pokouší tři hodiny v kuse dojmout ze všech světových stran. Ale jinak je to opravdu skvělý film.(19.7.2011)

Další nezapomenutelný zážitek od přeborníka na věznice Franka Darabonta. Velmi dojemný snímek, při kterém více citlivým povahám možná ukápne a nějaká ta slzička. Tom Hanks skvělý jako vždy a výkon Michaela Clarka Duncana byl vskutku ohromující. Můzu jen doporučit. Pět hvězdiček.(30.9.2007)

Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera...(22.3.2003)

Od Darabonta nemůžete čekat nic jiného než skvost.(25.6.2004)

Zázraky se dějí nejen na Zelené míli, ale i při natáčení filmů. Konečně film podle Kingovy knihy, který dělá čest mistru napětí i ve filmové podobě. Chválit výkon Toma Hankse je nošením dílů do telenovely, ale přesto se toho dopustím.(22.6.2007)