Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Film se dost verne drzi knizky, ale ackoliv byla knizka skvela, tak film je jeste lepsi. Darabont se opet zameril na vezeni, i kdyz uz jen na to pro cekatele na popravu a opet natocil velmi silny a poutavy drama. K tomu tu je navic neco toho tajemna, skvelej Hanks, dokonale silenej Rockwell a citlivej Duncan. Navic ma film i zajimavej pribeh a dokaze zaujmout a nektery sceny jsou i krapet drsnejsi. Jedno z nejlepsich dramat.(6.5.2007)

až budete bloudit v temnotách, modlete se, aby jste potkali Johna Coffyho. jmenuje se jako kafe, jen se to jinak píše. určitě ho poznáte, protože žádnej jinej obrovskej černoch, který se boji tmy a občas v noci pláče vám z tý tmy nepomůže. možná vám cestou řekne něco jako ,,nešlo to vrátit šéfe", ale vy strach mít nemusíte, pokuď zrovna nejste zlí lidé. možná taky vzpomene na paula edgecomba, jak mu splnil poslední přání a taky jak byl v kině. jen stěmi, kteří mu veřili. myslím, že o posledních slovech, která slyšel s vámi mluvit nebude. stejně by vám poloha 1, poloha 2 , asi nic neřekli. ale když se mu podíváte upřímně do očí, jistě zahlédnete pana Jinglese, tedy naději. pro nás, pro všechny. a až vás vyvede zpět, pronese svojí typickou omluvu ,, teď si potřebuji odpočinout. jsem hrozně utahanej šéfe. jako pes". a vy buďte rádi, že to šlo vrátit! a poděkujte. i za mě.(4.2.2006)

9 / 10 Zelená míľa je unikátna v tom, aké široké spektrum emócií vo vás dokáže vyvolať - budete sa smiať, budete plakať, budete sa báť, bude vám smutno a po chrbte vám neraz prebehnú nepríjemné zimomriavky. To všetko v krásnom, stoosemdesiatosem minút dlhom darčekovom balení až po okraj naplnenom excelentnými hereckými výkonmi, vynikajúcou hudbou a bezchybnou réžiou. Jedna z najlepších knižných adaptácií vôbec.(22.11.2005)

Film získává na intenzitě s přibývajícím dějem. Postupně vás to "vcucává." Při jedné z finálních scén jsem vstal ze židle a fascinovaně couval od obrazovky! Skvělé. Od Darabonta další perfektní práce, King mě začíná zajímat :-)(29.3.2004)

Jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších filmů společně s Přeletem nad kukaččím hnízdem, Vykoupení z věznice Shawshank patří mezi filmově nejdojemnější špičku, kde padají slzy jako ze střechy domu dešťového ráje. Klenot plný emocí a skvělý herecký pojetí Toma Hankse a Michaela Clarkeho Duncana ve vězeňském dramatu. Abych nezapomněl výborně zahrál i David Morse a psychopat Sam Rockwell. Darabont vězeňské drama umí na jedničku!(4.9.2011)

• - V domě s pečovatelskou službou, kde žije starý Paul Edgecomb (Dabbs Greer), je na chodbách úplně stejná podlaha jako na bloku E. (IvcaSammet)

• - Tom Hanks měl původně hrát i postavu starého Paula Edgecomba, ale nepomohlo ani silné líčení, aby vypadal na věk, který měl hrát. Do role byl tedy obsazen Dabbs Greer. (don corleone)

• - Film byl původně zasazen do roku 1932, ale posléze posunut, aby v něm mohl figurovat snímek Top Hat (1935), který je zmíněn. (don corleone)