poster

Zelená míle

 • USA

  The Green Mile

 • Slovensko

  Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  *****

  Čau, náčelníku, napiš nám z pekla, jestli je tam dost horko...... U mňa najlepší film z prostredia väznice, najlepší film podľa Kingovej knihy a jeden z najlepších filmov čo som kedy videl. Má to tri hodiny, veľmi pomalé tempo, ale je to tak zaujímavo natočené, že film nenudí ani chvíľu. Veľmi emotívne dielo s perfektnými hercami a veľkým srdcom. Vždy mi na konci tečú slzy.(14.9.2011)

 • choze
  *****

  Pět let po SHAWSHANKU servíruje Frank Darabont neméně chutný nášup - ještě jedno dojemné vězeňské retro podle Kinga a mohla by z toho být luxusní trilogie. King si tentokrát vystačil místo celého vězení jen s jeho nejatraktivnější částí - celou smrti, přihodil nehororový nadpřirozený prvek a opět vysoustružil skvěle odvyprávěný chlapský doják. A Darabont ho zručně převedl do filmu, přičemž zásadní podíl na parádním výsledku nemá jen kvalitní předloha, ale taky přesné obsazení a výborné herecké výkony.(5.2.2016)

 • Radek99
  ****

  Opravdu originálně uchopený příběh novodobého příchodu Krista a ač jsem bezvěrec, byl jsem dojat... Výtka by tu ovšem byla - možná že je Darabontův film až příliš prvoplánově slzopudný. Dokonalý námět, skoro dokonalý film...(14.7.2014)

 • Hal_Moore
  *****

  Scénář pro Kingovu Zelenou míli byl výborně napsán, nebo přepsán dle knihy, jak chcete. Prostě a jednoduše i další film Franka Darabonta zůstal věrný Kingově románu. Herci byli vynikající a celkový snímek je velmi dojemný. Doporučuji všem, co mají Stephena Kinga v oblibě a obzvláště jej doporučuji všem, kterým se líbilo Vykoupení z věznice Shawshank.(24.9.2005)

 • Boss321
  *****

  Další nezapomenutelný zážitek od přeborníka na věznice Franka Darabonta. Velmi dojemný snímek, při kterém více citlivým povahám možná ukápne a nějaká ta slzička. Tom Hanks skvělý jako vždy a výkon Michaela Clarka Duncana byl vskutku ohromující. Můzu jen doporučit. Pět hvězdiček.(30.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace