Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Scénář: Frank Darabont .. Když už se Frank Darabont rozhodne místo psaní scénářů i něco natočit, stojí to za to!! I při prvním shlédnutí mi víc než tříhodinová stopáž uběhla velmi rychle a na konci jsem skutečně zíral. Výborná adaptace, skvělé obsazení a další filmový klenot! Nejen to je Green Mile..(27.3.2005)

až budete bloudit v temnotách, modlete se, aby jste potkali Johna Coffyho. jmenuje se jako kafe, jen se to jinak píše. určitě ho poznáte, protože žádnej jinej obrovskej černoch, který se boji tmy a občas v noci pláče vám z tý tmy nepomůže. možná vám cestou řekne něco jako ,,nešlo to vrátit šéfe", ale vy strach mít nemusíte, pokuď zrovna nejste zlí lidé. možná taky vzpomene na paula edgecomba, jak mu splnil poslední přání a taky jak byl v kině. jen stěmi, kteří mu veřili. myslím, že o posledních slovech, která slyšel s vámi mluvit nebude. stejně by vám poloha 1, poloha 2 , asi nic neřekli. ale když se mu podíváte upřímně do očí, jistě zahlédnete pana Jinglese, tedy naději. pro nás, pro všechny. a až vás vyvede zpět, pronese svojí typickou omluvu ,, teď si potřebuji odpočinout. jsem hrozně utahanej šéfe. jako pes". a vy buďte rádi, že to šlo vrátit! a poděkujte. i za mě.(4.2.2006)

Od Darabonta nemůžete čekat nic jiného než skvost.(25.6.2004)

Hodně emocionální film - ať už svým vlezlým patosem, zázraky, popravami nebo chováním pochcánka Percyho (ten klučina přímo sváděl k sadistickým myšlenkám na mučení jeho zamindrákované osůbky). Ovšem většinu mé pozornosti a náklonnosti si nezískaly hlavní postavy (Hanksovy problémy mě absolutně nezajímaly, John "Boží zázrak" Coffey téměř taky ne), nýbrž ty, které se za hlavní rozhodně považovat nedají - vtipálek "zkoušeč elektrického křesla" ("doufám, že mi odpustěj, už to nikdy neudělám, to je jistý", "je to pro mě šokující" hehe), dozorce Dean, na kterého se příjemně koukalo (no aby taky ne, když ho hrál Barry Pepper) a v malé roli také Gary Sinise (ten byl taky spíš jen na to koukání - jeho role byla na nic, škoda) - ale především jedna postava, kvůli které na Míli mrknu vždy ráda znovu - Divokej Bill, aneb neskutečné kreace ve skvostném podání Sama Rockwella. Ten chlap je magor... magor k sežrání. Díky, Same - nebýt tebe, ten patos by mě asi rozmačkal...(15.2.2007)

Soundtrack Thomas Newman: 1. Old Alabama (Album Version) ,2. Monstrous Big (Album Version) ,3. The Two Dead Girls (Album Version) ,4. The Mouse On The Mile (Album Version) ,5. Foolishment (Album Version) ,6. Billy-Be-Frigged (Album Version) ,7. Coffey's Hands (Album Version) ,8. Cheek To Cheek (Album Version) ,9. Condemned Man (Album Version) ,10. Limp Noodle (Album Version) ,11. Scared Of The Dark (Album Version) ,12. Wild Bill (Album Version) ,13. Cigar Box (Album Version) ,14. Circus Mouse (Album Version) ,15. The Bad Death Of Eduard Delacroix (Album Version) ,16. Boy's Eye (Album Version) ,17. Two Run-Throughs (Album Version) ,18. Red Over Green (Album Version) ,19. I Can't Give You Anything But Love (Album Version) ,20. That's The Deal (Album Version) ,21. L'homme Mauvais (Album Version) ,22. An Offense To The Heart (Album Version) ,23. Morphine & Cola (Album Version) ,24. Night Journey (Album Version) ,25. Danger Of Hell (Album Version) ,26. Done Tom Turkey (Album Version) ,27. Did You Ever See A Dream Walking (Album Version) ,28. Trapingus Parish (Album Version) ,29. Boogeyman (Album Version) ,30. Shine My Knob (Album Version) ,31. Briar Ridge (Album Version) ,32. Coffey On The Mile (Album Version) ,33. Punishment (Album Version) ,34. Charmaine (Album Version) ,35. Now Long Gone (Album Version) ,36. No Exceptions (Album Version) ,37. The Green Mile (Album Version),(12.5.2011)