Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Od Darabonta nemůžete čekat nic jiného než skvost.(25.6.2004)

Jeden z největších filmových zážitků, jaké jsme mohli na plátně kdy vidět. Tak působivě natočené dílo se vidí jen málokdy. Závěrečná scéna mě naprosto dostala, že jsem nemohl ani nabrat dech. Frank Darabont toho sice moc nenatočí ale když už se do něčeho pustí, tak to opravdu stojí za to.(30.11.2007)

Jelikož jsem četl knihu, čekal jsem, že film, jak už to tak bývá, nebude knize sahat ani po kolena. Jak hodně jsem se však mýlil. Darabont vytvořil znovu filmovou perlu z vězěňského prostředí se skvělým Hanksem a Duncanem, který zahrál Johna Coffeyho přesně tak, jak jsem si ho představoval pří čtení knihy. I když jsem věděl, jak Coffey dopadne, film mě tak pohltil, že jsem na knihu úplně zapomněl.(26.8.2009)

Film získává na intenzitě s přibývajícím dějem. Postupně vás to "vcucává." Při jedné z finálních scén jsem vstal ze židle a fascinovaně couval od obrazovky! Skvělé. Od Darabonta další perfektní práce, King mě začíná zajímat :-)(29.3.2004)

Úžasný herecký výkony Toma hankse a Michaela Clarkea Duncana, kteří z originálního nápadu udělali naprosto fascinující tříhodinové dílo, které snad nemá ani chybu. Frank Darabont zůstal jen o něco málo pozdu za svým nejlepším filmem, také z vězeňského prostředí Vykoupení z věznice Shawshank(8.12.2003)