Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Darabont podruhé vstoupil do stejné řeky. Po Shawshanku opět natočil film z vězeňského prostředí a opět podle románu Stephena Kinga. A opět skvěle. Co skvěle, úžasně!! Když jsem šel z kina, byl jsem jako opařený. Doma jsem nadskakoval nadšením, že jsem viděl nejlepší film svého života. Teď s odstupem mé emoce vychladly, ale rozhodně řadím Zelenou míli mezi nejpozoruhodnější filmy posledních let.(13.4.2003)

Darabont i napodruhé dokázal, že se vězeňskými chodbami, celami a zákoutími, stejně jako lidskými příběhy, charaktery a rysy umí proplétat více než dobře. Výborné obsazení, chvíle napětí se střídají s chvílemi melancholie, nenávisti a smutku a ty zase nahrazují pocity životní síly a plnosti. Všechny drobnosti do sebe měkce a lehce zapadnou... je to krása. Přesto ale stavím Shawshank maličko výš. 95% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/287 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.2.2008)

Tom Hanks spíš vypadal jako nějakej pečovatel v ústavu pro nevyléčitelně nemocný, takže nechápu, jak ho někdo může tak chválit. Už vidim, jak takovej dozorce se baví s vězněma jako největší kámoš a pak je skoro se slzama v očích popraví :-) Ale musim uznat, že jsem fakt záviděl tomu maníkovi, jak dělal ten trik, že mu z pusy lítaly ty mouchy. To bych chtěl umět taky.(30.4.2006)

Od Darabonta nemůžete čekat nic jiného než skvost.(25.6.2004)

Soundtrack Thomas Newman: 1. Old Alabama (Album Version) ,2. Monstrous Big (Album Version) ,3. The Two Dead Girls (Album Version) ,4. The Mouse On The Mile (Album Version) ,5. Foolishment (Album Version) ,6. Billy-Be-Frigged (Album Version) ,7. Coffey's Hands (Album Version) ,8. Cheek To Cheek (Album Version) ,9. Condemned Man (Album Version) ,10. Limp Noodle (Album Version) ,11. Scared Of The Dark (Album Version) ,12. Wild Bill (Album Version) ,13. Cigar Box (Album Version) ,14. Circus Mouse (Album Version) ,15. The Bad Death Of Eduard Delacroix (Album Version) ,16. Boy's Eye (Album Version) ,17. Two Run-Throughs (Album Version) ,18. Red Over Green (Album Version) ,19. I Can't Give You Anything But Love (Album Version) ,20. That's The Deal (Album Version) ,21. L'homme Mauvais (Album Version) ,22. An Offense To The Heart (Album Version) ,23. Morphine & Cola (Album Version) ,24. Night Journey (Album Version) ,25. Danger Of Hell (Album Version) ,26. Done Tom Turkey (Album Version) ,27. Did You Ever See A Dream Walking (Album Version) ,28. Trapingus Parish (Album Version) ,29. Boogeyman (Album Version) ,30. Shine My Knob (Album Version) ,31. Briar Ridge (Album Version) ,32. Coffey On The Mile (Album Version) ,33. Punishment (Album Version) ,34. Charmaine (Album Version) ,35. Now Long Gone (Album Version) ,36. No Exceptions (Album Version) ,37. The Green Mile (Album Version),(12.5.2011)