poster

Kanibalové

 • Itálie

  Cannibal Holocaust

 • slovenský

  Kanibali

 • anglický

  Ruggero Deodato's Cannibal Holocaust

 • český

  Kanibal Holokaust

  (festivalový název)

Horor / Dobrodružný / Drama

Itálie, 1980, 98 min

Režie:

Ruggero Deodato

Hudba:

Riz Ortolani
 • Flipper
  odpad!

  Humus kentus, brutus. Ani neviem prečo som to dopozeral. V človeku je asi istá chtivosť vidieť čo najodpornejšie veci aj keď sa mu nesmierne hnusia. Ak mám hodnotiť prínos filmu tak je určite nulový, to že šokuje sa mu podarilo na jednotku. Veľká myšlienka tu tiež nebola a konečne: "neviem kto sú väčšia väčšie zvieratá mi, alebo oni" bolo filozofickou hodnotou na úrovni mrazu. Keď príde pár amíkov robiť neplechu k ľudožrútom, dostanú čo za to: takže tu je "nepchaj penis do osieho hniezda" na mieste viac.(5.10.2008)

 • Radek99
  odpad!

  To je skutečný filmový humus. Nejsem zrovna nijak pruderní ani útlocitný, ale Kanibalové jsou přesně tím filmem, který otevřel dveře dnešní postmoderní touze šokovat za každou cenu a pakliže tvůrce postrádá relevanci a hodnotu v obsahu svého díla, nahrazuje neexistující kvalitu své výpovědi šokem a strhnutím mediální pozornosti. Viděl jsem tenhle film už dávno a tehdy mi přišel jenom odporný. Uběhl ale nějaký čas a následovníci Cannibal Holocaustu (už jen ten název je tak primitivně laciný a za každou cenu rádoby senzační) se začali drát z přítmí nezájmu béčkových (chce se mi spíš napsat céčkových) projekcí do hlavního mainstreamového proudu - dnes je každý druhý americký horor plný podobných nechutností jako zobrazovali Kanibalové. Doba přitvrdila a divácká percepce si holt žádá čím dál silnější a drsnější podněty. Otázka je ale, zda je to dobře? Nebojíte se, že při běžném sledování takovýhle filmů za chvilku citově vyhoříme? (píši to s vědomím, že je nutno rozlišovat, vysoce třeba oceňuji kontroverzně obdobný Kubrickův Mechanický pomeranč či Pasoliniho 120 dnů sodomy...)(7.7.2007)

 • Dever
  **

  Soundtrack Riz Ortolani: 1. Main Theme [2:57] ,2. Adulteress' Punishment [3:25] ,3. Cameramen's Recreation [3:19] ,4. Massacre of the Troupe [3:57] ,5. Love With Fun [2:58] ,6. Crucified Woman [2:23] ,7. Relaxing in the Savana [3:10] ,8. Savage Rite [3:45] ,9. Drinking Coco [3:27] ,10. End Titles [3:56](22.5.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film měl původně obsahovat i scénu, kdy kmen Yanomamo odřízne nohu jednomu z válečníků kmene Shamatari a nakrmí s ní piraně v reče. Při natáčení však spadla kamera do vody a režisér Ruggero Deodato od této scény raději upustil. (Rugero)

 • - S rozpočtem 100 000 amerických dolarů vydělal film celosvětově 1 100 000 dolarů. (smetyl)

 • - Film drží rekord v počtu zemí, ve kterých je zakázán. Je jich na padesát. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace