poster

Kanibalové

 • Itálie

  Cannibal Holocaust

 • slovenský

  Kanibali

 • anglický

  Ruggero Deodato's Cannibal Holocaust

 • český

  Kanibal Holokaust

  (festivalový název)

Horor / Dobrodružný / Drama

Itálie, 1980, 98 min

Režie:

Ruggero Deodato

Scénář:

Gianfranco Clerici

Kamera:

Sergio D'Offizi

Hudba:

Riz Ortolani
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ****

  Pamatuju si, když jsem chodil ve videopůjčovně kolem dosti nevkusného DVD obalu (zalepené některé chybějící části těla nálepkami od cen). Několikrát jsem se tomu vyhnul obloukem, ale zvědavost vidět tuhle zvrácenost mě samotného nakonec přemluvilo a já si film půjčil. Je to TĚŽKÝ film, který se v nechutnosti dost přiblížil ke komediálnímu úletu BRAINDEAD (kde dostávali lidé v kině pytlíky na zvracení). Pro mě osobně je film KANIBALOVÉ diváckým peklem. Cannibal Holocaust s TEXASKÝM MASAKREM MOTOROVOU PILOU (1974) jsou nezaměnitelné a jedinečné klasiky, které odstartovaly hororové festivaly Otrlého diváka, které jsou nyní mým druhým domovem.(4.8.2012)

 • AngelAngie
  odpad!

  Tak u tohodle se mi akorát zvedal žaludek, to nesnesu ani omylem a to jsem si vždycky myslela, že snesu vše. Ano, kromě tohodle, v porovnání s tímhle je pro mě Salo 5ti hvězdičková špička.(31.5.2008)

 • Hitman_47
  ****

  Vše podstatné už zde bylo řečeno....a nebýt toho, že se tam porcovala pravá zvířata, tak bych tomuto "dokumentu" dal 5.*(2.8.2005)

 • EvilPhoEniX
  ****

  První půl hodina velmi nezajímavá a nudná,ale poté se film solidně rozjel ! Na svůj rok hodně odvážné a silné. Záběry na vnitřnosti od želvy bylo to nejnechutnější,co jsem zatím kdy viděl. Pro mě žánrovně nadprůměrný found footage,ale jelikož je film velmi kontrovérzní tak nedoporučuji všem. 70%(4.1.2014)

 • zputnik

  Pro mně osobně další neohodnotitelný snímek. Zajímavý a silný leitmotiv, který je však zbytečně deklasován autorovou snahou o maxi-úchylné a extrémní záběry. Zajímavým aspektem filmu zůstává hudba. Pouštět do děsivých scén tak svěží muziku - to se jen tak neslyší. Prvotní pocit, jestli tvůrce neměl zrovna nic jiného na skladě, vystřídá zjištění, že to přece jen funguje; dobře funguje. Filmu taky sluší dokumentární ráz, jenž do určité míry činí některé scény více legitimními. Je však otázkou nakolik a které z nich. Autorova snaha ukázat zvěrstva, které jsou schopné naplnit obě dvě kultury (ta tzv. civilizovaná x primitivní), vyznívá jaksi na prázdno; ba dokonce končí až u exhibicionistické prezentace nechutností. Je pak otázkou, zda-li Deodatovým záměrem bylo diváka upozornit/vést k zamyšlení nebo prachobyčejně šokovat. Shrnuto a podtrženo: Velmi zajímavé zamyšlení nad tím, která kultura je vlastně více šílená a zběsilá. Bohužel "vítězně" z toho vycházejí kultury obě dvě... a ani Ruggero Deodato nezůstává pozadu.(2.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace