Kanibalové

Gianfranco Clerici

Sergio D'Offizi

Riz Ortolani
  • AngelAngie

Tak u tohodle se mi akorát zvedal žaludek, to nesnesu ani omylem a to jsem si vždycky myslela, že snesu vše. Ano, kromě tohodle, v porovnání s tímhle je pro mě Salo 5ti hvězdičková špička.(31.5.2008)

Pamatuju si, když jsem chodil ve videopůjčovně kolem dosti nevkusného DVD obalu (zalepené některé chybějící části těla nálepkami od cen). Několikrát jsem se tomu vyhnul obloukem, ale zvědavost vidět tuhle zvrácenost mě samotného nakonec přemluvilo a já si film půjčil. Je to TĚŽKÝ film, který se v nechutnosti dost přiblížil ke komediálnímu úletu BRAINDEAD (kde dostávali lidé v kině pytlíky na zvracení). Pro mě osobně je film KANIBALOVÉ diváckým peklem. Cannibal Holocaust s TEXASKÝM MASAKREM MOTOROVOU PILOU (1974) jsou nezaměnitelné a jedinečné klasiky, které odstartovaly hororové festivaly Otrlého diváka, které jsou nyní mým druhým domovem.(4.8.2012)

• EdaS

Kolik dát hvězdiček filmu, který svou zvrhlou touhu zobrazovat co největší nechutnosti maskuje rádoby ušlechtilým obalem úvahy o zle v nás? Myslím, že Cannibal Holocaust je opravdu ZLÝ film, nejen pro to zabíjení zvířat...(4.3.2006)

• - Triky ve filmu byly tak realistické, že režisér musel jít údajně k soudu a prokázat, že vše byl jen mejkap a padělky vnitřností i krve. (Kulmon)

• - Scéna s domorodou dívkou nabodnutou na kůl byla natočena následovně: do země byl zabodnut krátký kůl, na jehož špičce bylo sedátko od kola. Dívka si sedla na sedátko a v ústech držela naostřený kus balzového dřeva. Deodato později zmínil, že dívka byla při natáčení překvapivě klidná. (gjjm)

• - V Itálii způsobil film poprask, že byli herci zabiti, tak se museli ukázat v italské televizi, že opravdu nebyli sežráni zaživa. (Kulmon)