Silent Shout: An Audio Visual Experience

(koncert)
všechny plakáty

Když hudební server pitchforkmedia.com nadšeně prohlásil: „It´s a jaw-dropping spectacle.“, byla řeč o záznamu koncertní show švédské kapely The Knife, jednoho z největších objevů inteligentního popu 2006. Švédští sourozenci Karin a Olof Dreijerovi přišli s něčím, čemu by se dalo přezdívat okultní elektro. Své cykly písní předvádějí na pódiu způsobem, při němž jim nikdy není (?) vidět do tváře. Samotný záznam se vyznačuje blízkým, dobře natočeným svědectvím o multimediální performanci, která spojuje svět popu, undergroundu a nejasných soukromých kódů. Autorem pohlcujícího vizuálního ataku bez jakýchkoli dialogů je Andreas Nilsson, jenž pro The Knife hraje podobně významnou roli jako Anton Corbijn pro Depeche Mode. (oficiální text distributora)

igi B.

Popkultura pro jednadvacáté století? V tom nejlepším igitátorově smyslu slova - a nemusí to být nutně zrovna notně můj šálek čaje... Ano, "Audio Visual Experience" Doslova! . . . Tiše křičím, slepě zírám... - - - P.S. K poslechu a nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=LjcW8d0fEsE - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2013 na YouTube, hodnocení 8., komentář zde emočně oříznutý jako první - 6.10.2013) ()