Nový film Franka Darabonta pro mě není rozhodně žádným zklamáním. On totiž chtěl natočit poctu filmům Franka Capry, což se mu rozhodně podařilo. Nerealističnost, nostalgie, vítězství dobra nad zlem, dojetí, absence jakékoliv hlubší psychologie - to není chyba, nýbrž umělecký záměr. Každému milovníkovi starých dobrých amerických filmů musí tenhle biják udělat radost. Jedinou výtku bych měl stran délky. Tady by opravdu dvě hodinky bohatě stačily. Herecké výkony jsou adekvátní - Carrey je zde tak tlumený, že skoro zapomenete, jak agresivní to bývá(l) komik. Opravdu pěkná podívaná (když víte, co čekat).(24.12.2002)

Darabont a jeho doposavad nejhorší snímek. Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že jde stále o vysoce nadprůměrnou záležitost s dobrým scénářem a skvostným Jimem Carreym v roli scénáristy stíhaného McCarthyho honem na čarodějnice. Peter Appleton po autonehodě ztratí paměť a začne žít nový spokojený život někoho jiného na zdánlivě dokonalém maloměstě. Jde o remake klasiky Franka Capry a na výsledné atmosféře je to výrazně znát.(9.2.2007)

Nostalgická variace na dojáky Franka Capry, která je po scenáristické stránce do detailu dotažená - a právě v tom tkví její limity (i podstata komerčního neúspěchu). Holt uplynulo šedesát let a diváci už na tyhle idealistické hřejivé báchorky neslyší. A Jim Carrey není James Stewart.(17.5.2012)

Neviděl jsem žádný film od Franka Capry a Amerika padesátých let určitě není místo, kde bych chtěl žít. Takže možná jen Majestic ne tak úplně doceňuji. Každopádně, k tomu, co si dovolím hodnotit i já: Herci skvělí, obzvláště Landau, pak Carrey. Režie velmi dobře zvládnutá, Frank Darabont prostě umí. Hudba vhodně dotváří atmosféru a "feeling". Jen ten příběh.... Více jak první polovina se mi docela líbila jako poměrně zajímavá variace na "druhou šanci". Bylo to milé, místy vtipné... zkrátka pohlazení na duši. ________________ následuje spoiler ___________________________ Ale bylo jasné, že jednou se Pete/Luke rozpomene a že bude objeven. A pak pro mě přichází dva kameny úrazu: neuvěřitelně patetická řeč v soudní síni, kdy se Pete hrdinně vzepře obžalobě a soudu, zachová se přesně tak, jak předtím sám kritizoval, a... vyhraje, a pak sentimentální scéna, kdy se vrací zpět do městečka.(1.1.2005)

Trochu zvláštní film člověk to pozoruje a uvažuje kde se stala chyba. Nefalšované tvůrčí aspekty jako je inteligentní scénář, šikovná režie nebo hezké taky kamerou nedokáží vystrnadit přebytečnou zdlouhavost a pocit nudy.(22.10.2003)