Asi jsem na to přišla , proč se mi nijak zvlášť nelíbí Majestic. Nesedí mi režie Franka Darabonta. Prostě mě nechává chladnou a už vůbec mě nedojme. Takže berte můj názor jako čistě zaujatý. Třeba je to pěkný film a ostatní Darabontovy také , ale pro mne pouze průměr.(20.4.2005)

Herec drasticky pracující s mimikou a gesty se po Truman Show a Muži na Měsíci znovu vydal k dramatičtější látce. Jeho cestu od zvířecího detektiva a batmanovského Hádankáře tentokrát opečovává po Weirovi a Formanovi další velké režisérské jméno - jo jo, Frank Darabont. Výjimečná režijní osobnost, která dokáže z lecjakého námětu vytěžit maximum. Jeho Majestic (název zchátralého kina v truchlícím městě) evokuje poválečné chvíle kýčovitými momenty, tolik příznačnými pro zaoceánské snímky ilustrující pátou dekádu minulého století. Nadějný hollywoodský scénárista Peter se dere vstříc absolutní tvůrčí svobodě (ještě ale musí strpět absurdní komentáře šéfů studií), má přítelkyni a snad i onu blyštivou budoucnost. Za oceánem je ale v téhle době dosti matná, výrazně studená nálada a hlavouni nahoře občas potřebují nějakou tu oběť zmatečných ideologií. Na vlastní kůži to pocítí i sám Peter, ztrativ všechno, po čem kdy prahnul, si toho večera víc přihne a při autonehodě (mimochodem mimořádně zdařilá scéna) ztratí paměť a probere se až na opuštěné pláži kdesi u malého městečka, jehož obyvatelům záhy připomíná syna místního promítače filmů a především vojáka, kterého tu každý miloval a který kdysi dávno zmizel v zákopech nesmyslné války. Darabont nás jemnými příklepy vmete do poutavého světa přítmí promítacích sálů, kde se lidé nechávají unášet příběhy stříbrného plátna a výtečný kameraman David Tattersall (Zelená míle, Con Air) dělá vše pro to, aby tuhle na první pohled odstrašující délku přežili bez újmy. Příjemně ukázněný Jim Carrey v roli znovunalezence minimálně potěší (je moc dobře, že se ho nekomediální režiséři nebojí obsazovat), stejně jako žijící legendy Martin Landau a Hal Holbrook nebo sličná Laurie Holden. Poctivé, nedoceněné.. a asi ne pro každého!!(2.7.2008)

60%(15.1.2010)

Od tohto filmu som necakal nic, zacal som ho pozerat iba nahodou popri tom,ako som amikom pratal hotelovu izbu.zaujal ma vsak natolko, ze som musel ostat "po skole" a zvysne izby dopratat vo svojom volnom case :-) myslim vsak,ze sa to urcite oplatilo.(16.3.2004)

Darabont mě opět přesvědčil, že je mistrem patosu podaného tak pateticky, že i přes to do očí bijící klišé vymačká slzy dojetí i z dřevěné figurky! A to já rád, ale tady byla ta stopáž přehnaná!(3.1.2009)