poster

Irina Palm

 • Belgie

  Irina Palm

 • slovenský

  Irina Palm

Drama

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Pomalu plynoucí a typicky evropsky pojaté drama o tom, co všechno je člověk ochoten udělat pro záchranu dítěte, o tom, jak těžké je opustit kuklu zažitého stereotypu, i o tom, že to, co je opovrženíhodné, se někdy skrývá někde plně jinde než se na první pohled zdá. Depresivní, přesto pozitivní, hořké, přesto místy nenápadně úsměvné, strohé, přesto pocitově bohaté a zručně unikající všem z tématu hrozícím nástrahám. Největším kladem je Marianne Faithfull v hlavní roli, přirozená, přesvědčivá nejen úsporným způsobem vyjádření emocí bez velkých gest a slov. Nemusí mávat rukama a vysvětlovat, stačí jí pohled, výraz, nepatrné gesto. Což režisér ještě podtrhává afektovaností některých postav kolem ní.(30.10.2014)

 • lenuse
  *

  Asi jsem viděla jiný film. Nedokázala jsem povznést nad monotónní hlas hlavní hrdinky a pár logických chyb v příběhu. Ani výpadek v titulcích na disku od FilmX dojmu nepřidal.(12.4.2009)

 • bogomira
  ****

  Netradiční pojetí tradičního tématu. Ze začátku je to jakoby trochu nechutný, ale časem do toho tak přijdete, že už vám to ani nepřijde. Měli bysme se, chlapi trochu krotit, teď když víme, jaký nebezpečí hrozí našim loktům...(17.5.2008)

 • pm
  *****

  Mám ráda filmy, které mě nutí k zamyšlení. Ano, všichni rádi tvrdíme, jak bychom pro své děti a nejbližší byli schopní nejvyšších obětí, ale co když se ukáže, že zemřít je mnohem snazší, nežli odhodit sebeúctu? Ale pokud by Irinina snaha nebyla zbytečná, pak i ta třešinka na dortu v podobě měkkosrdcatého majitele nočního klubu s tváří Mikiho Manojloviće by mohla chutnat dokonale.90%(5.2.2008)

 • Radek99
  ****

  Britské sociální drama křížené s kontextově skutečně velmi bizarní romancí. Film ve své podstatě příliš depresivní, odkazující k faktu, že lásku lze najít skutečně všude, což je v jeho vyznění snad jediný pozitivní fakt. Irina Palm ovšem především analyzuje otázku, co je to vlastně mateřská oběť a v tomhle záměrně extrémně zvoleném případě lacině nemoralizuje a nechává divákovi prostor k přemýšlení a k zaujímání stanoviska... Bezesporu zajímavý film...(4.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace