poster

Irina Palm

 • Belgie

  Irina Palm

 • slovenský

  Irina Palm

Drama

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Pomalu plynoucí a typicky evropsky pojaté drama o tom, co všechno je člověk ochoten udělat pro záchranu dítěte, o tom, jak těžké je opustit kuklu zažitého stereotypu, i o tom, že to, co je opovrženíhodné, se někdy skrývá někde plně jinde než se na první pohled zdá. Depresivní, přesto pozitivní, hořké, přesto místy nenápadně úsměvné, strohé, přesto pocitově bohaté a zručně unikající všem z tématu hrozícím nástrahám. Největším kladem je Marianne Faithfull v hlavní roli, přirozená, přesvědčivá nejen úsporným způsobem vyjádření emocí bez velkých gest a slov. Nemusí mávat rukama a vysvětlovat, stačí jí pohled, výraz, nepatrné gesto. Což režisér ještě podtrhává afektovaností některých postav kolem ní.(30.10.2014)

 • Lyncha
  ***

  Mně to moc vtipné nepřišlo, zasmála jsem se asi jednou. Spíš bych řekla, že to bylo příjemné a dojemné. Nejsilnější emoce ve mně vyvolala postava, u které to zaručeně nebylo záměrem - syn Maggie alias Iriny Palm. Byl to neskutečný vůl! Nechtěla bych ho za syna, ani otce a už vůbec ne za manžela.(1.5.2008)

 • Asgy
  ****

  Povedená hudba a hodně slušný, ale především uvěřitelný příběh ženy, která je ochotna pro své blízké udělat pro někoho nepředstavitalné věci.(20.6.2009)

 • Sofia
  ****

  Skvělý námět se skvělou Marianne Faithfull v hlavní roli. Víc se k tomu nedá dodat, to se prostě musí vidět. Chválím povedený soundtrack. Film se zdá být sice chvílemi pomalejší, ale to mu na jeho kráse a zajímavosti vůbec nic neubírá.(22.9.2007)

 • prkalil
  *****

  Dámy a pánové, milé děti, ... - no, tentokrát asi především pánové: hle - jaká to skvělá ukázka mužského pokrytectví... Opravdu by mě zajímalo, kolik z vás, hoši, by dokázalo poděkovat své matce za to, co pro svého syna (a jeho syna) udělala hrdinka filmu... Krásnýho filmu. Od prvních leteckých záběrů na městečko (nebo londýnské předměstí?), tak z té výšky hezké a anglicky úpravné, podmalovaných pomalou melodií. Nemám slov, kterýma bych dokázala ocenit nenápadné hraní-bytí Marianne Faithfullové a ještě více Mikiho Manojloviče - co všechno umí vyjádřit drobným gestem nebo nepatrným pousmáním. Ten film na mě působí TAK pozitivně, vyvolává ve mně klid a jemnou chvějivou radost. Další skvost do sbírky nezapomenutelných. (To jsou teda paradoxy... )(6.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace