• Belgie

• slovenský

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

Film s takýmto námetom sa môže veľmi rýchlo prepadnúť do odpadových vôd. Tomuto sa to nestalo.(21.2.2010)

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $44,383Tržby Celosvetovo $10,610,353(18.8.2009)

Tak tedy napodruhé... Zpočátku jsem měla s tímhle snímkem opravdu problém. Nemohla jsem se vžít do děje, vcítit se do dramatického přemáhání se Maggie a Marianne Faithfull jsem prostě nevěřila. Postupně se ovšem příběh rozjel trochu jiným směrem a já začla vnímat emoce. A opravdu se mi to líbilo... Tahle Maggie není jen tak obyčejnou babičkou, ale je obětavou ženou, která překročila vlastní hranice morálky. Ale jen o tohle tady nejde... její syn také překročil horu předsudků, aby pochopil, pro koho to dělá. A její šéf Miki se na ni podíval trochu jinak, než jen jako na "byznys"... a dále se zde odehrávají další scény, jako jsou pohoršené pohledy jejich "kamarádek", ztráta práce chudé Louisy, pochopení její snachy, smíření s věkem... Zpočátku nezáživný film se "prohonil" k výbornému dramatu z prostředí londýnského Soho až k mému nitru.(21.5.2008)

Vtipně, citlivě a hlavně uvěřitelně vyprávěný příběh o jedné plaché paní, která byla nucena vzít osud své rodiny doslova do vlastních rukou.(1.3.2008)

Vcelku příjemné překvapení. Přiznávám, do tohoto snímku jsem se " musel nutit " očekávajíce trošku něco jiného než se mi ( naštěstí ) následně dostalo. Přesvědčivý snímek, bez nijakých klišé ( ke kterým to přímo svádělo ). Pomalu plynoucí ( upozaděná ) režie dává dostatek prostoru vyniknout hercům a Ti to režisérovi S. Garbarskimu vrací i s úroky. Vynikající civilní herecké výkony tu předvádí jak hlavní představitelka Marianne Faithfull jako Maggie, ( vlastně pardon Irina Palm), tak i Miki Manojlovic coby majitel erotického klubu. Irina Palm je snímek ( nejen ) o tom, co vše jsme schopni udělat ( obětovat ) pro záchranu svých blízkých. 75% p.s. pojem tenisový loket dobře znám ( bohužel ) . Pocítil jsem to " na vlastní kůži ". Nic příjemného to rozhodně není! Ovšem Penisový loket mi byl až do včerejšího večera utajen. Těžko říci, co je horší ( bolet to bude asi stejně ), nicméně ten mi opravdu nehrozí :o) Ikdyž, jak říká Jaroslav Dušek: honil si ho každý a kdo říká, že ne....honí si ho dodnes :o)(8.2.2010)