Krabat: Čarodějův učeň

Krabat

Krabat: Čarodejníkov učeň

Drama / Fantasy

Německo, 2008, 120 min

Ne každý čarodějův učeň se jmenuje Harry a ne každý jeho mistr se jmenuje Brumbál. Stačí Mistr. Některé sovy nejsou tím, čím se zdají být. A to z prostého důvodu, že jsou to havrani. Ano, přiznávám, chystal jsem se tohoto učně poslat do Azkabanu s odkazem na Zemanův geniální animák, ale to by bylo vůči německým soudruhům nefér. Krásně ušmudlaná pohádka jako stvořená pro libovolný vánoční večer.(16.1.2012)

Po grafickej stránke sa mi spracovanie veľmi páčilo, no po príbehovej stránke ma film moc neočaril. Miestami som sa úplne strácal a nevedel, čo sa deje. No jednoznačne to hodnotím ako vydarený pokus o oživenie starej povesti. Ďalším pozitívom, ktoré mi film dal je pripomenutie, že som ešte stále nevidel jeho animovaného predchodcu od Zemana :p(21.5.2011)

• Dudek

Strašlivě slaboduché a přitom měli tvůrci v ruce spoustu es. Preußlerova předloha je sama o sobě velmi povedeným dílem, jehož adaptace nevyžaduje přílišné změny.Dle předpokladu jsou všechny změny příběhu spíše přítěží než posílením. Od začátku je cítit snaha přiblížit tuto hornolužickou legendu současnému publiku, zesílit reálné podklady a z určité části omezit zobrazení magie. Nic proti tomu, ale pak je třeba udělat více než jen seškrtat některé části příběhu, zjednodušit (už tak dost jednoduchou) dějovou linku a přizpůsobit charakter mistra. Tvůrčí tým si zaslouží pochvalu snad jen za scénu první velikonoční noci. Ne, že by byla něčím excelentním, ale zobrazením obřadu a použitím srbštiny (?) vzdávají hold prapůvodu Krabatovy legendy. Krabat v této podobě je pouze velmi slabým snímkem, který si není jist na koho má zapůsobit. Nemusela by to být taková tragédie, kdyby se bylo o co opřít. Ale vzhledem k absenci kvalitních hereckých výkonů nebo alespoň silného hudebního doprovodu není na co vzpomínat.(27.3.2011)

Docela slušný fantasy, hlavně teda co se týká audiovizuálního zpracování, který je jak na Němce, tak i celkově výborně udělaný a hlavně dostatečně temný, aby to podpořilo i atmosféru, na kterou tenhle film hodně sází, nicméně nevim, jestli to bylo tim, že mě furt někdo rozptyloval a nebo to prostě opravdu neni moc záživný, ale tak nějak mě to nechytlo a nebavilo(9.7.2009)

• Rover

Český divák se neubrání srovnání s klasikou od Zemana, která nad německou adaptací vítězí ve všech kategoriích. Krabat je neskutečně povrchní a nudný film - celá řada scén mi přišla jako předehra porna. Hudba: Annette Focks - Německu snad všichni schopní skladatelé odešli do USA. Hudba je velmi špatná, odpadový ekvivalent filmu.(27.3.2011)