poster

Grindhouse: Auto zabiják

 • Česko

  Auto zabiják

 • USA

  Grindhouse: Death Proof

 • USA

  Death Proof

 • Slovensko

  Grindhouse: Auto zabijak

Krimi / Thriller / Akční

USA, 2007, 87 min (SE: 114 min)

 • Adrian
  ****

  Tam kde RR siaha na svoje limity len kopirovanim stylu, QT iba zacina ;-) Do vopred znamych kolaji prinasa okrem vlastneho vizualneho "trademarku" aj svoju rovnako znamu najsilnejsiu zbran - skvelo napisane dialogy. V rukach niekoho ineho by pravdepodobne historky o nicom a kecy o filmoch uz po chvili nudili a upozornovali na okate barlicky scenaristu zakryt dejovu prazdnotu, ovsem QT sluzia prave ako vychodzi bod zabavy a hrania sa - ci uz so stylom (automobilove sekvencie so svojou spinavostou a poctivou rucnou pracou su vskutku vyborne), alebo zvolenym zanrom (od thrilleru az k Thelma a Louise v dvojnasobnom pocte zien). Intertextualna vsuvka smerom ku KB1 (policajne duo - father and son Nr.1) je jednou z tych viacero rozkosnych a povestnych ceresniciek na torte. Len skoda toho prekliateho missing reel... ;-) [NY screening], Po druhej projekcii to ide dole...(14.4.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $67 million tržby celosvetovo : $25,413,315 Tak tuna to naozaj zachranila len posledna perfektne natocena autonahanacka. 3,5(31.10.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Naprosto nerozumím délce stopáže. Proč solidní filmovou povídku, která začne až v polovině snímku, zbytečně rozmělňovat zcela zbytečným bezmála hodinovým prologem? Navíc, když po něm stejně dojde k "restartu" a jede se nanovo. V první části sledujeme nezajímavé postavy, trapná camea a rádoby cool dialogy, které nemá šanci zachránit ani snažící se Kurt Russell. V druhé polovině je to v zásadě to samé, ale tam to již funguje především díky sympatickým slečnám a tarantinovským dialogům. Závěrečná automobilová naháněčka má říz i tu správnou atmosféru. Technicky a stylem je to od Quentina vypiplané do nejmenších detailů, ovšem to se dalo očekávat. Je vidět, že má nejen nakoukáno, ale že se zmůže i navíc než-li pouhé napodobování jako Rodriguez. Obzvlášt nápad s posunutým dějem skrze chybějící filmovou cívku je geniální a mnohem lépe využitý než-li u Planety Terror. Celkově mám však z projektu Grindhouse pocit, že kdyby se obě části prostříhaly, tak to výsledku jen a pouze prospělo.Zvláště v případě Tarantinovy části, která sice filmově a stylem je podstatně lepší, ale v zábavnosti naopak za přímočařejším počinem svého kolegy překvapivě poněkud zaostává.(29.6.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Na tabuli, ktorú prerazia autom pred koncom filmu, je nápis odkazujúci na snímky Scary Movie 4 (2006) a Wolf Creek (2005). (PiskotkOi)

 • - Zoë Bell, novozélandská kaskadérka a herečka, ve filmu absolvovala všechny své kaskadérské kousky sama. Jako kaskadérka spolupracovala s Quentinem Tarantinem však již dříve na filmech Hanebný pancharti (2009), Kill Bill (2003) a Kill Bill 2 (2004), kde v náročných scénách zaskakovala za Umu Thurman. (Rominator)

 • - Během scény na benzínce jsou na obalech časopisů postavy ze seriálu Kriminálka Las Vegas, kde Tarantino režíroval dva díly a fotografie Kirsten Dunst z filmu Marie Antoinetta, který režírovala kamarádka Quentina Tarantina, Sofia Coppola. (Reiniš)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace