Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Do mých očekávání se třetí Příběh hraček strefil tak napůl. Asi jsem to čekal trochu odvázanější a samotný ‚Prison break‘ považuji za těžce promarněnou šanci. Těch pár mrkání na odrostlejšího diváka mě nechávalo docela v klidu, takže jsem dlouze přes hodinu obdivoval spíš to, jak ten svět v HD dobře vypadá. Pak se hračky chytily za ruce a já dostal emocionální pálku, ze které mi šly slzy do očí, aby to vydrželo až do závěrečného posezení na trávníku. Ale v poměru stopáže se mi to zdá docela málo.(22.10.2010)

Technicky je Toy Story brilantní. Co se práce s emocemi týče, nemá Pixar konkurenci. Způsob, jakým dokáže DĚSIT skrze věci na první pohled roztomilé je až zarážející a skutečně strašidelný. Je dojemné, jakým způsobem se tvůrci dokázali po patnácti letech vrátit tam, kde začínali. Co je to ale platné, když příběh stojí za starou bačkoru a bez zjevné logické návaznosti je jen poskládan z různých scének, z nichž některé jsou brilantní a mají svoje místo (retrospektiva růžového medvěda), jiné jsou velmi zábavné, ale v příběhu nemají co dělat (Ken ukazuje Barbie svůj šatník). Výsledkem je prazvláštní paradox, kdy jsem odcházel z kina dojat, rozněžněn a naplněn a přitom zklamán a lehce naštván... A doteď jsem se nedokázal rozhodnout, které dojmy ve mě převládají...(6.8.2010)

Excelentné! A to nie som fanúšik prvých dvoch dielov. Krásne kompaktný scenár s vtipne a účelne sa vracajúcimi motívmi, lavína nápadov, fungujúce žartíky, správna porcia depresie a temnoty, akcia, napätie... a na konci som ronil slzy ako hrachy. Pixar vládne. Absolútne.(16.10.2010)

,,ANDY BERE ROHA A MY UDĚLÁME TO SAMÝ!!....“ /// Strůjci svýho osudu v ráji na zemi (aneb hračky v mateřský školce) - kurva (sorry děti) jsem netušil, kolik času se dá zabít jen čuměním na hračky. Skvělá Barbie a místy horor pro nejmenší (panenka Chucky....), což značí dobrou zábavu pro ty starší. ,,ALE NEJLEPŠÍ NA ANDYM JE, ŽE TĚ NIKDY NEOPUSTÍ!“ No já vím, jak malý děcko! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem tvrdil, že Ken je pěkná svině. 2.) Potřebuju udělat hračce lobotomii. 3.) Nechápu, že nos, uši, oči, pusa, ruce, nohy a knír můžou mít osobnost (...já vím šéfe...). /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.7.2012)

Moji obľúbení animovaní hrdinovia z detstva sa znovu vrátili. Celý film som sa cítil krásne, ako malý chlapec. Dokonca ma to aj dosť dojalo. Krásna a veľmi kvalitná trilógia.(1.2.2011)

• - Spoiler: Myšlenka na medvídka jako hlavního záporáka pochází z roku 1990, kdy Pixar plánoval natočit sequel ke kraťasu Plechový panáček (1988). V něm se měla ústřední postava ztratit v nákupním centru, kterému vládnou zahořklé hračky, které si stále nikdo nekoupil. Právě jejich vůdcem měl být plyšový medvídek. (HellFire)

• - Baterie, které Buzze pohánějí, jsou od společnosti BnL, kterou známe z dalšího pixarového filmu Wall-E (2008). (DexMASTER094)

• - Obrázky na stenách v Andyho izbe sú dielom umeleckej koordinátorky Erin Magill, ktoré vytvorila v čase, keď ešte navštevovala strednú školu. (Zdroj: ČSFD.cz)