Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Moji obľúbení animovaní hrdinovia z detstva sa znovu vrátili. Celý film som sa cítil krásne, ako malý chlapec. Dokonca ma to aj dosť dojalo. Krásna a veľmi kvalitná trilógia.(1.2.2011)

Je to jako vylézt na půdu, vytáhnout zaprášenou krabici a pohrát si s hračkami, se kterými jste vyrůstali a jež jste neviděli už 11 let ... Ano, i já jsem se rozněžnil a nehanbím sa za to ...(22.6.2010)

FILMOVÁ NOC 2010 Hlavní otázkou u již jedenácté pixarovky v pořadí není, jestli studio nevyrenderuje nevýborný film, ale zda-li TOY STORY 3 zachová vzestupnou tradici trilogie. Třetí část, jež cílí na diváky, kteří vyrůstali spolu s předchozími díly, je opravdu nejlepší, protože je zároveň nejdospělejším počinem ve filmografii Pixaru. Po VZHŮRU DO OBLAK, které pojednávalo o nevzdávání se na sklonku života, se tentokrát vypráví o smíření se s vlastní smrtelností (konečností) a koloběhu života, což je na rodinný film poměrně odvážné (zvlášť pokud je první polovina svým tempem záměrně pomalejší a ve variování již známého z předešlých částí je patrné ono stárnutí, protože ne vše vychází jako předtím). Zacílenost na dospělejší publikum vede i k tomu, že po parťáckém filmu, jímž byla jednička a dvojka, se mnohem výrazněji než předtím pracuje na půdorysu útěkářských snímků z druhé světové války, na které se poučeně odkazuje, jejich klišé se přepracovávají a schémata ozvláštňují tím, že na místo vězení či koncentračního tábora je zde školka a lidi suplují hračky. A ano, plakal jsem.(10.7.2010)

• - Na konci filmu při titulcích můžete spatřit mezi ostatními hračkami lampičku Luxo – logo společnosti Pixar. (HellFire)

• - Počas tvorby filmu animátori nakreslili 92 854 storyboardov, z ktorých sa zhruba polovica dostala do výroby. Strihači z nich vytvorili osem rôznych „míľnikových“ verzií, ktoré premietli „mozgovému trustu“ v Pixare. Na základe týchto projekcií sa rozhodovalo o ďalšom vývoji filmu. (buLLiTT)

• - Jedná se o šestý film od Pixaru, který obohatil svou hudbou Randy Newman. (Dlee)