Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Dokonalé završení trilogie. Temné však citlivé zároveň, plné odkazů a vtipu. Některé mé noční můry zde ožívaly tak samozřejmě... mrkací mimino, opice s činely (z povídky Stephena Kinga) a ten závěr, ten závěr. Opravdu mě přinutili se bát a vážně jsem už myslel že to neskončí dobře. Ta chvíle, kdy jsem si přestal říkat, že tohle jen pohádka o hračkách a jen čekal jak to dopadne. No a konečné rozloučení patří mezi jedny z nejdojemnějších scén co jsem viděl. Tak sbohem Woody, Buzzy i vy ostatní.(15.10.2010)

Excelentné! A to nie som fanúšik prvých dvoch dielov. Krásne kompaktný scenár s vtipne a účelne sa vracajúcimi motívmi, lavína nápadov, fungujúce žartíky, správna porcia depresie a temnoty, akcia, napätie... a na konci som ronil slzy ako hrachy. Pixar vládne. Absolútne.(16.10.2010)

• Jeanne

Téma jako Kuky se vrací, ale v této konkurenci americké hračky bohužel neobstojí.(10.7.2010)

Jen výjimečně se dá o třetím díle volné série napsat, že předčí své předchůdce. Jde o překvapivě zralý kousek, který výborným způsobem pracuje s lidskými emocemi, a i když překypuje sentimentem, dokáže ho dávkovat tak šikovně, že přinejmenším v mém případě zabrnkal na správnou strunu a z Toy Story 3 jsem se těšil víc než okolní drobotina na sedadlech multiplexu. Jde o příběh nevyhnutelného konce jednoho z osudových vztahů a z něj vyplývající životní změny, jakými je např. odchod dětí z domova a jejich založení nových rodin. Hračky v domácnosti, ve které prožily celou svou dosavadní existenci, se musí vyrovnat s dospíváním chlapce, kterému patří, a jeho odchodem na vysokou školu. Jako druhé téma a žánrové zasazení jde o film o vzpouře proti zavedeným pořádkům, v tomto případě proti diktatuře růžové bestie jménem Mazel alias roztomilému plyšovému medvídkovi, a o velkolepém útěku, který se svou precizností a nápaditostí vyrovná nejednomu vzrušujícímu thrilleru současnosti. Scénář i technická stránka filmu jsou na špičkové úrovni a Toy Story 3 na mě udělalo ten nejlepší dojem. Řadím ho do absolutní špičky animovaných blokbusterů hned za Shreka a Ratatouille. Celkový dojem: 95 %.(21.6.2010)

Hanba na mě, že jsem nevěřil, že by to mohl být téměř perfektní film.(1.7.2010)

• - Ve filmu se objeví několik výrobků značky Apple, a to počítač iMac včetně klávesnice a myši ve scéně u dívky, kde všechny hračky nakonec skončí, a sluchátka ve scéně, kdy se Moly zbaví Barbie a pročítá si časopis. (bali97)

• - Spoiler: Myšlenka na medvídka jako hlavního záporáka pochází z roku 1990, kdy Pixar plánoval natočit sequel ke kraťasu Plechový panáček (1988). V něm se měla ústřední postava ztratit v nákupním centru, kterému vládnou zahořklé hračky, které si stále nikdo nekoupil. Právě jejich vůdcem měl být plyšový medvídek. (HellFire)

• - Vlak z Lega, který lze spatřit v úvodních titulcích byl skutečně uveden na trh. Vláček má na sobě napsáno číslo 95, což je odkaz na rok 1995, kdy byl uveden Příběh hraček. (HellFire)