Výborná věc... Všichni bychom se měli povinně dívat a naslouchat obecným pravdám o našem specificky uvažujícím národu!!!(24.9.2008)

Dobrý dokument, byť některé díly mě nudily. A mezi námi: už se mi to české flagelantství - jehož jednou odnoží je i tento cyklus - docela zajídá. Nemyslím si, že by na Češích bylo něco výrazně horšího než na jiných národech - v podstatě mě irituje tohle uvažování ve stereotypech a dlouhodobě tradovaných klišé. Už jen ten titul - karikující název jedné přiblbé Hašlerovy lidovky - je nesmysl, nic jako "česká povaha" neexistuje. O povaze lze mluvit jen u jednotlivců, tečka.(30.4.2011)

Já bych prosil speciálního Českého lva v kategorii "Nejlepší casting" pro člověka, který má na povel tento pořad. Tak třeba teď jsem viděl díl s katolickou striptérkou, která má v ložnici kanály, ve kterých vidí ufo, svého pejsánečka roztomiloučkého obléká do riflových gaťek s růžovoučkým svetýrkem, a cáká na něj kokosový parfémek. Přesně nevím, jestli byl ten díl věnovaný jí, ufonům nebo čoklům, ale vím to, že jakmile poleví třeskuté mrazy, vyrazím na stopa a od té naší povahy české odfrčím co nejdál! :-D(8.2.2012)

Za pravdu se člověk zlobí. I když občas tvurci hledají neexistující problémy. Nejlepší pořad - "Páteční večer."(12.11.2008)

Celkem humorné, dá se i s nutnou dávkou nadsázky říct že se nikdy při tomto pořadu nenudím, a vždy se něco nového nejen o naší národní povaze, ale i třeba o vzájemném soužití nás Čechů dozvím. Jinak samotnou povahu Čechu tu nemá cenu rozebírat, všichni víme že jsme když se chce národ podnikavý, vynalézavý, muzikálně nadaný ale také bohužel dosti závistivý, nepřející a prodejný. Jednotlivých dílů bylo však příliš mnoho nato abych si v tuto chvíli vybavil alespoň jeden který se mi páčil jako jeden z nejzajímavějších. Nezbývá tedy to než je dodat: každou středu program ČT2 v hlavním vysílacím čase.(16.3.2007)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize. (Elwanelyn)

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl. (Elwanelyn)