Pořad ČT, který se zajímá o současné problémy české společnosti bez okolků a příkras... 75%(20.2.2008)

Celkem humorné, dá se i s nutnou dávkou nadsázky říct že se nikdy při tomto pořadu nenudím, a vždy se něco nového nejen o naší národní povaze, ale i třeba o vzájemném soužití nás Čechů dozvím. Jinak samotnou povahu Čechu tu nemá cenu rozebírat, všichni víme že jsme když se chce národ podnikavý, vynalézavý, muzikálně nadaný ale také bohužel dosti závistivý, nepřející a prodejný. Jednotlivých dílů bylo však příliš mnoho nato abych si v tuto chvíli vybavil alespoň jeden který se mi páčil jako jeden z nejzajímavějších. Nezbývá tedy to než je dodat: každou středu program ČT2 v hlavním vysílacím čase.(16.3.2007)

Přiznávám, nesleduji každý díl - ne každé téma mě zaujme, ale pokud hodnotím to, co jsem viděla - velmi zajímavý pořad, který nás Čecháčky ukazuje v pravém světle. Pravdivé a pokud je třeba i nestranné, tak to má být.(27.1.2011)

Jeden z nejlepších publicistických pořadů. Záleží na výběru tématu, některá méně, některá více zajímavá, ale dávající pěkný obraz naší společnosti.(19.11.2008)

Výborný pořad, který se zpravidla trefí do černého. Absolutně nejhorší díl - jakýsi výjimečný úlet - byl s tlustým a naprosto neužitečným Alešem Juchelkou, který cestoval vlakem z Ostravy do Prahy a na různých nádražích se zoufale snažil vyvolat konflikt, aby veřejnosti dokázal, jaká hrůza se skrývá za železničními službami.(29.10.2007)

• - 30. května 1993 byl odvysílán první díl. (Elwanelyn)

• - Pořad je nejdéle vysílaným publicistickým cyklem České televize. (Elwanelyn)