Pátek třináctého 6: Jason žije

Jon Kranhouse

Bruce Green

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Stará hororová škola.Nebudem tu vypichovať čo sa mi páčilo,čo naopak bolo zlé.Je to predsa len starý hororový kúsok a k nim by sme mali pristupovať benevolentnejšie vzhľadom na tú dobu,v ktorej sa natáčal.Nezabúdajme na to!Ale Jason tej doby sa vôbec nemá prečo hanbiť.Jason je jednoducho nezničiteľný a Jason stále žije a je oveľa silnejší.Ččč..Aaa never forget.(13.9.2014)

Jason se po malé odmlce vrátil, aby po předchozím podivném úletu vylepšil reputaci své sérii. A že se mu obzvlášť zadařilo svědčí zdejší hodnocení, která dělá ze šesté části nejoblíbenější kapitolu. Bohužel ne pro mě, já mám Jasona radši vážného a bez zbytečných skopičin. Co jí však nelze upřít, tak že ten odlehčující humor jí přinesl svěží vítr do plachet. Pan Voorhees je tu už za nezastavitelnou mašinu na zabíjení: kráčí lesem, kosí jednoho chudáka za druhým a vymýšlí, jak nejefektivněji zamordovat ty další (trojitá dekapitace je nezapomenutelná). Hustá atmosféra prvních dílů je sice nenávratně pryč, dokonce ani nahota už nedostala žádný prostor (!), i přesto je tohle Jasonovo dobrodružství pořád prima.(5.2.2012)

Poznáte to, keď sa chce pani X dostať do "Erotickej Guinnesovej knihy rekordov?" za čo najvyšší počet partnerov, vystriedaných za toľko a toľko minút? Tak Jason Voorhees by jej mohol zdatne konkurovať; ibaže on ich zabíja. A to tak rýchlo, že i so štvorkou z matematiky to spriemerujete na jeden mord za cca štyri minúty. To je, myslím, viac ako len solídne slasher skóre. Snáď až príliš. Na pohlaví a veku nezáleží.(11.11.2004)

U tohohle dílu jsem se zase tolik nebavil. Postavy byli nezajímavé a bylo to celý takový nemastný, neslaný.(29.6.2012)

Jasonův největší masakr a nejlepší díl z celé série.(24.8.2004)

• - Poté co Cort zapne přehrávač ozve se skladba od Alice Coopera, když ale skladbu zesiluje, hlasitost je pořád stejná. (Stocki)

• - Když jde malá holčička s mačetou k Paule, množství krve na mačetě se mění. (Stocki)

• - Modrý pick-up, který řídí Tommy Jarvis, je ten samý, jako řídila Pam (Melanie Kinnaman) v pátém dílu série. (Stocki)