Pátek třináctého 6: Jason žije

Jon Kranhouse

Bruce Green

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Tak po trojce se jedná o můj druhý nejoblíbenější díl. pětka nebyla tak špatná, ale chtělo to Jasona! Tady se nám vrátil a svůj comeback si užívá plnými doušky. Bodycount především v první půlce filmu je neskutečný. Ze všech likvidací pak vyčnívá kill paintbolistů kdy si Jason nedělá žádný starosti a rovnou vezme tři jednou ranou. horor už tohle opravdu moc nepřipomíná. Bát se moc nebudete, ale smát určitě nadsázka je tu zřejmá už podle úvodní scény a titulků ve stylu Jamese Bonda. Je to prostě takový už spíše komediálně laděný slasher ovšem na to, že se jedná už o šestý díl obsahuje neskutečný množství nápadů. Jediný co bych možná lehce vytknul je fakt, že po totálním masakru v první půlce filmu už tomu přeci jenom v půlce druhé trochu dochází dech. Naštěstí to skončí dřív než je šance se začít opravdu nudit. Takže ano pro mě druhý vrchol série.95%(5.10.2014)

„Bylo to skutečné... jako v televizi!“ Jason je zpět, v plné síle a v první půli filmu i s jistou dávkou humoru (odkaz na Jamese Bonda, krvavý smajlík). Že by ta kvalitativní tendence začala od pátého dílu stoupat?(2.4.2009)

Yes,nečekaně vtipné a brutální,Jason vstává z mrtvých a lehce dokazuje,proč se stal tak kultovním.Sice nemůže být řeč o nějaké hororové atmosféře,ale postavy mají co hrát,scénář disponuje zajímavým příběhem.Vraždy parádní a hlavně nečekáné výbuchy smíchu,ne nad trapností hlášek ale nad opravdu dobrým,černým humorem.Kdyby Jason ještě vykostil pár mrňavých děcek v Crystal Lakeu,možná bych bouchnul i 5*,to by bylo teprve dokonalé Guilty Pleassure.Škoda že se tato série neubírala celou dobu tímhle směrem.Béčková hororová,vykosovací komedie a pro mě nejlepší díl,když nepočítám supéro čupéro 2009 version.(23.12.2011)

Je to dosť dobrý horor, ktorý považujem za najlepší diel celej tejto kultovej série. Má celkom dobrý príbeh, v ktorom sa Tommy chce už raz a navždy skutočne presvedčiť, že je Jason mŕtvy a tak mu odkryje hrob, ale čoskoro si uvedomí , že to bola veľká chyba, pretože do Jasonovho tela udrie blesk, ktorý ho oživí a začne sa jeho krvavá cesta späť ku Krištálovému jazeru. Ale Tommy chce svoju chybu odčiniť, no zatiaľ mu nikto neverí a z vrážd je obvinený on sám. Spracovanie sa mi určite páči, film opäť pokračuje v podobnom dynamickom štýle, ako predchádzajúci diel, takže žiadne zoznamovanie sa s postavami, ktoré zaberie polovicu filmu, ale takmer neustála akcia, film si už od začiatku stanoví výborné tempo, ktoré síce v druhej tretine trochu upadne, ale zase to vylepšuje zvyšok filmu. A navyše žáner horor je už definitívne preč a film sa zameral hlavne na akčnejší a zábavnejší štýl. Krvavých scén je tu dosť a som s nimi nadmieru spokojný. Ako som spomínal, tu sa zabíja takmer celý film, pričom úmrtia sú najnápaditejšie, najzábavnejšie a možno aj najdrsnejšie z celej série, takže sa je určite na čo pozerať, či už zaujímavé zabitie trojice hráčov paintballu, likvidácia policajtov, hlavne záverečné rozlomenie je výborné, alebo skvelé zlomenie väzov. Čo sa týka typických hororových prvkov, tak tu už o ne vôbec nejde, z Jasona, ktorý bol v prvých dieloch len obyčajný predstaviteľ zla a tak ho ani väčšinu času nebolo vidno sa už tu stáva pravá ikona, takže takmer nezlezie z obrazu, navyše sa to nesie v takom zábavnejšom duchu, ale to mi určite nevadí, práve naopak. Herecké obsadenie je bez problémov, dobre zahraný Tommy aj jeho nová priateľka, nesklamú ani policajti a dobre sú na tom aj bežné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, v tomto diely mi sadli najviac z celej série. Toto je konečne ten pravý Piatok trinásteho s najdynamickejším dejom, najlepšími úmrtiami a perfektným Jasonom, ktorý sa už definitívne stáva skvelou hororovou ikonou. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 76%.(11.2.2012)

"Friday the 13th" - Najlepšia slasher horrorová séria, čo bola kedy natočená. Jason to v šiestom diely "Piatok trinásteho 6: Jason žije" rozbieha na plný plyn. Jason Voorhees žiari silnou aurou svojej vražednej charizmy a nekompromisne likviduje každého koho stretne. Ak som dobre počítal, tak zabil šesťnásť ľudí. Jedenásť mužov a päť žien. V priemere je to každých päť minút jedna vražda. Obdivuhodné. Navyše jeho fantázia, bezcitnosť a surovosť pri vraždení je mimoriadne pestrá. Zabíja na všetky spôsoby. Bodá, seká, štvrtí, škrtí... Je to môj najobľúbenejší filmový zabiják. Slasher King! "Jason Lives: Friday the 13th Part VI" ****(13.1.2017)

• - Poté co Cort zapne přehrávač ozve se skladba od Alice Coopera, když ale skladbu zesiluje, hlasitost je pořád stejná. (Stocki)

• - Jason (C. J. Graham) vidím objema očima, zatímco v dílech 2 3 4 viděl pouze jedním okem. (JasonIX)

• - Když jde malá holčička s mačetou k Paule, množství krve na mačetě se mění. (Stocki)