Cabin Fever 2

Smrtonosný výlet 2

Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2009, 86 min

• Tuax

Hm, tak tohle byl opravdu nechutný hnus. Ani ne tak horor, ale ani parodické zesměšňování, jako exhibice nechutnosti a odporných nápadů. To se jen tak nevidí. Ještě horší než první díl. Herci velmi nevýrazní, a jednání postav opět dost nesmyslné. Tedy hlavně šerifova pomocníka, ta postava jakoby hrála v úplně jiným filmu, nějak to nezapadalo. Jednička byla aspoň režijně snesitelná, tohle už nebylo dobré snad v ničem. Jo vlastně, líbily se mi trochu akorát animované sekvence v úvodu a na konci filmu, tak za ně bodík nahoru, což to ovšem nevytrhne. 2/10(17.10.2013)

Kromě dvou oldschoolových pecek, jmenovitě Dům ďábla a The Innkeepers, si Ti West (pro mě jeden ze dvou nejlepších hororových režisérů dneška) střihl skvělou "mírně" krvavou a nechutnou teenage záležitost. Pokračování Cabin Fever nás nešetří hned od úvodních titulků a krev, potažmo zvratky, z obrazovky neslezou víceméně až po titulky závěrečné. I tady už však dává Ti čuchnout k tomu, že má ze zlatých let hororu vážně pořádně nakoukáno a ve své tvorbě se to nebojí použít. Dovedu si představit, že předobrazem jednoho z těch dvou geeků, kteří se vysrali na maturitní ples a radši čuměli doma na starý hororový fláky, byl on sám :-)(15.6.2013)

• Chatterer

Tak tohle rozhodně byla komedie a spíš parodie na horory.(11.2.2010)

Přehlídka hororové veteše podle Ti Westa, v kulisách, kde krvavé skvrny prýští takřka v každém záběru. Spring Fever začíná bez ostychu hned v úvodních titulcích a nabízí nepřehlédnutelné manýry vnitřností na předním skle, které pod komediální pokrývkou dokážou pobavit a vytvořit lehkou jednohubku. Přesto nemohu být zcela spokojen, jelikož hlavní berličku tvoří nechutné záběry, které relativně fungují, ale neposkytnou víc, než béčkové řečiště zvratků a rajského protlaku. I tak Ti West odvedl slušnou práci a z obsahu, jímž disponoval, vyždímal téměř maximum.(15.2.2010)

Tak toto je pre mňa obrovské prekvapenie,nadšenie a guilty pleasure! Ti Westa žerem,resp. žerem jeho nové filmy (The House of the Devil a hlavne The Inkeepers) a čakal som niečo podobné.Chyba!Spring Fever je všetko len nie pomalý inteligentný atmosféricky film.Naopak ide o extrémne odporný,extrémne zábavný,komediálny gore fest,pričom niektoré jeho detaily patria medzi to vôbec najnechutnejšie čo som doteraz videl.Prečo je tak moc podhodnotený nechápem,ani ma to nezaujíma.Pecka(9.2.2013)