Cabin Fever 2

Smrtonosný výlet 2

Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2009, 86 min

• Slasher

Jedničku už si moc dobře nepamatuju, každopádně dvojka je úplně něco jinýho. Levná hororová komedie s poměrně silným TROMA nádechem. Nákaza se dostane na nějaký zaprděný maloměsto a jeho střední školu (prvních 5 minut je super a animovaný úvodní titulky taky dobrý), následujících 20 minut nahlédneme do zákulisí tamního studentského života, a uplyne ještě další půlhodina než konečně naplno vypukne finální stádium nemoci, na maturitním plese. Paradoxně závěr je tou nejslabší částí filmu a důvod, proč nakonec hodnotím tak nízko. Vyvrcholení je hluboce neuspokojující a než se nadějete, přijde animovaný outro a šmitec. Takže přesto, že většinu stopáže je to taková docela zábavná blbost, místy srandovně nechutná, konec to místo nějakého vystupňování naopak úplně zabíjí.(20.2.2010)

Mně se dvojka líbila víc. Tvůrci razantně změnili prostředí. Z lesa rovnou na maturitní ples. A houfy studentíků ze střední drastickým (rozuměj nechutným) způsobem umírají na následky nákazy po požití kontaminované balené vody. Ubylo černého humoru, ale za to tvůrci nešetřili nechutnostmi většího kalibru. Vůbec to není pojato jako tucty "teenage" hororů. Právě, že tento se v mnohém odlišuje svou originální invencí, vysmívá se a kreslený závěr působil velmi netradičně. Ridera Stronga jsem kvůli jeho radikální změně image vůbec nepoznal a hrál zde pěkně žárlivého a vyšinutého magora. Ostatní herci, jako Andrews, Wasserová, Axelssonová, Dealová, Kelley, Senter nebo Segan si ve filmu odehráli své a většina z nich ve filmu nepěkně umřela. Skvělý horor a s jedničkou to má, kromě dvou herců, pramálo společného. Ti West dal brutální KO Eli Rothovi.(26.7.2010)

Nie tak kŕčovité a viac odľahčené ako Rothov pôvodný gejzír.(14.10.2013)

• st.ranger

Levné komedialní pokračování, které pokračuje tam, kde jednička skončila. Kromě animovaného intra a outra nijak moc zajímavé.(19.3.2010)

Down Home Water je značka prírodnej, pramenitej vody. Je stáčaná do plastových fľaší a distribuovaná do maloobchodných predajní. Jedného dňa však dôjde k biologickému znečisteniu jej zdroja. Dostal sa do nej agresívny, vysoko infekčný vírus. Spôsobuje rýchly rozklad tkaniva a vnútorných orgánov. Nakazený jedinec do pár hodín umiera v ukrutných bolestiach. Obyvatelia malého amerického mestečka naplno pocítia účinky tohto neznámeho, smrtiaceho vírusu. "Cabin Fever 2" je nechutne zábavný respektíve zábavne nechutný béčkový horror. ***(29.5.2016)

• - Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)

• - Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)

• - Film, ktorý dvaja mládenci sledujú na videu, je predchádzajúci diel Cabin Fever (2002). (Jello Biafra)