poster

Za hranicí strachu

 • USA

  Borderland

 • Mexiko

  Al límite del terror

 • Slovensko

  Za hranicou strachu

Krimi / Horor / Thriller

USA / Mexiko, 2007, 104 min

Režie:

Zev Berman

Scénář:

Zev Berman

Kamera:

Scott Kevan

Hudba:

Andrés Levin
(další profese)
 • Vyrida
  **

  Na Borderland jsem se vcelku těšil a plný očekávání sledování dalších lidských jatek film konečně zhlédl. Bohužel při naskočení závěrečných titulků jsem věděl, že mé naděje na nadprůměrný film byly až přespříliš a to i přesto, že úvod filmu tomu vůbec nenaznačoval. Poté děj přeskočí na druhou kolej a začne být ne až tak zajímavý. Ani to prostředí Mexika se mi příliš nezamlouvalo a střídání Anglické mluvy se Španělštinou taky na kráse příliš nepřidalo. Kladně bych přeci jen ohodnotil reálny podstavec, který si nehraje příliš na sci-fi obraz ikdyž samotný záměr padouchů je samozřejmě směšný. Jako celek však jde o slabší podprůměr a raději bych se podíval po jiných podobných titulech.(22.1.2010)

 • mysiak
  *

  Obyčajný horor, ktorý kombinuje prvky krváku a lá Saw a trochu voodoo mágie, a je to od tvorcov 3:15 Zomrieš! wow... To nezakryje nedotiahnutý scenár, hrozné výkony, ale na druhú stranu dobre spracované masky a celkom dobrý koniec. Stojí to za pozretie, ale nečakajte nič viac...(2.9.2008)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Ne úplně nejhorší, ale poměrně zbytečná slátanina o ničem. Víte, přesně to vystihuje to, co se mi přihodilo - pustil jsem si to a zjistil jsem, že ač neposkvrněn, už jsem to viděl...40%(23.10.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Další parta americkejch teenagerů se dostala do spárů pošahanejch vidláků (tedy mexického náboženského kultu vlastně) - takto by se dal shrnout tento film. Podobně jako u Hostelu je divák nucen přetrpět první velice nudnou část, když se pak konečně začne něco dít, je Borderland bez problémů koukatelný. S krvavostí to autoři moc nepřeháněli, podle mne mohli klidně trochu víc přitlačit na pilu, v hororu tohoto subžánru by to rozhodně neuškodilo. Kvalitativně srovnatelné právě s Hostelem s poznámkou, že mexické prostředí je pro horor atmosféricky vhodnější než prostředí slovenské (potažmo české). Jeden z té lepší poloviny filmů z After Dark HorrorFestu. 65% (Pozn. pro Nick Tow: Já Hostel nehodnotím nijak špatně, takže když jsem k němu Borderland přirovnal, nebylo to myšleno jako mínus :)(9.3.2008)

 • *CARNIFEX*
  **

  Ed sa spolu s dvomi kamarátmi vyberá na výlet do Mexika. Chcú sa naplno odreagovať a poriadne si užiť. Ed však o radovánky s ľahkými ženami nestojí a uprednostňuje skôr kľud. V bare sa zoznamuje s atraktívnou čašníčkou Valériou, ktorej venuje všetok voľný čas. Jedného večera sa všetci rozhodnú vyjsť do ulíc. Výlet plný zábavy sa po pár dňoch mení na krutý boj o život. Jeden z kamarátov je totiž unesený sektou obchodujúcou s drogami, zvanou Ala Majumi. Na čele voodoo sekty je Santillan. Diabol v ľudskej podobe, vyznávajúci krvavé rituály. Nakoľko Polícia nepodniká žiadne kroky na Philovu záchranu, Ed sa ho spolu s Henrym a Valériou pokúsia zachrániť. Úvod ako z veľkej "knihy" nastavil latku tohto filmu príliš vysoko. Fanúšikovia explotation a gore záberov si určite prídu na svoje. Následne hodinová nuda film zaradí do priemernej roviny. Záverečná dvadsať minútovka síce prebudí vaše zmysli, no akoby išlo skôr o akčný film, než horor. Škoda – 50%.(22.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace