Za hranicí strachu

Eric Strand

Scénografie:

Tim Galvin
  • Hrabka

Čekal jsem mnohem více a po pravdě řečeno tento horor nepřináší nic nového. Přílišná počáteční brutalita je vystřídáná předlouhou pasáží ničeho. Následuje pokus o vytvoření a stupňování napětí spojený s dalšími násilnými vraždami. Každý, kdo viděl a obdivuje Pána prsenů, si musí říci, co tam proboha dělá Sean Astin? Vždyť se tam vůbec nehodí, jeho zařazení do žánru hororu je opravdu velmi nezdařilé! Finální akce celého filmu je dle mého názoru zfouknuta velmi lacino. Škoda, z námětu se dalo vytěžit více... 40%(7.10.2008)

Nic nového pod sluncem, ale úvod a závěr stojí za to.;-)(19.6.2011)

"Otevři oči, svině !! Papá chce, aby ses díval.."(23.6.2015)

Výborná kamera, střih, hobit ve zcela jiné podobě, ale štvali mě ostatní herci, avšak brutalita vskutku reálná.(12.11.2008)

Film mne nejdříve na samém začátku přibil explotační scénou mučení, kdy jsem si hned říkal, že půjde zřejmě nečekaně o něco vyjímečného v tomto ohledu. Snad naštěstí se nekonalo, protože nápor, který film staví hned na začátku bych 100 minut těžko vydýchával, nebo by z toho byla slátanina typu "Hostel"... Po této scéně film na dlouhou dobu docela ubere plyn a stává se skutečně vcelku realistickým. Minimum nelogických a tradičních klišé, ale postupné vysvětlení celé zápletky je vcelku logické a uvěřitelné. Závěrečný masakr je spíše drsnou akční záležitostí, která sice uvěřitelná není (hrdinové stojí proti obrovské přesile sadistických šílenců), ale zato se stále drží nezavedených směrů. Tím myslím třeba to, že ten hlavní šmejd nemusí umřít až na konci, že ten nejsadističtější psychopat nedá hrdinům nakonec ani tolik zabrat a že jako nejtěžší nepřítel je někdo, do koho byste to během sledování filmu neřekli. Jinak film je to slušný, zajímavý, pěkně vykresluje zcela jiné prostředí a kulturu, než na jakou jsme zvyklí, žádná šílená rodinka se nekoná. Kamera je výborná, působí polodokumentárním dojmem. Výtvarná stránka také, špína, hnus, bolest a strach ... Prostě tohle je Borderland.(7.10.2008)