Za hranicí strachu

Eric Strand

Scénografie:

Tim Galvin
  • LIVINGDEAD

Příznám se čekal jsem od tohoto filmu více. Námět ušel, poněkud mi neseděl výběr herců - když se celý film mluvilo o tom, že nastal čas, příjde taťka - náš bůh, tak jsem si myslel, že přijde nějaké monstrum a nebo chlap, ze kterého jde šílený strach. No a dorazil takový malý teploušek....... Párkrát jsem dokonce u toho filmu zýval :-((27.3.2008)

Trojice amerických kamarádů hledá povyražení v Mexiku, ale netuší, že všechna legrace půjde stranou v okamžiku, kdy padnou do rukou nelítostných drogových dealerů, kteří jsou současně fanatickými vyznavači prastarého kultu a své oběti podrobují krvavým rituálům. Situace se vyhrotí ve chvíli, kdy se začne jeden z kamarádů pohřešovat a na odlehlé farmě si ho vezmou do parády vyšinutí mexikáni. Sice je to natočeno podle skutečných událostí a režie jede v téměř dokumentárním stylu v rámci zachování autenticity, ale pro zvýšení hororového prožitku si tvůrci do děje asi i něco přidali i když na druhé straně není ve filmu nic extra přehnaného a gore působí i celkem realisticky. Výborným tahem se ukázalo obsazení jedné z vedlejších rolích Seanem Astinem, který v záporné roli přisluhovače fanatiků působil zajímavě. To se sice nedá říct o trojici mladíků v rolích obětí (Presley, Strong a Muxworthy), ale po tomto filmu bych se mírně primitivně vylíčenému Mexiku obloukem vyhnul.(2.9.2010)

• MM_Ramone

Traja mladí americkí frajírkovia sa vyberú do Mexika. Chcú si tam užiť zábavu podľa svojho gusta. Tequilla, tráva a sex. Bary, drogy a nevestince. Tomu hovoria super zábava. Typický americkí čuráci. Namachrovaní holobriadkovia. Myslia si, že neni nad nich. Cítia sa jak králi. Lenže v Mexiku rýchle zistia, že nie sú pánmi sveta. Padnú do pazúrov miestných gangstrov, ktorí nemajú s podobnými sráčmi žiadne zľutovanie. Gringovia dostanú o čo si koledovali. Trpko oľutujú svoj výlet do Mexika. **(1.2.2016)

V rámci pokleslého žánru jde o zajímavý kousek, který má několik nechutných scén. Skvělá kamera zase podtrhává depresivní atmosféru. Do Mexika se mi po tomto filmu vůbec nechce. Snad jen kvůli té sexy barmance, ale i tak na to kašlu. Nechci tam někde narazit na tu šílenou sektu.(23.5.2010)

Je to vyprávěno hodně vtíravě, má to takovou snahu dostat se to divákovi pod kůži v tmhle směru se mi to líbilo. Režie, výprava, střih. Mexixké prostředí má něco do sebe, aspoň pro mě, je to pro mě vítaná změna. Horší už to bylo s příběhem, ten byl takový kostrbatý a postavy a jejich charaktery už mě zase tolik nebavily. Ale Sean Astin jako sociapatický vrahoun byl fajn, což o to. I hlavní modla zabijáckého kartelu i jeho přední holohlavý likvidátor, ale to spíše svým charisma, vizáží, nežli danými postavami. Jateční scény jsou sice i nechutné, ale v podstatě nic není vidět, vše je v náznaku a mimo pohled diváka, takže vůči jiným hororům s jatkařskými choutkami to v tomhle selhává. Přesto mě to bavilo a docela jsem si to užil, i přes výhrady mi to tak nějak sedlo. 8/10(25.5.2013)

• - Založeno na pravdivé události, která se stala v Mexiku v roce 1989, kdy skupina zvaná "narcosatanicos" zabila pro své satanistické rituály minimálně dvacet lidí. (Chatterer)