poster

Za hranicí strachu

 • USA

  Borderland

 • Mexiko

  Al límite del terror

 • Slovensko

  Za hranicou strachu

Krimi / Horor / Thriller

USA / Mexiko, 2007, 104 min

Režie:

Zev Berman

Scénář:

Zev Berman

Kamera:

Scott Kevan

Hudba:

Andrés Levin
(další profese)
 • eraserhead666
  *

  Nejdřív to vypadalo, že to bude takový Hostel po mexicku (což by bylo zklamání už samo o sobě), ale nakonec to bylo ještě mnohem horší. Nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda. Film je zajímavý, asi jako tento můj komentář. Ale vydržel jsem to do konce.(6.1.2010)

 • Flipnic
  ****

  Film mne nejdříve na samém začátku přibil explotační scénou mučení, kdy jsem si hned říkal, že půjde zřejmě nečekaně o něco vyjímečného v tomto ohledu. Snad naštěstí se nekonalo, protože nápor, který film staví hned na začátku bych 100 minut těžko vydýchával, nebo by z toho byla slátanina typu "Hostel"... Po této scéně film na dlouhou dobu docela ubere plyn a stává se skutečně vcelku realistickým. Minimum nelogických a tradičních klišé, ale postupné vysvětlení celé zápletky je vcelku logické a uvěřitelné. Závěrečný masakr je spíše drsnou akční záležitostí, která sice uvěřitelná není (hrdinové stojí proti obrovské přesile sadistických šílenců), ale zato se stále drží nezavedených směrů. Tím myslím třeba to, že ten hlavní šmejd nemusí umřít až na konci, že ten nejsadističtější psychopat nedá hrdinům nakonec ani tolik zabrat a že jako nejtěžší nepřítel je někdo, do koho byste to během sledování filmu neřekli. Jinak film je to slušný, zajímavý, pěkně vykresluje zcela jiné prostředí a kulturu, než na jakou jsme zvyklí, žádná šílená rodinka se nekoná. Kamera je výborná, působí polodokumentárním dojmem. Výtvarná stránka také, špína, hnus, bolest a strach ... Prostě tohle je Borderland.(7.10.2008)

 • mm13
  ***

  Má to svoje momenty! Zev Berman určite patrí medzi talenty, ktorých ďalšiu prácu sa oplatí sledovať. Minimálne "hubičková" scéna platí za príklad jednoduchej a plne funkčnej práce s rozpohybovanou kamerou a rozostreným obrazom. Byť to dlhšie o pár minút, cítim sa ako sfetovaný aj ja. Podobne tak sa filmu, aspoň v jeho prvej polovici, darí diváka infikovať narastajúcim pocitom strachu a ohrozenia. Zátylok sa mi ježil ako málokedy a začínal som zvažovať, ako veľmi sa mi vlastne tohto roku chce vycestovať na dovolenku mimo rodnej zeme. Kameňom úrazu je ale nedostatočné vykreslenie fungovania kultu, ktorý za únosmi a rituálnymi vraždami stojí. Jeho nepostačujúce mystérium a nepresvedčivosť vodcu premieňa skupinu všetkého schopných vražedných fanatikov na bandu naivných tupcov, s ktorými by úrady zatočili jedna radosť. Ich prepojenosť na najvyššie miesta skrátka nevyznieva o nič presvedčivejšie, než absurdná akcia vo finále.(6.6.2010)

 • LIVINGDEAD
  **

  Příznám se čekal jsem od tohoto filmu více. Námět ušel, poněkud mi neseděl výběr herců - když se celý film mluvilo o tom, že nastal čas, příjde taťka - náš bůh, tak jsem si myslel, že přijde nějaké monstrum a nebo chlap, ze kterého jde šílený strach. No a dorazil takový malý teploušek....... Párkrát jsem dokonce u toho filmu zýval :-((27.3.2008)

 • heyda
  ****

  Velmi stylová záležitost, po které se vám rozhodně nebude chtít vyjet na dovolenou do Mexika. Tenhle horor se může pochlubit netradiční hudbou, která je opravdu skvělá. Bohužel kamera to místy s těmi rychlými a trhanými pohyby kazí. Přesto atmosféra je zvládnuta na výsos dobře a tísnivě. Nespokojenej jsem malinko ještě se závěrem, ale celkově bych viděl hodnocení dobře na 75%.(15.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace