12 podmínek k dědictví

Ultimate Gift, The

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

NAČRTNUTIE OBSAHU: Jason žije hýrivým životom, ešte aj na pohreb svojho bohatého dedka príde neskoro. V testamente ho však čaká zvláštny odkaz... KOMENTÁR: Film oplýva pestrosťou deja a veľkým myšlienkovým bohatstvom. Výborné občerstvenie pre dušu i pre telo. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(4.3.2009)

Jeden z těch opravdu dobrých a upřímných filmů.(3.2.2015)

• V.Silver

Tak tahle americká agitka na "napravení bohatého spratka" na mě teda absolutně nefungovala. Asi přestávám věřit hodnocení ČSFD :) 40%(7.7.2012)

Úžasný film, při kterém je člověk občas zlomyslný a velice často dojatý. Drew Fuller ukázal, že nemá jen hezký obličej, ale dovede i hrát.(29.6.2008)

Na tenhle film jsem se začala dívat úplnou náhodou, když jsem se brzo ráno probudila. Protože se mi nechtělo spát, řekla jsem si, že si zapnu televizi, nastavím čas vypnutí a usnu u nějakého filmu. Zrovna z předchozího dne opakovali tento film, tak jsem si řekla, že to chvíli vydržím (předtím mě nezaujaly televizní upoutávky, protože nevystihly pravou podstatu filmu). Hned na začátku se vysvětlilo, oč vlastně půjde, a zjistila jsem, že to není vůbec nezajímavý film, jak jsem si původně myslela, a přestalo se mi chtít spát. Zprvu bohatý a rozmazlený kluk, který nemá pravé kamarády, jeho přítelkyně se urazí a odejde, když má výjimečně zaplatit za večeři.... a na konci dospělý a vyrovnaný muž, který ví, co chce, a jde si tvrdě za tím. Najde pravé přátelé, lásku, pochopí smysl rodiny, kterou doopravdy nikdy neměl, jen jako malý kluk. Je to opravdu perfektní film, můžu vřele doporučit.(2.5.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)

• - Zajímavé je, že film vydělal víc peněz z prodeje DVD, než na tržbě v kinech. (Terva)