12 podmínek k dědictví

Ultimate Gift, The

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Povedený scénář, dobré herecké obsazení a celkem slušný hudební doprovod.(8.12.2014)

Jeden z těch opravdu dobrých a upřímných filmů.(3.2.2015)

Krásný film! Ač už je toto téma X krát obehrané, tak toto mělo něco navíc. Film o tom, jak je možno člověka změnit. Ó, kéž by to bylo možné i v reálném životě. Prostě pohádka...(30.1.2009)

Na první pohled mi přišlo, že tenhle film bude tak nějak nijaký. Nepřečetl jsem si o čem je, ale viděl jsem obal, který mě nezaujal a poslala to na náš trh společnost, která mě svými filmy zaujmout také nedokázala. Takže jsem o ten film nějak zásadní zájem nejevil. Tady je vidět, jak je důležité udělat na první pohled nevýrazným filmům reklamu, protože pak dokážou docela příjemně překvapit. Nějakou dobu na to jsem od kamaráda slyšel, že je to docela dobrý film a tak jsem se na to podíval. A ono opravdu. Příběh určitě není nijak špatný a bavil mě od začátku až do konce. Hlavnímu hercovi jsem ale frackovitost nevěřil od začátku a bylo mi jasný, že to bude sympaťák jako blázen a já mu budu z plna hrdla fandit. Taky že jo.(12.4.2010)

Já už to možná kdysi viděl, někdy dávno v útlém věku... aha vlastně ne, tě buh rok výroby 2006, tak oprava - neviděl. Ale podobnou slátaninu, takovou tu citovou vyděračskou jsem v tomhle stylu určitě viděl a tohle nakonec taky a i když jde o rádoby vyjednávací buchtu, líbilo se mi to. Holčička srší humorem jak starý house a mladý zbohatlík nachází charakter, to je co?! Každopádně 6/10.(12.9.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Všetky scény s Jamesom Garnerom (Red) boli natočené v jeden deň. (Sufferer)

• - Natáčení probíhalo v americké Severní Karolíně ve městě Charlotte. (Terva)