poster

12 podmínek k dědictví

 • Česko

  Poslední dárek

 • USA

  Ultimate Gift, The

 • Slovensko

  12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Předloha:

Jim Stovall (kniha)

Scénář:

Cheryl McKay

Kamera:

Brian Baugh

Hudba:

Mark McKenzie

Střih:

Scott Chestnut

Kostýmy:

Jane Anderson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  ****

  Takový docela smutný snímek o tom, že si za peníze nekoupíte všechno. Já vím, že takových filmů, seriálů a dalších věcí je spousty, ale tento film byl opravdu moc pěkný, a řekla bych, že jeden z nejlepších, které mají takové poseství. Obsahuje stopové množství klišé, ale čert ho vem. :-)(30.1.2010)

 • Diamant
  *****

  NAČRTNUTIE OBSAHU: Jason žije hýrivým životom, ešte aj na pohreb svojho bohatého dedka príde neskoro. V testamente ho však čaká zvláštny odkaz... KOMENTÁR: Film oplýva pestrosťou deja a veľkým myšlienkovým bohatstvom. Výborné občerstvenie pre dušu i pre telo. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(4.3.2009)

 • Terva
  ****

  Povedený scénář, dobré herecké obsazení a celkem slušný hudební doprovod.(8.12.2014)

 • pakobylka
  **

  Může mi někdo seriózně vysvětlit, proč zápletka musí za každou cenu (už zase !) angažovat TU chorobu, při které jde vždycky o život ? Proč je přesvědčená, že bez ní by to neustála ? A sotva se rozhodnete, že na ni budete milí a necháte jí volnou ruku, aby vás mohla bez uzardění vydírat, šoupne vám nenápadně do dveří ještě drogovou mafii. Chvilku přemýšlíte, zdali je skutečná. Co když je to jenom "hra" sloužící k proklepnutí charakteru hlavního hrdiny ? Vzápětí svůj pošetilý nápad zavrhnete, neboť choroba se tváří velice vážně - proč by to s mafií mělo být jinak ? Jenomže tohle klubko smotané dohromady výhradně ke ždímání emocí je už trochu přes čáru. Kromě toho nutně dojdete k závěru, že za peníze si sice nemůžete koupit úplně všechno, ale pokud je máte, je pro vás podstatně snažší hrát si na Ježíška či Santu a plnit něčí sny, zatímco v opačném případě ... řekněte sami: Který obyčejný smrtelník si kupříkladu může jen tak lusknutím prstů opatřit tryskáč ?!? Potíž je v tom, že málokdo z nás oplývá nadbytkem finančních prostředků - a drtivá většina (multi)milionářů zvysoka kašle na cizí sny ... a vůbec na bídu celého světa. Má to svou logiku - jinak by se přece nikdy nestali (multi)milionáři !(21.1.2016)

 • Marek1991
  ****

  Tento film je o hľadaní sa. Nie je to žiaden šokujúci trhák, je to skôr oddychový film, kde popri hľadaní a zamýšľaní sa dejú práve tie dôležité veci a premeny. Drew Fuller je roky pre mňa sympatický zaujímavý zjav, ktorý však nevyužil svoj potenciál. Viete je ľahké byť hrdina pre ľudí, ak máte peniaze, navyše ich zdedíte, ale poctivo sa dopracovať k niečomu takému je veľký problém. Súčasný svet je postavený na veľkých majetkových rozdieloch, na bezohľadnosti a potom na charite, keby bol systém taký, žeby sa to slepo nenechávalo len na charitu, ktorá lieči len príznaky a nie príčiny, tento svet by bol iný, tento film je však zo súčasného sveta. Miestami nudu musí plátať síce možnými, ale často málo pravdepodobnými až extrémnymi situáciami. Pre mňa by to bohatstvo tiež nehralo veľkú rolu, ja by som chcel totiž vo svojom živote pomáhať, pomôcť vyliečiť systém. Iste si poviete, že byť ako Matka Tereza môžme byť v kľude všetci, ale to nestačí, nevidím dôvod spraviť si dobro na Zemi už teraz, dať všetkým ako sa len bude dať rovnakú štartovaciu čiaru, rovnaké šance, viac vymiesť nespravodlivosť, ale bez systémových riešení, sa tie zmeny dejú len v malých útržkoch, ktoré systém hocikedy zmetie. Tento film mi bol sympatický, je iný, je o dobre a páči sa mi.(7.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace