12 podmínek k dědictví

Ultimate Gift, The

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Rodinný doják o tom, jak peníze mění člověka. 1) Pohádky pro dospělé jak poctivý ke štěstí přišel, či jak chudý a počestný odměněn byl, mám velmi rád. Oči mi zvlhnou a odcházím od obrazovky s pocitem, že ten svět snad není tak zlý, jak se jeví z pohledu televizních novin._____ 2) Určitá stylizace až absurdita k těmto pohádkám přirozeně patří. A tak se miliardář zamiluje do prostitutky (Pretty Woman), kongresman do pokojské (Maid in Manhatttan) a také dědicové musí vykonávat pověstné úkoly, aby si majetek zasloužili (spousta filmů)._____ 3) Nejsem ovšem rád, když ze mě tvůrci filmu dělají blbce. Emocionální vydírání (chudá umírající dívka), scénky vypočítané na efekt, napatlaná směs všeho, o čem se dramaturg, scénárista či režisér domnívá, že by mohlo zapůsobit - děkuji, nechci._____ 4) Krkolomný scénář předvídatelný od první minuty, průměrné herecké výkony._____ 5) A přesto jsem se vydržel dívat až do konce. Chvílemi jsem byl i lehce dojat. Ono to poselství je natolik nosné, že ani kýčovité fráze nedokáží potlačit obecné pravdy o životních hodnotách._____ 6) Kolik je vlastně těch darů? Ke 12 jsem se nedostal ani v závěrečných titulcích._____ 7) Oficiální text distributora psal zřejmě někdo, kdo film neviděl. Jason nedědil po svém otci, ale po svém dědovi. Svého otce miloval a nikoliv nenáviděl. Sám nepředpokládal, že čtení dědovy závěti bude jen další peněžní transakcí, jež mu umožní žít dál hýřivým životem, naopak, ani se toho nechtěl zúčastnit. Jason vůbec není "odrostlé důvěřivé" dítě._____ 8) Chápu, že v komentářích nikdo opravovat gramatické hrubky (a že jich je) nebude, ale v oficiálním textu by se objevovat neměly - čtení otcovi (!) závěti.(31.1.2009)

25. 01. 2011 (43.); věřím, že o Abigail Breslin uslyším i v dospělosti(26.1.2011)

Úžasný film, při kterém je člověk občas zlomyslný a velice často dojatý. Drew Fuller ukázal, že nemá jen hezký obličej, ale dovede i hrát.(29.6.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,438,735Tržby Celosvetovo $-(23.4.2010)

Povedený scénář, dobré herecké obsazení a celkem slušný hudební doprovod.(8.12.2014)

• - James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Zajímavé je, že film vydělal víc peněz z prodeje DVD, než na tržbě v kinech. (Terva)