12 podmínek k dědictví

Ultimate Gift, The

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Hodně silné 4*. Byť se dá děj od jisté chvíle docela dobře očekávat, styl, jakým je námět zpracovaný, funguje skvěle. Když už nic jiného, určitě má člověk po slédnutí dobrý pocit a určité nutkání k zamyšlení. Na mě film zapůsobil a ráda jsem se nechala rozesmát i rozplakat.(8.12.2009)

Já už to možná kdysi viděl, někdy dávno v útlém věku... aha vlastně ne, tě buh rok výroby 2006, tak oprava - neviděl. Ale podobnou slátaninu, takovou tu citovou vyděračskou jsem v tomhle stylu určitě viděl a tohle nakonec taky a i když jde o rádoby vyjednávací buchtu, líbilo se mi to. Holčička srší humorem jak starý house a mladý zbohatlík nachází charakter, to je co?! Každopádně 6/10.(12.9.2011)

Původně jsem věřila tomu, že filmu dám tak 4/5 hvězdiček i přes to moralizování, klišé a snahu dojmout diváka k slzám. Naneštěstí to od druhé poloviny začalo být šíleně natahované a chvílemi dost nezáživné. Film se nám snaží dokázat, že peníze nejsou tak strašně důležité, na druhou stranu, kde bychom bez nich byli a pokud bychom všichni měli víc než dostatek, kdo z nás by je tak bezostyšně neutrácel? Ony "dary" byly pěkně přitažené za vlasy, ale i tak je to daleko snesitelnější než Abigail Breslin - ta vážně zkazí co se dá. A v roli přemoudřelého fracka byla vyloženě nesnesitelná. Každopádně to trochu vyvažuje Drew Fuller, vida ho, on hrát UMÍ!(9.4.2013)

• Kangaxx

Tento film vás pravdepodobne vôbec ničím neprekvapí - ide o klasicky podanú klišovitú premenu rozmaznaného milionára na ašpiranta na Nobelovu cenu mieru. Navyše sa tu vyskytuje prevtelenie Cicera v podobe mladého dievčaťa, ktorej slovná zásoba a myšlienkove pochody prekonávajú drtivú väčšinu členov parlamentu (nie, že by na to bolo treba extra schopnosti, ale vzhľadom na jej vek je to aj tak nereálne. Navyše jej výstupy pôsobia skôr rušivo ako produktívne. Pár scén zábavných, pár nudných a pár hviezdičiek ako hodnotenie. //KLADY// : poukázanie na zvrátenosť milionárskej morálky, zábavné momenty, obsadenie hlavnej postavy a uschovávateľa závetu //ZÁPORY// : zbytočne dlhé, postava dievčaťa, predvídateľnosť, klišé(6.3.2009)

Krásný film! Ač už je toto téma X krát obehrané, tak toto mělo něco navíc. Film o tom, jak je možno člověka změnit. Ó, kéž by to bylo možné i v reálném životě. Prostě pohádka...(30.1.2009)

• - James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)

• - Autora rovnomennej románovej predlohy Jima Stovalla, ktorý je v skutočnosti slepý, obsadili ako vodiča limuzíny. (Karush)

• - Starostu si zahrál Patrick McCrory, který je skutečným starostou města Charlotte. (Terva)