12 podmínek k dědictví

Scénografie:

Stephen Storer

Kostýmy:

Jane Anderson

Pokud k tomuto snímku budu přistupovat bez velkých ambicí, dejme tomu jako k takové pohádkové, lehce naivní moralitce, tak fajn. Docela hezky se na to koukalo, trošku jsem se dojmula, Abigail Breslin je i přes svůj nízký věk dobrá herečka a co si budeme povídat, na Drewa Fullera je fakt pěknej pohled. Ale nechtějte po mně abych to brala jako regulérní drama, protože s tím nemá toto prvoplánové, povrchní dílko společného vůbec nic.(27.8.2013)

Původně jsem věřila tomu, že filmu dám tak 4/5 hvězdiček i přes to moralizování, klišé a snahu dojmout diváka k slzám. Naneštěstí to od druhé poloviny začalo být šíleně natahované a chvílemi dost nezáživné. Film se nám snaží dokázat, že peníze nejsou tak strašně důležité, na druhou stranu, kde bychom bez nich byli a pokud bychom všichni měli víc než dostatek, kdo z nás by je tak bezostyšně neutrácel? Ony "dary" byly pěkně přitažené za vlasy, ale i tak je to daleko snesitelnější než Abigail Breslin - ta vážně zkazí co se dá. A v roli přemoudřelého fracka byla vyloženě nesnesitelná. Každopádně to trochu vyvažuje Drew Fuller, vida ho, on hrát UMÍ!(9.4.2013)

Ale jo, dávám pět, protože to je po dlouhé době pořádný rodinný nenásilný film, který jsem viděl. Na nic si totiž nehraje a zápletka se mi velmi líbila, včetně proměny osobnosti Jasona. Film mi byl doporučen od kamarádky a je vidět, že mě už trochu zná. :-) Je to krásný film, procítěný, plný emocí a dokonale promyšlený až do samotného konce. Závěr jsem takový nečekal, ale asi to tak muselo být. Pokud chcete s rodinou strávit příjemný večer u televize, tohle je ta správná volba. Pro mě příjemné překvapení. 90%(1.1.2014)

"Potřebuju přítele !!" - "Vysvětli mi to !!" - "Je to komplikovaný !!" - "Ne, není !!" - "Je to trapný.." ;)(9.9.2015)

Líbí se mi.(14.6.2012)