12 podmínek k dědictví

Cheryl McKay

Brian Baugh

Mark McKenzie

Scott Chestnut

Nádherne ladený príbeh o hľadaní zmyslu tých udalostí, ktoré v celku nazývame život. Príbeh o hodnotách a ceste k ich spoznávaniu, ktorá nie je vždy krátka, ľahká a príjemna. Príbeh, ktorý je pravdivý, ako život sám až na ten cukor sem tam škrípajúci pomedzi dej.... Ale inak 5 ako vyšitá :D(5.4.2009)

• rudeboy

V polovici som to vypol a vymazal z disku! Umelý patetický schematický gýč hrajúci na city a moralizujúci tým najodpornejším spôsobom. Od Michaela O. Sajbela už nechcem vidieť žiaden film. Budem korektný a nedám odpad, keďže som to nedopozeral do konca.(20.11.2011)

Film, který má několik rovin a nepředvídatelný děj. Konec je opravdu velmi silný a než se k němu dostanete je potřeba si obstarat kapesník.(25.2.2008)

Povedený scénář, dobré herecké obsazení a celkem slušný hudební doprovod.(8.12.2014)

Tento film je o hľadaní sa. Nie je to žiaden šokujúci trhák, je to skôr oddychový film, kde popri hľadaní a zamýšľaní sa dejú práve tie dôležité veci a premeny. Drew Fuller je roky pre mňa sympatický zaujímavý zjav, ktorý však nevyužil svoj potenciál. Viete je ľahké byť hrdina pre ľudí, ak máte peniaze, navyše ich zdedíte, ale poctivo sa dopracovať k niečomu takému je veľký problém. Súčasný svet je postavený na veľkých majetkových rozdieloch, na bezohľadnosti a potom na charite, keby bol systém taký, žeby sa to slepo nenechávalo len na charitu, ktorá lieči len príznaky a nie príčiny, tento svet by bol iný, tento film je však zo súčasného sveta. Miestami nudu musí plátať síce možnými, ale často málo pravdepodobnými až extrémnymi situáciami. Pre mňa by to bohatstvo tiež nehralo veľkú rolu, ja by som chcel totiž vo svojom živote pomáhať, pomôcť vyliečiť systém. Iste si poviete, že byť ako Matka Tereza môžme byť v kľude všetci, ale to nestačí, nevidím dôvod spraviť si dobro na Zemi už teraz, dať všetkým ako sa len bude dať rovnakú štartovaciu čiaru, rovnaké šance, viac vymiesť nespravodlivosť, ale bez systémových riešení, sa tie zmeny dejú len v malých útržkoch, ktoré systém hocikedy zmetie. Tento film mi bol sympatický, je iný, je o dobre a páči sa mi.(7.3.2013)