12 podmínek k dědictví

Cheryl McKay

Brian Baugh

Mark McKenzie

Scott Chestnut

Nádherne ladený príbeh o hľadaní zmyslu tých udalostí, ktoré v celku nazývame život. Príbeh o hodnotách a ceste k ich spoznávaniu, ktorá nie je vždy krátka, ľahká a príjemna. Príbeh, ktorý je pravdivý, ako život sám až na ten cukor sem tam škrípajúci pomedzi dej.... Ale inak 5 ako vyšitá :D(5.4.2009)

• maxxxim

Keby nebolo malej veštkyne Pýtie z Delf, dal by som o hviezdu viac. Jej predikcie a hĺbkové analýzy ľudskej duše na úrovni Sigmunda Freuda sú prinajmenšom nehodiace sa k veku malej protagonistky, ak nie nezlúčiteľné s realitou. Niekoľko trápnych scén plus niekoľko ľahko predvídateľných scén posúva túto drámu do vôd nie príliš zvládnutých komédií. Prerod hlavného hrdinu z mamonára na samaritána za pár dní je pre mňa dosť nepresvedčivý. Ale predsa len mi niečo pozitívne dal aj tento film, pri sústredenejšom pohľade si všimnete ako chlapiík v džungli v snahe uniknúť z provizórneho väzenia, používa techniku postihnutej baletky na bedrové kĺby, presne tu som sa pobavil najviac a opakovane. Ale toto asi nebude stačiť na argumentáciu, prečo vo voľnej chvíli siahnúť práve po tomto "psom" kuse.(6.3.2009)

• Looser

Hodně sladké, hodně předvídatelné, hodně dlouhé. Spíš slabší než lepší. Hlavní hrdina je sice sympaťák, ale změnu na kladase jsem mu neuvěřil a pořád mi připomínal rockového zpěváka a herce Jareda Leto.(25.9.2007)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Jason žije hýrivým životom, ešte aj na pohreb svojho bohatého dedka príde neskoro. V testamente ho však čaká zvláštny odkaz... KOMENTÁR: Film oplýva pestrosťou deja a veľkým myšlienkovým bohatstvom. Výborné občerstvenie pre dušu i pre telo. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(4.3.2009)

Ze začátku příjemný snímek, -jehož podstatu vyjadřuje samotný název- který se však po pohodové první půli změní na slzopudné drama o smyslu života a pravém přátelství. Přesto povedený i když trochu zdlouhavý snímek.(18.2.2013)