poster

Létající Skot

 • Velká Británie

  Flying Scotsman, The

 • Německo

  Flying Scotsman - Allein zum Ziel

Drama / Sportovní

Velká Británie / Německo, 2006, 98 min

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

Martin Phipps

Scénografie:

Mike Gunn
(další profese)
 • Tommassi3
  ***

  "Jednapadesát kiláků nebo čtyři.. Jakej je v tom rozdíl !!"(9.3.2016)

 • MM_Ramone
  ***

  Pozrel som si priemerne kvalitnú športovú dramu o športe a o športovcovi o ktorých som predtým nikdy ani len nepočul. Pod pojmom cyklistika si predstavujem čosi ako je napríklad Tour de France. Ale ako vidím i rýchlostná, oválna trať má niečo do seba. Mňa to síce moc neberie, ale určite to má vo svete svojich nadšených fanúšikov. Ku filmu by som sa vyjadril v podobnom duchu. Nijak zvlásť ma neoslovil, no svojim spôsobom ma zaujal. Veľmi ma potešil Jonny Lee Miller v hlavnej úlohe. Zaslúžil si už konečne účinkovať vo filme, kde je uvedený ako prvý z hercov v úvodných titulkách. No stále dúfam, že ho uvidím v ešte výraznejšej, titulnej role. Cítim v tomto hercovi silný, stále zatiaľ nevyužitý, potenciál. ***(1.11.2011)

 • Mikarda
  ****

  Sympatický příběh s příjemnou hudbou, která se bohužel po první půlce ozývala méně, než bych si přála. Skvělý Johnny a usměvavý ,,Hobit" taktéž potěšil. Začínám mít filmy se sportovní tématikou čím dál víc v oblibě.(25.7.2010)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Ach D.Mackinnone. Dostat do rukou tak úžasný námět. Dostat do rukou šanci zfilmovat splněný "reálný" sen v tak vzrušujícím prostředí, jako je cyklistika a takhle se nechat "urvat" pomyslným pelotonem. Kde je detailní trénink a příprava hlavního hrdiny? Kde je vypíchnutí Graemova vztahu k cyklistice? Kde je kvalitní kamera a stříh, který by udělal z dráhařského šampionátu něco výjimečného, což bezesporu MS je? Celé to působí jako marná snaha ztvárnit něco ojedinělého a unikátního, kterou dostihl defekt v podobě prasklé galusky. *** za nápad a J.Lee.Millera, který zahrál skvěle.(2.2.2011)

 • zipper111
  ***

  Ne tak dobré jako Létájící čestmír... ne teď vážně, nic mi to neřeklo. Film mi přišel naprosto průměrný, ať už rozhovory, hereckými výkony a vůbec celou atmosférou. Při posledním závodu mi nešel mráz po zádech tak jak by měl... Prostě film co neurazí, nic víc.(16.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace