poster

Létající Skot

 • Velká Británie

  The Flying Scotsman

 • Německo

  Flying Scotsman - Allein zum Ziel

Drama / Sportovní

Velká Británie / Německo, 2006, 98 min

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

Martin Phipps

Scénografie:

Mike Gunn
(další profese)
 • JimWayne
  *****

  Film ktorý ukázal že človeka nemôže nič zlomiť a treba si ísť za svojim cieľom ako Graham Obree ktorý aj cez všetky svoje problémy,ktoré mal sa opäť dokázal postaviť na štart a vyhrať svoj boj proti neprajníkom.Takýto príbeh dokáže napísať len život.(2.10.2010)

 • Matty
  ***

  Nízkorychlostní Speed Racer. 55%(28.11.2008)

 • Slartibarkfast
  ***

  Byl to docela povedený snímek ze zákulisí života jedné cyklistické legendy. Zajímavý, poutavý, uvěřitelný a nesmírně zdlouhavý. Bavil jsem se, neboť filmy ze sportovního prostředí mám rád. Tady se ale nějak nemohu rozhodnout mezi 3* a 4*. Britský styl filmování je totiž mnohdy docela toporný a člověk k němu musí najít svou cestu, stejně jako tady. Nakonec budu přeci jen přísnější, neboť film podle skutečného příběhu píší dějiny a ne scénárista a na tomhle nebylo moc co vymýšlet. Herecké výkony byly uspokojivé, hudba obstojná. Je to takových pěkných 70%(13.10.2010)

 • genetique
  ****

  Aj tento film mi potvrdil, že prakticky asi neexistuje film so športovou tematikou, ktorá by vo mne nevyvolala záujem. Príbeh podľa skutočnosti, pokiaľ má kvalitné osobnostné (režisér, štáb, herci) zázemie, má takmer garantovaný úspech a ani tento nebol výnimkou. Pokiaľ vám chýba odhodlanie a motivácia, tento príbeh vás určite povzbudí. 80%.(5.4.2009)

 • Mikarda
  ****

  Sympatický příběh s příjemnou hudbou, která se bohužel po první půlce ozývala méně, než bych si přála. Skvělý Johnny a usměvavý ,,Hobit" taktéž potěšil. Začínám mít filmy se sportovní tématikou čím dál víc v oblibě.(25.7.2010)

 • - V decembri roku 2009 bol Greame Obree uvedený do Britskej cyklistickej siene slávy a v marci nasledujúceho roka do jej škótskej obdoby. (JimWayne)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace