• kingik

Pár situačních gagů nedělá dobrou komedii. Tvůrci filmu si neuvědomili, že bez pevné dějové struktury se film položí a k tomu sice úplně nedošlo, ale nechybělo málo. A to hlavně zásluhou dobrých herců, kteří přece jen vydolovali ze svých partů maximum navzdory vyvanulému scénáři a nezvládnuté režii.(3.11.2010)

• Skip

Šílená megablbost!(9.12.2007)

Jednoduchá potrhlá komedie, která mě docela příjemně překvapila. Je pravda, že některé gagy jsou poněkud těžkopádné (záměna černocha za kominíka:), ale na průměr to stačí(16.3.2008)

• flanker.27

"Východní fronta je už na západě." Jedna z mála skutečně vtipných scén, kterou si z této nepodařené nápodoby "Sedmých rot" pamatuju. Ani výborné obsazení nestačí, když je scénář tak slabý.(7.10.2016)

• WANDRWALL

Není třeba se rozkomentovávat - neumění.(25.8.2010)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)