"Hitler je vůl!" "Ja wohl!" Velmi zamotaná komedie, v níž se každý vydává za každého a všechno to příjemně zavání francouzskou školou Velkého flámu. A to bez jakéhokoli dějového vykrádání, prosím. Scénář je napsaný precizně (na Barrandově ležel od roku 1987 a tehdy se ještě nepodceňovala dramaturgie) a vpravdě filmově: vše podstatné je řečeno obrazem, dialogy jsou jen třešnička na dortu. Takže ani nedokážu přesně říct, co je špatně. Možná to, že se příběh odehrává na jaře 1945, kdy už je každému jasné, že je válka u konce a proto se už o hrdiny nijak zvlášť nebojíme, nevím, něco tomu zkrátka chybí. Operace se zdařila, pacient zemřel. 60%(24.11.2005)

Umím si představit, že můj otec při sledování této válečné taškařice hýkal nadšením a hned sháněl DVD, aby mohl hýkat alespoň 5x do roka. Za sebe mohu říct jen tolik, že toto není maj kajnd of hjůmr. Dalo se, netrpěla jsem, ale záchvaty smíchu se nekonaly - převažovala jakási lehká netrpělivost, kdy už se konečně začnu bavit... Přeplácané a křečovité, sem tam záblesk čehosi lepšího, ve výsledku průměr. Mohlo to být i horší, ovšem dlužno zdůraznit můj index očekávání: NULA. 51%(23.8.2010)

Příjemná komedie z konce války ,kdy několik jedinců je nuceno obléct si německé uniformy a dělat nácky. Zároveň je setřelen černošský letec a němci utíkají ,jelikož jim je jasný že konec se blíží. Spousta dobrých herců a pěkné prostředí tomu dává ten pravý náboj.(24.12.2007)

• paascha

Trapná a trapně zahraná trapnost(17.3.2008)

• Hejtmy

Pokus našich českých filmařů o komedii z druhé světové války, snaha napodobit francouzské kolegy je více než patrná. Obrovský, ale opravdu obrovský potenciál v podobě herecké obsazení promrhaný podivným scénářem a trapnými pokusy o vtip. Víc není moc co dodat, nezasmějete se, což je u komedie trošku chyba, a ani nic jiného vám tento film nedá. Přesto jsou mnohem horší filmy, takže 2* jsou tak akorát.(17.3.2008)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)