• kingik

Pár situačních gagů nedělá dobrou komedii. Tvůrci filmu si neuvědomili, že bez pevné dějové struktury se film položí a k tomu sice úplně nedošlo, ale nechybělo málo. A to hlavně zásluhou dobrých herců, kteří přece jen vydolovali ze svých partů maximum navzdory vyvanulému scénáři a nezvládnuté režii.(3.11.2010)

• Radiq

No, tak nic, no. Jestli se někdo snažil udělat komedii na způsob francouzskejch válečnejch taškařic, tak to byl spíš trapas. Asi dvakrát jsem se teda zasmál, ale byla to taková z nouze ctnost.(23.7.2007)

• flanker.27

"Východní fronta je už na západě." Jedna z mála skutečně vtipných scén, kterou si z této nepodařené nápodoby "Sedmých rot" pamatuju. Ani výborné obsazení nestačí, když je scénář tak slabý.(7.10.2016)

Já jsem se taky docela dobře bavila (chvílemi). Není to samozřejmě jako jiné starší komedie, ale na odpad?(15.12.2003)

Hodně zamotaná komedie z období 2. sv. války. Zápletka se odvíjí od záměny osob,černošský sestřelený pilot a komeník. Film připomíná francouzské komedie (Velký Flám a Sedmá rota). Vystupuje zde plno výborných českých herců.(17.12.2008)

• - Natáčení probíhalo v městečku Jevišovice. (M.B)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)