Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orlau32
  odpad!

  Myslela jsem si, že jsem už všechny absolutní ptákoviny českého filmu viděla. A hle - mýlila jsem se. Ono jde natočit ještě větší kravinu s hvězdami jako je Jiří BARTOŠKA, Ivana CHÝLKOVÁ, Pavel LANDOVSKÝ. Kdo to,proboha, produkoval ?(8.10.2007)

 • hippyman
  ***

  no a pak že šaty nedělaj´ člověka... :-) je to sice nehorázná kravina, ale párkrát jsem se u toho fakt pobavil, což mi aspoň na průměrné hodnocení stačí. ale znova už bych to asi vidět nemusel... 60%(5.3.2009)

 • Gilmour93
  *

  Docela chápu, o co se Chlumský a spol. snažili, ale přišlo mi to směšné jako vyklízení varšavského ghetta...(15.12.2014)

 • Tosim
  ***

  Je to značně zmatené a v podstatě se tam nemluví (že by Miloňi Čepelkovi nešly dialogy? :-) ale rozhodně bych to nedoporučoval jako zákusek k n@váckým estrádám - snímek je možná špatně natočený, nicméně diagnózu demenci bych si asi rozmyslel.(15.8.2003)

 • gudaulin
  *

  Na tenhle film jsem se vyloženě těšil do té míry, že jsem na něj svého času neváhal jít do kina. Očekával jsem komedii ve stylu mé oblíbené francouzské série o sedmé rotě, ale zklamání bylo úměrné míře očekávání. Jedna hvězdička je možná krutá, ale opravdu jsem čekal něco jiného. Herecký ansámbl, který se sešel na tomhle snímku, se předtím už několik let v české kinematografii nedal dohromady a herecké výkony spolu s několika netradičně obsazenými herci (Kříž s Brabcem coby zavedení klaďáci jsou obsazeni do rolí německých důstojníků) jsou vlastně jediným kladem tohoto dílka. Za špatný výsledek může mizerný scénář, kdy nezkušený scénárista nepochopil rozdíl mezi divadelní fraškou a filmovým reálem. Záměna kominíka za černocha může fungovat opravdu jen na divadle, ve filmu působí naivně a trapně. Přitom navozená situace skýtala řadu možností - už jen prohození oděvů mezi dvěma železničáři a dvěma německými zběhy, navíc výborně obsazenými Nogou a Šteindlerem, mohlo přivodit nekonečné množství skvělých gagů. Jedna z mála fungujících komických situací ostatně přijde, když se železničáři v německé uniformě vrátí domů a manželky je přivítají se zoufalým bědováním, že se těsně před koncem války přidali k Němcům. Režie je neslaná nemastná a je už jen posledním hřebíčkem do rakve, kterou stloukl scénárista. Tehle film měl zkrátka navíc. Celkový dojem: 25 %.(17.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace