poster

Tudorovci (TV seriál)

 • Irsko

  Tudors, The

 • slovenský

  Tudorovci: Sex, moc a intrigy

Historický / Drama / Romantický / Válečný

Irsko / Kanada / USA, 2007, 38x55 min

Scénář:

Michael Hirst

Kamera:

Ousama Rawi

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Sam Neill, Jeremy Northam, Gabrielle Anwar, Callum Blue, James Frain, Henry Czerny, Natalie Dormer, Sarah Bolger, Kris Holden-Ried, Nick Dunning, Rod Hallett, Steven Waddington, Maria Doyle Kennedy, Sean Pertwee, John Kavanagh, Barry McGovern, Anatole Taubman, Hans Matheson, Robert Sheehan, Emma Hamilton, James Gilbert, Geoff Minogue, Aaron Monaghan, Jonathan Byrne, Anita Briem, David Alpay, Brendan McCormack, Peter O'Toole, Tamzin Merchant, Simon Ward, David O'Hara, Joss Stone, Joanne King, Torrance Coombs, Max Brown, Lothaire Bluteau, Joely Richardson, Annabelle Wallis, Selma Brook, Diarmuid Noyes, Aidan Turner, Ruta Gedmintas, Colin O'Donoghue, Matt Ryan, Anna Brewster, Paul Ronan, Perdita Weeks, Alan Van Sprang, Sebastian Armesto, Katie McGrath, Fiona Ryan, Colm Wilkinson, Jamie Thomas King, Ned Dennehy, Emmanuel Leconte, Serena Brabazon, Ian McElhinney, Lee Williams, Stephen Hogan, Andrea Lowe, Lochlainn O'Mearain, Michael Winder, Eoin Macken, Sonya Macari, James Flynn, Andrew Greenough, Patrick Gibson, Gabriella Wright, Maude Hirst, Sonya Cassidy, Moe Dunford, Amy-Joyce Hastings, Max von Sydow, Gerry O'Brien, Ian Beattie, Nicholas Blane, Andy Kellegher, Jake Hathaway, Philip Desmeules, Barry John O'Connor, David Michael Scott, Mark Coney, Marcus Lamb, Jonathan Ryan, David Coakley, Aiden Condron, Steve Wilson, David Sheehan, Wesley Murphy, Stephen Swift, Michael Grennell, Terry Byrne, Michelle Costello, A.J. Kennedy, Pat McGrath, Ciaran O'Grady, James McHale, Michael Condron, Dylan McDonough, Alison Lintott, Philip O'Sullivan, Donna Dent, Eric Higgins, Des Braiden, Nathan Gordon, Martin Phillips, David Ryan, Peter Gaynor, Simon Coury, Gary Murphy, Alexander Downes, Hilary Rose, Kevin Doyle, Raad Rawi, Liam McMahon, Anthony Brophy, Frank McCusker, Noni Stapleton, Eve Macklin, Jane Brennan, Duncan Duff, Marcello Magni, Gunnar Atli Cauthery
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Podle mého snad jediný seriál se vzestupnou kvalitativní tendencí. S přibývajícími sériemi přibývá na koukatelnosti. Zatímco první série je místy klasicky seriálová (tzn. zbytečné postavy, slepé odbočky), ta třetí už je záživná od začátku až do konce. Zmíněné vlastnosti seriálů jsou také, krom blbé znělky, jeho největším záporem. Zkrátit série taa na 7 dílů by neuškodilo. Herecky zde zcel vládne Meyersm který skvěle ztvárnil pomalu se psychopatizujícího se panovníka. Až bych řekl, že to nehraje, ale že je takový i on sám.(18.11.2009)

 • Ant
  ****

  První dvě řady jsou geniální a to z velké části díky démonickému Meyersovi. Po smrti Anne Boleyn a ztrátě Natalie Dormer bohužel seriál přijde jakoby o část své duše. Pořád je to ale jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.(17.1.2008)

 • Mononoke.
  ****

  Nic není tak černobílé jak se na první pohled zdá, nikdo není doopravdy zlý ani hodný, chvíli sympatizujete s tím, pak za se oním. Ano, pravda je, že kulisy vypadají jak nakašírovaný polystyren, ale kostýmy to bohatě vynahrazují. Co na tom, že šaty vypadají jak kdyby je právě švadlena došila? Královský dvůr těžko chodil v orvaných hadrech :) Kardinál Wolsey se postupně stal mojí nejoblíbenější postavou a jeho zatčení se stalo ukočením a vyvrcholením celé série, výbušný Meyers podává zajímavý a dobrý herecký výkon a osvěžíte si obzory nad politickou situací v 16.stol. a dobovými postavami (Cromwell, More...). Možná právě v době Lostů a Prison breaků je tohle svěží a příjemné osvěžení... uvidíme (pokud budou i další série)jak se bude seriál dál vyvíjet.(13.2.2008)

 • Vishnar
  ****

  1) **** , 2) ***(18.8.2013)

 • novoten
  ****

  1. série - 70% - Detailně probraná politika, poutavé vztahy, nekompromisní činy a spousta linií, kterým pohříchu chybí atraktivnost. Kdyby se scénář soustředil na krále, jeho partnerky a případně na nejzajímavější lidi z jeho okolí, tedy v mých očích Wolseyho a Brandona, šlo by o perfektní žánrovou dobovku. Místo toho ale jde do neúměrné hloubky historických skutečností (což při jejich občasném pozměňování lehce postrádá smysl) a podkopává tak nohy samotnému ústřednímu příběhu. 2. série - 85% - Tvrdší kalibr ve všech směrech. Prchlivější Jindřich, intriky sahající až do Říma a i bez dějepisu jasný pocit, že tady se na optimismus čeká marně. Hlavním zlepšením proti úvodní sezóně je ale určitě srozumitelnější politika a pochopení, že ne všechno, co se toho času na dvoře řešilo, musí být řečeno. Zapuzená Kateřina, Thomas More nebo všudypřítomný Cromwell mají proto v příběhu o to pevnější a zásadnější místo. Nejslavnější dějový zlom snad celého Jindřichova panování ale přichází v samém závěru a zanechává po sobě lehkou příchuť osudovosti a nového začátku. 3. série - 90% - Michael Hirst pokračuje ve svých scénářích v kvalitativním vzestupu a dovádí Tudorovce do doby věčných neshod, zdrcujících zklamání a náznaků neodvratné zkázy. Hlavně ale ukazuje, že i dlouhodobě intrikující postavy si zaslouží soucit nebo to, že i nejpevnější charakter může podlehnout všudypřítomnému tlaku a uchýlit se ke stejným praktikám, jaké používají lidé kolem něj. Kromě toho jsem se dočkal asi svého nejoblíbenějšího dílu vůbec. Nechci z něj prozrazovat nic, protože historie sice možná spoiler není, ale pochybuji, že máme všichni nastudovaný Jindřichův životopis od A do Z. Proto jen prozradím, že jde o 3x04. Kdo viděl, ten ví. Kdo neviděl, bude očarován. 4. série - 75% - Stárnoucí král, houstnoucí intriky, rozum pobírající Jindřichovi potomci a závěr ságy. Škoda jen, že tentokrát scénář občas lehce klopýtá a pár motivů se opakuje, protože střídání manželek hlavního hrdiny nemůže být strhující napořád a debaty o smyslu a směru anglické církve už také byly probrány snad ze všech stran. Přesto Tudorovci nemají šanci spadnout kamkoli do oblasti průměru. Na to jsou totiž herci až příliš brilantní sestavou, které stále s přehledem vévodí znovuzrozený Myers. Jeho dokončený přerod z popudlivého mladíka do strhaného muže zmítaného vlastním nezvladatelným já je jedním z nejpůsobivějších dlouhodobých hereckých koncertů, co jsem měl tu čest poznat. Velmi zdatně mu sekunduje vyzrálý Henry Cavill a Sarah Bolger, která z nenápadné postavy přesvědčivě dozrála do potenciální panovnice plné až děsivě jasných cílů. Ať už je ale závěrečná série jak chce rozporuplná, její úplný závěr rozechvívá nadlouho. Osudové smíření a vzpomínky na klíčové okamžiky celého lidského života. A klid v Jindřichových očích. Poklona, veličenstvo.(14.3.2009)

 • - Neexistují žádné historické doklady, že by hudebník Thomas Tallis byl bisexuální. (Morien)

 • - Nemanželský syn Jindřich FitzRoy, kterého má Jindřich VIII. s dvorní dámou Bessie Blountovou, ve skutečnosti nezemřel v dětském věku, ale dožil se sedmnácti, kdy ho skolila tuberkulóza, a jeho matka také nebyla vdaná, když měla poměr s králem. (Morien)

 • - Na seriálu pracovalo stovky lidí, přesto má tento výpravný projekt neobvykle malý rozpočet. Producent Morgan O'Sullivan prozradil, že si musí vystačit s necelými 4 miliony dolarů, přitom jen mluvících rolí má tento seriál 571, takže honoráře byly velmi nízké. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace