Tudorovci (TV seriál)

Irsko / Kanada / USA, 2007, 38x55 min

Michael Hirst

Ousama Rawi

Trevor Morris

Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Sam Neill, Jeremy Northam, Gabrielle Anwar, Callum Blue, James Frain, Henry Czerny, Natalie Dormer, Sarah Bolger, Kris Holden-Ried, Nick Dunning, Rod Hallett, Steven Waddington, Maria Doyle Kennedy, Sean Pertwee, John Kavanagh, Barry McGovern, Anatole Taubman, Hans Matheson, Robert Sheehan, Emma Hamilton, James Gilbert, Geoff Minogue, Aaron Monaghan, Jonathan Byrne, Anita Briem, David Alpay, Brendan McCormack, Peter O'Toole, Tamzin Merchant, Simon Ward, David O'Hara, Joss Stone, Joanne King, Torrance Coombs, Max Brown, Lothaire Bluteau, Joely Richardson, Annabelle Wallis, Selma Brook, Diarmuid Noyes, Aidan Turner, Ruta Gedmintas, Colin O'Donoghue, Matt Ryan, Anna Brewster, Paul Ronan, Perdita Weeks, Alan Van Sprang, Sebastian Armesto, Katie McGrath, Fiona Ryan, Colm Wilkinson, Jamie Thomas King, Ned Dennehy, Emmanuel Leconte, Serena Brabazon, Ian McElhinney, Lee Williams, Stephen Hogan, Andrea Lowe, Lochlainn O'Mearain, Michael Winder, Eoin Macken, Sonya Macari, James Flynn, Andrew Greenough, Patrick Gibson, Gabriella Wright, Maude Hirst, Sonya Cassidy, Moe Dunford, Amy-Joyce Hastings, Max von Sydow, Gerry O'Brien, Ian Beattie, Nicholas Blane, Andy Kellegher, Jake Hathaway, Philip Desmeules, Barry John O'Connor, David Michael Scott, Mark Coney, Marcus Lamb, Jonathan Ryan, David Coakley, Aiden Condron, Steve Wilson, David Sheehan, Wesley Murphy, Stephen Swift, Michael Grennell, Terry Byrne, Michelle Costello, A.J. Kennedy, Pat McGrath, Ciaran O'Grady, James McHale, Michael Condron, Dylan McDonough, Alison Lintott, Philip O'Sullivan, Donna Dent, Eric Higgins, Des Braiden, Nathan Gordon, Martin Phillips, David Ryan, Peter Gaynor, Simon Coury, Gary Murphy, Alexander Downes, Hilary Rose, Kevin Doyle, Raad Rawi, Liam McMahon, Anthony Brophy, Frank McCusker, Noni Stapleton, Eve Macklin, Jane Brennan

Podle mého snad jediný seriál se vzestupnou kvalitativní tendencí. S přibývajícími sériemi přibývá na koukatelnosti. Zatímco první série je místy klasicky seriálová (tzn. zbytečné postavy, slepé odbočky), ta třetí už je záživná od začátku až do konce. Zmíněné vlastnosti seriálů jsou také, krom blbé znělky, jeho největším záporem. Zkrátit série taa na 7 dílů by neuškodilo. Herecky zde zcel vládne Meyersm který skvěle ztvárnil pomalu se psychopatizujícího se panovníka. Až bych řekl, že to nehraje, ale že je takový i on sám.(18.11.2009)

Po výborné sérii Řím je tu další lahůdka z historie a toTudorovci. Tento seriál se nejspíš nebude líbit každému, protože je to hlavně drama, kde chybí prakticky jakákoliv akce, ale herecké výkony ,výprava , hudba atd. jsou prostě výborné. Rychle sem s třetí sérií.(21.3.2009)

1.- 3. séria Veľmi príjemný seriál. Na RÍM síce nemá, ale nemá takmer žiadne málo uveiteľné scény a má skvelých "bonusových" hercov (Sam Neill v životnej úlohe). Oproti celovečernej KRÁĽOVEJ PRIAZNI určite živočíšnejšie podaný príbeh, oproti ALŽBETE zase menej sugestívný a občas trochu chladný. V tretej sérií asi najlepšie fungujú emócie i napätie...(1.5.2010)

Skvělý historický seriál z produkce Showtime, takže co čekat? Podobně jako v The L word nesmí v každém díle chybět aspoň jedna erotická scéna... :D Ne, dobře. Na Tudorovcích se mi líbí ta politika a intriky, podobně jako v The Borgias. Skvělá, ještě mladá Natalie Dormer se do role Anny hodila skvěle! Jen škoda že se to strze drželo historie. 1. série - 9/10, 2. série - 8/10,(12.2.2015)

Pokud Tudorovci mohou někoho skutečně dostat, pak lidi, kteří mají alespoň minimální přehled o historii. Sám jsem o rodu Tudorovců vůbec nevěděl, ačkoliv se považuji za člověka historie znalého, anglické dějiny mě moc neberou. Seriál jsem zprvu vnímal s opovržením a výsměchem. Nejdříve jsem ho sledoval spíše sporadicky a jen pár minut. Můj zájem se stupňoval, až jsem se nakonec dostal k tomu, že sleduji každý díl a alespoň trochu jsem se snažil nastudovat historii Tudorovců. Seriál staví na známých hercích, kteří ozvláštňují postavy, charaktery jakékoliv postavy jsou zahrány s grácií a jsem nadšen je sledovat. Seriál jistě má nějáké nedostatky, něco zveličuje, něco zmenšuje. Každopádně nabízí hezký pohled, že nikdo není černý a bílý, ale každá postava je jednu chvíli zlá a podruhé dobrá. Neuvěřitelně se mi líbí otevírací znělka a vlastně celý soundtrack. 85% 02.09. 2010(2.9.2010)