Stalo se

Udalosť

The Happening

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA / Indie / Francie, 2008, 87 min

Moment, moment... 55%??? To se mi trochu nezdá. Vypovídá to jen o tom, že většina zdejších uživatelů má pocit, že jsou filmový kritici... Tenhle film jsem sledoval v jednom malém městě v rozvrzaném kině, nepohodlné sedačce a přesto mě neuvěřitelně bavil. Tematicky originální snímek, který mě vtáhl do děje a byl jsem napnutý po celou jeho dobu. Nevím co se zdejším "odborníkům" nelíbí. Snad lacině provedený trik ze ZOO? Nebo občasný nepřesvědčivý výkon Marka Wahlberga? Prkotiny, které jsem díky napínavému ději uplně přehlížel - 90%.(7.8.2008)

• KevSpa

Každý Shyamalanův film je napjatě očekáván, u jeho posledních počinů ale už jen proto, abychom se dozvěděli, zda bude jeho film totální průšvih, nebo se tu mihne něco geniálního jako v jeho začátcích. Bohužel Stalo se je spíše tím průšvihem. Je tu několik momentů, které vypadají slibně, tvůrce je ale okamžitě pohřbívá rádoby dojemnými či napínavými scénami, které však působí spíše směšně. Ve výsledku je tak Stalo se napínavým filmem jen proto, že jsme při jeho sledování neustále ve střehu, kdy přijde ten dějový zlom či pointa. Jenže, nic takového se prostě nestane. Shyamalanův poslední kousek je vlastně takovou mysteriozně laděnou ekologickou agitkou, a vypadá to, že se kdysi slibný tvůrce definitvně utopil "ve vlastní šťávě".(9.6.2008)

• DaViD´82

Když se mamka naštve, tak se potomstvo třese strachy v koutku. Když ztratí trpělivost Matka Příroda jde do háje nejen lidstvo, ale i dobré filmy a Shyaova pověst. Bohužel. Je mi upřímně jedno zda je to myšlené vážně či ne (samozřejmě, že je), ale výsledek není ani ryba ani rak. Chvilkama směšný a nechtíc bavící a v některých momentech naopak přesně takový jaký jsem si ho přál (v několika málo záběrech se Night přibližuje atmosféře Ptáků od du Maurierové více než samotný Hitch). Především atmosférické krajinkářské chvilky s nejrůznější květenou se vyvedly, aneb kam se na to hrabe Receptář. Je mi líto, že se v mnoha scénách směju svému oblíbenci a ne s ním. Není to ovšem vyloženě směšné, není to ani nudné a už vůbec ne nesnesitelné. Díky Wahlbergově "hereckém výkonu" jde však o nechtěně přiteplenou záležitost. Nebýt jeho jdu s hodnocením i výše. A jaké, že to tedy vlastně je? Naprosto nijaké. Holt se to tak někdy semele, že se nezadaří. V mých očích u "eMka" poprvé a snad i naposled. Stane se. Stalo se to stalo. Škoda, jedeme dál. ♫ Hodnocení OST: 3/5(12.6.2008)

• BadoXXII

Námet filmu rozhodne uchádzajúci, ale jeho prevedenie je žalostne zlé. Nepodarok.(6.3.2012)

Trochu mi chyběla taková ta hrozivá atmosféra, to se bohužel Shyamalanovi tentokrát nepodařilo vytvořit. Jinak tam byly dvě opravdu hezké lekačky a hromada opravdu pěkných sebevražd. Jen mi tak vrtalo hlavou, co udělají lidi, kteří nemají po ruce nic na zabití. Jinak se mi opravdu hodně líbil rozhovor s květinou.(14.6.2008)

• - Film byl natočen kompletně tak, jak jej uvidíte. Běžná praktika je natáčet scény "napřeskáčku" a pak je sestříhat do smysluplného příběhu. (Benjamin-L)

• - Z testovacích projekcí údajně vycházeli diváci oněmělí hrůzou. (duklak2)

• - Shyamalanův původní scénář pod názvem THE GREEN EFFECT se točil okolo vzpoury rostlin proti lidskému pokolení (ve stylu Dne Trifidů), ale studio jeho scénář zamítlo a Shyamalan byl nucen původní příběh přepsat do dnešní podoby. (3DD!3)