• tron

„Pre túto planétu sme ohrozenie.“ Prvý Shyamalanov film, ktorý ma nebavil. Nuda. V lepšom prípade. V horšom trápnosť (čo mali znamenať veci ako „Prečo mi čumíte do citronády?“???) a rovnaká zúfalosť a bezmocnosť, akú zažívajú postavy. Som zástancom toho, ak sa vo filme nadhodia otázky a potom sa na ne príliš neodpovedá, ale takáto arogantná ľahostajnosť voči odpovediam na „základné otázky“ šokovala aj mňa. Plus si k hroznému výsledku treba prirátať mizerné herecké výkony (od Wahlberga cez Leguizama po Deschanelovú), nezvládnuté dialógové scény, úspešné pochovanie i tej hŕstky dobrých nápadov, ktoré UDALOSŤ ponúka (dvíhajúci sa vietor je oproti sterilnému „zvyšku“ ešte hotový Hitchcock) a v podstate žiadny koniec. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/nezaradeny-horror/387-udalost-4o-(4.10.2010)

• POMO

Tak bohužial… Shyamalanov režijný rukopis v tvorení napätia je tu prítomný (strašidelný dom so strašidelnou paní domácou) a zvádza k 3* hodnoteniu, no všetko ostatné podstatné chýba. Motív lásky nefunguje a vzťah hlavných hrdinov je nepochopiteľný, po zaujímavých dialógoch a finálnej pointe ani stopy. THE HAPPENING je mdlá, miestami napínavá a miestami naivná fraška, uvarená z vody, posolenej Howardovou hudbou zo SIGNS.(9.6.2008)

Po projekci jsem před sálem blekotal něco o sedmičkovém filmu, jenže s odstupem jsem byl při rekapitulaci plně konfrontován s plytkostí a prázdností snímku a frustrací z marného čekání na (šokující) rozuzlení celého toho sebevražedného divadla, jež Shyamalanovu kousku uměle dodávalo na napínavosti. Ne že by tam napětí přítomno nebylo, ale několik "napínacích" scén v podstatě hraničilo s demencí a docela se divím, že mě ty Wahlbergovy teorie a etudy s poryvy větru neuvedly v smích. Marno platno, asi jsem to klukovi indickému žral více než ostatní a minimálně za pár nápaditých úmrtí a místy slušnou atmosféru prozatím pod 5/10 nepůjdu. Každopádně pro mě větší zklamání než (druhá polovina) Vesnice.(9.6.2008)

• Nathalie

Je to zelené a točí se to. A žába v mixeru to bohužel není. Šaman Shyamalan odevzdal onu magii do rukou zatím neznámého následovníka, a jemu samému zůstal jen patrný obdiv k nedostižnému Hitchcockovi a bláhová víra, že premisa si poradí sama. Jako kdyby si k táboráku sedl stařešina, který měl onu nepostižnou schopnost vyprávět a najednou se zadrhával, opakoval, spoileroval na počátku a nedoříkával na konci, a my, publikum, jsme bezmocně čekali, jestli z toho potrhaného přediva vyprávění dospěje k něčemu kloudnému a bylo nám ho líto. Poněkolikáté jako režiséra, který trpí scenaristickými kiksy sebe sama. A poprvé jako režiséra, kterému se herci propadli do céčkového bahna a potápí i těch pár záchranných kruhů, které jim bývalé zázračné dítě hází.(14.6.2008)

Skvělé..... Trošku mne naštvalo, že jsem se nedozvěděl, proč tomu tak bylo, jak to ty r.....ny udělaly, co to vůbec vypustily, jak se domlouvaly...... tohle mne například děsně zajímalo :-) Ale už od počátku filmu jsem byl v napětí, duchem jsem byl na poli, cítil vítr a běžel s nimi, skvělé herecké výkony...... tento žánr mi letos chyběl, takže jsem rád, že jsem ho shlédl.(4.8.2008)