poster

Stalo se

 • USA

  The Happening

 • Francie

  Phénomènes

 • Slovensko

  Udalosť

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA / Indie / Francie, 2008, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arx
  ****

  Hned na úvod bych řek, že Stalo se není dle mého názoru vůbec špatný film a trochu nechápu jeho nízké hodnocení. Shyamalan od propadáku jménem Vesnice natočil velice zajímavý film, který dokáže skvěle držet v napětí po celou svojí kratší stopáž. Film o pomstě rostlin lidstvu je sice hodně divný ale o to více originální a Shyamalan odvádí za kamerou hodně dobrou práci. Co ale film sráží do kolen je jeho závěr, na který sedí označení nicneříkající a čekání na velké finále je v posledním deseti minutách zmařeno a nevyslyšeno. Možná proto je film tak často podhodnocen a i mě to zkrátka nedovolilo dát filmu plné hodnocení. 75%(23.7.2008)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělé..... Trošku mne naštvalo, že jsem se nedozvěděl, proč tomu tak bylo, jak to ty r.....ny udělaly, co to vůbec vypustily, jak se domlouvaly...... tohle mne například děsně zajímalo :-) Ale už od počátku filmu jsem byl v napětí, duchem jsem byl na poli, cítil vítr a běžel s nimi, skvělé herecké výkony...... tento žánr mi letos chyběl, takže jsem rád, že jsem ho shlédl.(4.8.2008)

 • Djoker
  ***

  Shy přináší poselství, které můžeme těžko zesměšnit. Neustálé porovnávání penisů je činnost, kterou lidé pouze zatěžují přírodu a myslí si, že ta naši bezohlednost snese bez větší odezvy. Chyba lávky, jednou to lidstvo odsere a tady můžeme vidět první varování. Bohužel Shy absolutně nezvládá osobní rovinu, natož humor a v těchto pasážích jsou dialogy opravdu hrozné. Naštěstí hororové prvky má na jedničku a strach vyvolat stále umí. Sekvence u bláznivé ženské je naprosto famózní a odkazuje na starého dobrého Shyamalana. Při jeho pomalém stylu vyprávění mi k větší spokojenosti chybí závěrečné uzemění a tady se jednalo o velice mdlý a očekávaný konec.(22.4.2012)

 • Marigold
  **

  Shyamalanova nekontrolovaná filmová sebevražda... film zcela mimo sebe.(12.2.2011)

 • B!shop
  ***

  Zacatek me prijemne prekvapil, nikdo nevi, co se deje, lidi se zastavujou na ulicich a spousty sebevrazd. Shyamalan se s tim fakt neparal, dostal paradni napad s tema sebevrazdama a tu Rkovou pristupnost si vychutnava. Bohuzel za chvily je konec a skupinka pod vedenim Wahlberga (kterej ma celou dobu stejnej starostlivej vyraz) se vydava na cestu. A tady to de do kopru. Shyamalan uz nema zadnej napad, takze postavy jen jdou, obcas jakoze prijdou s nejakou teorii, sem tam scena jak z parodie a obcas najdou nakou tu mrtvolu. Proste takova Spielbergovo Valka svetu bez robotu a armady. No a kdyz uz i Shyamalanovi dojde, ze je toho chozeni nejak moc, prisoupne do deje silenou babu a rozjede uplne novou linii pribehu, sice napinavou, ale zbytecnou. Aspon, ze ma film jen 80 minut, takze nudit nezacne. Clovek taky musi prehlidnout veci, jako, ze vsichni chcipaj krome hlavnich hrdinu, klisovitej vyvoj vztahu, stupidni vysvetleni. Aspon, ze zaver je docela vtipnej. Jako spatny to neni, jen to mohlo bejt daleko napinavejsi a zajimavejsi.(14.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace