Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  „Pre túto planétu sme ohrozenie.“ Prvý Shyamalanov film, ktorý ma nebavil. Nuda. V lepšom prípade. V horšom trápnosť (čo mali znamenať veci ako „Prečo mi čumíte do citronády?“???) a rovnaká zúfalosť a bezmocnosť, akú zažívajú postavy. Som zástancom toho, ak sa vo filme nadhodia otázky a potom sa na ne príliš neodpovedá, ale takáto arogantná ľahostajnosť voči odpovediam na „základné otázky“ šokovala aj mňa. Plus si k hroznému výsledku treba prirátať mizerné herecké výkony (od Wahlberga cez Leguizama po Deschanelovú), nezvládnuté dialógové scény, úspešné pochovanie i tej hŕstky dobrých nápadov, ktoré UDALOSŤ ponúka (dvíhajúci sa vietor je oproti sterilnému „zvyšku“ ešte hotový Hitchcock) a v podstate žiadny koniec. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/nezaradeny-horror/387-udalost-4o-(4.10.2010)

 • POMO
  **

  Tak bohužial… Shyamalanov režijný rukopis v tvorení napätia je tu prítomný (strašidelný dom so strašidelnou paní domácou) a zvádza k 3* hodnoteniu, no všetko ostatné podstatné chýba. Motív lásky nefunguje a vzťah hlavných hrdinov je nepochopiteľný, po zaujímavých dialógoch a finálnej pointe ani stopy. THE HAPPENING je mdlá, miestami napínavá a miestami naivná fraška, uvarená z vody, posolenej Howardovou hudbou zo SIGNS.(9.6.2008)

 • tombac
  ***

  Po projekci jsem před sálem blekotal něco o sedmičkovém filmu, jenže s odstupem jsem byl při rekapitulaci plně konfrontován s plytkostí a prázdností snímku a frustrací z marného čekání na (šokující) rozuzlení celého toho sebevražedného divadla, jež Shyamalanovu kousku uměle dodávalo na napínavosti. Ne že by tam napětí přítomno nebylo, ale několik "napínacích" scén v podstatě hraničilo s demencí a docela se divím, že mě ty Wahlbergovy teorie a etudy s poryvy větru neuvedly v smích. Marno platno, asi jsem to klukovi indickému žral více než ostatní a minimálně za pár nápaditých úmrtí a místy slušnou atmosféru prozatím pod 5/10 nepůjdu. Každopádně pro mě větší zklamání než (druhá polovina) Vesnice.(9.6.2008)

 • Nathalie
  **

  Je to zelené a točí se to. A žába v mixeru to bohužel není. Šaman Shyamalan odevzdal onu magii do rukou zatím neznámého následovníka, a jemu samému zůstal jen patrný obdiv k nedostižnému Hitchcockovi a bláhová víra, že premisa si poradí sama. Jako kdyby si k táboráku sedl stařešina, který měl onu nepostižnou schopnost vyprávět a najednou se zadrhával, opakoval, spoileroval na počátku a nedoříkával na konci, a my, publikum, jsme bezmocně čekali, jestli z toho potrhaného přediva vyprávění dospěje k něčemu kloudnému a bylo nám ho líto. Poněkolikáté jako režiséra, který trpí scenaristickými kiksy sebe sama. A poprvé jako režiséra, kterému se herci propadli do céčkového bahna a potápí i těch pár záchranných kruhů, které jim bývalé zázračné dítě hází.(14.6.2008)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělé..... Trošku mne naštvalo, že jsem se nedozvěděl, proč tomu tak bylo, jak to ty r.....ny udělaly, co to vůbec vypustily, jak se domlouvaly...... tohle mne například děsně zajímalo :-) Ale už od počátku filmu jsem byl v napětí, duchem jsem byl na poli, cítil vítr a běžel s nimi, skvělé herecké výkony...... tento žánr mi letos chyběl, takže jsem rád, že jsem ho shlédl.(4.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace