Vojáček a dračí princezna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 49 min

Na malém prostoru (jak časovém, tak studiovém) se odehrává jasný, srozumitelný pohádkový příběh. Dvojrole Libuše Šafránkové je bonus navíc.(16.7.2012)

Králíček se po vzoru Samsona dopouští stále stejné chyby, když opakovaně podléhá slovům ženy. Polehčující okolností mu může být to, že si Šafránková roli úskočné, mazané a zlé princezny vyloženě užívá a doslova klame tělem :). Na televizní pohádku docela nadprůměrné dialogy. Mimochodem ústřední pár si své role tak trochu zopakoval o deset let později v inscenaci ze života bajkáře Ezopa Královský život otroka.(22.5.2016)

Děj není nijak složitý, ale zde není lineárnost příběhu nijak na škodu. Skvěle napsaný scénař (hlavně dialogy jsou přirozené a vymazlené) doplňuje na scéně výtečná Šafránková, která se své nerudné princezny zhostila na výbornou. Škoda té režijní impotence. Ale i přesto je to televizní nadprůměr díky skvělým hercům, o které jsme neměli v minulosti nouzi.(1.4.2007)

Jak já se při téhle pohádce coby dítě bál... Brrr. Ale líbí se mi. Dnes oceňuji především to "kdo chce kam" poselství, senzační Čepelkův scénář s perfektními dialogy a Libuši Šafránkovou v obou rolích (ale hlavně v té kladné).(23.2.2013)

Průměrná pohádka s jednoduchým dějem,na které mě zaujala jen jedna věc,a to že Králíčka hrál Mrkvička,tak sem chvíli přemýšlel,jestli v tom není skrytá nějaká analogie Mrkvička-Králíček.(2.4.2007)