Mrňousci (TV seriál)

Francie, 2006, 5 min

Eric Gravel

Philippe Delarue
  • draggo

Nevěřím vlastním očím. Omylem jsem viděl asi dva díly na TV Barrandov, a od té doby jsem to tu dlouho hledal (v TV to uvádí jako "Mrňouskové"). Očekával jsem, že se to bude po právu potácet hluboko v černých číslech. Ale těch 86% mi skutečně vyrazilo dech. Opět děkuji všem svatým, že jsem v dětství mohl koukat na Pokémony a upřímně lituji všech dětí, kteří místo toho koukají na tuhle hrůzu. Je mi úplně jedno, jakou tomá animaci, ať je to klidně kreslený pastelkama, ale proboha - ať je to o něčem! V porovnání s tímhle mi totiž i Teletubbies připadají jako hluboké a oduševnělé dílo. Tohle veledílo je pro mě snad největší WTF mého dosavadního filmového života. Měl jsem z toho vyloženě nedobrý pocit, horší, než po kdejakém brutálním hororu. Celých pět minut jen sledujeme, jak sepo obrazovce prohání mouchy, nebo jak si saranče dělá z trávy katapult, nebo jak se někde plazí housenka. Dál mi hodně vadilo, že animovaný je jen hmyz, ale prostředí je reálné. Působí to na mě strašně nepřirozeně. Vidět toho víc za sebou, tak snad skončím v Jedličkárně. Tvůrci téhle hrůzy by zasloužili svrhnout do horoucích pekel./viděno v TV: 0% a odpad!/(5.7.2011)

Moc milé, pidisvět nejpidivějších obyvatel naší planety. :-)(25.9.2013)

Roztomilé :-)(31.10.2011)

já už to potřebuju stejně jako každou sobotu městečko twin peaks a každej den od půl sedmý simpsonovic family.. takže tv barrandov, chvilku před osmou..:)(23.3.2010)

Říkal jsem si, jak budu originální, budu-li srovnávat Mrňousky s italským animovaným seriálem Co se děje v trávě, který za mých mladých let (taky?) běžel jako večerníček. Srovnávat ovšem tyto dva seriály je jako porovnávat snímek Gertie the Dinosaur s Jurským parkem. Nářez - zběsilý let nad travinami, pohledy ze zvířecích očí (moucha, pavouk)... až bych málem přes tenhle cool výzor málem zapomněl, že se tu jaksi nekoná příběh. Díl, který jsem viděl, o berušce. Pavouk si utká síť, beruška mu ji protrhne, doletí ke kontejneru s mouchami, rozzuří je a při letu zpět s letkou v zádech potrhají pavoukovi síť. A znovu. Našel jsem jako bonus k filmu Past na žraloka a je to suverénně nejlepší částí celého DVD.(17.4.2009)