Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Tři ženy, jeden příběh a jejich vlastní pravidla. Asi nebudu jediný, který z trojice jako nejslabší článek vidí Felicity Huffman, která pokud se nepřevléká za chlapa, co se převléká za ženskou (pro neznalé Transamerica) nebo nedrbe sousedky na Whisteria Lane, docela ztrácí za nestárnou Jane Fondou a ďábelsky roztomilou děvou Lindsay Lohan. Ta se tady docela našla, protože její civilní život je také na vlně rebelie. Krom toho jí to hodně sluší... Film samotný je však takový nemastný neslaný. Holky si to celkem dávají jak mohou, ale téma "holky zkažené otčímem, které vlastní matka nevěří a babička se jí teprve snaží poznat" není využito naplno. Krom toho, romantická komedie? Kdo to tam psal? Viděl vůbec ten film?:)(9.1.2010)

Prostě se mi to přesně hodilo do nálady... kdybych nebyla v takovém rozpoložení, zřejmě bych dala o 1* méně.(30.1.2011)

• Payushka

Ano, ano, vsichni konecne nadseni z Lindsay Lohan... Nemuzu si pomoct, ale ani tady mi neprisla, ze by byla "slecna herecka". Takova Natalie Portman si v patnacti strihla Mars utoci a byla perfektni!! (a nejenom pekna) Vazne, kdyby v Georgia Rule hrala jina mlada kocicka, hned by se mi na to koukalo lip. Takhle musim pochvalit skvelou Jane Fondovou, vubec na nejakou "babicku" nevypada :)(15.10.2007)

• brutale

Komédia / romantický film? Čo takto rodinná dráma o bigotnej starej mame, alkoholičke matke, ktorá sa nenávidí a v mladosti otčimom zneužitej dcére + psychický dopad na vývoj dievčaťa resp. mladej ženy? Snímka poukazuje na narušené rodinné vzťahy, ktoré sa prelínajú tromi generáciami žien s 2% humoru.(31.8.2008)

Tenhle film má jeden velký problém. Nálepku "romantická komedie". Protože to opravdu není. Je tu celkem ostrý slovní humor, pravda. A nějaká ta vztahová romantika taky. Ale to je jenom koření. Ve skutečnosti jde o rodinné drama. A docela povedené. Trio ústředních postav (potažmo hereček) je výborné, a co dostaneme, to je chutné a výživné. Pokud jste si ale objednali romantickou komedii, budete zklamáni.(2.11.2008)

• - Loď, která se nacházela přes ulici naproti Georgiina domu, sem byla umístěna, aby během natáčení zakryla sousední dům. (HappySmile)

• - Lindsay Lohan (Rachel) obdržela během natáčení od studia výstražný dopis týkající se nedostatku její profesionality. Byla jí v něm vytýkána nezdvořilost, nezodpovědnost a neprofesionalita. Její způsoby byly označeny za chování rozmazleného dítěte, které ohrozilo kvalitu snímku, a pokud by v takovémto chování, které zdržovalo natáčení, pokračovala, hrozilo jí studio žalobou. (HappySmile)

• - Když si Georgia (Jane Fonda) přijde promluvit s Rachel (Lindsay Lohan), ta má na hlavě ručník. Lohan se totiž tou dobou připravovala na další roli a měla vlasy přebarvené na černo. Pod ručníkem tudíž můžete vidět kousek černých vlasů. (HappySmile)