Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť.(5.1.2008)

Nezlobte se na mě, ale Lindsay Lohan pro mě není zářivá herečka, ale jen dětská ikona s universálním výrazem. Nemám ráda tu její neustálou stylizaci do neodolatelné, nezávislé dívky s tunou osobnosti. Hlavně kvůli ní se mi tento film nelíbil. Ani Jane Fonda to pro mě nedokázala zachránit.(11.3.2011)

• misterz

Chcel som si síce pri filme oddýchnuť a vypnúť, ale zas nie až tak moc. Dalo mi veľkú námahu nezaspať, prípadne si od nudy neobhrýzť nechty až na kosť. Problémy, ktoré sa tu riešili boli síce zaujímavé, ale spôsob riešenia mi prišiel naivný a infantilný. Navyše sa hlavným postavám svojim konaním a charaktermi podarilo vo mne navodiť efekt nechutenstva a absolútnej apatie. Ku koncu mi už bolo jedno ako to dopadne, len nech to už konečne skončí. 35/100(30.4.2015)

Hezký film s příjemnými herečkami, které vévodí celému snímku. Do toho patří i děj, který není nikterak dokonalý, ale za zhlédnutí určitě stojí.(29.3.2009)

Moc příjemnej film na nedělní odpoledne... "Když nemůžeš věřit, nemůžeš milovat."(12.2.2012)

• - Když si Georgia (Jane Fonda) přijde promluvit s Rachel (Lindsay Lohan), ta má na hlavě ručník. Lohan se totiž tou dobou připravovala na další roli a měla vlasy přebarvené na černo. Pod ručníkem tudíž můžete vidět kousek černých vlasů. (HappySmile)

• - Loď, která se nacházela přes ulici naproti Georgiina domu, sem byla umístěna, aby během natáčení zakryla sousední dům. (HappySmile)

• - Lindsay Lohan původně chtěla, aby její postava šla v úvodní scéně po cestě naboso, ale v době natáčení bylo takové vedero a cesta tak žhavá, že to nebylo možné. (HappySmile)