Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Ačkoli si Garry Marshall sehnal obstojné herce, nemění to nic na tom, že scénář je předvídatelný až hanba a šustí, šustí. Pár zajímavých a vtipných momentů, jinak průměr. Ale ještě, že ty happy endy máme...(9.1.2010)

Tak tenhle film byl pro mě překvapení, čekala jsem jen americkou komedi maximálně vhodnou k žehlení a ono se z toho vyloupl docela inteligentní film. Obsazení výborné (výhradu bych měla pouze k filmovému partnerovi Felicity Huffman, který mě k ní prostě vůbec nepasoval). Dokonce i Jane Fonda, ta její "přirozená" křečovitost tady ani nevadila, ba možná naopak. Docela silné téma, co se stane a jaký kolotoč událostí to roztočí, když se (sice prolhaná) Rachel svěří , že jí otčím od 12 let sexuálně zneužívá .... Všichni se k tomu musí nějak postavit a ujasnit si své priority ve vztazích.(5.8.2008)

Hezký film s příjemnými herečkami, které vévodí celému snímku. Do toho patří i děj, který není nikterak dokonalý, ale za zhlédnutí určitě stojí.(29.3.2009)

Tak za prvé, tohle není komedie. Tohle je drama s komediálními prvky, to ano, ale kdo chce romantiku, je zde na špatném místě. To jen tak na okraj… Nejlepší z trojice Huffman + Lohan + Fonda je pro mě (ne)překvapivě Felicity. Podle mého názoru zde podala výkon, za který se nemusí stydět. To např. Lohan taky ne, ale když si uvědomíme, že ona to ani nemusela tak moc hrát, teda podle toho, jak se nyní veřejně prezentuje, tak to ani člověk nemusí být něco extra, aby to předvedl i před kamerou. A Fonda nezklamala, pobavila, ale jak říkám, v mých očích ji zastínila Felicity. Bohužel i přes silné téma, které tu je, na mě film působil dost odtažitě. Zřejmě nejsem dost ženská na to, aby se mi některé filmy tak líbily. Tohle je koukatelná oddychovka, která mi nic nedala, ale taky mě nijak neurazila a navíc jsem se plus mínus téměř nenudil. Takže za mě lepší 3 hvězdy. P. S. Rolička Caryho Elwese potěšila.(10.1.2010)

• Smok

Lindsay je tu taká odporná, že som si skoro rozhrýzol prehrávač. Ale zjavne jej takéto roly sadnú viac ako v ničnevraviacich "teenage movies". Príbeh viac menej nulový a vôbec celé to na mňa pôsobilo nejak neuroticky a nepríjemne.(1.10.2008)