Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Ačkoli si Garry Marshall sehnal obstojné herce, nemění to nic na tom, že scénář je předvídatelný až hanba a šustí, šustí. Pár zajímavých a vtipných momentů, jinak průměr. Ale ještě, že ty happy endy máme...(9.1.2010)

Lindsay Lohan konečne opustila hraní v teenegerovských komedií a role Rachel v Georgia Rule jí naprosto sedí. Lehce nadprůměrný romatický film, který rozhodně neurazí. Výsledné hodnocení u mě sráží délka filmu, která má něco přes 100 minut a v závěru jsem už celkem čekal na konec filmu. Ale přestože Georgia Rule ke konci možná trochu nudí je to jedno z příjemných filmových překvapení a určitě doporučuju zajít se na něj podívat. Navíc Lindsay Lohan to tam opravdu sluší :-))(28.8.2007)

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť.(5.1.2008)

Prostě se mi to přesně hodilo do nálady... kdybych nebyla v takovém rozpoložení, zřejmě bych dala o 1* méně.(30.1.2011)

Tak tento film mě opravdu překvapil. Čekala jsem další trapnou romantickou komedii s Lindsay, a ono ne. Ani jsem se ze začátku nechtěla dívat, ale během několika mála minut jsem změnila názor, a se zájmem se dodívala. Nevím, proč je tady napsané komedie/romantický, když je to spíš drama. Vtipného tam opravdu nic není. To by mohlo spoustu lidí odradit, a přitom by to byla škoda.(9.1.2010)