Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Překvapivě dobré vztahové drama babičky, dcery a vnučky, které přes vzájemnou letitou nevraživost musejí čelit nečekané situaci, když rebelantské vnučce Rachel „ujede“, že jí otčím jako malou zneužíval. Přestože tvůrci postupně rozkrývají křivdy a nedorozumění deformující vztahy všech tří hlavních postav, nejvíc prostoru dostává Lindsay Lohan, která v roli Rachel podává překvapivě věrohodný výkon, aniž by se přitom snažila ukrást si nějakou přehnanou exhibicí celý film pro sebe. K tomu připočtěte několik výborných dialogů, řadu zajímavých momentů a jako kulisu maloměsto se všemi jeho charakteristickými klady i zápory.(5.2.2011)

Příjemná romanticko-dramatická americká komedie pod taktovkou režiséra klasiky Pretty Woman, která neurazí a zaujme. Snaha o navázání vztahu mezi generecemi je sice už klišé, ale to nedělá z tohoto snímku něco všedního. Skvělí herci (vlastně spíše herečky - hlavně Jane Fonda) a krásný soundtrack. Celkově jde o lehčí nadprůměr 65%.(9.1.2010)

Tak perfektně rozladěný film a tak božsky úchylná Lindsay, že nemůžu dát méně než 4 hvězdičky!(18.4.2011)

ja som milo prekvapený . herecke trio predvádza hotový koncert na ženské utrpenie v laske či už medzi sebou alebo tej k mužom. Lindsey konecne dospela a môžem povedať HERECKA lindsey lohan je v tomto filme úžasna(9.11.2007)

Čekal jsem úroveň hvězdy-odpad!, leč byl jsem docela mile překvapen slušnými výkony, místy opravdu zanedbanými dialogy, ale mělo to smysl. O hledání cesty mezi třemi generacemi žen jedné rodiny a dořešení starého problému této rodiny.(10.1.2010)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Když si Georgia (Jane Fonda) přijde promluvit s Rachel (Lindsay Lohan), ta má na hlavě ručník. Lohan se totiž tou dobou připravovala na další roli a měla vlasy přebarvené na černo. Pod ručníkem tudíž můžete vidět kousek černých vlasů. (HappySmile)

• - Režisér Garry Marshall vlastnil práva na tento film deset let předtím, než se mu podařilo najít studio, které by bylo ochotné tento námět natočit. Snímek se tak stal filmem s nejmenším rozpočtem a nejkratším natáčením, na kterém Marshall dělal. (HappySmile)