• M.a.t.t.

Bratia Kučerovci sú zjavne veľkí fanúšikovia Vreskotu, majú snahu, no nemajú talent. Akurát okato vykrádajú, technická stránka je mizerná a o kvalite scenára či hereckých výkonoch sa tiež príliš hovoriť nedá. Ale vykrádajú až do takej miery, že ich zbierka najhorších slasherových klišé a inde videných scén je občas vlastne aj celkom zábavná, dvojnásobne to platí aj o samotnom závere. Ako amatérsky film na youtube by svoju úlohu Čepel smrti v zásade plnila, škoda len že bola vydaná aj na DVD a dokonca ešte aj predabovaná kvalitnejšími hercami.(4.9.2012)

• Viktooorka

První český slasher mě a mým společníkům vnukl nápad. Natočit druhý český slasher! Vezme si mobilní telefon, záporákovi nasadíme masku medvídka Pú, do ruky mu dáma blikající džedájův meč, obětím dáme pod tričko kečup (ve sklenici), takže až je bude propichovat, udělá to kůl krev a bolestiví křik nahradíme pískotem mončičáků. Takže vznikne jeden z nejlepší slasherů vůbec a Čepel smrti se může (pro)bodnout!(4.10.2010)

• Pilda17

Co to mělo znamenat? 0/10 = 0%(10.2.2010)

• -bad-mad-wolf-

Zhruba po třiceti minutách jsem Čepel smrti milosrdně diskvalifikoval. Ne, tohle vážně nejde brát jako platný pokus natočit film. Kameraman nezvládá prostý posun obrazu a nutí diváka myslet si, že předtím držel kameru nejspíše jen jednou - na místě, kde si ji půjčil/koupil. Obzvláště extrémním kouskem jsou potom dialogy a chování všech postav. Šablonovité větičky nepodporují děj, ony vlastně dost často nekorespondují ani mezi sebou navzájem a přispívají tím do bohaté pokladnice zdejších blitků. Veškeré lidské entity se vyznačují zajímavými rysy - při útěku před vrahem se zásadně nedívají za sebe, zato se pokoušejí otevřít veškeré myslitelné i nemyslitelné dveře kolem a ještě vše umocňovat "dramatickým" unikáním na poslední chvíli. Vrah se courá jak důchodce po šesté mrtvici a ačkoliv oběti nechává neustále unikat, vždy se najednou objeví někomu za zády a pozoruhodně ozvučeným způsobem ho píchne kudlou. No to teda..! Neustále jsem přemýšlel, zda se umí teleportovat, či zda jsou všechny postavy natolik velicí pitomci, že hodinu běhají dokolečka a nechají se do jednoho pochytat. Osmdesátiminutová stopáž je nafouklá zcela nepochopitelně bezúčelnými scénami, jakými jsou například neuvěřitelně protahovaná chvíle s vraždou ředitele nebo WC momentka před závěrem. Korunu všemu nasadí konec, kdy vrah utírá z pistole otisky prstů, zatímco jí drží DRUHOU RUKOU!! FAIL!!! Nekoukejte na to! Vážně ne! Mimochodem, všimli jste si, že se ve filmu donekonečna opakuje stejné schémátko? Popsal bych ho následovně: "Je tu vrah, všechny zabil!" "No to je hrozné, pojď, musíme pryč!" Když tyhle dvě věty v drobných obměnách slyšíte za film asi pětsetkrát, začíná to smrdět. Strašidelný průser. Úroveň profesionality se rovná YouTube videím šestnáctiletých puberťáků. Bez přehánění. A to ani nebudu zmiňovat, že ti puberťáci aspoň občas nějaký ten nápad přinesou...(23.4.2010)

• Sobis87

Oceňuji snahu o natočení českého žánrového filmu, tím ale vše pozitivní končí, neboť Čepel smrti je čirou blitkou, která selhává všech směrech. Z vizuálního hlediska se film sotva přibližuje průměrnému televizáku a zdá se, že ho tvůrci natočili na kameru, která nemohla stát víc jak pár táců…a možná bych věřil i tomu, že kameraman po place běhal s mobilem. Ani lepší technika by ale nedokázala zastřít fakt, že ten, kdo film natáčel, by měl raději natáčet svatební videa a maturitní plesy…a moc si při tom neúčtovat. Je sice hezké, že tvůrci okoukali některé žánrové postupy a opsali pár záběrů z Cravenova Vřískotu, v jejich podání to ale celé působí přímo směšně. Se směšností silně koketují i (ne)herecké výkony, které se nemohou ani opřít o kvalitní repliky (scénář je příšerný) a celé to je navíc završeno dodatečným dabingem, který je v mnoha scénách silně nedoladěný. Když si k tomu všemu přičtu nemalé množství do očí bijících chyb, cameo Štěpána Turka a směšnou masku vraha, kterou rejža asi koupil za patnáct kaček v papíráku, vyjde z Čepele smrti celkem vtipná podívaná a učebnice toho, jak by se filmy točit rozhodně neměly. Veskrze amatérský počin, kterému se nepochopitelně dostalo mnohem více pozornosti, než by si zasloužil.(8.3.2010)