• eraserhead666

Jste mladý český začínající filmař bez jakýchkoliv zkušeností, praxe a finančních prostředků. Přesto se rozhodnete natočit horor. A váš bratr jako náhodou po jedné prokalené noci ještě v kocovině shlídne Vřískot a během několika minut jej přepíše do vlastního scénáře, který se jeví jako ulitý pro váš pokus. Uznávám, že pro režiséra bez peněz, technického zázemí a zkušeností, který hodlá natočit horor, je slasher zřejmě nejlepší možnost, páč se to v klidu obejde bez nějakých náročnějších triků, a vlastně bez triků vůbec. Jenže z toho taky zpravidla vznikne přesně Čepel smrti. Přehlídnul bych takřka veškeré nedostatky filmu - 1) obal DVD obšlehnutý z filmu Halloween: Resurrection; 2) herce a herečky evidentně tak tragické, že je nakonec, aby bylo zachráněno alespoň něco, museli/y předabovat (nebylo by lepší neplatit za jednu roli dvěma hercům - jednomu, který poskytne tělo, druhému, který poskytne hlas a za stejný prachy najmout jednoho alespoň trošku schopného? Ale počítám, že většinu ansáblu tvoří režisérovi známí, kteří to snad dali i zadarmo, ale to je mi jako divákovi naprosto putna.); 3) naprosto tragický, až trapně nudný scénář, který navíc neustále nahlas řve - jsem kopírka Vřískotu, jsem kopírka Vřískotu, který bych já osobně zvládl vymyslet a napsat tak za 2-3 hodiny; 4) naprostou absenci něčeho, co se nazývá atmosféra a měla by být nedílnou součástí každého hororu; 5) pro mě osobně neuvěřitelně trapné scény v níž se na pár vteřin objevili/y známí lidé. PROČ? Opravdu si autoři filmu myslí, že to k filmu někoho přitáhne? Notabene, když každému musí být jasné, že se tam ty lidi objeví jen na chvilku? Tohle považuji za nejhorší a nejtrapnější okamžiky filmu; 6) Nudné vraždy, které prostě proběhly a to tak, že jsem se nad nimi ani nijak nepozastavoval. Nemíním zmiňovat kameru, to je totiž asi to jediné, co mi na filmu nevadilo a docela se mi to občas při některých scénách i líbilo. Tohle všechno bych přehlídnul a vzhledem k tomu, že mě film občas, navzdory své amatérskosti, alespoň pobavil, bych i nějaké hodnocení dal. Ale vzhledem k tomu, že je to slasher, pomalu nejnudnejší (hned po upířinách), nejklišovitější (v tomhle podání i nejtrapnější) hororový subžánr, a který právě pro tohle, ještě navíc za podmínek a zázemí, za nichž byla Čepel smrti natočena, již od samého počátku slibuje přesně to, co nakonec poskytne, právě proto, že jeho autoři neprojevili ani kousíček nějaké invence, inovativnosti a něčeho, čím by zaujali a proč by byl tento subžánr u jejich filmu alespoň trochu obhájen (nějaká promyšlená vražda, že by pro ni člověk omluvil i 95% nudného zbytku filmu), právě pro tohle dávám čistý odpad. Kdyby přišli s jiným subžánrem, např duchařinou (u níž, když je dobře vymyšlený příběh, těch triků taky není moc třeba), psychologickým, nebo třeba satanským hororem a natočili to stejně blbě, alespoň to by stálo za hodnocení. Ale tohle ne. Nuda, šeď, trapnost, neexistence vlastního ducha či myšlenky vložené do filmu. Prostě hnus! Za každou cenu (a za tuhle už vůbec ne) jsme vlastní slasher mít vůbec nemuseli, nestálo to za to.(17.2.2010)

• Segrestor

ZPOVĚĎ FANOUŠKA. Tenhle filmový trash mělo mé estetické oko za trest! Znáte ten pocit, když vezmete rybičku nebo nějaký jiný nožík a čepel nože rozžhavíte nad kostelní svíčkou a v rozestavení duchovních hodnostářů církve Podzemního chrámu v rozpětí cípů pentagramu si nůž podáváte z ruky do ruky a rituálně přikládáte na předloktí, abyste stvrdili svou účast na pohanském rituálu... znáte? To je dobře, protože si tak snáze dovedete představit, jak se škvaří kůže. Prakticky se mění v blátivou sračku a stříká na všechny strany od rozžhavené čepele. Proč to ale říkám?! Tohle se stalo s mým (poněkud menším) mozkem. Proměnil se během sledovaní tohoto hahaslasheru na blátivou sračku a rozstříkl se všude kolem. Lítalo to z nosu, z uší a něco mi nateklo i do krku. Ale nebojte, to jsem vyzvracel. Pak jsem zvracel až do konce. Bylo toho opravdu hodně. Nejvíc jsem blil, když ty naprosto šeredné herečky klopýtaly chodbami a nechaly do sebe bodat - bohužel nožem. Úplné gejzíry blitek ze mě stříkaly, když při tom běhu děvčata řešila, kdo je vlastně tím komickým bodačem. Při grandiózním finále jsem už měl přeřezaný achilovky, abych se nemohl dostat k telefonu a přivolal si pomoc. Ano takový debil jsem. Když běžely titulky, odřezal jsem si bradavky a spolkl je pro štěstí. Budu ho potřebovat. Pan Kučera má prý takových počinů vícero.(23.4.2013)

• Jeremy.jk

Je tu stávka.... Stávka dýdžejůůůůůůůůů!(3.10.2010)

Při hodnocení filmu zůstanu neutrální. Určitě se zde najde řada záporných věcí, které bych mohl víc zkritizovat od kopírování známějších filmů, přes amatérské herecké výkony až po kvalitu kamerových záběrů, ale nemám k tomu důvod. Tenhle film je amatérský, natočili ho amatéři, hráli v něm amatéři, tvůrci měli jen minimální rozpočet a vybavení, které si museli vypůjčit a proto na všechny tyto aspekty beru ohled. Já sám bych nedokázal natočit nic lepšího a kdo ví jak bych se před kamerou choval já. Docela jsem se při sledování pobavil a rozhodně to pro mě nebyla ztráta času. Slabší 3* za Štěpána Turka a scénku s ředitelem.(26.1.2010)

• mysiak

Takže pre začiatok, jedná sa o prvý český slasher horor. Slasher = vyvražďovačka s jedným vrahom, pri ktorej platia isté pravidlá. A teraz sa k samotnému filmu. Dej je primitívny - partia ľudí a sériový vrah. Aké originálne... Film vyzerá ako najlacnejšia kópia Vreskotu - inšpirácia - idem si pozrieť film Vreskot. Natočené je to podľa mňa na stredne dobrý telefón, dialógy akoby robené za pochodu. A prvý moment, je hneď pri prvej vražde...keď vrah má lístok, na ktorom je napísane "Teď si na rade ty"....a vtedy proste som ležal na zemi smiechmi. A to máme za sebou iba 10 minút...potom prídu na radu samozrejme strašne smiešne amatéri, rozumej "herci", ktorý majú pripravené "úžasné" dialógy. Žeby inšpirácia Edom Woodom? A v ktorom roku sa ta tento film odohráva - 2002, keďže Pláž je stará 2 roky alebo 2005, kedy sa stal Vladko víťazom Vyvolených? To je ťažká otázka, žeby tvorcovia žijú v pararelnom svete? :D Osobne si myslím, že študentské filmy sú kvalitnejšie a hlavne majú nejaký dej...a toto sa dostalo aj do kina? Tak GoCrazy ináč asi "najlepšia" distribučná spoločnosť, ktorá poslala do kín zverstvo typu Herkules 3D sa tromfujú v hrôze ich filmov. Momenty ako utrie postava uterákom čelo, alebo veta "Já jsem nejlepší policejný vyšetrovatel" sa isto stanu legendárnymi :). Absencia nejakého osvetlenia, iného profilu kamery je absolútne nepodstatná, hlavne že bude z toho nakoniec "film". Čepel Smrti má všetky predpoklady stať sa legendou, pretože je taký zlý, že je až vtipný - bohvie či to boli aj predpoklady tvorcov...a proste takéto filmy ako tento sa musia zažiť.(28.4.2010)

• - Celkový počet mrtvých je šestnáct lidí + dva rodiče ze zmiňované autonehody. (Zeke001)

• - Kromě Dany Morávkové, Miloslava Mejzlíka a Vladimíra Brabce byli všichni herci při postsynchronech předabováni profesionálními dabéry. (funhouse)

• - Během party ve vysoké budově se dozvíme, že mobily nefungují, protože budova má svojí síť. Jak je tedy možné, že vrah na konci se dovolá na policii? (Gastovski)