Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

Cervenak

Strašne otrepanú zápletku s nočnými morami z detstva, strašidelným domom, tajomným močiarom, duchom dievčatka a hľadaním súvislostí medzi tým všetkým zachraňuje zručné režisérske remeslo, ktoré dokonca vydoluje z tej hlušiny aj nejakú fungujúcu ľakačku. Gabrielle Anwar starne, ale je stále sympatická, takže jej odpustíte aj hereckú bezradnosť v emocionálnejších scénach. Veľkou diváckou dilemou je Forrest Whitaker. Na jednej strane je tradične výborný a vyťahuje film z bažiny podpriemeru, ale zároveň jeho postava z filmu odbúrava počiatočné slušné napätie - akonáhle hrdinku v strašidelnom dome stráži tento dobrácky čierny maco, už sa o ňu proste nebojíte, lebo je zjavne v dobrých rukách... ()

jefff

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu. ()

matestlust

Milionkrát ošoupaná zápletka by ani tak nevadila. Ale tady v tomhle ,,pokusu o horor´´ je prakticky vše špatně. Absolutně nulová atmosféra, nelogická a strašně zmatená celá dějová linie, která se horko těžko snaží zamaskovat zkrátka příšernej scénář plnej směšných chyb, to vše prokládané celkem gumáckým umem hlavních aktérů ( a to mám F.Whitakera celkem rád ). Slušný triky a masky je to jediný, co tuhle volovinu drží nad odpadem. ()

Olík

Hrůzné sny, duch malého děvčete, venkovská farma, bla bla bla…..každý už to 100x viděl - každý ví, jakou cestou se příběh vydá – každý vám po první minutě může říct, jak to celé skončí. Takže máte rádi podobné schémata? Tady máte neškodný průměr. Chcete něco originálního? Je nám líto, přijďte zítra. ()

Nick Tow

Je to naozaj cesta bažinou. Ibaže namiesto zlovestnej bačoriny sa vám budú nohy zabárať do jahodového džemu. Režisér sa poistil proti prípadným zaspávacím tendenciám divákov v celku rafinovane: vždy keď na mňa išiel spánok, zobudila ma ľakačka v podobe zosilneného zvukového efektu. Inak Gabrielle Anwar mohla byť pred takými desiatimi rokmi fakt kosť. ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)