Bažina

Jordan Barker

Michael Stokes

Peter R. Simpson

Nick Rotundo

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". ***(7.8.2008)

Solídny, psychologickejšie ladený horor na spôsob KĽÚČU a HRY NA SCHOVÁVAČKU. Nie je to žiadny zázrak, neskúsený režisér pričasto siaha po hlúpučkých šokoch a dokonca ani ten Forest Whitaker nie je to, čo väčšinou. Ale ak dávate prednosť atmosférickým hororom pred tými biftekovými... BAŽINA by chcela byť novým KRUHOM, ale je iba ďalšou TMOU a ako u nej, aj tu je tých 60% vlastne skôr štyridsať...(26.5.2007)

• Tommassi3

"Lidi jsou divní !! A když umřou, jsou ještě divnější !!"(24.11.2013)

• Smok

Stokrát videné, stokrát obohraté, dopredu predvídateľné, diváka za srdce nachytiace, ani malé deti neľakajúce.(25.7.2009)

• Nick Tow

Je to naozaj cesta bažinou. Ibaže namiesto zlovestnej bačoriny sa vám budú nohy zabárať do jahodového džemu. Režisér sa poistil proti prípadným zaspávacím tendenciám divákov v celku rafinovane: vždy keď na mňa išiel spánok, zobudila ma ľakačka v podobe zosilneného zvukového efektu. Inak Gabrielle Anwar mohla byť pred takými desiatimi rokmi fakt kosť.(25.4.2007)

• - Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)