Bažina

Jordan Barker

Michael Stokes

Peter R. Simpson

Nick Rotundo

Mix Krotitelů duchů, Poltergeista a známé močálové scény z Nekonečného příběhu :-)(12.8.2008)

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". ***(7.8.2008)

• Tommassi3

"Lidi jsou divní !! A když umřou, jsou ještě divnější !!"(24.11.2013)

Po slibných titulcích a úvodu následuje vcelku průměrný duchařský horror nepřinášející v rámci žánru nic nového. Dobrá kamera, dobrá hudba - táhle smyčce dokážou vytvořit atmosféru klidu i napětí - a dobrý dům. Bohužel nedostává se patřičného napětí a lekačky (s očekávaným břinkavým zvukem) způsobují opravdu jen leknutí... Pátrání hlavní postavy nakonec vede k odhalení dávných hrůz, které však diváka neomráčí. Strašení duchů si vystačí především se stěhováním nábytku a celkovým bincem v domě. Škoda, že alespoň vraždy nejsou vynalézavé. A když už má dojít k pořádnému gore v momentě, kdy se do pohybu dají pily a vidle, kamera z místa činu uteče. Občas se během filmu vybaví asijská bubácká kinematografie, která už dnes snad málokoho vyděsí. V některých záběrech připomene G.Anwarová královnu gotického horroru, B.Steeleovou, do její tajuplné krásy jí však cosi chybí....(22.8.2012)

já se docela bavil(7.7.2008)