Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Djkoma

Tajemství všech tajemství je odhaleno a zbytek je na divákovi. Pro někoho to bude vysoce sektářské, pro jiné šílené, pro třetí příliš jednoduché (a takové věci bývají...). Určitě nestačí jeden film k naprostému pochopení, ale podobných by mohlo být více, protože i přes klasicky americké opakování "faktů" dokola a "trochu vymývání mozků" to prostě má svůj silný základ, který lze vidět všude okolo. Pokud nic jiného, tak tento dokument ve mě vyvolal zvědavost o skutečné síle toho tajemství... Teď už jen najít sílu a odvahu udržet toto nadšení, co nejdéle a časem, případně přidámtu patou hvězdičku... Rozhodně dokument pro zamyšlení. ()

SallyZen

Určitě souhlasím s některými myšlenkami. Jako třeba s pozitivním myšlením obecně. Ale celkově mi to přijde uhozený. Vemte si, že si nějaký páprda na pokraji smrti bude přát žít, bude dělat všechno, co tady předkládají a bude to dělat správně. Myslíte, že to pomůže? Dobře výjimky se konají, ale co takhle, kdyby to dělalo miliony lidí na celým světě. Šlo by to? Asi ne. Ta teorie "zákonu přitažlivosti" je sice hezká, ale určitě ne tolik přesvědčivá a hlavně účinná. Souhlasím s tím pozitivním myšlením, nemyslet negativně, občas si sepsat nějaké ty věci, které máte na druhém člověku nebo na sobě rádi, ale nevěřím že je tady nějaká "vyšší" síla, kterou bysme tím ovlivnili. Mám v plánu to určitě vyzkoušet, ale moc tomu nevěřím. Docela zajímavě to napsal "Shadwell" ve svém komentáři. Sic trochu odborněji a zdlouhavěji, ale má to svoji logiku. A tenhle dokument mohl být kratší. Pořád omílali to stejné dokola, někdy řekli pár příkladů, ale těm se taky tolik nedá věřit. No koukněte a uvidíte sami, jestli tomu uvěříte. 25% ()

Hem.m

Začátek: Skoro každý významný člověk v historii znal tajemství. Tak hned toto krásně vyvrátíme. Ono tajemství, které spočívá v tom, že to co chcete to dostanete, je u těchto lidí hned z několika důvodů nemožné. Zaprvé, většina slavných v starších dobách, byly chudí lidé s nešťastnými životy, neštěstím v lásce, jejich dílo nebylo doceněno za jejich života, měli potíže. Poté, když se řeklo, že můžete teda získat takřka vše, nehledě na materiální věci, tak někdo by třeba chtěl lépe něčemu rozumět, dostat Nobelovu cenu za matiku, či fyziku, ale toto prostě logicky nejde. Když se někdo narodí hloupí, přáním se mu nevyplní, že najednou pochopí celou matematiku. Dále: Ano s filmem souhlasím, že vaše myšlenky vytváří určité frekvence, ale už nevěřím tomu, že se posílají do celého vesmíru a určují váš den, to by byl tento svět sen a né život, navíc vaše myšlenky by se střetávali s ostatními lidmi, takže nevyrušilo by se to třeba? A jak to, že chudým se nic nevyplní, určitě by chtěli jídlo, majetky, peníze, přece na to určitě myslí, představují si to. Tak kde je chyba? Film zakládá na jednoduchých principech, které opravdu existují, sice né přesně tak, jak chtějí oni, ale fungují. Jednou jsem je dokonce vypsal, když se mě někdo ptal, jestli existuje karma. Pokud si zajdete do koupelny zjistíte, že opravdu existuje. Zpátky k tématu: Když ráno vstanete dobře, něco vás potěší den je hned lepší a když se zase zkazí, hůř přežíváte. Jde tu o to, že když se vám něco nepodaří a něco se jednoduše sere, bude se toho srát ještě víc, protože myslíte, že dnes máte špatný den, za všechno to může a maličkostem budete přidělovat velikost, kterou doopravdy nemají. Teď naprosto teoreticky: Kdyby tohle vše fungovalo, kdo by kopal kanály, kdo by něco vyráběl, přece každý by byl zazobaný a chtěl by si něco koupit, ne? A já vám řeknu, jak by to vypadalo, kdyby každý byl bohatý. Pořád by byli ti nejbohatší a jen cena peněz by klesla, aby se z průměrně bohatých zase stali pracanti, kteří musí vydělávat, tak to je.. Takže i kdyby to fungovalo, dopadlo by to naprosto stejně. Navíc zde ukradli hlášky z Warcraftu, aneb když džin řekl: Tvé přání je mi rozkazem. I bez-mozka napadne, že nikdy nebyly žádný hloupý tři přání z jednoduchých důvodů. 1. Džinové neexistují... 2. Kdyby existovali, tak mi splní přání, mít víc přání.. Takže tímto bychom měli to záporné. Kladných věcí zde bohužel moc není, protože motivace od těchto dědulů, co tam jsou, je jako, kdyby mi to říkal Vlasta Plamínek. Dobře, ale.. Pár motivačních věcí, co vám výrazně zlepší život, tam opravdu je. Když se na svět budete dívat usměvavýma, šťastnýma očima a budete vděční za to, co máte, tak se vám bude lépe žít. Když si za něčím tvrdě půjdete, dostanete to. Nevzdávejte to hned, žádné přání se vám nesplní přes den. Na závěr: Některé teorie jsou jednoduše chybné, je to to samé jako bych já zveřejnil svou teorii, že neexistuje pevná hmota, bohužel to nemám nijak podložené, ale věřím tomu a i tak, je to pravděpodobnější, než tady toto. Upřímně, když jsem slyšel The Secret myslel jsem si, že to bude nějaké odhalování starobylého tajemství, bohužel :D. Tento film je prostě nehodnotitelný, možná bych řekl, že tak trochu vymývá mozek, ale to zase není taková pravda. Egoisticky a sobecky si myslím, že můj náhled na svět je skutečnější a lepší. Kdyby chtěl někdo ještě bližší informace a tak, tak mi může napsat, toto je totiž hodně diskutabilní téma. () (méně) (více)

lena60

Zhlédnuto jako motivační video v rámci firemního školení. Zaujal mě úvod filmu, kdy nás autoři navnadili tím, že po zhlédnutí snímku budeme znát tajemství úspěšného, radostného a štěstím naplněného života. Ještě během vysvětlování zákonu přitažlivosti (to na co myslím, to přitahuji = síla pozitivního myšlení) jsem byla schopná s otevřenou myslí naslouchat . Vše se ve mně zlomilo s druhou polovinou filmu, která je věnovaná převážně získávání hmotných věcí (velký dům, luxusní dovolená, drahé auto). Jelikož nic z toho není pro mne důležité, přestala jsem se soustředit a příklady z praxe mě vyloženě rozčilovaly...Výplach mozku? Asi ano. I ten můj je vypláchnutý. I když jen částečně. ()

viperblade

Začátek vypadal jako velice levný trailer, takže jsem byl dost překvapen, do jaké roviny se to potom přehouplo. Tenhle dokument je vcelku i logický, pokud teda nechcete vést sáhodlouhé debaty typu "ale já se už 15 let modlím, abych vyhrál v loterii a pořád nic". Myslím, že něco z toho může být pravda (pokud budete myslet pozitivně a nebudete myslet negativně, tak na tom budete dobře) ale to samo léčení ala "věř a víra tvá tě uzdraví" u toho jsem vážně nevěděl co si myslet. A schválně zkusím aplikovat "tajemství" do svého života a pak napíšu, jestli to fakt funguje, nebo ne. Zatím dávám 4 * ale pokud to bude fungovat, dám klidně i tu pátou :-) ()

• Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)
  • Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)