Drama / Hudební / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie / Japonsko, 2007, 121 min

7/10 Skvelý hlavný predstaviteľ, výborná kamera, skratkovitý a (pre neznalých) nejasný dej a prakticky kompletná kolekcia klišé životopisných filmov. ALE Joy Division! Walk in silence, don't walk away, in silence...(15.2.2008)

He's lost control. Maybe he has never had it. Jeden z mála opravdu dobrých životopisných filmů, neutápějící se v tupé slepé adoraci, lítosti nad tím, jak nám všem bude chybět či jak ten jeho nebohý konec byl smutný a tragický. Divák má při něm volnost, může mlčky pozorovat Ianův život, má možnost ho soudit i nesoudit, každý dle své povahy a chuti. Může v něm vidět člověka, který ze všech sil bojoval s těmi tisíckrát vzývánými, zprofanovanými "vnitřními démony", ale i slabocha, který nedokázal než vylévat svou neschopnost, ovšem i občasné radosti, do textů písní Joy Division. Ale vždy má možnost cítit, že ony texty odráží jeho život. Silné ****.(15.8.2009)

Do puntíku přesně popsala můj názor Sheldra,už víc neřeknu, jdu si nahrát JD do ipoda:-)(31.8.2010)

Při tom, jak umělecké a výpovědní se to snaží být, je to až přehnaně jednoduché a doslovné... Ten film mi vůbec nic nedal, a že se o to rozhodně snažil.(6.6.2012)

Proslulý fotograf a klipař debutoval sebevědomým životopisným filmem, který se opírá jednak o výborný herecký výkon Sama Rileyho (jištěný dvěma stejně výbornými herečkami) a pak o atmosférickou černobílou kameru. Ano, jsou látky a filmy, kterým by barva ublížila. Joy Division jsou pro dnešní mládež asi neznámou, ale pár jejich hitů snad slyšel každý. A tady se může dozvědět, co se skrývá za nimi...(17.1.2010)

• - Film byl nejprve natočen barevně a pak byly barvy převedené do černé a bílé. (don corleone)

• - Všichni herci, kteří představují ve filmu skupinu Joy Division se naučili hrát na své nástroje, takže scény, kde hraje kapela živě nejsou ze záznamu, ale hráli opravdu samotní herci. (don corleone)

• - James Anthony Pearson, který hraje Bernarda Sumnera se naučil hrát na kytaru za dva měsíce. (don corleone)