poster

Skleněné peklo

 • USA

  The Towering Inferno

 • Slovensko

  Sklenené peklo

Katastrofický / Thriller / Drama / Akční

USA, 1974, 158 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Jsem skoro v pokušení dát 5*, tohle je totiž film, který nelítostný zub času příliš nenahlodal a s dvojicí charismatických sympaťáků P. Newman + S. McQueen v hlavních rolích se na "Skleněné peklo" dá dívat opakovaně. Některé scény už sice vyvolají na rtech shovívavý úsměv, ale celkově jde o zábavnou, napínavou podívanou, jaké se většina pozdějších žánrových snímků nemůže vůbec rovnat. 85%(13.11.2009)

 • woody
  *****

  Hlavní předností tohoto geniální filmu je v tom že napětí je po celou dobu stejné to jest nezastaví se po Dobrodružství Poseidonu(který v sobě nezapře režii Irwina Allena)můj nejoblíbenější katastrofický film.Dále obsazení:McQueen, Newman, Vaughn, Chamberlain, Astaire, Dunaway ad.Výborná je také píseň We May Never Love Like This Again.Já tenhle film miluji a moc mě mrzí že mi kdysi utekl. Mrzí mě pak také to že Skleněné peklo je jediný film podle románů Scortia/Robinson.Třeba takový Výbuch nebo Prometheus v plamenech to by se mi líbilo na plátně a jak.(21.10.2003)

 • Madison
  ****

  Už dlho som nevidela taký vynikajúci katastrofický film, ktorému sa napr. dnešný Poseidon nemá šancu vyrovnať. Akčné, maximálne napínavé, parádni herci svoje role nehrajú, ale žijú a chvíľami je to až nepríjemne drsné. Na daný rok žánrová lahôdka, ktorej celkový pozitívny dojem kazí akurát prehnane natiahnutá dĺžka.(26.2.2010)

 • Kaka
  ****

  Slušná klasika žánru se strhujícím hereckým duem, které hodnocení vyzdvihává ještě o třídu výše. Především pak Steve McQueen je naprosto geniální borec, kterému nelze nefandit. Ucházející triky (především pak velká maketa budovy byla kvalitně vytvořená), zdatná režie a jedna napínavá scéna za druhou. Tak to má vypadat. Ovšem s tím hořekováním o nepřekonatelné špičce ve svém žánru bych to zase nepřeháněl. Kvalitní ano, ale zároveň i první, tudíž značný bonus navrch.(3.10.2007)

 • golfista
  *****

  Asi nejklasičtější katastrofický film, ve kterém se sešla na svou dobu nevídaná plejáda "áčkových" herců. Film je natočen podle skvělého stejnojmenného románu tandemu Scortia/Robinson a popisuje požár v nově otevřeném mrakodrapu, v němž právě probíhá slavnostní otevírací párty. Z hereckých výkonů zaujme především Steve McQueen, který si šéfa hasičů vystřihnul s velkou chutí a také Freda Asteira v malé roli sňatkového podvodníka.(26.3.2003)

 • - Jak to bylo s těmi předlohami a společnostmi: Warneři měli za předlohu "The Tower" od Thomase Sterna, u Foxů si vzali "The Glass Inferno" dua Scortia/Robinson. Záhy se zjistilo, že je zbytečné vyhazovat peníze na dva prakticky identické filmy, takže došlo k nevídanému - byla podepsána spolupráce. Režii převzal John Guillermin a Irwin Allen, který byl režisérem druhého filmu, byl nakonec jmenován režisérem akčních scén. (Robbi)

 • - Fred Astaire se tak bál finální scény, že mu bylo povoleno se nezúčastnit. (Epistemolog)

 • - O'Hallorhan (Steve McQueen) nosí hodinky značky Rolex 5512 Submariner. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace