poster

Skleněné peklo

 • USA

  Towering Inferno, The

 • slovenský

  Sklenené peklo

Katastrofický / Thriller / Drama

USA, 1974, 165 min

 • golfista
  *****

  Asi nejklasičtější katastrofický film, ve kterém se sešla na svou dobu nevídaná plejáda "áčkových" herců. Film je natočen podle skvělého stejnojmenného románu tandemu Scortia/Robinson a popisuje požár v nově otevřeném mrakodrapu, v němž právě probíhá slavnostní otevírací párty. Z hereckých výkonů zaujme především Steve McQueen, který si šéfa hasičů vystřihnul s velkou chutí a také Freda Asteira v malé roli sňatkového podvodníka.(26.3.2003)

 • LiVentura
  ****

  Jen škoda, že Steve nám odešel tak brzy na leukémii, takových filmů by bylo více, čtyři dávám jen proto, že nemám v oblibě tento typ filmu.....ale musím uznat, že falešný mrakodrap byl na tu dobu velice slušně zpracována působil dost přesvědčivě...!(17.7.2007)

 • Cervenak
  ****

  Tak to s tým vrtuľníkom a odtrhnutým výťahom bola veľká frajerina. A naozaj napínavá scéna. Tak ako vlastne celý film. Konečne som splatil tento svoj dlh svetovej kinematografii. A pri tej príležitosti som zistil, odkiaľ pochádza väčšina základných schém katastrofických filmov (vrátane sviniara, ktorý za to všetko môže, ale snaží sa uniknúť skaze ako prvý a samozrejme to hnusne schytá). Efekty sú na film, ktorý je taký starý ako ja, prekvapivo dobré. Jedna hviezdička dole za hercov. Je tam síce neskutočná plejáda vtedajších superhviezd, ale každú z nich som už videl hrať podstatne lepšie v nejakom podstatne lepšom filme.(26.8.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Irwin Allen chtěl původně Steve McQueena obsadit do role architekta Douga Robertse. McQueen však tak usiloval o roli šéfa hasičů O'Hallorana, že ji nakonec i dostal. Architekta budovy hrál pak Paul Newman. (džanik)

 • - Fred Astaire se tak bál finální scény, že mu bylo povoleno se nezúčastnit. (Epistemolog)

 • - Scénárista Stirling Silliphant použil sedm hlavních postav z každého ze dvou různých románů-předloh a zapracoval je do scénáře, stejně jako dějová vyvrcholení z obou knih: záchranu po laně ze střechy vedlejší budovy z knihy "Věž“ a explozi vodní nádrže z knihy "Skleněné peklo“. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace