Dante 01

Na prahu pekla

Sci-Fi / Thriller

Francie, 2008, 88 min

• Hadža

No kolisa to na hranici odpadu,ale nastesti jsem nekde pred pulkou milosrdne usnul a vzbudil jsem se az na konec,ktery byl uz opravdu odpadovy, predevsim ten 5 minutovy zaber na ty jdouci vlny s onoho tajemneho hrdiny chladici planetu,kazdopane to radeji nedoporucuji,nebot zabit cas se da urcite lepsi!(2.1.2009)

Hned mi bylo jasné, že tohle bude mít jen menšinový okruh fanoušků, a jak se tak koukám na hodnocení, tak jsem se i trefil. Ale já mám tyhle komorní filosofické sci-fi, které předkládají více otázek než odpovědí docela rád. 3,5*(21.6.2010)

• Niktorius

Šestákové metafory, holohlavci s převážně mytologickými jmény, extrémně tmavé záběry a nulové stopy po geniálním vedení kamery a vypiplané mizanscéně vydávají jasnou zprávu o tom, kdo z režisérské dvojky Jeunet - Caro měl opravdové zásluhy na vynikajících Delikatesách a slušném Městě ztracených dětí. Ale aspoň už teď vím, jakou barvu má peklo - žluto-fialovou.(22.6.2009)

• kitano

Originánly, experimentálny sci-fi film ?. Ale prd. Skor mi to pripadá akoby si režisér povedal: "Natočme dementný film s nulovým rozpočtom, mizernými efektami a nejakou tou "pointou", hoďme to do distribúcie a tvárme sa že ide o nečo výnimočné". Je až komické ako sa (kvalitní)francúzki herci púštajú do každej kraviny, ktorú francúzi doma vymyslia. (1/10)(24.3.2010)

• Caelos

To mělo být jako co?! Nedá se na to dívat jak psychicky (nuda, nuda, nesmysl), tak fyzicky (z té kamery mne bolely oči, roztřepané, vymrdané). Je to příšerné.(18.6.2009)

• - Režisér Marc Caro si představoval jiné zakončení filmu, ale kvůli zkrácení rozpočtu z 8 milionů Euro na 4 miliony jej nemohl realizovat. (Cheeker)