poster

Dante 01

 • Francie

  Dante 01

 • Slovensko

  Na prahu pekla

Sci-Fi / Thriller

Francie, 2008, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *

  Marc Caro a jeho nový film ode mě s jedničkou a mou úctou. Šílená myšlenka, velmi těžko čitelná, velmi těžko pochopitelná a popravdě i pro film naprosto nesmyslná. Marc Caro tentokrát sám, bez svého velkého kamaráda a spolurežiséra několika filmů, J-P Jeuneta, totálně vyhořel. triky i prostředí je vcelku fajn, ale myšlenka, filozofie, psotavy, vše je pochybného rázu a číst si někde na internetu manuál pro pochopení a "co tím Caro vlastně myslel" nemá s filmem nic společného. Vizuálně je cítit podobnost s filmy, na kterých Caro spolupracoval s Jeunetem,o čemž by mohl například Dominique Pinon říkat své, ale nezachrání to Danteho ani, kdyby prošel natřikrát Očistcem...(5.11.2008)

 • Tommassi3
  *

  "Je smutné jen stoupat a sestupovat po cizích žebřících.. Nemyslíte ??" - "Jak to myslela ??" Docela výstižné.. Pokud tedy - No, říkejme mu třeba režisér.. - Marc Caro není naopak naprostý génius - Ačkoliv já si to nemyslím.. Spíš se jednoduše celou dobu veze na chvostu Jeunetovy výjimečnosti !! - a jen to celé prostě nepodělal střihač, který ztratil ty zásadní pasáže snímku nutné k tomu, aby tohle nesmírně atmosférické a znepokojivé dílko nakonec nebylo k smíchu..;) Pokud ano, nechť je v rámci jediné spravedlnosti, totiž spravedlnosti boží, vystřelen na planetu Dante, kde mu budiž za trest jeho výtvor pouštěn znovu a znovu až do konce světa !! Totiž pardon, až do okamžiku Velkého rozervání !! ;)(13.2.2015)

 • kitano
  *

  Originánly, experimentálny sci-fi film ?. Ale prd. Skor mi to pripadá akoby si režisér povedal: "Natočme dementný film s nulovým rozpočtom, mizernými efektami a nejakou tou "pointou", hoďme to do distribúcie a tvárme sa že ide o nečo výnimočné". Je až komické ako sa (kvalitní)francúzki herci púštajú do každej kraviny, ktorú francúzi doma vymyslia. (1/10)(24.3.2010)

 • darkrobyk
  ****

  Občas dostanu chuť na nějakou sci-fi podivnost, nejlépe říznutou mystikou či horrorem. Jistě, hodně podivné, o čemž svědčí i hodnocení uživatelů pohybující se tak říkajíc od zdi ke zdi. Prapodivný vězeňský svět připomene spousty dalších filmů, nabídne však spíše náznaky, obrazy, metafory. A nakonec, proč by mělo být zřejmé, co tím chtěl básník, tedy režisér říci? Znám spoustu jiných opravdových blábolů, které mě ani na chvilku neoslovily. Mě tenhle film zkrátka zaujal...(26.2.2011)

 • Malarkey
  *

  Oficiálně je Dante 01 strašná, ale strašná sračka, která v sobě skrývá jistý druh příběhu, který my, obyčejní smrtelníci, v životě nepochopíme, a možná ani naše děti a děti našich dětí to nepochopí, tenhle film totiž bude těžko nedoceněný a jestli ho možná někdo pochopí, tak až tak za tisíc let, až si o našich filmech budou vyprávět že ty trapný Titaniky a Batmanové stáli za vyliž prdel. Kdy jedinej příběhovej smysl měl tenhle film, který v tý době byl absolutně nepochopitelný a 21. září 2009 měl na Čsfd 35 procent.(19.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace