Dante 01

Na prahu pekla

Sci-Fi / Thriller

Francie, 2008, 88 min

• 5150

Hodnotím 1,5* hlavně za tu vcelku dobrou tísnivou atmosféru a speciální efekty, jinak se musím přiznat, že řadě věcí z toho filmu včetně pointy nerozumím.(25.12.2016)

Hned mi bylo jasné, že tohle bude mít jen menšinový okruh fanoušků, a jak se tak koukám na hodnocení, tak jsem se i trefil. Ale já mám tyhle komorní filosofické sci-fi, které předkládají více otázek než odpovědí docela rád. 3,5*(21.6.2010)

• Faustka

Ještě jsem nedospěla do fáze tohle sci-fi plně pochopit,nebo jo? Nic neřešit,nekecat(bejt němej se hodí),žít podle daných možností a hlavně se nepouštět do žádných velkých experimentů,jinak se může stát že tihle psychouši zažijou poměrně horký chvíle. I sám velký Dante Alighieri by byl z toho poněkud na rozpacích,nebo ne?(9.3.2009)

• kitano

Originánly, experimentálny sci-fi film ?. Ale prd. Skor mi to pripadá akoby si režisér povedal: "Natočme dementný film s nulovým rozpočtom, mizernými efektami a nejakou tou "pointou", hoďme to do distribúcie a tvárme sa že ide o nečo výnimočné". Je až komické ako sa (kvalitní)francúzki herci púštajú do každej kraviny, ktorú francúzi doma vymyslia. (1/10)(24.3.2010)

• Djkoma

Marc Caro a jeho nový film ode mě s jedničkou a mou úctou. Šílená myšlenka, velmi těžko čitelná, velmi těžko pochopitelná a popravdě i pro film naprosto nesmyslná. Marc Caro tentokrát sám, bez svého velkého kamaráda a spolurežiséra několika filmů, J-P Jeuneta, totálně vyhořel. triky i prostředí je vcelku fajn, ale myšlenka, filozofie, psotavy, vše je pochybného rázu a číst si někde na internetu manuál pro pochopení a "co tím Caro vlastně myslel" nemá s filmem nic společného. Vizuálně je cítit podobnost s filmy, na kterých Caro spolupracoval s Jeunetem,o čemž by mohl například Dominique Pinon říkat své, ale nezachrání to Danteho ani, kdyby prošel natřikrát Očistcem...(5.11.2008)

• - Režisér Marc Caro si představoval jiné zakončení filmu, ale kvůli zkrácení rozpočtu z 8 milionů Euro na 4 miliony jej nemohl realizovat. (Cheeker)