Vzpoury ve vězení Attica v roce 1971 po sobě zanechaly 10 mrtvých strážců a 39 vězňů a zapsaly tak krvavou kapitolu do dějin Ameriky. Toto je pravdivý příběh vězně Shanga, Afroameričana, který měl sloužit jako obětní beránek k utajení spiknutí, které dosahovalo až ke guvernérovi New Yorku Nelsonu Rockefellerovi. O čtyři roky později se s pomocí bílého právníka Ernie Goodmana Shago pustí do obhajoby a prokazování své nevinny... a odhalí šokující pravdu o tragických událostech. (oficiální text distributora)

Lacike

Ďalší film mapujúci vzburu väzňov vo väzení Attica. Tentokrát sa príbeh venuje súdnemu procesu s jedným z mnoha väzňov (Chestnut) na ktorých chcel štát hodiť všetkých mŕtvych dozorcov aj keď ich postrieľali policajti pri potlačení vzbury. Našťastie sa obhajoby ujme skúsený a advokát (Alda) vďaka ktorému mu svitne nádej na dokázanie neviny. Informačne to je celkom prínosný film, ale po dramatickej stránke je podaný až príliš tuctovo a sterilne, takže celý ten proces skôr nudí a o osud obvineného sa poriadne nebojíte aj keď Chestnut tu podal celkom dobrý výkon. Skôr sa bojíte o jeho právnika s podlomeným zdravím, či sa dožije konca procesu. Ale Alda je nezmar. Takže celkovo to je priemer na jedno pozretie, ktorý zas a znova ukazuje, že ľudia, ktorý ovládajú systém, neradi priznávajú svoju chybu. CZ dabing ma tentoraz nenadchol. Petr Oliva mi na Aldu nesedí. 5/10. ()

Jordan

obyčajný film zo súdneho prostredia, akých tu už bolo, je a bude ešte viac (a niektoré boli, sú a budú určite aj lepšie a zapamätateľnejšie). Alan Alda je už starý, veľmi starý a u mňa si týmto filmom nestratil ani jednu zo sympatií, ktoré si počas svojho plodného obdobia nadobudol ()