Čistá práce

The Bank Job

Bankový kuriér

Akční / Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2008, 111 min

// Distribútor: Lionsgate //Počet premietajúcich kín v USA: 1,613 // Otvárací Víkend v USA: $5,935,256 //(15.9.2014)

Scénář: Dick Clement, Ian La Frenais .. Perfektní, jednoduchá sedmdesátková jednohubka. Výborná herecká sestava, kterou Jason Statham nezastiňuje, ale týmově doplňuje - to už spíše dlouhonohá Saffron Burrows vyčnívá, ale kdo by jí to měl za zlé ;-). Zajímavý příběh (zakládající se na skutečné události a skutečném politickém podtextu), který dělá z všední bankovní loupeže nevšední podívanou. Vizuálně má film šmrnc, pečlivou patinu, atmosféru a stylová hudba (J. Peter Robinson) si prakticky nedá pauzu po necelé dvě hodiny děje, který uteče jako voda. Chutné krimi retro.(22.4.2008)

Takto si predstavujem pravú oddychovku na sobotnajšie večery. Výborná práca, no čistou by som ju určite nenazval :)(12.9.2009)

Po delší době zase jedna solidní kriminálka, z které přímo čiší 70. léta. Thriller založený na skutečné události, kdy si tajná policie "objednala" vykradení banky, aby získala materiál kompromitující princeznu Margaret a zároveň jim to umožnilo zatknou "vůdce" černochů Michaela X. Jason Statham po spíše průměrných kouscí zazářil a jeho drsňácké vzezření dodává hlavní postavě to správné charisma. Přítomnost sexbomby Saffron Burrows oceňuji spíše jako příjemné zpestření než pro její herecké kvality. Pro mě bezesporu to nejlepší co zatím Roger Donaldson zplodil. Druhá polovina filmu je vynikající a i těch 5 hvězdiček by zasloužila, ale první mě příliš nenadchla, takže slušné 4 hvězdičky......(24.4.2008)

Další z filmů, při kterém fandíte lidem, co dělají nekalou práci, ovšem v tomto - na pravdě založeném - příběhu bylo jedině dobře, že se šláplo korupci a jiným nečistotám na kuří oko. Snímek se nese v solidním tempu, které není sice strhující, ale nenudí, ba co víc, dokonale diváka baví, jelikož se neustále něco děje a ke konci nabírá film na napínavosti. Herci jsou tu sympatičtí a celkově tak jde o velmi příjemnou podívanou okořeněnou faktem, že takto nějak se to doopravdy stalo.(10.4.2011)