Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter a Dary smrti - 1.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2010, 140 min

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Steve Kloves

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright, Tom Felton, Clémence Poésy, Michael Gambon, John Hurt, Miranda Richardson, Rhys Ifans, Jamie Campbell Bower, Brendan Gleeson, David Thewlis, Robbie Coltrane, Domhnall Gleeson, Helen McCrory, Evanna Lynch, Warwick Davis, Timothy Spall, Julie Walters, David O'Hara, Rade Šerbedžija, Imelda Staunton, Toby Regbo, Nick Moran, Peter Mullan, Richard Griffiths, James Phelps, Natalia Tena, Fiona Shaw, Oliver Phelps, Toby Jones, Frances de la Tour, Geraldine Somerville, Sophie Thompson, Matthew Lewis, Mark Williams, Matyelok Gibbs, Katie Leung, Harry Melling, Freddie Stroma, Adrian Rawlins, Michael Byrne, Arben Bajraktaraj, Devon Murray, Hazel Douglas, Steffan Rhodri, Kate Fleetwood, Ian Kelly, Guy Henry, Simon McBurney, Samuel Roukin, Emil Hostina, George Harris, Michelle Fairley, William Melling, Dave Legeno, David Ryall, Sam Creed, Elliott Francis, Daisy Haggard, Ned Dennehy, Scarlett Byrne, Ralph Ineson, Andy Linden, Anthony John Crocker, Greg Bennett, Paul Warren, Daniel Tuite, Jon Campling, Adrian Annis, Graham Duff, Richard Strange

Mark Day

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

Jany Temime
  • larelay

Obrovske sklamanie, ktore snad nepozna hranic. Oproti tomuto sa Half-blood prince zda ako akcna bomba, ved toto tu bolo doslovne umieranie, uz mi chybal v kine len umieracik. Harry a Hermiona v lese, Harry a Hermiona na luke, Harry a Hermiona pri rieke, asi to premenujem na "Tak jde cas". No uvidime, co nam prinesie posledny diel sagy, ale pevne verim a dufam, ze si Yates napravi reputaciu, lebo tymto si ju u mna teda znacne posramotil. Dovetok: Mozno si tato cast objektivne nezasluzi dve hviezdy, ale kedze Half-blood dostal tri, tu naozaj nemozem inak. Hodnotim z pohladu celej serie, nie len z tohto konkretneho filmu. A opakujem, ze skoda preskoda, dve ma mrzia, ale obcas musi byt clovek aj tvrdo subjektivny... A teraz asi nastal ten cas :)(18.11.2010)

• Cervenak

Nepochopiteľný úpadok. Nikdy som žiadnemu HP nedal nižšie hodnotenie ako 8/10. Tejto debilne (a tým myslím fakt debilne) napísanej, ultranudne zrežírovanej, afektovane zahranej, neznesiteľne naťahovanej, do seba zahľadenej a fantasy bľabotaním vyplnenej nezáživnej sračke nedám viac ako 3/10, aj to bude 2,9 bodu za Príbeh troch bratov. Zlatý Twilight, zlatý Posledný vládca vetra, zlatá Narnia. A to myslím celkom vážne. Pokúšal som sa to pozerať trikrát, na tretí pokus som to s najvyšším sebazaprením a znechutením teda dorazil, ale mám dojem, že mi to zobralo silu na rok života.(30.4.2011)

Yates me ze zacatku prekvapil. Zadny zbytecny okecavani, v lehce katastrofickym duchu to rozjede v plny parade a ja sem byl spokojenej, ze se konecne vykaslal na ty vztahovy dramata. Jenze zabave je po 45 minutach konec a zase resime vztahy mezi postavama, tentokrat je hlavni trojka vetsinu casu sama v lese, takze to vypada spis jak dobrodruznej film o kamosich na cundru. Navic by se meli resit vitealy, ale vyresi velky hovno a najednou se zacnou resit nejaky relikvie. Proste opet, pravdepodobne kuli osekany a na dve casti rozsekany knize to je cely lehce zmateny a zaroven teda bohuzel misty uz trochu nudny, protoze obcas se fakt nic moc nedeje a hlavni trojka nejsou tak dobry herci, aby utahli dlouhy minuty sedet ve stanu a cumet. Zkratka od Yatese zatim nejslabsi dil, jelikoz se jedna o Part 1 tak navic vcelku dil zbytecnej a jsem moc zvedavej na zaver, jestli aspon tam naserviruje nejakou fajn akci. Hodne slaby 4*.(2.1.2012)

S těma jednohvězdama a odpadama jste tady špatně, to musíte do té místnosti vedle, co má na dveřích cedulku "Pozéři"(20.11.2010)

• LihO

Neviem či to bolo tým slovenským dabingom, alebo to bolo tým filmom, no pripadalo mi to nechutne stupídne, lacné, detinské, úplne predvídateľné... tak bezduchý a hlúpy scenár sa moc často nevidí :D vravel som si, že horšie to už byť nemôže a hláška " mám rád Hermionine ohníčky " ma dorazila. Ten tanec Harryho s Hermionou prišiel v úplne nevhodnej chvíli a pokazil atmosféru filmu. Tiež som dúfal, že to bude aspoň trochu akčné a napínavé, no tie úbohé suché scény sa zdali byť nekonečné a tých 146 minút trvalo večnosť. Ako fanúšik Harryho Pottera musím povedať, že toto bol jednoznačne najslabší diel. Nebyť tých pár dobrých scén, čo tomu dali aspoň nejakú úroveň, tak to bez váhania hodnotím ako "odpad".(24.11.2010)

• - Keď ide Harry s Ronom na pánske záchody, v jednom zábere stojí Ron v rade za Harrym, v ďalšom však už obaja stoja zarovno v druhom rade. (Johnny.ARN)

• - Při tvorbě sídla rodiny Malfoyů se architekti inspirovali u Hardwick Hall, panského sídla ze 16. století. (ricky4)

• - Když Bellatrix (Helena Bonham Carter) drží Hermionu (Emma Watson), má v pravé ruce nůž. Hned v dalším střihu ho už ale nedrží. (Kroup4)