Nové, digitální, superbarevné, kýčovité, hyperakční automobilové závodění ve filmu určeném především pro děti, v podstatě PC hra převedená do filmu či na TV. Jednou větou: Trikově užasný nový závodící Superman. Na rozdíl od Matrixe však pro mne platí jedenkrát a dost. Trailery: http://www.csfd.cz/film/230065-speed-racer/videa/(16.11.2009)

Zvláštní akčňák. Chytil mě na první podívání a to se obyčejným komerčním blábolem nechám chytit málokdy. Ale Speedracer má v sobě něco víc. Přestože je přeplácaně barevný a svým způsobem předvídatelný, dynamický střih a zábavný scénář se sice schematickými, ale sympatickými postavami, charismatickými herci počínaje Johnem Goodmanem a Emilem Hirschem konče. Ta kýčovitost mi tam sedí... Vždyť i Nascar je takové. Jednoduchá linie vyprávění, kde se člověk i přes vícevrstevnatost scén neztrácí, akce a poutavě vyprávěný příběh, doják jak noha, kdy prostě ty emoce ze závodů cítíte... Je jasné, jak to dopadne, ale tím konec vůbec neztrácí...(29.3.2009)

Speed Racer to není jen film, to je celý nový, napůl hraný a napůl animovaný svět, který si vytváří vlastní pravidla a vy v něm jen slastně žijete... Neuvěřitelná, adrenalinová jízda, úmyslně přepálené barvičky, které vás jen a jen pohltit, no zkrátka vizuální zpracování, které jste ve filmu ještě neviděli (připomíná mi to nástup prvních Star Wars). Speed Racer má také hravý střih a přechod mezi scénami, kdy přes obraz vertikálně projede postava a setře jej na další scénu, což se občas děje i mnohonásobně. Dále nelze opomenout sofistikovaný způsob vyprávění - prokládání závodů jinými ději pro zdánlivé prodloužení akce a pocitu intenzivity - funguje to! V tolika krásných a odvážných inovacích mě jen mrzí naprosto nadbytečná a otravná infantilita (Zaban(án)ovat šimpanze a to protivné děcko!), Speed Racer by byl ideální rodinný film i bez toho... Za nejlepší kinozážitek, na který jsem nebyl v kině - 8/10(27.9.2008)

Vyprázdněná, ale do detailu promyšlená počitačová hra. Jen mi chyběla klávesnice. Jinak by to snad bylo dokonalé.(16.5.2008)

Film se mi docela libil, ale nejdriv zacnu s vytkama. Jednak pribeh v podstate neprinasi nic novyho, na druhou stranu je ale fakt, ze zavodnich filmu moc neni, takze je fajn, ze se nejakej objevil. Pak zpracovani, samozrejme jsou to neskutecny vizualni jatka a furt je na co se divat, ale clovek si na to za chvily zvykne a uz ho to tak neoslnuje, navic kdyz obcas zavod vypada jak autodraha a prostredi jak z animovanyho filmu, ale jelikoz to je umyslne, tak se musi nechat, ze to je trikove paradni. Treti problem, nebo ani tak problem, ale opruz, je dite a opice, naprosto zbytecny a trapny. A ctvrtej a nejvetsi problem, trailer se tvari jak dvouhodinova akcni jizda, jenze ve skutecnosti je skoro cela prvni pulka filmu jen narvana dialogama a to hodne kolisajici urovne, spousta z nich je nudnejch a i ty zajimavy nejsou kdovico. A kdyz uz teda kritizuju, tak mi to neda a musim rict, ze ceskej distributor je kreten, protoze nasadit film do kin pouze s dabingem je fakt prasarna, nastesti ten dabing tak spatnej neni. No a ke kladum, jednak uz zminena vizualni stranka, ktera nema obdoby a je to fakt pecka, pak docela slusny herci, zadnej nevycuhuje, ale zadnej to ani nekazi. Dale obcas nejaky humorny odlehceni a to nemyslim trapny scenky s ditetem a opici. No a nejvetsi klad, zaverecny dva zavody, ktery maj dohromady cca hodinu a jsou fakt paradni a dokaze to cloveka strhnout, ze by skoro zacal fandit. Akorat to zaverecny odhaleni je jasny zhruba o 90 minut driv. Mel jsem chut dat 5*, ale pak sem si vzpomnel na ne moc zazivnou prvni pulku a 4* budou tak akorat.(26.5.2008)