Vyloženě rodinný film. Ovšem neskutečně nadupaný, barevný, uvlňující a hlavně rychlý ... Speed, přesný výraz pro tento film. Film mi sice připadal naivnější víc, než většina amerických animáků, ale stejně je to zábava. Neuvěřitelně mě otravovala postava nejmladšího kluka z rodiny. Naopak mě potěšila malá rolička japonské "ninja/karate" legendy Henry Sanady. Postavy jsou stejně jako vše ostatní jako by vystříhané z komixu a zřejmě i původního japonského anime. Ten styl se mi líbil. Každopádně takový film nemohu hodnotit více než za 3*.(30.9.2008)

Prvních dvacet minut jsem si rochnil v nápaditosti, stylizovanosti a vypiplanosti, kterou na vás Wachowští valí horizontálně i vertikálně. Jenže ono je to ve zbytku stopáže stále na jedno a to samé brdo. Tu a tam vykoukne skvostný moment, ale většinou na vás z plátna čumí jen šimpanz. Tím nemyslím tradičně výtečného Hirsche. V mých očích se to postupně zdevalvovalo až na úroveň minutáží těžce nadsazené rozjuchané omalovánky, kterou z pestrobarevné přeplácané letargie vytrhne až úplný závěr. Osobně jsem čekal něco trochu jiného a více bizarního. Takhle jsou Speedovy osudy naprosto tradiční infantilní rodinný film o těch pravých hodnotách a se špetkou zasvěcení do základů kapitalismu pro nejmenší. Takže ptákovina rozhodně, ale zábava zase až tak moc ne. Přesto bych tento epileptikův ráj svým způsobem doporučil, protože příležitost vidět něco takového se asi jen tak opakovat nebude. A v (ne)poslední řadě i pro ten pocit rychlosti, který se sourozencům (težko lze psát bratrům, že) Wachowským daří navozovat. PS: Ten vopičák v pyžamu má nepříjemně pronikavý pohled. Ještě teď mám pocit, že mi čumí na záda. Brr.(8.5.2008)

Bratři Wachovští!! upekli jste mi parádní pizzu s šunkou, slaninou, s několika druhy sýrů a ananasem na vrh.. a když mi zbýval poslední kousek, byla jsem natolik plná až jsem se bála, že prasku.. ale copak bych mohla takovou dobrotu nedojíst?? shltla jsem ji jako malinu.. a brzy budu chtít repete :) takovou pastvu pro oči a duši jsem zase dlouho neviděla :) od první minuty šlápnete na plyn a zabrzdíte až v závěrečných titulkách :)(23.8.2009)

• Tom Hardy

Ultrastylizovaný rodinný film, u kterého je překvapivě obtížné udržet otevřená víčka. Přebarvenost je zajímavá jen úvodních třicet minut, než se to všechno okouká a ukáže se, že bratři (takže sou pořád oba chlapi, dle všeho) Wachowští nabízejí obsahově prázdný svět, ve kterém je jen minimum osobitých vychytávek (a ta jedna opice to vážně nezachrání). Scénář je tak prázdný, že nebýt vypiplanější formy, mohl by si Speed Racer směle podat ruku se Žraločákem a Lávovkou. I přes lepší triky to však nudí, a to jak akčními scénami, které přes potřebný drajv postrádají přehlednost (ve finálním závodu jsem většinu času netušil, co se na vozovce děje), tak dialogy, kde se smích nedostavuje ve chvílích, kdy se o něj tvůrci snaží a naopak. Povinná rodinná klišé jsou v mezích a finální „šokující odhalení“ je jasné od prvních deseti minut. Ve vlně roztomilých barviček se navíc utopila většina herců. Nebýt Matthew Foxe, nebyl by v tom filmu jediný silný charakter. Speed Racer by byl bombou v IMAXu, ale na 2D plátně působí stejně „ploše“ jako Beowulf… ale abych jen neházel špínu, Foxova bitka s ninjou byla zatraceně cool.(5.5.2008)

Jestli tohle je budoucnost, tak zůstanu spokojeně trčet v minulosti. Vizuální žranice obalující jen uboze tuctový příběh by neměla trvat déle než devadesát minut, protože jinak (aspoň mě) nudí. Ze stíraček a prolínaček se na zadek neposadím, stejně tak ostatní narativní fígle rozechvívají mé srdce jen tehdy, když je o čem vyprávět. Další z čsfd hypů. P.S. Děcka v sále byly stejně nejvíc nadšené z kluka s opicí. A já jsem jim rozuměl. :o)(18.5.2008)