Kdyby mě někdy napadlo představit si výsledek kombinace hašiše, LSD, cukrárny, autodromu a mýdlové opery, vypadal by přibližně takto. 85% (více) Zajímavé komentáře: Tetsuo, tombac, Visáč, Terter, lachim, tangerine1, Barak, SeanLSD(14.11.2008)

• Subjektiv

"Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "Jojo, je to bomba..." "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "No ano, říkal jsem, že je to dobré..." "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "No, tak zatím se mi to líbí, ale o čem to vlastně je?" "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "Budiž, ale co zkusit občas něco jiného?" "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "Posloucháte mě v..." "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "Tak a dost, chci vystoupit!" "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" ... "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "20krát to bylo dobré, ale po dvousté mě to ..." "Ta barevná auta, ta rychlost, ten styl, ten střih, to prolínání různých prostorů a časů v jednom záběru, skvělé, viďte?" "Silné **."(1.12.2008)

...aneb jak Wachowští redefinovali žánr rodinného filmu. Krystalicky čistý příběh o rodině, která zvládne spojením všech sil úplně vše, je pro dětského diváka naprosto ideální, dospělí zase ocení naivní, leč účinné linky s intrikami a všichni do jednoho zapustí kořeny do sedaček při velkolepých závodech, z nichž se doslova zastavuje dech. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych hlavnímu hrdinovi držel s vypětím všech nervů palce a zároveň měl sto chutí začít otevřeně fandit. Wachowští uctívají svou dětskou lásku s takovým gustem, precizností a vizuální exhibicí, že jedinou věcí, která pro mě Speed Racera spolehlivě zabíjí, je český dabing. Go, Speed, Go. 9/10(5.5.2008)

Paráda! Ničivé kombo zběsilých závodů a přepálené barevné stylizace vstřikuje do oběhu koňskou dávku adrenalinu, úžasně WTF momenty s nezdárným synkem a jeho cvičenou opicí překonávají i výkony úchylné skvadry z Doomsday a nepřipravené shazují ze sedadel (koláži s ninjou se řehotám ještě teď), i mnohé další scény pobaví, dojmou, přinutí fandit postavám ve stylových kostýmech sedlajících nadupané bouráky, v kterých vyvádějí šílené kaskadérské kousky popírající fyzikální zákony... Na hony je to cítit čerpáním z asijských zdrojů (sekvence jako z mangy to jen umocňují) a fanynky asijských popstars zřejmě klepne z polonahého Raina pepka. A epileptici ať si před projekcí na plátně předem vykopou hrob a suchoprdi vezmou do sálu zvracecí pytlíky. Dlouho jsem nevyšel z kina tak rozpumpovaný... Jasně, ptákovina pro děcka... ale s neomezenou horní věkovou hranicí. Tenhle film je bomba a ta opice je boží. Fakt. :) 9/10(8.5.2008)

Vizuální vychytávky, byť úžasné, se rychle okoukají, neřkuli začnou otravovat. To co naznačil už Matrix 2+3, se tady projevilo v mnohem větší míře. Sourozenci (úmyslně nepíšu bratři) Wachowští se piplají s jednotlivostma, ale nemají cit pro vyprávění a tempo příběhu. A to je problém, zvlášť když je příběh taková blbost. S filmem jsem měl úplně stejný problém jako třebas s Casshernem nebo Final Fantasy-Advent Children - dostal jsem chuť zahrát si Need For Speed, Trackmanii, Megarace nebo podobnou hru, ale po většinu filmu jsem si přál, ať už je co nejdříve konec...(9.8.2008)

• - Christina Ricci se sice zařekla, že letní trháky plné triků už točit nebude, ale 5 miliónů dolarů se prý nedalo odmítnout. (Valsadora)

• - Pro film bylo navrženo 80 druhů automobilových sporťáků a 90 různych závodních prostředí. Na tricích se pracovalo už rok před první klapkou. (Pumiiix)

• - Rodinného opičáka Chim Chima si zahráli dva reální šimpanzové Willy a Kenzie. (Pumiiix)