• Malarkey

Jedna hvězdička ! A to jsem ještě rád za tu jednu hvězdičku. Bratři Wachowští natočili neskutečně stylový film, který má ale tolik chyb, že je nedokážu spočítat ani na prstech svých rukou, natož nohou, nepočítaje pahejly. Na druhou stranu ale musím souhlasit s jedním, že Speed Racer je dost možná přelomový film, pro bratry Wachowští nic neobvyklého, ne? No a teď bych si rád zanadával. Předně za zbytečnou barevnost světa, okolí, závodů...závody, další věc, na kterých bych si určitě rád vylil zlost. Ty jsou tak barevné, jakobyste koukali na Auta od Pixaru, ale dle mého ještě horší a nudnější, stejně jako samotný příběh, a tím se pomalu dostávám až k samotným hercům, kteří prostě hrají průměr a nejlepší na tom je ta opice, která mě tam prostě sere po celou dobu filmu, no a samotná dýlka taky není žádný zázrak. Chápu že je to možná rodinné, ale to si radši pustim Herbieho a pobavím se u něj radši a líp. Speed Racer mě neohromil svojí vizualizací, prostě mi nesedl, také se ale přiznám, že jsem to od něj trošičku čekal, nakonec mě ani na něm nemělo moc co mrzet, ale dle hodnocení vidím, že jsem jeden z mála, který má k tomuto filmu proč k čemu co říct a zanadávat si. Znova se na to určitě nekouknu a doufám, že režiséři se do dalšího filmu podobně zpracovaném nebudou vracet, mám takové tušení že ani peníze do něj vynaložené se nevrátili tak rychle jak by oni sami chtěli ne?(17.11.2008)

,,Auto je živý tvor, zavři a oči a poslouchej“…. Jste- li milovníci barevných světů a závodů na PlayStation, nepohrdnete spoustou speciálních efektů, opičákem a vtípky pro děti, není co řešit. Za zmínku stojí také zajímavá posloupnost vyprávění a přijatelný J.Goodman. Ale hlavní je tu závod a vzpoura proti neomezené moci peněz. Příběh sice občas ,,zavrávorá“, ale podle těchto řádků musí být každému jasné, kdo bude vděčným divákem. A vy ostatní? Třeba neumíte poslouchat!(21.9.2008)

Moc jsem tomu filmu neveril a nedokazal si predstavit, co na tom ma byt tak skveleho, ale nakonec to prekonalo vsechna ma ocekavani. Nejstylovejsi kousek v kinech za poslednich par let. Myslim, ze z zadneho filmu jsem nemel takovy dojem, ze je rychly a ze tu rychlost muzu citit. Navic je to vtipne a myslim, ze to muze byt dost uspesne. Popisem toho, jak je to formalne udelane, by se daly zabrat stranky papiru, ale proste se to musi videt v pohybu. Zaklad je kazdopadne ve stridani 2D a 3D typu obrazu a v tom, ze v mnoha sekvencich je minimum strihu a maximum stiracek a prolinacek, ktere ten obraz jako by platkuji a vypada to fakt jako manga nebo origami. V nekterych pasazich se prolinaji dva, tri i ctyri deje, odehravajici se zaroven, nebo taky v minulosti, nebo dokonce v budoucnosti. Konceptualne genialni vec a rikam si, jak strasne tezke muselo byt to vymyslet, i kdyz je to ve vysledku jen takova ptakovina pro decka. I kdyz, kdo chce, muze tam najit i nejake to podobenstvi o soucasnem kapitalismu. :)(5.5.2008)

Prvotřídní podívaná v rámci vizuálních a zvukových efektů¨, ale to je tak asi všechno. V tomhle digitálním světě, mě strašně rušili právě skuteční herci. Nějak mi do toho prostředí nezapadali a neustále mi kazili výhled na pestrobarevný svět. Pokud by se to celé udělalo animované včetně herců, byl by o to zážitek větší. Jenže bratři Wachowski se rozhodli pro skutečné herce a já jsem musel přistoupit na jejich pravidla. Jenže jsem si to pořád nedokázal připustit, takže jsem to přestal ignorovat a těšil se vždy na závody, kde právě nejde o herce ale o auta. A pořad se vždy něco dělo. Ne jako ve skutečných závodech, kde je to jen o předjíždění a občasné bourání, ale o pořádný adrenalinový nášup, kde jde všem o život. Vím už od dob matrixu, že Wachowski mají rádi anime a snaží se tomu dát hold tím, že převedou anime seriál do animované podoby. Předpokládám, že když jsou takoví fandové i do Philipa K. Dicka, že zadaptují i nějakou jeho knihu nebo povídku.(24.7.2008)

Kdyby mě někdy napadlo představit si výsledek kombinace hašiše, LSD, cukrárny, autodromu a mýdlové opery, vypadal by přibližně takto. 85% (více) Zajímavé komentáře: Tetsuo, tombac, Visáč, Terter, lachim, tangerine1, Barak, SeanLSD(14.11.2008)

• Rain

• - Představitel hlavního hrdiny (Emile Hirsch) se ucházel už o roli ve filmu Matrix Reloaded, bratři Wachowští ho ale odmítli. (Mr.Dogman)

• - Původní japonský seriál se jmenoval Mahha Gogogo (1967) a hlavní hrdina nesl jméno Mifune Go. Jméno Speed Racer se objevilo, až když se seriál dostal na americké obrazovky. (Pumiiix)

• - Rodinného opičáka Chim Chima si zahráli dva reální šimpanzové Willy a Kenzie. (Pumiiix)