Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  *****

  Futu vs Retro, Západ vs Východ, Originální vize vs pásová výroba, story vs speed. Wachowští svým rodinným autíčkem předjeli zas celou generaci-je to film pro člověka budoucího věku a dokonalejšího vjemu. (chvílemi jsem se probouzela z naspeedovaného stavu a uvědomovala si, že moje smysly, moje senzorická čidla, jakoby nestačila tomu tempu, těm kolážím, barvám, uvědomila jsem si meze svého filmového vnímání lépe než kdykoliv předtím. Jakoby byl postaven nad limity-úmyslně? ). Fascinuje mě, že něco, co zvenčí vypadá jako kolorovaný chaos, skrývá důmyslný systém, řád, konstrukci. Speed Racera si užijete na dvojí způsob: coby zážitkový výlet do dětství v kině a jako předmět analýzy poté. Baví mě šlapat na pedál. Miluju chlapce a jeho opičáka. A kladu si otázku, jestli by ze SpeedRacera byl nadšen Dalí, Warhol nebo Albert Hoffman. P.S. Konkrétní hodnocení nedávám. Závodní auta nemají poznávací značky, jen tachometr. A ten jsem už několikrát přetočila..Brmbrmbrmmmmmmm.:) P.P.S. Napodruhé boží. Znalci Foucaulta, mrkněte na továrnu Royaltona. Familiar? :)(13.5.2008)

 • Galadriel
  *****

  Film, který způsobí, že po odchodu z kina bude normální svět hrozně šedý a pomalý... To muselo dát tolik práce tohle vymyslet a natočit. Nejbarevnější, nejzábavnější, nejnápaditější, nejstylovější, nejbombastičtější, nejprogresivnější a nejlíp natočená kravina, jakou jsem kdy viděla.(12.5.2008)

 • choze
  *****

  Napoprvé jsem to moc nedal, mj. proto, že jsem od toho čekal něco trochu jiného, ale napodruhé to byl nářez.(9.5.2008)

 • Superpero
  ***

  Ehm, vizuálně opravdu perfektní a jedinečné. Jenže je to strašně dlouhé a plné hrozně vážných dialogů o závodění a o tom jak je rodina důležitá atd. Nic proti tomu, ale je tam toho moc a ten film nudí. Závody jsou dobré, nejlepší byla ta sekvence v poušti. Opravdový požitek z filmu jsem ale cítil až na konci. Ta extáze z vítěztví se konečně přenesla i na mne, jako na diváka. Upřímně jsem se nejvíc bavil při bitce s ninjama. John Goodman rulezz, a Christina Ricci má největší sexappeal kariéry v dětském filmu o auťácích :)))(15.9.2008)

 • Bluntman
  *****

  K zbláznění dokonalé. Rozepíšu se o tom více na blogu, ale jen ve zkratce a v bodech: 1/ Wachowští dovedou stvořit soudržný filmový fikční svět, v jehož zákonitostech se divák neztrácí díky inteligentně distribuovaným informacím. 2/ Dovedou famózně rytmizovat akci a už by si zasloužili nějakou cenu za střih zvuku a střih zvukových efektů, přestože ve SPEED RACEROVI zvuk netvoří kontinuitu mezi záběry jako v současných akčních filmech. 3/ Jejich propojování několika dějů zároveň a časových rovin je promyšlené do nejmenšího detailu. Pokud v MATRIX RELOADED byla obdivuhodná střihová sekvence, v níž Morpheus mluví o předurčení a do toho se prostříhávají "záblesky" na (1) vyřazení továrny z provozu, (2) infiltraci klíčové budovy (Niobe), (3) Nea s Trinity a (4) Nea, Klíčníka a Morphea, pak SPEED RACER je z takových formálně promyšlených scén složený celý! A co víc, krom hlavního děje (např. vyjádření ohledně (ne)přijetí nabídky pro velkou korporaci) vstupuje děj další, odlehčující (blbnutí mladšího bratra a opravdu vtipné opice!), a odbíhá se přitom jak do minulosti (historie vzniku závodů), tak i do budoucnosti (závod, který teprve Racera čeká). 4/ Stylisticky je to hrozně vymazlené a propojené, takže různé flashbacky jsou motivovány nájezdem na jednotlivé postavy, ale i náležitě upraveným pozadím (např. srdíčka jsou moc hezký cheesy nápad). 5/ Ani jako kritika kapitalizmu a konzumerizmu to vůbec není hloupé a zamlouvá se mi, jak Wachowští pro velké studio za neuvěřitelné peníze natočili tak formálně i ideologicky podvratný film. Navíc se SPEED RACER dá číst jako vyjednání mezi postklasickým a post-post-klasickým filmem, a je tak ještě zábavnější... 6 Wachowští dojeli do mé TOPky režisérů a SPEED RACER mezi nejlepší filmy tohoto roku. Upřímně mě to dojalo a zamáčknul jsem slzu._____ P.S. Dabing je opravdu vydařený a Hirsch toho namluví naštěstí co nejmíň (naštěstí, protože mu hlasový projev Vojty Kotka intonačně i jinak nesedne). Mezi Hirschem a Ricciovou je chemie, která ten film posunuje PG-13 rovin a vůbec mi tohle minimalistické herectví sedne. 100%(8.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace