Prvotřídní podívaná v rámci vizuálních a zvukových efektů¨, ale to je tak asi všechno. V tomhle digitálním světě, mě strašně rušili právě skuteční herci. Nějak mi do toho prostředí nezapadali a neustále mi kazili výhled na pestrobarevný svět. Pokud by se to celé udělalo animované včetně herců, byl by o to zážitek větší. Jenže bratři Wachowski se rozhodli pro skutečné herce a já jsem musel přistoupit na jejich pravidla. Jenže jsem si to pořád nedokázal připustit, takže jsem to přestal ignorovat a těšil se vždy na závody, kde právě nejde o herce ale o auta. A pořad se vždy něco dělo. Ne jako ve skutečných závodech, kde je to jen o předjíždění a občasné bourání, ale o pořádný adrenalinový nášup, kde jde všem o život. Vím už od dob matrixu, že Wachowski mají rádi anime a snaží se tomu dát hold tím, že převedou anime seriál do animované podoby. Předpokládám, že když jsou takoví fandové i do Philipa K. Dicka, že zadaptují i nějakou jeho knihu nebo povídku.(24.7.2008)

Je to barevné, je do digitální, není to reálné, je to krásné a je to rychlé, velmi rychlé! Speed racer je filmem, kterému jsem nevěřil. Jeho barevnost, provedení, myšlenka, téma všechno mi přišlo, příliš daleko od současného mainstreamu a artu současně, což se potvrdilo. Přesto to Wachowski dokázali. Natočili klenot s větší porcí emocí a barev než mají všechny rádoby hity dneska dohromady (takový Indy se asi schovává, aby ho Speed nepřejel...). Někdo styl hraje, někdo styl je. Stylovost, je od první minuty snímku patrná, úžasná, dětská a přitom tak úchvatná a přirozená. Tempo filmu je neuvěřitelné, je to jako jeden nekonečný závod, v kterém se mění barvy, herci, hudba, ale vše plyne rychle a stane se toho opravdu hodně za 129 minut. popravdě jsem si v půlce filmu po jednom závodě myslel, že je konec, ale další hodina mě přesvědčila o opaku. Herci jsou skvělí, naprosto. Emile Hirsch je talent a pomalu i můj obrovský oblíbenec vedle kterého to velmi sluší Christině Ricci. Překvapí také hromada vedlejších postav doplněná největšími jmény jako Susan Sarandon, John Goodman nebo stále ztracený Matthew Fox. Zpět k filmu. Brutální střih, triky a celý styl filmu je pravděpodobně pro dost vyhraněnou skupinu lidí, když nepočítáme děti. Přesto mám pocit, že kdyby Wachowští chtěli, mohou vystřihnout 15náct minut a mají čistý film pro dospělé, který je "pouze" natočený trochu jinak než je obvyklé. Někdo se může ztrácet v rychlosti, s kterou se mění scény, někdo si vzpomene na hraní počítačových her jako je Wipeout a další, jiní si zase vzpomenou na to, jak byli děti a ve školní lavici si představovali, jak jedou svůj vysněný velký závod... Každý si najde něco a zábavu tu najde v obrovské míře každý, kdo se nebojí zasmát a nevadí mu "něco nového a neviděného". Tohle je dospělý film natočený jako dětská fantazie. PS: takhle mě u digitálního/kresleného filmu ještě nikdy nemrazilo v zádech...(21.6.2008)

• Pumiiix

Největší zklamání roku 2008 ;-( První hodina je strašně pomalá, opice to sice sem tam zachrání, ale dítě zase naopak vše pokazí…Závody dobré, triky moc přestylizované a tím pádem pro moje oko působící umělé, pří některých pasážích mě dost rušilo pozadí, asi to byl jenom můj pocit, ale někdy film působil obrazově lacině. Čekal jsem od filmu daleko více akce a zábavy, než řečí a řečí a zase řečí…. Speed Racer je pro mě strašně dětský – bohužel a jedno velké klišé. 4/10*(27.7.2008)

...aneb jak Wachowští redefinovali žánr rodinného filmu. Krystalicky čistý příběh o rodině, která zvládne spojením všech sil úplně vše, je pro dětského diváka naprosto ideální, dospělí zase ocení naivní, leč účinné linky s intrikami a všichni do jednoho zapustí kořeny do sedaček při velkolepých závodech, z nichž se doslova zastavuje dech. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych hlavnímu hrdinovi držel s vypětím všech nervů palce a zároveň měl sto chutí začít otevřeně fandit. Wachowští uctívají svou dětskou lásku s takovým gustem, precizností a vizuální exhibicí, že jedinou věcí, která pro mě Speed Racera spolehlivě zabíjí, je český dabing. Go, Speed, Go. 9/10(5.5.2008)

Neuvěřitelný "speed intense" zážitek válcující svou formou všechny, co si na adrenalin jenom hrají. A že jich je po dnešku ve zpětném zrcátku pěkný zástup (jsou to totiž prakticky všichni). Stylizace je neuvěřitelná, nápadů nepočítaně a všechno jede podle puntičkářsky promyšleného řádu. Tam, kde sítnice dostává oraz a nastupují sluchovody, se ale bohužel s autory hůř slazuje - scénář ve své infantilitě zachází daleko za hranici absurdnosti a i když to ve velké většině případů tolik nebolí (a občas dokonce baví), v té menší mě to vyloženě vnitřně drásalo (ano, šimpanze by měli zabanovat). S drobným odstupem nicméně převládají klady a věřím, že až se k tomu jednou dostanu bez dabingu, bude to lepší. Možná o dost lepší. P.S. Epileptikům vstup zakázán.(5.5.2008)

• - Původní japonský animovaný seriál je o 40 let starší, než tento film. (xjane)

• - Podle slov producenta Joela Silvera se tento film skoro celý natáčel před pozadím greenscreen. (Hejtmy)

• - Na post režiséra filmu byl uvažován Alfonso Cuarón. (Hejtmy)