Holky z naší školky

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

• Kjůkíí

Ach můj bože, co to bolo? Vojenský výcvikový tábor místo školy, EMO na každém kroku, jeden z nejtrapnějších filmů, co jsem kdy viděl, stupidita se ani nedá vyjádřit. Scénář bych napsal lépe i já. Hororové story pro mě, bože, jak já se těšil na konec. Ať vás ani nenapadne se na to dívat!!(30.4.2008)

Neuvěřitelně jednoduchá, místy až trochu hloupá, ale za to velmi svěže a zábavně natočená britská komedie s množstvím známých tváří, ve které mě nejvíce zaujal Colin Firth, a zejména Rupert Everett ve své dvojroli. Divák už od počátku tuší, jak to všechno dopadne, ale i tak jsem film nesledoval s nudou, nýbrž se zájmem. Celkově mi to přišlo jako mix filmů Bláznivá škola (1996) a Divoška (2008), to vše řízlé typicky britským humorem, akcentem a prostředím. Zkrátka milá a sympatická jednohubka, která neohromí, ani neurazí - volnočasová oddychovka.(27.8.2013)

Colin Firth, Russell Brand i Rupert Everett jsou pro mne důvodem, abych zasedl k obrazovce. Po deseti minutách lehce infantilní zábavy jsem chtěl přepnout na něco zajímavějšího, ale z ničeho nic jsem s překvapením žjistil, že se bavím. Nemohl jsem tomu uvěřit, snímek jsem dokoukal s přiblblým úsměvem a pocit lítosti z promarněného času se stále nedostavil.(13.4.2009)

Britský úlet a filmový terorismus na všechny možné i nemožné způsoby. Pokud jsem prohlásil o filmu I love You Phillip Morfia, že se jedná o nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko – šeredně jsem se spletl. St. Trinian's baví o 200% víc než Muži, co zírají na kozy - a to už se vážně musela někde stát chyba. Za oblibu tohoto bizardního skvostu zaručeně skončím ve filmovém pekle.(17.4.2010)

• dex2man

Velká ujetost! film ve kterém nenajdete snad jedinou "normální" postavu,přičemž všem vévodí hulící,účty neplatící a Colina Firtha svádějící ředitelka školy v podání Everetta.Je to svým svérázným způsobem místy i zábavné,ale chvílemi zas nudné a chybí více ono britského pověstného,suchého humoru...(5.9.2010)

• - Ve scéně v 41. minutě, kdy Flash (Russell Brand) vyučuje zločin, je možné vidět na tabuli první tři zločiny, avšak v momentě, kdy žačky řeknou další "krádež", je v záběru na tabuli hned 5 zločinů, pričemž „krádež“ je šestá. (WillyMarks)

• - Scéna, ve které je Geoffrey (Colin Firth) vyhozen z okna při své první inspekci a následně kráčí na hřiště v mokré košili a se sakem přes rameno, je přímým odkazem na minisérii Pýcha a předsudek (od r. 1995), ve které se objevila prakticky stejná scéna a rovněž s Firthem. (Stanislaus)

• - Pes Camilly Mr. Darcy je pojmenován podle postavy z románu „Pýcha a předsudek“. V jeho seriálové adaptaci z roku 1995 si tuto postavu zahrál Colin Firth. (Greg)