Holky z naší školky

St. Trinian's

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Nablblé, ale i zábavné. Podkresovou písničku pod titulky "Love is in the air zpívají Ruperet Everett a Colin Firth... Pes Darcy se jmenuje stejně jako Firthova postava v Deníku Bridget Jonesové (a tam si ji zase autorka vypůjčila z Pýchy a předsudku, na kteréžto dílo pro změnu zazní otázka v soutěži...) Prostě Britové si utahují ze svého školského systému, dělali to Monty Pythoni, Rowan Atkinson a děje se to znovu, jen v moderním (Emo)kabátě. BTW, jak jsem se dočetl, tento film je vlastně remakem série filmů z padesátých let, které zase staví na komiksech... Zajímalo by mě, jaké byly ty filmy z padesátých let, asi si je taky pokusím sehnat....(13.3.2009)

Proč jen moje škola nevypadala takhle? :)(20.7.2009)

• dex2man

Velká ujetost! film ve kterém nenajdete snad jedinou "normální" postavu,přičemž všem vévodí hulící,účty neplatící a Colina Firtha svádějící ředitelka školy v podání Everetta.Je to svým svérázným způsobem místy i zábavné,ale chvílemi zas nudné a chybí více ono britského pověstného,suchého humoru...(5.9.2010)

Guilty as charged... mít v ruce chlast a po boku bandu stejně naladěných kamarádů, jdu neomylně po pěti hvězdičkách. "You wanna steal Scarlett Johansson?"... největší úlet posledních let, vedle kterého jsou všechny Fight Cluby a Wanted se svojí anarchií jen slabým čajíčkem. Chaos vládne. I bez lišek.(22.3.2010)

Colin Firth, Russell Brand i Rupert Everett jsou pro mne důvodem, abych zasedl k obrazovce. Po deseti minutách lehce infantilní zábavy jsem chtěl přepnout na něco zajímavějšího, ale z ničeho nic jsem s překvapením žjistil, že se bavím. Nemohl jsem tomu uvěřit, snímek jsem dokoukal s přiblblým úsměvem a pocit lítosti z promarněného času se stále nedostavil.(13.4.2009)

• - Emo studentku si zahrála britská zpěvačka Paloma Faith. (dancingclown)

• - Postava Camilly Fritton (Rupert Everett) je parodií na Camillu, vévodkyni z Cornwallu, a to jak v rámci oblečení, tak manýrismu. (Stanislaus)

• - Colin Firth, Anna Chancellor, Talulah Riley a Gemma Arterton si již někdy dříve zahráli v některé z filmových, resp. seriálových adaptací románu "Pýcha a předsudek". (Stanislaus)