Holky z naší školky

St. Trinian's

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Rozpočet $13,5miliónaTržby Celosvetovo $29,022,069(21.7.2010)

• Hedka

Komédie podobného typu naozaj nemusím, ale dopozerala som to kvôli hereckému obsadeniu. Nič sa mi nestalo a chvíľami ma anglický humor s jemnou paródiou (a narážkami na časť Firthovej filmografie) naozaj pobavil.(9.7.2009)

Příjemné překvapení, trochu mě tento film připomínal Divošku, možná zásluhou Juno Temple, která hrála tady i v Divošce, i když tady to bylo všechno přesně naopak. Holka slušná a škola naprostý blázinec, kde neexistují pravidla. Vtipné situace, holky supr a úplně jsem žasl, co dokáže make-up, z ošklivého káčátka přeměna na pořádnou kočku.(11.1.2013)

Náhodou to byla docela sranda. Sice naprostá blbost, ale bavilo mě to. Pobavila mě hlavně ''sborovna'' :D(20.7.2009)

Colin Firth, Russell Brand i Rupert Everett jsou pro mne důvodem, abych zasedl k obrazovce. Po deseti minutách lehce infantilní zábavy jsem chtěl přepnout na něco zajímavějšího, ale z ničeho nic jsem s překvapením žjistil, že se bavím. Nemohl jsem tomu uvěřit, snímek jsem dokoukal s přiblblým úsměvem a pocit lítosti z promarněného času se stále nedostavil.(13.4.2009)

• - Dívky se snaží z muzea ukrást obraz pojmenovaný "Dívka s perlou", což je i název filmu z roku 2003, ve kterém si Colin Firth zahrál roli autora výše zmíněného obrazu. Vedle toho je i filmu jednou studentkou při plánování krádeže zmíněna Scarlett Johansson, která si zahrála onu "dívku s perlou". (Stanislaus)

• - Emo studentku si zahrála britská zpěvačka Paloma Faith. (dancingclown)

• - Když se spolu Geoffrey (Colin Firth) a Camilla (Rupert Everett) znovu setkají, tak "ona" říká "Another time!" a on odpoví "Another country!", což je název filmu, ve kterém si spolu oba herci poprvé zahráli - Jiná země (1984). (Stanislaus)