Holky z naší školky

St. Trinian's

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Nečekaně svěží komedie, která těží ze skvěle dávkovaného britského humoru a parádního hereckého obsazení (geniální Everett a Firth). Nutno říci, že k pochopení dosti hlášek a narážek je potřeba nejen číst titulky (které byly jinak na velmi dobré úrovni), ale taky pořádně poslouchat (viz geniální vtípek před hokejbalovým utkáním). K tomu všemu je nutno připočíst skvělý originální soundtrack (mimochodem skvěle otextovaný) a s hodnocením není možno zůstat při zemi. Palec nahoru a už teď se těším na pokračování.(26.7.2012)

Proč jen moje škola nevypadala takhle? :)(20.7.2009)

Britská ujetina, která neurazí a má pár dosti vtipných momentů ;) 65%(10.7.2013)

Náhodou to byla docela sranda. Sice naprostá blbost, ale bavilo mě to. Pobavila mě hlavně ''sborovna'' :D(20.7.2009)

• AngelAngie

Probůh, co to bylo? Takovej chaos jsem už dlouho neviděla .. tenhle film mě "bavil" až posl. půlhodinu, do té doby jsem si připadala, jako bych sledovala absolutně sjetá nějakej hudební videoklip .. :D Vlastně jediná zajímavá věc, která mě zároveň na filmu bavila, byl Rupert Everett v roli ředitelky školy .. :)(21.5.2008)

• - Pes Camilly Mr. Darcy je pojmenován podle postavy z románu „Pýcha a předsudek“. V jeho seriálové adaptaci z roku 1995 si tuto postavu zahrál Colin Firth. (Greg)

• - Dívky se snaží z muzea ukrást obraz pojmenovaný "Dívka s perlou", což je i název filmu z roku 2003, ve kterém si Colin Firth zahrál roli autora výše zmíněného obrazu. Vedle toho je i filmu jednou studentkou při plánování krádeže zmíněna Scarlett Johansson, která si zahrála onu "dívku s perlou". (Stanislaus)

• - Scéna, ve které je Geoffrey (Colin Firth) vyhozen z okna při své první inspekci a následně kráčí na hřiště v mokré košili a se sakem přes rameno, je přímým odkazem na minisérii Pýcha a předsudek (od r. 1995), ve které se objevila prakticky stejná scéna a rovněž s Firthem. (Stanislaus)