Holky z naší školky

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

• Morien

V takovémhle hábitu je pro mě týnejdžerská komedie snesitelnější než kupříkladu podobné slátaniny s Linsday Lohan (jestli se to tak píše), nicméně pořád je to jenom týnejdžerská komedie a já stará panna škrobená surrealným absurdnem. Ale aspoň mi ty dívky, o kterých se tam říká, že jsou sexy, připadají sexy, tedy některé. A o nic jiného tam asi ani nejde. Co mi přijde opravdu divné, že se tam nevyskytuje žádný sexy mladík. Russel. Brand je sice roztomilý, ale do této škatulky už nezapadá. Kdo se na to bude z puberťaček dívat, když tam není sexy mladík?(20.3.2010)

Nablblé, ale i zábavné. Podkresovou písničku pod titulky "Love is in the air zpívají Ruperet Everett a Colin Firth... Pes Darcy se jmenuje stejně jako Firthova postava v Deníku Bridget Jonesové (a tam si ji zase autorka vypůjčila z Pýchy a předsudku, na kteréžto dílo pro změnu zazní otázka v soutěži...) Prostě Britové si utahují ze svého školského systému, dělali to Monty Pythoni, Rowan Atkinson a děje se to znovu, jen v moderním (Emo)kabátě. BTW, jak jsem se dočetl, tento film je vlastně remakem série filmů z padesátých let, které zase staví na komiksech... Zajímalo by mě, jaké byly ty filmy z padesátých let, asi si je taky pokusím sehnat....(13.3.2009)

Je to neuvěřitelně ujeté, místy je humor až trapný a trvá bezmála dobrou polovinu snímku, než si na tenhle neobvyklý styl zvyknete, ale v závěru jsem se královsky bavila. Škoda, že je kvalita snímku v průběhu tolik proměnlivá, ale kvůli slabosti pro britskou kinematografii a především Colina Firtha nemohu jít pod tři hvězdičky.(27.7.2009)

Britská ujetina, která neurazí a má pár dosti vtipných momentů ;) 65%(10.7.2013)

Pokud jste příznivci tradičního britského humoru tak jednoznačný typ pro vás. Jinak to není nic víc než typická průměrná crazy komedie se snadno předvídatelným dějem, která neurazí nenadchne. Je ale fakt, že Rupert Everett v roli ředitelky je famózní !!!(29.11.2008)