poster

Repo: Genetická opera!

 • USA

  Repo! The Genetic Opera

 • Slovensko

  Repo: Genetická opera!

Horor / Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Vyhoněný vizuál a výstřednost na úkor všeho ostatního. Včetně té hudební složky a zpěvu.(3.9.2009)

 • JAn
  *****

  GET UP! GET UP! GET UP! EV´RYBODY, EV´RYBODY! Myslím, že ´sem právě dostal svůj nejhezčí vánoční dárek! Bizarní, perverzní, úchylně-zábavné, fetišistické vizuální orgie v nové taškařici Darrena Lynn Bousmana. Nádherné podobenství, podbarvené emo a ghotic stylem, omocněné úžasnou rockovou árií, dolazené občasnými splatter scénkami, comicsovou stylizací a cool laciným tv lookem. Ona lacinost vlastně krásně doprovazí celý příběh, z tmavého světa, kde právě opera slouží jako komunikační kanál a masivní reklamní kampaň pro transplantace a plastickou chirurgii. No není to geniální? Nad tím vším se tyčí milující démon Paul Sorvino, coby diktátor Rotti Largo a jeho pošahané děti. Co se písní týče, takhle nadšený ´sem naposledy byl, když ´sem poprvé poslouchal Hammillovo libreto The Fall of the House of Usher. Úchvatné texty, neuvěřitelný drive. Mnoho vody uplynulo, co ´sem naposledy slyšel Anthonyho Heada zpívat a jeho Legal Assassin je prostě balzám na uši. A navíc coby Repo je vysloveně boží. Taky Alex Vega nám vyrostla v pořádný (zpívající) kus. Skvělá je i postava Terrance Zdunich, graverobbera/vypravěče, doteď mi v hlavě zní 21st Century Cure a Zydrate Anatomy a potom Blind Meg Sarah Brightmen, to je kapitola sama pro sebe. Při jejím Chase the Morning a hlavně Chromaggia následovaným fantastickým vyústění mi běham až mráz po zádech. Bousman si našel čas i pořádně si zablbnout - Seventeen (jako bych viděl Anyanku a její králíčky z Once More With Feelings) a když se samotném závěru rozeznělo I Didn´t Know I´d Love You So Much, do očí mi hrkly slzy nadšení. Takhle bych se mohl rozplývat donekonečna. A že se slova nerýmují? O to je pak příjemnější vědět, že to všechno funguje. Nemám co řešit. Film roku! KULT! REMEMBER WHO YOU ARE. I´M THE NIGHT SURGEON!(24.11.2008)

 • Djkoma
  *****

  Nejrozporuplnější film poslední doby. Stejně jednoduše se dá nenávidět jako milovat, stačí aby vás oslovil a už vás po celou dobu nepustí. Čekal jsem vizuální šílenství, dostal jsem ještě více v bizardním balení. Je s podivem, co dokáží někteří režiséři udělat s 8,5 miliony dolarů... Styl, tempo, herci, hudba... To vše dokázalo do sebe zapadnout a snad poprvé od doby Moulin Rouge mě položit. Nebudu lhát, mám rád velmi stylové filmy, zde krom gothic/punk/apod je také cítit Blade Runner a určitě by se dalo hledat dále. Příjemně i oslovil komiks, který diváka provádí příběhem a doplňuje ho. Bohužel Repo dojede na vkus diváků, protože jen stěží splňuje představy masy chodící do kina na klasické a snad i "obyčejné" filmy, kterým prostě Repo není. Šílené a výjimečné zároveň. Mimo to herci jsou vynikající do svých rolí ať je to Paris nebo fantasticky vypadající a zpívající Sarah Brightman nebo Anthony Head. Hodně podivný muzikál, který osloví opravdu málo lidí, ale za to se pro ně stane modlou a dokonalým dílem. PS:tento komentář neberte jako doporučení, ale spíše jako varování:) " ALL YOU NEED IS SURGERY!"(28.1.2009)

 • Hellboy
  **

  První půlhodina byla naprosté utrpení a myslel jsem, že to vypnu. Pak se to trochu zlepšilo (nebo se mi otupily smysly?) a dokoukal jsem to do konce. Co o tom říct. No je to muzikál se všemi nešvary tohoto žánru. Bylo to laciné, podbízivé a plné naprosto mizerných písniček. (To mě na tom štvalo nejvíc! Když už je to muzikál, tak si dám asi na písničkách záležet ne?! Nebylo to špatnými herci/zpěváky, ale těmi písněmi, respektive teda texty.) No a fakt to bylo odporně podbízivé! Ble!) Občas se ale - k mému velkému překvapení - objevilo několik skutečně povedených nápadů nebo scén, jenže to byla jen kapka v moři hrozné nudy, kterou nezachránila ani krátká stopáž. Dr. Horrible's Sing-Along Blog je oproti tomuhle veledílo hodné Oscara.(14.2.2009)

 • HAL
  ****

  Všechny pokračování Saw jsou strašlivé sračky, ale je vidět že pokud se jejich autor nesnaží jen jet na lacině retardované módní vlně torture porn filmů, tak má i na to natočit originální, osobitý a místy i velmi zábavný snímek. A to skoro tak moc, že se blíží i geniální kultovce Rocky Horror Picture Show... ale na to aby se stal jejím ekvivalentem pro goth scénu je přece jen pořád moc normální a myšlenkově krotký. Samozřejmě, nejúchvatnější je na filmu vizuální zpracování (Alexa Vega pod hřbitovem v gotických šatech a plynové masce... ♥) a dark-industriální prostředí mixované s místy rozkošně přepíčenou popíkovostí... v čele s ohnívající Paris a luxusním Nivekem Ogrem. Scénář je kupodivu taky velice fajn a vyloženě mi v něm vadily jen silně stylově nesedící komiksové předěly... a písničky které jsou sice většinou instrumentálně boží, ale texty a hlasovým projevem všech zůčastněných silně zaostávají. 8/10(22.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace