Repo: Genetická opera!

Repo! The Genetic Opera

Repo: Genetická opera!

Horor / Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 2008, 98 min

Věřím, že autor se inspiroval tím krátkometrážním snímkem, ve kterém dívka začne menstruovat a poté leží v náručí dosti odpudivého tlusťocha a saje mu mléko z prsa .. bohužel si nevzpomenu na název, ale tenhle krátkometrážní kousek jako by byl natáhnut na 98 minut a je z toho Repo! Perverzní, ty plynové masky a latex pro mě značí přesně ten sexuologický typ, který by mě nevzrušoval ani kdybych na sex čekala celý život, ale je to pro mě vizuálně i námětově látka opravdu zajímavá a hltám ji .. trošku mě zarazil obraz - dokáži si živě představit, že režisér chtěl vizuální a úchylnou podívanou, která bude skvěle podtrhována hudbou, ale postprodukce se trošku nepodařila? No, to je fuk, je to tak jiné a tak poutavé pro mě, už tím námětem, úchylnými postavami nebo celkově obdobím a prostředím, ve kterém se to odehrává, že jsem na to měla náladu a vychutnala si to tak, jak režisér chtěl. Bohužel ale na vyšší hodnocení to u mě není ..(1.2.2009)

Kurva to byla uchylarna. Nicmene Bousman ukazal, ze ma na vic, nez jen na Saw. Pribeh je fajnovej, sice se tu resi typicky veci o rodine, spolecnosti atd., ale cely je to vymysleny paradne, sice jednoduchy, ale tady je v jednoduchosti sila. Herecky obsazeni je taky paradni, Head je jako Jekyll a Hyde, Sorvino jako velkej sef dostatecne charismatickej a jeho tri deticky v podani Hilton, Moseleyho a Ogrea jsou spravny uchylaci. Pak tu je naprosto perfektni vizualni sranka, solidni triky a s brutalitou se tu nesetri, takze se tu zvesela zabiji a kucha a ma to paradni atmosferu. No a pak tu je jeden problem, pro muzikal zasadni - pisnicky. Pokud se zrovna jedna skutecne o pisnicku, tak je vetsinou paradni, i kdyz nejaka vylozene kulervouci tu asi neni, i kdyz treba ta ve skladisti organu byla libova. Problem je, ze ciste pisnicek tu moc neni, vetsinou tu jsou zpivany dialogy a to je kamen urazu. Nechapu, proc by obcas nemohli normalne mluvit, takle je to obcas takovy desne nuceny a kolikrat se to nerymuje a vypada to divne. Navic ani herci si s tim kolikrat neumi poradit, obcas se jim huby hejbou trochu jinak a kdo vi, jestli to zpivaly oni, i kdyz je fakt, ze vetsina zpiva celkem dobre. A taky by film moh bejt kratsi, stominutova delka je krapet moc a zaver na jevisti uz je krapet natahovanej. Ale i pres tech par minusu sem se u filmu pekne bavil.(23.1.2009)

• Traffic

Místy je to téměř edwoodovsky bizarní, do toho navíc ta nu-metalová estetika a faux-goth holčina v hlavní roli. Svým způsobem se nabízí i srovnání s Monster Ball show Lady Gaga, jenže Repo nijak nereflektuje kulturu celebrit, přestože jednu z nejvýznačnějších má přímo na place. Téma "orgány na dluh" zase mnohem důsledněji a lépe zpracovali o dva roky později Repo Men. S komiksovým médiem se tu pracuje naprosto neinvenčně. Výsledek je sice unikátní záležitost, která se ovšem nijak kvalitativně neliší od průměrných MTV klipů a zřejmě i záměrně cílí na totožné publikum. "Seeedmnááááct! Sedmnáct náhodou je mu / A je za vodou, za vodou / Za vodou velikou / Rozešel se s Monikou, s Monikou"(21.1.2011)

• ChewieDC

Musí se uznat, že PÁR momentů má ten film výborných, ale zas tolik celek nezachraňují. Podprůměrné a nezapamatovatelné songy, pomatený děj, žádná dymamika. Komiksové vložky byly senza, nápad také a atmosféra občas funguje, ale ta hodina a půl mi ubíhala PŘÍŠERNĚ pomalu.(30.10.2008)

• Tetsuo

Sošku z ledvinového kamene za odvahu.(14.11.2008)