Inkoustové srdce

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

• Jinny

Film začíná nadějně a koncept předčítačů, kteří jsou schopní z knih přivést do skutečného světa cokoliv a kohokoliv, je kouzelný. Inkoustové srdce ho nedokázalo využít, natožpak s ním pracovat nějak konzistentně, a pluje v příliš bezpečných vodách fantasy pro celou rodinu. Mohli jsme se prostřednictvím Jima Broadbenta dozvědět cosi o moci autora (místo prohlášení postavy, že autor nad jejím osudem moc nemá) a božském komplexu. Mohli jsme vidět, jak předčítači se svým darem chytře pracují a vyčtou si na pomoc nějakého zatraceného draka. Museli jsme ale vidět další příběh o americké rodině.(15.7.2013)

To musí všichni za každou cenu plnit svoje sliby? Lepší by bylo nechat ho běžet, oba dva spolu... takový trochu poetický konec by to byl, ale ne, on na ten kopec podivné nudy nasadí USA hodnoty... ble, ale jak tak poslouchám tu pěknou písničku z titulků, tak musim dát 3 slabší * :-)(18.7.2009)

85% Už dlouho jsem neviděl film který by byl zas něčím originální, tak jsem rád za tuhle pohádku (i když je to celé podle knižní předlohy). S přívlastkem rodinný bych byl hodně opatrný, na malé děti je to dost temné a strašidelné. Pro velké děti to má ale dobré nenudící tempo, jen musí člověk trošku přívřít oči nad jednodušším koncem, pak jsou 4* na světě, ale co by chtěl člověk od pohádek. Proti těm českým z poslední doby je to hotový zázrak. Film hodně drží nad vodou charizmatický Bettany, který si svou roli náležitě vychutnává a velmi povedené vypiplané triky.(27.9.2009)

• Fr

..a hlasitým čtením dokáží přivést postavy k životu. Většina z těch KOUZELNÝCH JAZYKŮ raději uchovává svůj dar v tajnost, někteří ani nevědí, že jej mají. Dokud není příliš pozdě…. Psané slovo, to je mocná věc! Knihy jsou dobrodružství, obsahují vraždy, zmatek a vášeň. A co tento film? Příběh, který lákal na svět plný fantasie je jen nezajímavě natočená nuda a překvapení jsou tak předvídatelná asi jako, že po neděli přijde pondělí. Pomalé vypravěčské tempo a postavy, které nudí i mé děti! Nelogická kravina, kterou na rozdíl od Cesty do středu Země neoživí ani kapka (byť inkoustová) humoru či triková stránka. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? Bohužel, žádné pokračování nebude! Režisér I.Softley si vybral knihu pohádek K.J.Erbena a PŘEDČÍTAČ B.Fraser četl z pohádky ,,Dobře tak, že je smrt na světě“. Dobře tak!(5.4.2009)

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +někteří herci, některé scény, zajímavý námět -docela fádní, občas trošku nudí, hodně divní záporáci/// Inkoustové srdce je přesně takové jaké jsem se bál že bude. Právě už trailery něco napověděli. Zajímavý námět s celkem dobrým technickým zpracováním, ale hodně debilním scénářem a otravnými padouchy. Několik momentů bylo hodně dobrých (hlavně ty jak četli z knih), ale spousta jich taky byla hodně nemastných, neslaných a fádních. Herci se snažili, jenže dostali do rukou hodně přitroublé a divé postavy. Největší sympatie si asi získal Paul Bettany, které bych ovšem skoro nepoznal. Na Inkoustové srdce rád zapomenu a je jen dobře, že to nedali do kin./// Celkem 63%///(28.12.2009)