Inkoustové srdce

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

• KarelR

Eh, proč? Banda nezajímavejch postav v čele s unylým Fraserem (to měl bejt tahoun příběhu?) běhá skoro celou hodinu a půl po hradě zlýho Serkise (proč má hlavní záporák tak tři a půl scény?), aby se přes kupu úplně debilních zvratů dokodrcala k vykrádačce Balroga. Zajímavá předloha (nečetl jsem ji, ale slyšel o ní) je tu fackovaná snad ze všech stran a z příběhu o lásce ke knihám se vyklubala narychlo sešitá takřka televizní naháněčka s kupou odkazů na Čaroděje ze země Oz, která by z fleku mohla vyhrát nějakou cenu za zkratkovitost příběhu a absenci vývoje vztahů mezi postavama. Těšil jsem se a velké zklamání, raději dejte šanci Městu Ember nebo Terabithii. Tenhle snad stý pokus o fantasy ságu, co "dotáhne LOTRa", míří hodně vedle. Helen Mirren jako Gandalf? Fakt ne...(18.3.2009)

Pekna idea, super herci (najlabsi paradoxne Fraser a 4.* je vyslovene za to, ze Bettanyho so Serkisom a Mirren clovek len tak nevidi), nulova logika... a vcelku napinavy dobrodruzny pribeh. I ked koniec asi viete, cesta k nemu vas moze chvilami prekvapit.(19.5.2009)

• BadoXXII

Nevýrazné, nezaujímavé a nezvládnuté.(10.1.2012)

Pre mňa veľmi veľké prekvapenie, čo sa týka úplne všetkého v tejto fantasy. Povedzme si pravdu, efekty boli trošička preafektované, hranie niekoľkých hercov (nie hlavných postáv) nedokonalé. Ale to by som už chcela veľa. Napriek tomu, Atramentové srdce je rodinná fantasy, ktorá ponúka všetko, čo má fantasy mať. Príbeh je podľa mňa originálny a zaujímavý. Pravda, mali sme tu filmy v ktorých sa postava z knihy objavila v skutočnom svete alebo niekto zavítal do knihy. Ale ludí ktorí vyčítajú postavy z kníh sme tu nemali. Obrovské plus je v postave Prašprst, nie je to žiadna dokonalá postava, je to iba človek so sebeckými túžbami. Vďaka Brendanovi, Andymu a Paulovi sa určite nebudete nudiť. 70%(22.11.2009)

A máme tady Frasera opět ve fantas akci. Rozhodně lepší než Cesta.... Hodně se mi líbil nápad toho filmu s tím čtením, pohádkové postavy byly suprové. Bohužel se celý film nesl v dosti vlažném tempu a okamžiky, kdy bych byl připoutaný k filmu, nebo by mě vzaly dech nebyly....až na konci, což bylo málo. Ale i tak se jedná o pěkný dobrodružný počin, který stojí za vidění. Stačilo málo a hodnocení mohlo být o něco vyšší.(4.4.2009)

• - Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Dokonce se kvůli filmu i s rodinou přestěhovala z Hamburku do Los Angeles. (Petr23)

• - Brendan Fraser jako Silvertongue byl pro autorku knižní předlohy Cornelii Funkeovou osobní volba a byl také velkou inspirací při psaní knihy. Jemu také věnovala druhý román z trilogie a poslala mu výtisk s osobním věnováním. Přestože producenti zamýšleli do hlavní role větší hvězdu, přání Funkeové obsadit Frasera nakonec splnili. (FilmFan24)

• - Jennifer Connelly, žena Paula Bettanyho, se tu mihne v cameo roli ženy jeho postavy. (Petr23)