Inkoustové srdce

Tintenherz

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

Branden Fraser teď točí jeden dobrodružnej film za druhým a i když to nejsou zrovna nějaký veledíla, tak je to zábavný, což je případ i Inkoustovýho srdce, který ale u mě trošku zaostalo za očekáváním, jelikož namísto mnou čekanýho fantasy světa se děj neustále točí v přítomnosti a pár fantasy postav to zas až tolik nevytrhnou. Nicméně Fraser je velkej sympaťák, Eliza Bennett v dětský roli perfektní a i když sem Sarkise viděl už v lepších rolích, tak je tu dobrej záporák, navíc má film fakt kvalitní triky, takže závěr, i přes silnou dávku nutnýho přehnanýho závěrečnýho happyendu a absolutního, trošku hloupě a snadno vyřešenýho, vítězství dobra nad zlem, působí pěkně. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že to mělo daleko navíc(20.3.2009)

• Arkos

Hodně nezáživná fantasy, která mně absolutně ničím nezaujala. Samotný příběh byl ještě slušný, ale jeho zpracování již podstatně horší, k tomu nijak zázračné kulisy a tentokrát mě nepřesvědčil ani Fraser v hlavní roli. Solidní výkon předvedla snad jen Helen Mirren.(22.7.2009)

Velmi slušný začátek zasazený do Evropy (zasněžené Švýcarsko a podzimní Itálie) sliboval, že uvidíme další film o magii vypravěčství. Bohužel se ten příslib utopil mezi předvídatelnými a hloupými postavami a odfláknutým příběhem. Navíc čím víc příběh pokračuje, tím víc vidíme dceru hlavního hrdiny, která je opravdu, ale opravdu neskutečně otravná. Mnohem radši bych viděla příběh kouzelného kejklíře Paula Bettanyho, než otravné americké teenagerky. Tenhle film sice neurazí, ale rozhodně ho neuvidím znovu.(16.11.2014)

• teutates

Brendan budem sa tváriť, že som nič nevidel... Inkheart je, ako by som to nazval... noo dosť trápna sranda... Rozhodne by to bola pecka v nedeľu ráno v nejakej súkromnej TV, ale takto? Zobrazenie, prevedenie, herecké obsadenie, prostredie... všetko pôsobí veľmi hlúpo a lacine... veľké sklamanie 3/10(21.3.2009)

Premyslal som, ake hodnotenie by som dal tomuto filmu. Dal by som 4 hviezdicky, ale neda mi to, kedze tento fantasy film zrejme vo mne nezanecha nezabudnutelne spomienky a okrem toho som mal trosku ine ocakavania. Mam rad rozne rozpravkove pribehy a podobne, ako v NEKONECNOM PRIBEHU (1984) alebo v NARNII (2005) som cakal, ze aj tento pribeh sa bude odohravat v rozpravkovom svete, ale cely sa odohraval v nasom realnom sucasnom svete, co ale neznamena, ze som bol ukrateny o rozne vizualne efekty - (hlavne na konci filmu), len mi mozno neprisiel az tak po chuti. Helen Mirren bola skvela - ta jazda na motorke nemala chybu, Serkisovi zaporna uloha sadla a Fraser opät obsadeny do fantasy filmu mi prisiel vaznejsi, ako v MUMIACH... 31.12.2008 _____ Brendan Fresar - (Mo ´Silvertongue´ Folchart) +++ Eliza Bennett - (Meggie Folchart) +++ Paul Bettany - (Dustfinger) +++ Helen Mirren - (Elinor Loredan) +++ Andy Serkis - (Capricorn) +++ Jennifer Connelly - (Roxanne) +++ Jim Broadbent - (Fenoglio) +++ Hudba: Javier Navarrete +++ Videl v kine 30.12.2008 +++(30.12.2008)