Inkoustové srdce

Tintenherz

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

Ťažké sklamanie v rámci očakávania druhého STARDUSTU pričom námet a herci priamo navádzajú k niečomu podobnému tzn. krásny fantasy svet a vtipné spracovanie. INKHEART hneď od začiatku ubieha ako so zatiahnutou ručnou brzdou, fantasy svet nám je ťažko odopretý pričom doň nahliadneme iba len tak pomimo aj to na pár sekúnd a všetko sa odohráva v realite kde sú prenesené postavy z kníh. O vtipnú stránku sa tiež snaží, no nie je to žiadna sláva. Postavy nie sú z tých najlepšie napísaných ale vzhľadom na to že ani knižná predloha nebola zrovna z tých najfantastickejších, film fanúšikov zrejme nesklame ale proste netreba mať príliš veľké očakávania, ktoré zrejme nemali ani producenti pretože rozpočet bol asi poriadne biedny.(21.3.2009)

Velmi slušný začátek zasazený do Evropy (zasněžené Švýcarsko a podzimní Itálie) sliboval, že uvidíme další film o magii vypravěčství. Bohužel se ten příslib utopil mezi předvídatelnými a hloupými postavami a odfláknutým příběhem. Navíc čím víc příběh pokračuje, tím víc vidíme dceru hlavního hrdiny, která je opravdu, ale opravdu neskutečně otravná. Mnohem radši bych viděla příběh kouzelného kejklíře Paula Bettanyho, než otravné americké teenagerky. Tenhle film sice neurazí, ale rozhodně ho neuvidím znovu.(16.11.2014)

• BadoXXII

Nevýrazné, nezaujímavé a nezvládnuté.(10.1.2012)

• predators

Hodně slabé, lacinné, bez špetky fantazie a nápadu. Celé je to zpracované hodně odflákle a i těch pár dobrých herců hraje mizerně. On taky námět stojí za prd a svědčí tomu i konec, kdy už se opravdu vaří z vody. 20%(20.10.2010)

• Ernia

proč to vidět? protože tam hraje Helen Mirren! proč ne? protože je to blbost ! Taková fantasy o člověku, který když něco přečte nahlas z knihy, tak se to stane skutečností. Takže čekejte spoustu potvor z fantasy románu, rodinné bláboly, mravní žvásty, happyend, klasický americký rodinný film. Sice je tam spousta triků a "atrakcí", ale mě to nudilo(16.8.2009)

• - Brendan Fraser jako Silvertongue byl pro autorku knižní předlohy Cornelii Funkeovou osobní volba a byl také velkou inspirací při psaní knihy. Jemu také věnovala druhý román z trilogie a poslala mu výtisk s osobním věnováním. Přestože producenti zamýšleli do hlavní role větší hvězdu, přání Funkeové obsadit Frasera nakonec splnili. (FilmFan24)

• - Jennifer Connelly, žena Paula Bettanyho, se tu mihne v cameo roli ženy jeho postavy. (Petr23)

• - Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Dokonce se kvůli filmu i s rodinou přestěhovala z Hamburku do Los Angeles. (Petr23)