Inkoustové srdce

Tintenherz

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

Knihy by se pálit neměly a jejich postavy by se neměly toulat po našem světě... Dvakrát v jednom dni, stále se cítím okouzlena, snad to má něco společného s mým knihomolstvím. Možná taky ne. Výborný námět, relativně slušná hudba, solidní triky. Paul Bettany jako Dustfinger je kouzelný, pro mé oko zbytek hereckého ansáblu zůstal v jeho stínu, avšak nemá se za co stydět... PS: Český překlad Dustfingerova jména je děsivý. Neustále mi evokuje slovo prašprt:-) A taky fandím těm, kteří ten film budou dabovat, podobný jazykolam tu dlouho nebyl...(11.4.2009)

• ripo

Námet vhodne napínavý, nebol ani zďaleka dotiahnutý tam, pokiaľ siahal jeho potenciál. V tomto filme, ktorý je vhodný na nedeľňajšie predpoludnie sa striedajú fantastické motívy s podpriemernými hereckými výkonmi a s toporným scenárom. Autori sa chceli zviezť zadarmo na vlne úspechu fantasy. Ale zabudli na to, že čierni pasažieri budú nájdení prísnymi revízormi. Veľké sklamanie ....(15.5.2009)

Asi jsem divný, že v záplavě dvojek a trojek dávám čtyřku, ale mně se to líbilo. Zajímavý námět, poměrně dobře zpracovaný, samozřejmě že chybičky by se najít daly, ale na celkový dojem aspoň u mě vliv neměly. Brendan Fraser byl sice jen průměrný, ale bohatě jej zastoupili Paul Bettany a zejména "milášek" Andy Serkis. Není to sice na čistých 80%, ale 'u mě dobrý'. ;-)(25.9.2010)

Těšil jsem se, ale nakonec jsem po skončení filmu byl zklamaný. Ohledně fantasy filmů na hodnocení na čsfd vůbec nekoukám, protože ve většině případů jsou vysoko podhodnocené a přitom ani nevím proč, možná z toho důvodu, že pro plno lidí existuje jen jedno fantasy a tím je pán prstenů, nebo ještě harry potter. Fakt ale je, že u tohohle mi příběh vůbec nesedl a i když zpracování je příjemné a efekty taky nejsou nijak extra zlé, u filmy jsem se těch 106 minut děsně nudil, a to i přesto, že v něm hraje sympaťák Brendan Fraser, který má takového filmy asi hodně v oblibě. I tak to ale hodnotím třema hvězdičkama, protože podívat se na to určitě neuškodí, není to nikterak zlý film, to určitě ne, jenom kniha by se mi asi nelíbila.(7.4.2009)

Pre mňa veľmi veľké prekvapenie, čo sa týka úplne všetkého v tejto fantasy. Povedzme si pravdu, efekty boli trošička preafektované, hranie niekoľkých hercov (nie hlavných postáv) nedokonalé. Ale to by som už chcela veľa. Napriek tomu, Atramentové srdce je rodinná fantasy, ktorá ponúka všetko, čo má fantasy mať. Príbeh je podľa mňa originálny a zaujímavý. Pravda, mali sme tu filmy v ktorých sa postava z knihy objavila v skutočnom svete alebo niekto zavítal do knihy. Ale ludí ktorí vyčítajú postavy z kníh sme tu nemali. Obrovské plus je v postave Prašprst, nie je to žiadna dokonalá postava, je to iba človek so sebeckými túžbami. Vďaka Brendanovi, Andymu a Paulovi sa určite nebudete nudiť. 70%(22.11.2009)

• - Během psaní románu si autorka Cornelia Funke pro postavy Dustfinger představovala někoho mezi Viggo Mortensenem a Danielem Day-Lewisem. Ve filmu jej nakonec ztvárnil Paul Bettany. (FilmFan24)

• - Jennifer Connelly, žena Paula Bettanyho, se tu mihne v cameo roli ženy jeho postavy. (Petr23)

• - Brendan Fraser jako Silvertongue byl pro autorku knižní předlohy Cornelii Funkeovou osobní volba a byl také velkou inspirací při psaní knihy. Jemu také věnovala druhý román z trilogie a poslala mu výtisk s osobním věnováním. Přestože producenti zamýšleli do hlavní role větší hvězdu, přání Funkeové obsadit Frasera nakonec splnili. (FilmFan24)