poster

Inkoustové srdce

 • USA

  Inkheart

 • Německo

  Tintenherz

 • Slovensko

  Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Branden Fraser teď točí jeden dobrodružnej film za druhým a i když to nejsou zrovna nějaký veledíla, tak je to zábavný, což je případ i Inkoustovýho srdce, který ale u mě trošku zaostalo za očekáváním, jelikož namísto mnou čekanýho fantasy světa se děj neustále točí v přítomnosti a pár fantasy postav to zas až tolik nevytrhnou. Nicméně Fraser je velkej sympaťák, Eliza Bennett v dětský roli perfektní a i když sem Sarkise viděl už v lepších rolích, tak je tu dobrej záporák, navíc má film fakt kvalitní triky, takže závěr, i přes silnou dávku nutnýho přehnanýho závěrečnýho happyendu a absolutního, trošku hloupě a snadno vyřešenýho, vítězství dobra nad zlem, působí pěkně. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že to mělo daleko navíc(20.3.2009)

 • Cervenak
  **

  "Vráť sa domov!" volá Jennifer Connelly v asi dvojsekundovom cameu na svojho filmového i skutočného manžela. "Vráť sa domov z tohto mizerného filmu a zahráme si v niečom lepšom!" To už som si iba predstavoval. Andy Serkis vychutnávajúci si úlohu záporáka (každú minútu z tých asi piatich, čo je na plátne), sympatická Eliza Bennett a sem-tam slušný trik. To je asi tak všetko. Už zhruba od polovice je to neznesiteľne naťahovaná nuda, ktorej paradoxne najviac ubližuje to, že v podstate je to veľmi originálny príbeh a vy si uvedomujete, aké to v knižnej podobe musí byť fajn. Žiaľ, vo filme to nefunguje ani trochu. Tápajúci scenárista pretavil špičkový nápad v nezáživné pobehovanie nezaujímavých postáv po dvoch/troch papundeklových dekoráciách. Herci sa nudia a Softley by nevyčaroval atmosféru, ani keby naňho padla z neba v trojtonovom balení. Zaslúžený prepadák. Dúfam, že si Hollywood už uvedomil, ako veľmi publikum nezaujíma detská fantasy. Prvá Narnia uspela len preto, že od nej všetci čakali "nástupcu Pána prsteňov" - a potom už to bol len jeden prepadák za druhým. Ďakujeme, stačilo!(12.4.2009)

 • Davies182
  ***

  Snad po žádném jiném filmu jsem si nedávno neřekl, že jej v budoucnu 100% nechci vidět. Aby bylo jasno hned na začátku, tak jednu hvězdičku přidávám filmu čistě proto, že jsem jej sledoval spolu s přítelkyní, která kupodivu nebyla nijak moc znechucená. Inu, ve dvou se to lépe táhne. Avšak upřímné objektivní hodnocení nemůže v tomto případě dopadnout jinak než vyloženě špatně. Brendan Fraser se sice snaži, ale na scénáři jde hodně vidět, jak mu svazuje nejen jazyk, ale i herectví. Andy Serkis - mno, čekal jsem více ale jde to. No a ostatní herecká účast nestojí snad kromě Helen Mirrenové za zmínku. To zdaleka nejnepovedenější, co lze snímku vytknout, je nejen jeho otřesné zpracování, ale také skutečně trapné a imbecilní scénky, situace a dialogy, při kterých bohužel vyprskne smíchy nejeden intelilgentní divák. Abych to uzavřel: velké zklamání. Těšil jsem se opravdu hodně (snad jsem i čekal novodobý Hvězdný prach), ale tahle rádoby fantasypohádka je opravdu vrchol (myšleno samozřejmě záporně)... Zlatá Narnie(11.5.2009)

 • nash.
  ***

  Příjemná, ale ve střední části značně zdlouhavá pohádka pro ty, kdo milují knihy. Je to vlastně takový malý Last Action Hero, jen místo akčních filmů má knihy a chybí mu humor. Celkem vzato, má jinak velmi silné téma, slušné obsazení, působivý úvod a svižný závěr. Jenže mezi úvodem a závěrem se to zaseklo, trošku bezradně potácelo sem tam, občas zakoplo o nějakou tu mezeru v logice, občas chytlo dech, ale pořádně se rozběhlo až v samotném závěru, aby ukázalo, jak to mohla být skvělá podívaná, kdyby měla lepšího scénáristu, režisér si dal záležet stejně jako u svého zatím nepřekonaného K-Paxu a většina herců a postav nepůsobila tak bezradně. Škoda, od takového tématu v rukou Softleyho jsem čekal víc.(17.11.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $17,303,424Tržby Celosvetovo $62,450,361Tržby za predaj DVD v USA $8,735,562 //počet predaných kusov 580,953║ Na celkom slušné obsadenie až príliš chatrné fantasy, ktoré dohromady ani nemá čím zaujať. /35%/(15.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace