Bill

Pasca na lásku

Drama / Komedie

USA, 2007, 97 min

• ladko

Zbytočný a hlavne väčšinu času nudiaci film. Nefunguje v podstate žiadna línia - tá s nadržaným otravným teenagerom ani s Billom a podvádzajúcou manželkou. Humoru je na komédiu málo a drámou by som to tiež nenazval. Proste divný mix a k tomu snáď najotrasnejšia a najzbytočnejšia rola Alby. Jedna hviezda za pár úsmevných momentov a jeden trefný Billov monológ...(22.10.2008)

"Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že nemáš život, jaký jsi chtěl." My se známe, Bille? Asi ne, protože uvedené moudro čas od času napadne každého chlapa. Většina z nich však nezmlátí milence své ženy, nezačne po ránu plavat, neoholí si ochlupení, nevezme útokem obchody, nezačne hulit a taky nehodí tchánovi do ksichtu skvěle placenou práci. Bill to vzal z gruntu a já mu rozumím. Dokonce jsem se přitom chvílemi i pobavil, navíc Lucy i Jess bych bral jako protivnice do postelového šťourání a to je přece jen o něco víc, než jsem od toho čekal.(14.1.2016)

Typická rodinná komedie o muži, trpící krizí středního věku, kdy jej trápí nadváha, zaměstnání v tchánově bance, stres a záletná manželka. Podobně jako v Americké kráse se pak snaží o životní zvrat a začíná se sebou něco dělat s pomocí dvou mladistvých, kteří ho vracejí do života, plném zábavy. Celkem průměr, ale celkově to vyznělo opravdu legračně a navíc se mi líbil konec, kde typicky americké sračky vcelku smetl svým nečekaným vyvrcholením. Taky Eckhart je sympatický herec, kterému prostě ty trampoty nepřejete. 65%(14.1.2013)

Nemůžu si pomoct, ale herci v tomhle filmu mi přišli absolutně odlišníí, jak v jakýkoliv svých jiných rolích .. Aaron byl pro mě vždycky výbornej herec s úžasným vzhledem, ale tady mě neskutečně potěšil, nikdy jsem ho neviděla v takové roli, v roli, kde se snad pořád tváří jako malé nevinné mimino a přitom hraje obtloustlého manžela, kterému manželka zahýbá s TV hvězdou. Jess mi přišla opět sexy, ale opět víc a víc sexy a svým vzhledem pro mě zde překonala i do té doby nepřekonatelnou scénu na jevišti v Sin City. Prostě skvělej film, kterej stojí na Aaronovi a i když možná tenhle šálek čaje všem chutnat nebude, u mě boduje na celé čáře. // A ještě musím dodat, že scéna ve stanu, kdy hráIi Royksopp mě dostala .. a to jak výběrem písně, tak tancem Jessicy. No a Timothy Olyphant taky úúúúžasný! :)(1.7.2008)

Tenhle málo nápaditý film v sobě propadák nezapře. Nepoznal jsem, co přesně Bill od života chtěl. Frustrace u něj dosáhla vrcholu a aby taky ne, když ho jeho atraktivní žena podvedla s arogantním, druhořadým televizním reportérem barvícím si vlasy. Video s jejich milostnými radovánky uniklo na net, ale nic extra to nezpůsobilo. Bill je majitelem banky, chodí na lov kachen, dělá mentora otravně přidrzlému studentovi, je závislý na čokoládových tyčinkách, usiluje o licenci na výrobu koblih a myslí si o sobě, že má nemožný účes a tloustne. V neposlední řadě chodí nakupovat spodní prádlo do obchodu svého homosexuálního bratra, kde obsluhují dvě atraktivní prodavačky, přičemž jedna z nich bude dočasným záskokem za jeho ženu. Ano, hádáte správně, je to Jessica Alba. Film se nedá označit ani za komedii a ani za drama a slušela by mu nálepka podivný slepenec ze kterého se nic extra nevymáčkne. Jen se přihazují další (nepodstatné) věci do placu bez větší potřeby i opodstatnění. A to, co je zajímavé i částečně originální, jde do ztracena.Tohle nekoordinované zahlcení dějem má na svědomí prázdnotu a slabou diváckou reakci na právě probíhané rádoby vrcholné scény. Což je s podivem na to jaké extra herecké obsazení to má. Aaron Eckhart. Elizabeth Banks, Timothy Olyphant, Craig Bierko nebo Logan Lerman. Taková Jessica Alba je tady skoro navíc. Je to divné označit takovou sličnou herečku, že někde přebývá, ale tentokrát funguje jen jako ozdoba a navíc do děje se dostane až ve druhé polovině a to ještě sporadicky. Divák neustále vyčkává, jestli se to všechno nějak zázračně stmelí a ono nic. Druhou polovinu filmu bych označil za vyloženě roztahanou a spíchnutou bez většího nasazení. Někteří účastníci nemají pomalu co hrát a tak všechno leželo na standardně dobrém Aaronu Eckhartovi. Postavy jsou však značně neukotvené a opravdu povrchní scénář s náznaky mediální a sociální satiry je v hlavní myšlence nedotažený potřeboval by dopsat nejméně tucet dobrých scén, aby se divák dějem jen neprozíval, což reálně hrozí. Debutující Mellisa Wallack nebyla v té době příliš dobrou scénáristkou a ani (spolu) režisérkou. Měla opravdu obrovskou kliku, že jí na její nezáživný scénář kývla taková herecká jména, což je pro mě záhada. Záhadou je také pro mě, proč se film v televizi vysílal po 22 hodině. Příliš explicitností neoplývá. Elizabeth Banks se dvakrát předvede ve spodním prádle a pár choulostivých narážek na Billovo mužství zase nejsou taková soda. Tahle studie muže, který zažívá rozkol a krizi mohla dopadnout lépe a výživněji. Není divu, že o filmu skoro nikdo neslyšel a ani ho neviděl. Ani jeho výdělky nestojí za řeč (cca 200 000 $) Mé hodnocení: 50%(15.8.2014)