Pomoc, děti se vracejí!

(TV film)
  • Francie Au secours, les enfants reviennent ! (více)

Francouzská komedie, kterou natočil režisér Thierry Binisti, vypráví o manželské dvojici okolo padesátky, která se chystá uskutečnit dávný sen - odjet do Indie. Marianne a Charles Brivalovi po tom touží už dvacet let, jenže cestu nakonec zhatí jejich potomci. Zejména Juliette - ta má problémy s manželem, který chce získat do péče jejich dvě děti. Podaří se jí udržet si je i po katastrofální návštěvě z odboru sociální péče? Dokáží se Viktor a Thomas konečně postavit na vlastní nohy? A dokončí Emily střední školu? Život se neubírá vždy takovým směrem, jakým bychom si přáli... (oficiální text distributora)

freddy

Průměrná francouzská odreagovávačka na víkendové odpoledne. Film ukazuje, jak to dopadne, když rodiče nenaučí své děti samostatnosti a ony se při prvních problémech vrací zpět domů. V tomto případě už děti (až na nejmladší dceru, která má před sebou maturitu) vyletěly z hnízda, a tak si jejich rodiče konečně mohli naplánovat vytouženou cestu do Indie. Jenže děti se začnou vracet domů. Dcera odešla od manžela i se svými dvěma dětmi, vrací se i syn, který poskytl svůj byt africkým přistěhovalcům, a vrací se i další syn, který nemůže zavadit o práci. A je jasné, že rodiče už asi na svou vytouženou dovolenou neodjedou. Komedie je to místy i docela vtipná a rozhodně velmi zajímavá. I když musím říci, že stejně jako jsem natěšený na filmy ze severní Evropy, tak jsem velice nedůvěřivý k filmům z Francie. Nevím, proč tomu tak je, ale jakmile vidím, že nějaký film je z Francie, tak mám pocit, že nebude kvalitní. To už je prostě takový předsudek, který mám v sobě zakořeněný. Ale i přesto jsem se u filmu docela pobavil. Děj docela ujde, herci taktéž, a celé to je taková průměrná záležitost, která může ve chvílích nudy nebo odpočinku zaujmout. Ale znám rozhodně i lepší komedie. Každopádně koukatelné to bylo a uděluji tedy tři hvězdičky. ()