Dobrodružství Mesrina nemohlo samozřejmě skončit pouhým útěkem z vězení. To by nebyl Mesrine, aby na sebe nepoutal pozornost a nevymýšlel další skopičiny. A tak ve druhém díle máme několik vloupaček, zadržení, útěk od soudu, zadržení, útěk z vězení až po neradostný a nevyhnutelný závěr. Je s podivem jak tuto látku dokázal zpracovat režisér Richet, přece jen jeho Přepadení 13. okrsku nebyl ničím vyjímečný film. Tady ovšem drží opratě pořádně. Zdálo se mi že druhému dílu přece jen se nevyhnulo hluché místo a to hlavně v období revolucionářských myšlenek, přece jen jeho excesy a zkraty už začínaly mírně nudit nebo minimálně přestávají být originální. Závěr nelze než nepochválit, úžas budí, kterak měla policie z Mesrina nahnáno. PS: Oba díly Veřejného nepřítele číslo 1 jsem natolik hltal že jsem je zvládnul bezmála na jeden zátah. Ale musím říct že první díl se mi líbil trošičku více.(16.6.2009)

Zatímco první díl působí jako soubor jednotlivých scén, sloužících k načrtnutí Mesrinova zázemí a charakteru, Epilog je plnohodnotným filmem se vším všudy. Prostor dostává zamyšlení nad fungováním státního aparátu a médií a k tomu zůstávají dramatické přestřelky v hlavní roli s Casselem, který opět funguje jako uhrančivé ztělesnění prchlivého chlapáctví. Finální scéna je jen pomyslnou třešínkou na dortu, z jejíhož zpracování by se mohl učit každý, kdo uvažuje nad tím, že konec divákovi prozradí předem. Bravo.(31.8.2009)

Ve Francii nikdy před sebe na semaforu nepouštějte Renault-Saviem, protože nevíte, jaké překvapení se skrývá na korbě pod plachtou. U nás zase nepouštějte jejich zrezivělé licenční kopie, už kvůli tomu smradu.. Mesrine po návratu domů osciluje mezi Michaelem Scofieldem, Che Guevarrou a S.B.Cohenem, aby nakonec zemřel, tak jak žil - sám, postradatelnější než pudl a alespoň na správné straně vězeňské zdi. Richet kolečko vložil, stroj perfektně šlape, přesto jsem v něm slyšel občasné zaskřípání. Nicméně tyto francouzské hodinky s oldschoolovou patinou si bez diskuze zaslouží čas od času z kapsy vytáhnout.. (Ten "ježíšovský" poster na Epilog je skvělý)(15.7.2009)

Epilog delší prologu, jedna loupež a útěk stíhají další, už jsem se bál, že si bandité ty svoje prachy nestihnout ani užít, nakonec jsem si oddechl, byl konec.(13.7.2009)

Jacques Mesrine umí peňauze rychle přemístit z bankovního do soukromého sektoru a ještě rychleji je umí utratit za momentální rozmary. Média už z něj vyrobily celebritu a jeho ovládá touha po veřejném uznání. Nesnáší noviny, které se místo něj věnují nějakému Pinochetovi. Neustále prchá z vězení a obhajobou svých činů se pokouší na veřejnosti vyvolat dojem, že tyto skutky koná, jako správný revolucionář, pro dobro celého lidstva. Jenže policejní inspektor Broussard je rovněž mediální hvězda a v souboji celebrit už tahá z rukávu historku o gangsterovi, který neuposlechl policejní výzvy a jen díky včasnému zásahu policie nevyvraždil půlku města. O tom se vypráví v té rozhodně lepší polovině true story.(25.6.2009)