2. díl má navíc jakýsi přesah, vybízí k zamyšlení nad tím, kdo Mesrine byl, jak se choval a co si o sobě myslel. Navíc útěky z vězění jsou skvělé. Ale jinak už to není tak "čistě gangstersky zábavné".(4.1.2009)

Druhej dil ze zacatku pokracuje ve stejnym tempu jako dil prvni, ale navic tu je ucelenej dej, kterej nijak neskace. Behem peti minut se clovek zorientuje, protoze film zacina chvily po udalostech, kde prvni dil skoncil, nez sem se rozkoukal, uz mel Cassel na konte dve vykradeny banky a zase to byla kurevska jizda. Kazda jeho akce, at uz de o utek z vezeni, loupeze nebo unos konci zasadne prestrelkou. Navic uz tu je jako znama osoba a verejny nepritel, takze ho honi vzdycky hromada policajtu. Bohuzel ale v druhy pulce tempo trochu poklesne, misto aby Cassel zase nepretrzite krad a zabijel si zacne hrat na nejakyho revolucionare a jeho nejvetsi starost je, aby byl v novinach. Sice je to porad ve slusnym tempu, porad to je zajimava a drsna kriminalka, ale proste me to uz nebavilo tolik, jako prvni polovina a prvni dil. Nicmene Cassel je opet charismatickej parchant, akorat ten jeho pupek, nevim, jestli fakt pribral, nebo mel jen vycpanou kosily, ale vypadalo to, jak kdyz ma na brise polstar. No a co se tyce Amalrica, ten mi moc nesed, furt jen divne cumel. Celkove ale zase skvela drsna kriminalka, ale prvni dil me bavil vic.(22.2.2009)

V mnoha ohledech mě naopak od ostatních bavila jednička o něco víc. V EPILOGu sice Richet a Cassel pracují se svébytným charakterem Mesrina, ten se ale s příchodem 70's stavá tak trochu buranským egoistou, sebevědomým a troufalým zlodějem, který místo aby využil svoji štěstěny, se potlouká Paříží a troufale čeká, kdy se zase objeví na první stránce novin a svoje gaunerství maskuje za fádní tvář politického radikalismu. To sice v žádném případě není chyba tvůrců, ty svůj díl odvedli skvěle. Skvostná režie, bravůrní herecké výkony, v EPILOGu určitě zaujme i šílený Amalric. EPILOG je vlastně dokonale odvedené řemeslo o někom, kdo byl totální blb. 95%(3.1.2009)

Vincent podruhé. O něco drsnější, zvrhlejší pošuk, kterému jsem ten konec přál. Co na něm ty ženský viděli?(11.2.2009)

Nepolapitelný postrach bankovníků je zpět a vede si o krapet lépe. Oba díly Veřejného nepřítele nefungují bez toho druhého. Oba jsou relativně hravé, relativně brutální, relativně nadprůměrné a relativně řemeslně kvalitní. Několik povedených scén ale pro chutnější filmový zážitek nestačí. Leccos je jen naznačeno, nýbrž to neodkrývá Mesrinovu hlubší motivaci. Nevíme, jak se zločinem začal, jak snadno zapadl do prostředí mafiánů a šlapek, navíc rozmělněný scénář a ostré střihy mi vadily zrovna jako v "jedničce". Občas se stávalo, že jsme někam skočili a neznali souvislosti. Více se pracuje s hrdinovými řečnickými schopnostmi, cynismem i s faktem, jak uměl pracovat s médii. Vysokého očekávání se ale "začínající" režisér Richet nezalekl a zkomponoval Epilog do podoby, která osloví.. nicméně v mém případě neoslní!! 70%.(3.5.2009)