poster

Slepota

 • český

  Bílá tma

 • Kanada

  Blindness

 • japonský

  ブラインドネス

 • Brazílie

  Ensaio Sobre a Cegueira

  (Brazílie)
 • slovenský

  Zatmenie

Drama / Thriller / Mysteriózní

Kanada / Brazílie / Japonsko, 2008, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ***

  Ty nevysvětlitelné důvody (viz obsah) jim vydrželi až do konce. Skutečně jsem nepochopila proč oslepli, proč byli umístěny pomalu v klecích, proč tam nebyli povolaní lidé, včetně lékařů a podobných otázek bych měla spoustu. Jsem na tom podobně jako uživatel misterz. Ještě, že tam byla Julianne a Mark, kvůli kterému jsem Slepotu chtěla vidět. Možná mu dám ještě jednu šanci a budu hledat v zákoutích, které mi zřejmě unikly, myšlenky, které chtěl Fernando tímto způsobem předložit.........(25.1.2016)

 • misterz
  ***

  Nedá sa uprieť skvelý námet, ale jadro príbehu je žiaľ hrozná, hlavne po psychologickej stránke, nereálna zlátanina, čo na kvalite filmu výrazne uberá. Celá tá karanténa bola pekne padnutá na hlavu. Prečo by mala vláda záujem urobiť z karantény div že nie koncentrák? Nikde som tiež nevidel snahu o nejaké to vysvetlenie čo sa vlastne deje, prečo ľudia slepnú. Pár myšlienok na konci určite nestačí. Mohlo to byť fajnové postapo, pretože atmosféra a celkové postapo prostredie (hlavne ku koncu) boli slušné, len keby nebol scenár tak tupý. Celkový dojem teda slabučký priemer, ale tak slabý, že aj myší prd váži viac. 50/100(19.6.2014)

 • Jeremy.jk
  ****

  Jen na chvilku zavřete oči a představte si, že už to tak zůstane napořád....Opravdu zvláštní psychologické drama, jenž mi s některými vyhrocenými scénami bralo dech. Obzvláště zajímavé bylo sledovat, jak se po oslepnutí začala projevovat pravá povaha hl. hrdinů... Jak jsem čekal, moje oblíbenkyně ( Julianne Moore ) předvedla neuvěřitelný výkon a díky tomu jsem s ní prožíval každou minutu. Z ostatních herců mě nejvíc potěšil Mark Ruffalo, kterého jsem po vynikajÍcím dramatu What Doesn't Kill You začal detailněji sledovat. Abych to shrnul.. obsazení i hudba na výbornou, ovšem pátou hvězdu si netroufám dát kvůli zdlouhavému začátku ( tuším, že se jednalo o druhou půlhodinovku ), bez které bych se klidně obešel a zažil bych svižnější podívanou s o 30 min. kratší stopáží... takže dnes už po druhé slušných 80%.(19.6.2009)

 • ORIN
  ****

  Působivé dílo ve své přímočarosti, relativní jednoduchosti a jisté povrchnosti. Film se divákovi snaží navodit pocity a vnímání postav jak na rovině vyprávění (omezené vědění postav - divák ví stejně jako postavy nebo jen o málo víc), tak na rovině stylu (stížená orientace diváka v prostoru, silně přeexponované záběry, filtry), přičemž se soustředí téměř výhradně na interakci mezi postavami/skupinami (v uzavřeném prostředí, kdy se vytváří jednoduchá společenství a "kastovní systém"), která se postupně zvrhává v boj o ukojení základních lidských potřeb a pudovost je jeho hlavním jmenovatelem.(8.9.2014)

 • swamp
  *****

  Od Cidade de Deus první film Fernanda Meirellese, který jsem viděl. A popravdě - nestačil jsem koukat. Julianne Moore v roli té, jež vidí a Gael García Bernal v roli záporáka - trochu jsem se obával tohoto obsazení, ne kvůli tomu, že bych jim nevěřil, jsou to výborní herci, spíš kvůli tomu, zda nebylo lepší zvolit neznámé tváře. Režisérovi se však naštěstí podařilo vdechnout filmu tíživou atmosféru (a Julianne bych skoro nepoznal), doplněnou velkou spoustou hodících se přeexponovaných záběrů, přechodů ze tmy na světlo a naopak, ale hlavně charaktery postav, kdy každá z nich ve světě světla žije svůj vlastní osud. Meirelles použil i syrovější záběry, ale vždy tak, aby divákovi nebylo špatně z toho, co vidí, ale z toho, co si dokáže představit. Samotný závěr filmu je pro mě velkou úlevou, bál jsem se, že si v těch dvou hodinách režisér neporadí, ale jeho filozofické zakončení mě pohladilo i znepokojilo zároveň - takový přesah jsem nečekal.(23.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace