Slepota

• slovenský

Zatmenie

Drama / Thriller / Mysteriózní

Kanada / Brazílie / Japonsko, 2008, 120 min

Balíček několika filmů v jednom. Anebo spíš takovej hot dog. Rohlík je post-apokalyptický skifi a párek je vězeňskej survival (ten je uprostřed v rohlíku). Kousnete a dostanete párek a rohlík, pak jíte dál a najednou párek dojde, protože jste byli ošizeni a párek byl kratičkej. Jíte spoustu suchýho rohlíku a cejtíte se podvedeni (umělecký pokus napsat, že ten film stojí celkem za prd)..(12.6.2011)

Prohřešky proti logice se Blindness upřít nedají, ale přirovnávat ji k plytkému The Happening? Pro mě je Blindness nástupcem Potomků lidí, tj. obsahuje podobné elementy, jaké jsem obdivoval na Cuarónově opusu - někdo ocení perfektní sci-fi vizi, další neméně zdařilou studii chování lidí v uzavřeném prostoru, Blindness může rovněž fungovat jako vděčný předmět nejrůznějších analýz, jako bonus pak pokládá otázku, zda opravdu vidíme, jen když jsme slepí. A to vůbec není málo. 90%(3.1.2009)

• LIVINGDEAD

Bože, to byla zase hovadina! Některé filmové scény mne doslova vytáčely. Jako ta, když hlavní hrdinka jako jediná viděla a přesto si jde s ostatními ženami zasouložit. Přitom, je mohla odrovnat všechny a to levou zadní. Takže mi to připadalo spíše, jako když si šly nadržené ženské užívat. Jo a mimochodem, proč jako jediná viděla tam vůbec není vysvětleno a dokonce to ani nikoho nepřekvapovalo. Trapný film a ještě trapnější herecké obsazení.....(13.9.2009)

Jedného nevšedného dňa všetci oslepnú... tadaaa...omg! Prevedenie bolo priemerné a preto 5/10 a samozrejme 3*, avšak hlavná myšlienka sa buď stráca alebo ich je hneď niekoľko. Knihu som samozrejme nečítal takže neviem posúdiť atmosféru tu a tam, ale Fernando a jeho rukopis mi v tomto prípade nesadol. Rozťahané apokalyptické dielo, ktoré "šmatrá" rukami navôkol a samo hľada podstatu svojej identity. Správanie postav je takpovediac "nijaké"... charaktery málo rozvinuté, atmosféra biedna a scénar príliš povrchný na súcit... Mňa osobne slepota vôbec neoslovila!(23.12.2008)

Dostal jsem úplně něco jiného než jsem čekal, ale i přesto výsledek je geniální. Jak Meirelles vykreslil atmosféru snímku a slepoty samotné je prostě neuvěřitelné. Některé scénky hlavně v karanténě byli víc než skvělé a při souložicí scéně mi bylo nějak divně od žaludku.(25.6.2009)