Tři v tom (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1981, 105 min

Divadelní záznam. Příjemná hra, občas padli i dobré hlášky a mělo to takový krásně vtipný charakter.(27.1.2014)

Čepkův Cyrano by se možná Rostandovi nelíbil, ale já nejsem autor, takže si můžu tu trochu neúcty vychutnat. Libuščina skeč s roznožkou je typickým představitelem této hry, moc slovního humoru zde není, ale gagů je zde o to víc. A když začaly na scénu přicházet Kiky, smála jsem se nahlas. Především ta Čepkova byla, jak správně říkal Kodet, velmi plnokrevná. Je veliká škoda, že se ČST neodhodlala pořídit záznam během regulérního představení s diváky.(1.1.2014)

Osobitě a geniálně Menzlem přetvořená comedie dell´arte nese ve zdánlivě historickém klasickém půdorysu svého žánru řadu moderních názvuků a podtónů. Třesoucí se kulisy italského městečka pulsují horečným ruchem jedenácti postav, které si radostí, jež z herců doslova sálá, zadělávají na skutečný městský ruch. Mezi herečkami tvrdí muziku Libuše Šafránková, mezi muži doslova řádí Abrhám s Kodetem. Je to však špička na úrovni geniální bravury, rozdíl oproti ostatním hercům, obrazně řečeno, spíše pomyslný než určitý. V každém případě však zážitek, na který se dlouhou vzpomíná a který díky DVD nosiči je doma, v důvěrné atmosféře, ve vhodném okamžiku, kdykoliv vratitelný.(21.11.2010)

• gudaulin

Mimořádně silné herecké obsazení, v té době byl Činoherák v té nejlepší kondici, a navíc příležitost vidět herecké legendy, které už nejsou mezi námi nebo jejich tvář pokryly vrásky a vlasy jsou plné šedin. Dívat se na mladičkou Libušku Šafránkovou nebo rozpustilou Veroniku Freimanovou navíc potěší srdíčko každého muže. Proč t y pouhé dvě hvězdičky? Protože jak jdou léta, tak jsem se z pozice, kdy mi komedie dell'arte nic neříká, přesunul do pozice "je mi protivná". Nelíbí se mi přehrávání, pitvoření a taškařice. Pro mě je zkrátka tenhle žánr dávno překonaný a nefunkční. Ty dvě hvězdičky jsou vážně pouze za herectví zúčastněných. Po půl hodině jsem ztratil o divadlo zájem a vzdal to ještě před koncem. Celkový dojem: 40 %.(2.3.2015)

U mě jednoznačně pět hvězdiček. Už jen z toho důvodu, že jsem měla možnost toto báječné představení vidět v divadle. Koncert herců, kteří kralovali v Činoherním klubu, zachycený na DVD. Skvělé!(7.12.2011)

• - Pravým autorem komedie je bývalý ředitel divadla Jaroslav Vostrý, jemuž komunistický režim zakázal práci pro divadlo, tak inscenaci podepsal J. Menzel. (Zdroj: ČT) (hippyman)