Payback: Straight Up

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2006, 90 min

Brian Helgeland

Předloha:

Donald E. Westlake (kniha)

Brian Helgeland

Ericson Core

Bruce Davey

Kevin Stitt

Scénografie:

Richard Hoover

Kostýmy:

Ha Nguyen

Drsnější to není, pouze jíné. Pravda, je mi líto, že scéna, kde si Porter s manželkou na přivítanou rozbijou držku, vypadla z verze určené pro kina. Ale ať už jde o Původní Odplatu nebo Director's Cut - Porter je mazák tak jako tak.(15.8.2008)

Nové záběry a hlavně nový konec filmu dělá z původní skvělé Odplaty úplně něco jiného. Také se zde změnil modrý filtr v klasický a i hudba je jiná. Celkově se ve filmu víc střílí a je takový surovější než původní verze. Film se mi hodně líbil, ale klasickou Odplatu mám radši, protože je to pro mě už zažitá pecka. Za mě 90% :)(29.5.2012)

Viděl jsem Odplatu, ale nebyla to úplně Odplata. Hráli tam stejní herci, byli stejně oblečení, občas říkali stejné repliky, ale děj byl trochu jiný, obraz jinak vypadal a rozhodně se přitom z reproduktorů ozývaly jiné tóny. Ať tak či onak, tahle Odplata si s tou dříve uvedenou Odplatou v ničem nezadá - obě jsou skvělé. Paradoxně jsem rád, že studio Helgelanda od filmu původně vyhodilo, protože jinak by na světě bylo o jeden vynikající snímek méně.(22.8.2011)

No, pořád si na tuhle "barevnou" verzi nějak nemůžu zvyknout. Chybí mi tu bossové záporáci kteří tlučou kladivem do prstů...:-)(5.10.2007)

Každý má raději jinou verzi, někteří dávají přednost verzi z roku 1999, někteří upřednostní raději režisérský sestřih. Já osobně jsem si na verzi z devětadevadesátého navykl a byl pro mě trochu problém nevidět SPOILER tři malá prasátka co šla na trh, výborné finále s explodujícím autem pomocí cigarety a následně scénou s telefonem, závěrečnou hlášku.../SPOILER Straight Up je tak napůl úplně jiný film, je trochu drsnější a Porter se tentokrát nepáře opravdu s nikým, závěrečných cca dvacet minut je perfektně natočeno, avšak já už si navykl na původní zakončení. Na plné hodnocení to stále ještě je, ale všem vždy poradím, ať si pustí tu starší, optimističtější verzi. PS: Ten modrý filtr mi strašně chyběl.(23.7.2010)

• - Deborah Kara Unger si při natáčení scény, kde ji Mel Gibson bije, zlomila dvě žebra (D3VIL)