Payback: Straight Up

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2006, 90 min

Brian Helgeland

Předloha:

Donald E. Westlake (kniha)

Brian Helgeland

Ericson Core

Bruce Davey

Kevin Stitt

Scénografie:

Richard Hoover

Kostýmy:

Ha Nguyen

10/10 Taky dobra variace na neonoir tema. I puvodni i tato "predelana" se mi libila a rozhodne mam problem rict, ktera vic. Obe maji stejny stred, ale rozdily zacatek a konec. Tady je vic brutality, umre pejsek - a nejen on. Tak bych rekl, ze se to cele blizi realite a o to reziserovi slo. Cekal jsem vic sadistickeho prostoru pro dvojici Gregg + Lucy, ale marne. Byl jsem ale rozhodne vic nez spokojeny.(20.3.2010)

Oproti původní verzi se změnil začátek, ubylo pár akčních scén, změnila se hudba, byla vyškrtnuta postava Krise Kristoffersona a úplně se změnila poslední třetina filmu. Pořád se jedná o skvělý film, ale původní verzi mám radši.(26.7.2009)

Mel dneska tápe, no kdysi? To byl ku*va řezník! Nebylo a není možné s ním prostě vyjebat, protože on chce jen to, co mu "právem" patří. I když jde o jedno a totéž (skoro) obě provedeni mají jiný nádech a tady tohle je pěkně temný. Krimi "90.let", které i po takové době potěší. 8/10(16.7.2011)

,,TAKŽE CO MÁŠ V PLÁNU, PORTERE?“ … ,,DOSTANU ZPÁTKY SVÝ PRACHY“… /// Drsnej týpek, kterej nejen ví co chce, ale i jak toho dosáhnout!... Dokonalá Noirovka, se vším, co k tomuhle žánru patří a Melouš, vzpomínající na lepší časy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Hunter“, kterou v roce 1962 napsal Donalda E. Westlake, jsem nečetl. 2.) Zase se přesvědčím, že píchat Lucy Liu byla fakt nebezpečná záležitost. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.1.2014)

Dokonalý "originál" svojej starsej "alternacie". Iny zaver, ine ladenie i vyznenie filmu, ovsem minimalne rovnaky divacky pozitok.(26.11.2007)

• - Deborah Kara Unger si při natáčení scény, kde ji Mel Gibson bije, zlomila dvě žebra (D3VIL)