Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ai.ma
  ***

  Tak já vám nevím. Na jednu stranu mě bavila linie s policajtem a jeho těhotnou ženou ( Harrelson, Theron), i když byla trochu přitažená za vlasy (vyumělkovaná), stejně mě scény, které mě měli odrovnat odrovnaly. Na druhou stranu mi ten film přišel strašně plochej, jednoduchej a naivní. Je pravda, že se sice režisér snaží nestranit a ukazuje kladné i záporné postavy na obou stranách barikády...ale nějak si nemůžu pomoct od pocitu, že to co jsem viděl má s realitou pramálo společného, některé scény jsou už potom zcela hollywůdské. Všechny ty bláboly demonstrantů mě neskutečně rozčilovaly a v podstatě potom i několik myšlenek, které se film snažil předat - jako že to vlastně všichni myslí dobře. Mám se na konci radovat, když propustí všech 500 zadržených, když vím, že mezi nimi je několik hovad, co ničí domy a šli se tam jen vybít? Proč mi to předkládají jako happy end? Plus některé nesmyslné pohnutky ( když Harrelson brutálně napadne demonstranta, demonstrant jen řekne:děláš jen svou práci..wtf?) mi nedovolí jít na víc jak 6/10.(27.1.2009)

 • mysiak
  ****

  Nabite kvalitný debut Stuarta Townsenda...vybratie háklivej témy a jej zobrazenie bolo proste syrové, kruté, realistické...s množstvom hviezd, ktoré bez problémov vyťahujú tento film...téma spojená s kvalitou vytvára silný umelecký život, pri ktorom núti diváka zamyslieť sa nad všetkým čo sa zobrazuje vo filme...vynikajúco(14.5.2010)

 • charlosina
  ****

  Battle in Seattle je pro mě kvalitním snímkem, který vyvolává dlouhé diskuze, do nichž se nechci pouštět. Ačkoliv Stuart Townsend vaří ze stejné vody jako Paul Greengrass, jeho Krvavá neděle dosahuje jiných kvalit, což neznamená, že Vzpoura v Seattlu je horším snímkem. Je to prostě kousek jiný, ovšem v mých očích stále dobrý. // Spousta lidí vyčítá tomuto snímku jednostrannost, která je na jednu stranu sice zřejmá, ale na druhou stranu v tom nevidím nic, co by se mělo zatracovat. Na to jsme si přece zvykli už z válečných filmů. // Souhlasím s výtkou, že postava těhotné ženy je tak trochu klišé, protože už od začátku bylo zřejmé, že "to nedopadne dobře", ale potřeboval-li to tvůrce proto, aby ukázal dopady takovéto situace pro ostatní, budiž mu odpuštěno. // Ironická prohlášení v komentářích typu "demonstrovat je dobré", "dělejte bordel a zlepšíte svět" apod. mi připadají upřímně poněkud nemístné, o "tomhle" to přece nebylo. // Zřejmě by opravdu bylo "nejlepší" sedět doma na prdeli a nezajímat se o to, co se děje venku, jen potom nadávat na důsledky (což jde lidem nejlépe), a snad by bylo ještě lepší pustit si k tomu jiný film.(30.7.2009)

 • teutates
  *****

  Nespočet myšlienok vyslovených v tomto snímku vyráža dych... pr. "Manipulácia s krajinami tretieho sveta je len novodobá podoba kolonizácie"... Battle in Seattle je výpoveď, ktorá zaberá širokú masu ľudí a študuje daný priebeh deja z každého uhla. Množstvo ľudí bojujúcich za svoje práva, ktoré každý chápe inak... Citový podtón zasadený do tohto diela taktiež nenechá chladným a poriadne rozbuší srdce aj tým oceľovejším povahám. Rýchly rozbeh, priame zasadenie do deja, originálne prevedenie, chaotické podanie, herecký koncert, režisérska duchaprítomnosť a hlavne myšlienka... ťahajú tento film... 9/10(5.10.2008)

 • whack
  *****

  Živé nahliadnutie na masové protesty proti SB, MMF a WTO – inštitúciám, ktoré povýšili hodnotu peňazí nad hodnotu života, ľudské práva a životné prostredie podriadili potrebám obchodu. Tieto inštitúcie riadia chod systému a životy nás všetkých. Upriamenie pozornosti na následky ich vplyvu očami skupinky nenásilných aktivistov prináša jedinečný pohľad na inú stránku politiky, než akú nám podsúvajú korporáciami platené médiá. Takmer dokumentárna forma filmu ukazuje skutočné kauzy, napr. ťažkoodencov mlátiacich kohokoľvek hlava-nehlava, vrátane manželky jedného z nich, ktorá len prechádzala okolo a na následky zranení potratila, do toho autentické zábery z reálnych demonštrácií výborne vťahujú do atmosféry. Približuje tiež zábery z rokovacej sály, kde vidíme odporné politické machinácie, ignorovanie rečníkov rozvojových krajín a vypínanie mikrofónov politikov, ktorí hovoria „nevhodne“. Proste, demokracia v priamom prenose. Žiadne diskusie, ideme cez mŕtvoly. Potom ostáva otázka, či tie kamene lietajúce od čierneho bloku naozaj boli také neopodstatnené.(31.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace