Živé nahliadnutie na masové protesty proti SB, MMF a WTO – inštitúciám, ktoré povýšili hodnotu peňazí nad hodnotu života, ľudské práva a životné prostredie podriadili potrebám obchodu. Tieto inštitúcie riadia chod systému a životy nás všetkých. Upriamenie pozornosti na následky ich vplyvu očami skupinky nenásilných aktivistov prináša jedinečný pohľad na inú stránku politiky, než akú nám podsúvajú korporáciami platené médiá. Takmer dokumentárna forma filmu ukazuje skutočné kauzy, napr. ťažkoodencov mlátiacich kohokoľvek hlava-nehlava, vrátane manželky jedného z nich, ktorá len prechádzala okolo a na následky zranení potratila, do toho autentické zábery z reálnych demonštrácií výborne vťahujú do atmosféry. Približuje tiež zábery z rokovacej sály, kde vidíme odporné politické machinácie, ignorovanie rečníkov rozvojových krajín a vypínanie mikrofónov politikov, ktorí hovoria „nevhodne“. Proste, demokracia v priamom prenose. Žiadne diskusie, ideme cez mŕtvoly. Potom ostáva otázka, či tie kamene lietajúce od čierneho bloku naozaj boli také neopodstatnené.(31.12.2013)

Neviem kedy naposledy som videl niečo podobné.(13.11.2010)

Popuzující, surové, dojemné, realistické drama z ulic Seattlu, které ve mně vyvolalo hodně otázek i emocí a přesně tohle na tom žánru miluju... Film určitě doporučuji fandům dramat, natočených podle skutečné události 90%.(20.6.2009)

Vůbec ne špatný film, kterému však chybí něco, co by ho dělalo vyjímečným. Kamera se mi zdála mnohdy až příliš pseudoamtérská a potřeba zahrát na city příliš chtěná. Jediné co stojí za vyzdvižení (zároveň i důvodem k zamyšlení zda by nebyly adekvátnější 4*) je W. Harrelson jako psychicky vyčerpaný polda, kterého zradilo vlastní přesvědčení. Jinak se jedná o průměrný film, který nenabízí nic nového...6/10(24.2.2012)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $224,169Tržby Celosvetovo $908,847(4.12.2008)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru a Seattlu. (Shley)

• - Radnice v Seattlu musela v průběhu příštích několika let čelit téměř 150 žalobám od lidí uvržených do vazby za protesty odehrávající se mimo zakázanou zónu, tedy v oblasti, kde byly demonstrace povoleny. Vyplatila jim na dohodách odškodné v celkové výši přibližně 250 tisíc dolarů. Ve prospěch těchto demonstrantů se v roce 2007 vyjádřila také federální porota, která konstatovala, že městská rada narušila jedno ze základních ústavních práv tím, že protestující zatkla bez udání důvodu či důkazního materiálu. (curfew77)

• - Šéfem policie během demonstrací proti konferenci WTO byl v Seattlu Norm Stamper, na základě dramatických událostí ale na svou funkci krátce poté rezignoval. Starosta města Paul Schell opustil své křeslo až v roce 2001 v řádných městských volbách, události kolem konference a nezvládnutá bezpečnostní situace se ale na jeho porážce s Gregem NIckelsem podle odborníků velkou měrou podepsaly. (curfew77)