poster

Metropie

 • Dánsko

  Metropia

Animovaný / Sci-Fi / Thriller

Švédsko / Dánsko / Norsko, 2009, 86 min

Režie:

Tarik Saleh

Scénář:

Tarik Saleh

Kostýmy:

Hanna Storby
(další profese)
 • paascha
  **

  Výtvarně zajímavé, obsahově nuda. Vůbec nevím, o čem to bylo.(8.8.2010)

 • Marek1991
  ***

  Najnovšie výrazné antiutopické dielo, ktoré akoby s výzorom filmu Brazil kríženým s animovaným filmom nám v šedej atmosfére neprináša takmer nič nové, len mám pocit, že pre novú generáciu zaujímavým spôsobom rekapituluje známe veci a pridáva do toho svoj príbeh, žiadna sláva.(12.8.2013)

 • Djkoma
  ****

  Depresivní atmosféra dystopického světa ovládaného korporacemi, jehož jedinou dopravní tepnou je evropská síť metra. Pro dopravního inženýra druhé vánoce, pro obyčejného člověka(a údržbáře), kterému nezbývá nic jiného než být s přítelkyní u televize v malém pokoji a denně jezdit pracovat, temná noční můra. Tu dotváří především zajímavá animace, která rozhodně zaujme a ani na vteřinu se nezprotiví. Trochu pomalejší to je, ale stejně tak musí být pomalý, špinavý a pochybný život v tomto možnostmi omezeném světě, kde je jedinou představou krásy a dokonalosti žena z reklamy na vlasový šampón...(26.7.2010)

 • Anderton
  ***

  Mať zaujímavý (aj keď otrpaný) námet a dať mu svojskú vizuálnu stránku nestačí. K tomu ešte treba diváka niečím iným zaujať, pretože takýchto dystopických filmov videl už viac. Napríklad tempom, humorom, narážkami, alebo satirou. Metropia z týchto prvkov nemá v podstate nič. Na konci nás nečaká žiadna katarzia, žiadne rýchlejšie tempo, alebo dejový zvrat. Zaujímavý experiment, ale nič viac.(18.6.2012)

 • Dzeyna
  ****

  Vážně hodně originální snímek. Mám ráda, když je animace napojená na reálnost. A myšlenka metra po celé Evropě je taky skvělá, navíc ve spojení se šampónem, který vás ovládne to dostává takový vtipně-ironický nádech.(5.2.2017)

 • - Jako modely pro film posloužili obyčejní lidé. Například pro hlavního hrdinu Rogera byla použita podoba šéfkuchaře restaurace, kterou navštěvovali pracovníci Atmo, podoba Niny zas byla "nalezena" v obchodě s kosmetikou. (Aelita)

 • - Po dokončení scénáře cestoval fotograf Sesse Lind po Evropě a vyfotil potřebná místa ve Stockholmu, Berlinu, Paříži a Kodani. Fotografie byly zpracovány v programu Photoshop a animovány za pomocí programu Adobe After Effects. Produkce trvala dva roky. (Aelita)

 • - Vizuální podoba filmu byla inspirována díly Terryho Gilliama, Roye Anderssona a Jurie Norštejna. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace