Metropie

Tarik Saleh

Tarik Saleh

Kostýmy:

Hanna Storby

Těším se, až někdo vymyslí dystopii, která nebude příliš smrdět Orwellem.(7.11.2010)

Depresivní animák, který kdyby byl o něco dynamičtější, tak by hodnocení šlo rázem nahoru. Všudypřítomná šeď na vás padá ze všech stran a pocitově dává vzpomenout třeba 1984 Michaela Radforda. Ale jak řekla kamarádka.. je to prostě "příběh šampóna". :)(4.8.2010)

Ak jeden "fuckin´ normal guy" začne v hlave počuť hlasy, dej sa môže uberať mnohými smermi. Metropia však pláve vo svojských vodách absolútne nevyspitateľne. Naprieč európskymi metropolami a myšlienkami hlavného maníka škandinávci načŕtajú mnoho úvah. Vo výsledku však vnímajú človeka len ako povrchnú bábku samého seba, s črepinami obrazov svojich vlastných myšlienok. Metropia je pozoruhodná, zvláštna, nudná, neúsmevná depresívna šeď.(30.4.2012)

• FFilipCZ

Bohužel tento film šel jaksi mimo mě. 2* za bravurní animaci, která se podvedla na jedničku.(20.9.2012)

Mať zaujímavý (aj keď otrpaný) námet a dať mu svojskú vizuálnu stránku nestačí. K tomu ešte treba diváka niečím iným zaujať, pretože takýchto dystopických filmov videl už viac. Napríklad tempom, humorom, narážkami, alebo satirou. Metropia z týchto prvkov nemá v podstate nič. Na konci nás nečaká žiadna katarzia, žiadne rýchlejšie tempo, alebo dejový zvrat. Zaujímavý experiment, ale nič viac.(18.6.2012)