poster

Metropie

 • Dánsko

  Metropia

Animovaný / Sci-Fi / Thriller

Švédsko / Dánsko / Norsko, 2009, 86 min

Režie:

Tarik Saleh

Scénář:

Tarik Saleh
 • wampilenka
  ***

  Těším se, až někdo vymyslí dystopii, která nebude příliš smrdět Orwellem.(7.11.2010)

 • honajz
  ***

  Zpočátku jsem chtěl dát filmu pět hvězd, posléze čtyři, na konci silnější tři. Animace je zvláštní, a hodně připomíná některé adventure počítačové hry včetně Travelogu. Ta zhroucená tělíčka s velkými hlavami mi ale časem už přišla poněkud divná. Jinak od začátku to pěkně odsýpá - sled náhod / nenáhod vede obyčejného chlápka na dobrodružnou cestu za odhalením konspirace, a za odhalením skutečnosti, kdo za ní stojí. Téma se šamponem je zajímavé, kdyby nekopírovalo tolik oblíbenou paranoidní teorii o ovlivňování lidí fluorem v zubních pastách. Když pak je vše odhaleno, skoro se člověk cítí podveden a říká si, a to je vše? A zůstanou jen nezodpovězené otázky typu, jestli se finančně vyplatí nakecávat lidem reklamy do hlavy a živit spoustu nakecávačů, a kdo vlastně nakecává nakecávačům? A jaký má smysl ovládat myšlení lidí, kteří stejně jen sedí celé dny před bednou? Atd., atd.(18.10.2010)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavá atmosféra podzemního světa "dráhy", kde je ovládáno vše jen hrstkou vyvolených...(24.9.2011)

 • Djkoma
  ****

  Depresivní atmosféra dystopického světa ovládaného korporacemi, jehož jedinou dopravní tepnou je evropská síť metra. Pro dopravního inženýra druhé vánoce, pro obyčejného člověka(a údržbáře), kterému nezbývá nic jiného než být s přítelkyní u televize v malém pokoji a denně jezdit pracovat, temná noční můra. Tu dotváří především zajímavá animace, která rozhodně zaujme a ani na vteřinu se nezprotiví. Trochu pomalejší to je, ale stejně tak musí být pomalý, špinavý a pochybný život v tomto možnostmi omezeném světě, kde je jedinou představou krásy a dokonalosti žena z reklamy na vlasový šampón...(26.7.2010)

 • Malarkey
  ****

  Zvláštní animace, mluva hlavních protagonistů, příběh, hudba. Zvláštní svět, budoucnost, depresivní atmosféra a i ten plakát k filmu je zvláštní. Vítejte ve světě filmu Metropia - světě, který stvořili věčně "jinak" naladění seveřani, kteří to ani jinak neumí.(10.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace