Arn

• slovenský

Arn - templársky rytier 1

Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

Velkoryse a pěkně zpracovaná historická romantická polo pohádka z úsvitu švédských dějin. Vždycky mne při těchto projektech napadne, zvláště jsou-li posazeny do historií malých národů jako zde, proč nemáme podobné filmy o Přemyslovcích a Lucemburcích a Sámovi?...(28.9.2014)

Poctivo odvedená robota. Sem tam to síce zaškrípe, ale aj tak to vyznieva pôsobivo - tvorcovia veľm dobre pracujú s peniazmi, ktoré majú k dispozícií - širokouhlá kamera, pár pekných záberov, ešte aj bojové strety sú natočené šikovne aj keď komorne. Oproti druhej časti to je kompaktné aj napriek premrštenej dĺžke. Zaujímavá variácia na KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ, ktorá sa drží pravidiel, ale neupadá do klišé...(27.3.2010)

*SHLÉDNUTA NEZKRÁCENÁ VERZE* Lepší historický dobrodružný film, než kdejaký americký! Dobrá kamera, herci taky ušli a nádherné severské prostředí, to si nechám líbit. Ikdyž "bitvy" vypadaly navině, některé scény byly nadmíru stupidní, tak se mi Arn, jakožto historický film, velmi líbil.(31.3.2010)

Hodně příjemná výprava za dobrodružstvím švédského hrdiny Arna. Sice mi to přišlo trochu moc nad věcí, nic nešlo pořádně do hloubky, byl to velký průlet poměrně dlouhým obdobím z života jeho a jeho milé, i tak v zásadě spokojenost. Takovou epickou výpravu z období Saladinova tažení jsem nečekal. Svým způsobem i trochu poučné, historické a to vždy potěší, nějaké nové informace. Výprava, prostředí, kostýmy stály za to, přestože bitvy nevypadaly příliš věrohodně. Choreo bitev si myslím, že mohlo být zvládnuto mnohem odvážněji. Akční scény u těchto filmů jsou kořením, ale zde je to v tomto směru hodně plané. Osud hlavních postav je drsný, útrpný, ale to dělá filmy podobného rázu právě tak poutavými. Atmosféra i hudba si mě získala naplno. Celý příběh by se mi líbil i v seriálové podobě kde by bylo více času na všechno ať už vzdorovitý i pokorný život v klášteře, nebo pouť do Svaté země atd. 8/10(22.9.2013)

Historický velkofilm je přesně ten formát, kterému se pokud možno vyhýbám. Občas udělám výjimku. Třeba u Spartaka nebo u Arna. Že se nešetřilo penězi je vidět, kamera ani kostýmy nejsou šizené. Příběh, který už jste někde slyšeli, hudba, kterou už jste někde slyšeli, dialogy, které byste si přáli raději neslyšet. Zbytečně natahované, laciné dojákové scény. Další historický film, po kterém si nepamatujete žádná historická fakta. Povedl se další romantický film s historickou kulisou, který po roce úspěšně zapomenete. Ale dokud se díváte, je na co.(20.9.2014)