poster

Arn

 • Švédsko

  Arn - Tempelriddaren

 • slovenský

  Arn - templársky rytier

 • slovenský

  Arn - templársky rytier 1

 • anglický

  Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

 • mysiak
  **

  Severská historická jazda?...skôr utrápená televízna produkcia s veľmi obsiahlym nudou, málou akcie a hlavne tým že by sa to dalo lepšie a inak natočiť...(24.9.2009)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Moc pěkný a příjemný film. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale za konec, který mě dojal dávám 4*.(26.11.2010)

 • Ilicka
  ***

  Nízkorozpočtová, komorní verze Království nebeského bez pacifistických myšlenek, Riddleyho Scotta, Liama Neesona a Orlando Blooma. Vše v ní vypadá názorně, epický rozsah je zastoupen čtyřmi, pěti lokacemi, saladinovo vojsko čítá odhadem sta mužů, scénář není právě oscarový výtvor, ani postavy příliš nezaujmou, nepočítaje sympatického týpka z Říma. Přeze všechny vyjmenované nedostatky mi byl Arn svým způsobem velmi sympatický a ráda se podívám i na plánovaný druhý díl, kdy si na konci Arn s Cecilií konečně padnou do náručí. (Alespoň předpokládám...)(2.11.2008)

 • Tuax
  ****

  Hodně příjemná výprava za dobrodružstvím švédského hrdiny Arna. Sice mi to přišlo trochu moc nad věcí, nic nešlo pořádně do hloubky, byl to velký průlet poměrně dlouhým obdobím z života jeho a jeho milé, i tak v zásadě spokojenost. Takovou epickou výpravu z období Saladinova tažení jsem nečekal. Svým způsobem i trochu poučné, historické a to vždy potěší, nějaké nové informace. Výprava, prostředí, kostýmy stály za to, přestože bitvy nevypadaly příliš věrohodně. Choreo bitev si myslím, že mohlo být zvládnuto mnohem odvážněji. Akční scény u těchto filmů jsou kořením, ale zde je to v tomto směru hodně plané. Osud hlavních postav je drsný, útrpný, ale to dělá filmy podobného rázu právě tak poutavými. Atmosféra i hudba si mě získala naplno. Celý příběh by se mi líbil i v seriálové podobě kde by bylo více času na všechno ať už vzdorovitý i pokorný život v klášteře, nebo pouť do Svaté země atd. 8/10(22.9.2013)

 • JFL
  **

  Přímočaře schematické, ničím nenápadité a zásadně trpící faktem, že film je sestřih série 6x45 podle obsáhlého románu. Mnohonásobné flashbacky ve flashbacích a zběsilé přeskakování napříč časem i prostorem způsobují, že nic není rozvedeno, ale díky tomu může vše být hezky povrchní.(25.3.2011)

 • - Ve filmu si zahráli otec i syn Skarsgårdovi. Stellan v roli Birgera Brosy z Folkungů a mladší Gustaf se objevil jakožto právoplatný následník trůnu Knut. Oba se spolu před kamerou filmu potkali až ve své závěrečné scéně v ženském klášteře. (MyShock)

 • - Spolufinancovať projekt sa teda nakoniec podujala konkurenčná TV4. (Smok)

 • - Rozpočet bol 210 mil. SEK (švédskych korún), čo je asi 30 mil $. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace