poster

Arn

 • Švédsko

  Arn - Tempelriddaren

 • slovenský

  Arn - templársky rytier

 • slovenský

  Arn - templársky rytier 1

 • anglický

  Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

 • honajz
  **

  Rozvláčná nuda a film, který se vykouří brzy z hlavy. I když vizuál byl pěkný. Je poznat, že zhustili děj více knížek do jednoho filmu.(12.4.2011)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Moc pěkný a příjemný film. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale za konec, který mě dojal dávám 4*.(26.11.2010)

 • Big Bear
  ****

  Švédi umí. A středověk vždy uměli. Pramen pany, Sedmá pečeť... Od nich ho mám vždycky rád. Je syrový, skutečný a díváte-li se na film v původním znění tak to jejich hrdelní R s chrochtáním a chrchláním filmu ještě přidá ! :-). Ačkoliv jsem román nečetl, dovoluji si tvrdit, že je ve snímku cítit už jen v té formě vyprávění... Chvilkami jsem si říkal, že koukám na nějaký hrdinský epos, nebo báji či legendu o slavném válečníkovi Arnovi. Snímek se jistě nemůže měřit s Královstvým nebeským. Ačkoliv byl jedním z nejdražších ve Švédsku, pořád se do něj asi nenasypalo tolik jako u gigantičtějšího konkurenta. Přesto ani bojové scény se Saracény nevypadají lacině a i když si tvůrci pomohli chamsínem a závěrečná mlata se odehrává v prachu poletujícího písku, neměl jsem u sledování dojem, že koukám na 10 šermujících chlapů. A v tom je také kus umění. Středověk tvůrci vysekli skvěle, nelze vytknout nic. Dobové kostýmy, architektura, vybavení domů, zbraně, nástroje.... vše perfektní. Rytíři jsou oblečeni do gambesonů, drátěnek, maximálně jim kryje hlavy přilba. Tohle byli praví chlapi. Neumím si představit jak v tom sedím na koni na poušti s obrovským mandlovým štítem v levačce a mečem v pravačce na čtyřicetistupňovém vedru... Byli to skuteční rytíři. Vycvičený rytíř na válečném koni vlítnoucí tryskem do pěchoty se rovnal dnešnímu obrněnému transportéru... Charismatický byl i Saladin, o němž se traduje, že takový skutečně byl. Uznávali jej i křesťané jako čestného rovnoceného nepřítele, byť nevěřícího. --- Arn se zkrátka povedl a i když bych pár věcí mohl vytknout, hlavně dějové přeskoky v závěru snímku kdy jsme chvilku byli ve Svaté zemi a chvilku doma ve Švédsku. To trochu rušilo. Na závěr mi chyběl i hlas vypravěčův, který nás tak pěkně zezačátku uvedl do děje... Jsem zvědav na pokračování Arn - Riket vid vägens slut. U mne je to za 4 švédské korunky. Užil jsem si to ! * * * *(7.2.2013)

 • troufalka
  ***

  Historický velkofilm je přesně ten formát, kterému se pokud možno vyhýbám. Občas udělám výjimku. Třeba u Spartaka nebo u Arna. Že se nešetřilo penězi je vidět, kamera ani kostýmy nejsou šizené. Příběh, který už jste někde slyšeli, hudba, kterou už jste někde slyšeli, dialogy, které byste si přáli raději neslyšet. Zbytečně natahované, laciné dojákové scény. Další historický film, po kterém si nepamatujete žádná historická fakta. Povedl se další romantický film s historickou kulisou, který po roce úspěšně zapomenete. Ale dokud se díváte, je na co.(20.9.2014)

 • rikitiki
  ***

  Zajímavé, že Vláčil dokázal Údolí včel natočit o čtyřicet let dříve mnohem moderněji a současněji, než jak se o to snaží tahle úmorná freska. Oba filmy jsou o křižácích, ale zatímco Vláčil uměl svým postavám vdechnout rozpory a pochyby, které trápí lidi i dnes, v Arnovi se současným vikingům podařilo natočit jen historický romantický kýč.(16.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace