Arn

• slovenský

Arn - templársky rytier 1

Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

Historický velkofilm je přesně ten formát, kterému se pokud možno vyhýbám. Občas udělám výjimku. Třeba u Spartaka nebo u Arna. Že se nešetřilo penězi je vidět, kamera ani kostýmy nejsou šizené. Příběh, který už jste někde slyšeli, hudba, kterou už jste někde slyšeli, dialogy, které byste si přáli raději neslyšet. Zbytečně natahované, laciné dojákové scény. Další historický film, po kterém si nepamatujete žádná historická fakta. Povedl se další romantický film s historickou kulisou, který po roce úspěšně zapomenete. Ale dokud se díváte, je na co.(20.9.2014)

Velice povedené a na komorný projekt velice zajímavý příběh o tom, co předcházelo před sjednocením švédského království a v rámci možností natočeno s maximálně využitým potenciálem. Čtyři severské země se podílely na tomto historickém filmu, který díky nim vyniká úctihodnou výpravou, kamerou, ztvárněním, kostýmy, scénářem, včetně vykreslení charakteru Arna a Cecilie zasazeného do zdařilého příběhu o dvou dějstvích. Dále snímek oplývá působivým hudebním doprovodem a zdařilými souboji. Pěkná krajina či interiéry k tomu dozajista také patří.(16.5.2010)

Po historické stránce dobré, ale za pomalé tempo a minimum akce Arn sbírá spíše negativa než pozitiva. Možná jsem nebyl správně naladěný, ale příliš mě to nebavilo.(9.1.2016)

Vynikající film a konečně není americké produkce. Jediný mínus celého filmu jsou velmi slabé dialogy, ale jinak mi výborně sedl. Ještě další věc doplním, že nedoporučuji český dabing, protože je hrozně otravný a špatně nadabovaný. Určitě se vyplatí spíše originál, i když se ve filmu moc nehovoří.. 7/10 = 75%(4.5.2010)

Hodně příjemná výprava za dobrodružstvím švédského hrdiny Arna. Sice mi to přišlo trochu moc nad věcí, nic nešlo pořádně do hloubky, byl to velký průlet poměrně dlouhým obdobím z života jeho a jeho milé, i tak v zásadě spokojenost. Takovou epickou výpravu z období Saladinova tažení jsem nečekal. Svým způsobem i trochu poučné, historické a to vždy potěší, nějaké nové informace. Výprava, prostředí, kostýmy stály za to, přestože bitvy nevypadaly příliš věrohodně. Choreo bitev si myslím, že mohlo být zvládnuto mnohem odvážněji. Akční scény u těchto filmů jsou kořením, ale zde je to v tomto směru hodně plané. Osud hlavních postav je drsný, útrpný, ale to dělá filmy podobného rázu právě tak poutavými. Atmosféra i hudba si mě získala naplno. Celý příběh by se mi líbil i v seriálové podobě kde by bylo více času na všechno ať už vzdorovitý i pokorný život v klášteře, nebo pouť do Svaté země atd. 8/10(22.9.2013)