Arn

• slovenský

Arn - templársky rytier 1

Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

• mysiak

Severská historická jazda?...skôr utrápená televízna produkcia s veľmi obsiahlym nudou, málou akcie a hlavne tým že by sa to dalo lepšie a inak natočiť...(24.9.2009)

Moc pěkný a příjemný film. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale za konec, který mě dojal dávám 4*.(26.11.2010)

Nízkorozpočtová, komorní verze Království nebeského bez pacifistických myšlenek, Riddleyho Scotta, Liama Neesona a Orlando Blooma. Vše v ní vypadá názorně, epický rozsah je zastoupen čtyřmi, pěti lokacemi, saladinovo vojsko čítá odhadem sta mužů, scénář není právě oscarový výtvor, ani postavy příliš nezaujmou, nepočítaje sympatického týpka z Říma. Přeze všechny vyjmenované nedostatky mi byl Arn svým způsobem velmi sympatický a ráda se podívám i na plánovaný druhý díl, kdy si na konci Arn s Cecilií konečně padnou do náručí. (Alespoň předpokládám...)(2.11.2008)

Hodně příjemná výprava za dobrodružstvím švédského hrdiny Arna. Sice mi to přišlo trochu moc nad věcí, nic nešlo pořádně do hloubky, byl to velký průlet poměrně dlouhým obdobím z života jeho a jeho milé, i tak v zásadě spokojenost. Takovou epickou výpravu z období Saladinova tažení jsem nečekal. Svým způsobem i trochu poučné, historické a to vždy potěší, nějaké nové informace. Výprava, prostředí, kostýmy stály za to, přestože bitvy nevypadaly příliš věrohodně. Choreo bitev si myslím, že mohlo být zvládnuto mnohem odvážněji. Akční scény u těchto filmů jsou kořením, ale zde je to v tomto směru hodně plané. Osud hlavních postav je drsný, útrpný, ale to dělá filmy podobného rázu právě tak poutavými. Atmosféra i hudba si mě získala naplno. Celý příběh by se mi líbil i v seriálové podobě kde by bylo více času na všechno ať už vzdorovitý i pokorný život v klášteře, nebo pouť do Svaté země atd. 8/10(22.9.2013)

• JFL

Přímočaře schematické, ničím nenápadité a zásadně trpící faktem, že film je sestřih série 6x45 podle obsáhlého románu. Mnohonásobné flashbacky ve flashbacích a zběsilé přeskakování napříč časem i prostorem způsobují, že nic není rozvedeno, ale díky tomu může vše být hezky povrchní.(25.3.2011)

• - Ve filmu si zahráli otec i syn Skarsgårdovi. Stellan v roli Birgera Brosy z Folkungů a mladší Gustaf se objevil jakožto právoplatný následník trůnu Knut. Oba se spolu před kamerou filmu potkali až ve své závěrečné scéně v ženském klášteře. (MyShock)

• - Spolufinancovať projekt sa teda nakoniec podujala konkurenčná TV4. (Smok)

• - Rozpočet bol 210 mil. SEK (švédskych korún), čo je asi 30 mil $. (Smok)