Arn

• slovenský

Arn - templársky rytier 1

Arn: The Knight Templar

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný / Akční

Švédsko / Velká Británie / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo / Maroko, 2007, 2x75 min (Director's cut: 139 min)

• pevico

Tenhle film je až příliš nafilmovanej, herci svoje role nežijí..trochu víc přesvědčivějších obličejů a hned by to bylo o 50% lepší..(16.11.2011)

• JFL

Přímočaře schematické, ničím nenápadité a zásadně trpící faktem, že film je sestřih série 6x45 podle obsáhlého románu. Mnohonásobné flashbacky ve flashbacích a zběsilé přeskakování napříč časem i prostorem způsobují, že nic není rozvedeno, ale díky tomu může vše být hezky povrchní.(25.3.2011)

Zajímavé, že Vláčil dokázal Údolí včel natočit o čtyřicet let dříve mnohem moderněji a současněji, než jak se o to snaží tahle úmorná freska. Oba filmy jsou o křižácích, ale zatímco Vláčil uměl svým postavám vdechnout rozpory a pochyby, které trápí lidi i dnes, v Arnovi se současným vikingům podařilo natočit jen historický romantický kýč.(16.4.2016)

Velmi pěkný historický film. (Rytíři - Templáři - Princezna to mám rád). Romantický příběh na pozadí historických událostí. Velká historická pravda v tom asi nebude ale hezky se na to kouká.(16.3.2015)

Tak nejen rusové se svým Vlkodavem, ale už i severský státy začínaj v současnosti točit lepší dobrodružný historický filmy než američani. Sice kvůli faktu, že je to točený s vědomým, že to bude na pokračování, tak to působí hodně zdlouhavým seznamovacím dojmem, protože příběh je tu vyprávěnej fakt dopodrobna a celý ty dvě hodiny jsou v podstatě takový, jako je jinde půlhodinovej úvod. Nicméně celý to nechává tušit, že pokračování bude fakt řežba, protože i těch pár soubojů, co se tu objeví, je moc pěkně krvavě i choreograficky zpracovaná, výprava super a kostýmy perfektní, vůbec to nepůsobí lacině ani televizním dojmem a příběh, potažmo osud hlavní postavy, dává velkou naději, že druhej díl bude fakt stát za to a já se těšim.(2.1.2009)

• - Exteriéry sa natáčali v juhozápadnej švédskej provincii Västergötland, ale aj v Maroku a Škótsku. (Smok)

• - Švédska televízia SVT stiahla svoju podporu z projektu len niekoľko mesiacov pred jeho vydaním, udávajúc nedostatok kvalitného materiálu a uspokojivých záberov ako hlavný dôvod. Štúdio "Svensk Filmindustri" tvrdí, že spor vznikol kvôli obavám o rozpočet. (Smok)

• - Jedná sa o najdrahšiu škandinávsku filmovú produkciu vôbec. (Smok)