poster

Plamen a Citron

 • Dánsko

  Flammen & Citronen

 • švédský

  Flamman & Citronen

 • Německo

  Tage des Zorns

  (Německo)
 • Finsko

  Liekki ja sitruuna

  (Finsko)
 • anglický

  Flame & Citron

Drama / Thriller / Válečný / Historický

Dánsko / Německo / Norsko / Francie / Švédsko / Finsko / Česko, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EastWicka
  ****

  Ojedinělá psychologická črta. Atmosférická, ostrá, hořká, plná znepokojivých otázek, beze špetky sentimentu. O lidech schopných teroristických činů, hrdinských činů, chladnokrevných vražd pro ideu. Prostředí odboje je pro rozvinutí velmi silného a sakra aktuálního tématu dokonale zvolené.(5.6.2015)

 • Wormboy
  ****

  Film o tenkej hranici medzi zmanipulovanym, nechcenym terorizmom a cielenou odbojovou cinnostou je formalne slusny, obsahovo zaujimavy, no vnutorne chladny ako pohlad skveleho Madsa Mikkelsena. Ani kuskom nezachadza do vod nezelaneho pseodohrdinstva, ci patetizmu, ani okamih nenudi, no napriek svojim kvalitam mi jeho vnutro ostava zahalene. 3,5/5*(13.7.2009)

 • paascha
  ****

  Dánský odboj se s tím taky nemazal:-)(19.7.2009)

 • Frenegonda
  ****

  Bojovat proti válečné bestii se dalo různě! Plamen i Citrón si vybrali cestu odvážných a prošli si ji až do konce. Na cestě číhala zrada a plno nepřátel...(18.4.2013)

 • StarsFan
  **

  Film s podtitulem: "Buď se z toho dokážeš vykecat, nebo tě zastřelím." Nic jiného se totiž po dobré dvě hodiny neděje. Flammen vždy k někomu vletí do bytu, přiloží mu pistoli k hlavě a s ohledem na to, jak dobře se s dotyčným zná nebo jak zajímavou konverzaci s ním v posledních deseti minutách vedl, mu buď tu kulku hlavou prožene, nebo uteče zpátky do auta a nechá se svým parťákem odvést z místa (ne)činu. Což je, přiznejme si to upřímně, zábavné asi tak do třetí přepadové akce. Chápu, že se Ole Christian Madsen snažil poukázat na to, jak komplikovaná je válka, jak snadné je splést se a jak jednoduché je zabít nevinného, ale já už asi těchhle druhoválečných filmů o lokálních odbojářích, kteří za svůj boj proti nacismu často zaplatili svými životy, viděla až moc na to, abych z Flammen & Citronen byla nadšená jen proto, že se jedná o řemeslně povedený film s dobrými hereckými výkony. To si radši z dánské produkce pustím nějaké to dogmatické, syrové drama. Nedůležitá poznámka: Zdá se mi to, nebo Mads Mikkelsen točí v poslední době pořád v České republice? Královská aféra (2012), Plamen a Citron (2008), Casino Royale (2006), Setkání v Praze (2006)...(17.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace