poster

Plamen a Citron

 • Dánsko

  Flammen & Citronen

 • švédský

  Flamman & Citronen

 • Německo

  Tage des Zorns

  (Německo)
 • Finsko

  Liekki ja sitruuna

  (Finsko)
 • anglický

  Flame & Citron

Drama / Thriller / Válečný / Historický

Dánsko / Německo / Norsko / Francie / Švédsko / Finsko / Česko, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Severský filmy o historii mě prostě nebaví. Radši si užiju ty vážný depresivní dramata ze života krutý a zkurvený reality, která je všude kolem nás. Tenhle film je holt taková normálka. Dobře natočený, ale strašnym způsobem dlouhá, i když se na toho chlapa, co je tak šíleně podobnej Hádkovi docela dobře kouká.(11.2.2010)

 • paascha
  ****

  Dánský odboj se s tím taky nemazal:-)(19.7.2009)

 • akisha
  ****

  Dost zamotaný, spíš ukecaný, chvílemi hodně napínavý a především výborně zahraný film, zejména perfektním duem Mads Mikkelsen - Thure Lindhardt, kdy hlavně u prvně jmenovaného může divák sledovat jeho postupnou psychickou přeměnu. Jako obvykle není jasné, kdo je s kým, kdo na koho donáší a podobně. Oba hlavní hrdinové se musejí vypořádat s otázkami správnosti svého počínání, s vinou a nejistotou ve chvílích, kdy prakticky nemůžou věřit vůbec nikomu. Bavilo mě to i přes dost dlouhé konverzační pasáže a stopáž, navíc jsem si skutečně dovedla představit pocity obou hlavních postav. Nečekané překvapení, fandům špionážních filmů vřele doporučuju.(1.4.2011)

 • Freemind
  ****

  Díky vám, filmoví bohové, po dlouhé době konečně je zde film, nad kterým nemusím ohrnovat nos. Něco takového by v Hollywoodu nikdy nevzniklo - syrové podání kontroverzního tématu v jednom z nejdražších dánských filmů všech dob - přičemž můžete s potěšením sledovat, že každá koruna byla vynaložena správně a moudře. Rozhodně nečekejte tradiční, heroizující film o odboji, kdy si po titulcích řeknete "jo, byli to bomba kluci" a skočíte si pro lahváče do ledničky. Scénář nám předkládá mračna velmi zneklidňujících otázek - Jaké jsou myšlenkové pochody a motivy lidí, kteří vraždí "pro Věc"? Kdo rozhoduje o tom, která "Věc" je ta správná? Dokáže pocit povinnosti přehlušit hlas svědomí? Jsou city v kruté době války riskantní luxus nebo poslední nit spojující jedince s normálním životem? Dlouho se mi nestalo, že bych v průběhu filmu ani jednou nezačal uvažovat o evidentních chybách nebo nedostatcích, výtky mám pouze dvě - v první polovině možná trochu zbytečná rozvláčnost (kterou bohatě kompenzují drásavé scény likvidace cílů) a finální nájezd na oblohu plus mdlé závěrečné titulky, které poněkud smazaly tísnivý pocit ze závěru filmu.(12.7.2009)

 • toma.baza
  **

  Opět jsem ten film viděl po dvou letech a teď se mi líbili mnohem méně. Stejně jako u Prahy jsem měl problém s motivací jednání hlavních hrdinů.(3.1.2009)

 • - Spoiler: Závěrečná scéna, kdy je jeden z hlavních představitelů zastřelen, se natáčela v jednom opuštěném starobylém domě nedaleko Berouna. Všichni v závěrečných záběrech jsou čeští komparzisté. (Markinho)

 • - Prevažná časť natáčania prebiehala v Dánsku, ale taktiež aj v Nemecku a Českej republike. (MikaelSVK)

 • - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy Flame and Citron: The Nazi Assassins či The Flame and the Lemon. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace