Mumie: Hrob Dračího císaře

Die Mumie: Das Grabmal des Drachenkaisers

Múmia: Hrob dračieho cisára

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

Nope. Tohle prostě nevyšlo. Námět je slibný a hodný blockbusteru a mohl v klídečku zajistit slušné pokračování velkolepé "The Mummy Saga". Jenže film selhává snad na všech frontách. Těžko říct, o jaké kvality by byl film navýšen, kdyby Rachel Weisz "vy si asi říkáte co taková poušť jako já, dělá na téhle holce" zůstala na své pozici. Možná by ani zdatná knihovnice Evelyn nedokázala pomoci snímku od jeho neduhů. Maria Bello je sympatická, ale nahradit Evelyn nedokáže ani náhodou. Tentokrát to není mocný Imhotep, který snášel na Egypt deset biblických ran, "kráčející" Král Škorpion, ani masožraví Skarabeové, s čím se musejí hrdinové vypořádat. Je to především scénář. A celkové zpracování. Nějak mně to prostě nebavilo. Chyběla tomu ta správná atmosféra, nálada a odlehčenost, kterou v sobě měly oba předchozí díly. A ten CGI drak, to mělo být jako co, prosím? No, škoda. Velká slabota, kterou nedokázali zachránit ani původní členové předešlých výprav, Rick a Jonathan.(15.6.2014)

• Enšpígl

Pane bože to byla tak obrovská sračka, že by se nevešla ani do Macochy. A herci ? Škoda mluvit . Nejlepší je, když otce a syna hrajou herci, kteří vypadají jak kdyby je od sebe dělil jeden rok a to ještě ve prospěch syna. Ženský, ty normálně komerčnímu megabijáku zachrání co se dá, ale tady ta hlavní představitelka, nooo ehm už dlouho mě nezaujala nějaká ženská tak moc jako tahle, naprosto bezvýrazná, bez jiskry a herecky toporná atrapa ženský. No a ty Yetiové, to byla slušná trapoš zone, prej, Yeti : "uááááá" "chlapík "Yetii já jsem na tvý straně" A Yetii stojí a čumí, kde tohle vyhrabali, snad radši ani nechci vědět. Jednu hvězdičku dávám za dobře udělaný souboj Michelle Yeoh s Jet Lim a asiatku z jizvou přes tvář, ta byla jako jediná ze všech hami, hami. Jinak je to, ale velkolepá urážka všech žánrů co jsou zde pod názvem filmu uvedeny.(8.8.2008)

• Zíza

Ale jo, na ty 2* hvězdičky to bylo... Myslím, že to je hlavně díky Jonathanovi, že zůstal takový, jaký byl. :-)(25.10.2008)

• Cival

Když je na dobrodružném velkofilmu nejzábavnější zvracející kráva, je něco špatně.(29.7.2008)

Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)