Mumie: Hrob Dračího císaře

Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• DaViD´82

Od "i do rutinéra mám sakra daleko" Cohena jsem vskutku nežádal příliš. Stačila by mi neškodná letní blbina na jedno použítí. No, ani to Cohen nezvládl. Místo toho skrze svou hru na "jako že humor, jako že scénář, jako že akční blockbuster" šíří epidemii. Příznaky se začají projevovat někdy kolem desáté minuty. Nejdříve pouze u několika jedinců. Rychle se však přesunují i na zbylé obecenstvo. Ani děcka nejsou imunní. První příznak je mohutné zývání, druhý klimbání, třetí je spánek na eskalátorech při odchodu z kina a čtvrtý je medvědí služba Hollywoodu. Po tomhle se nikdo nemůže divit, že je na něj tolik lidí alergických. Věřím, že kdyby se v jeden čas po celé planetě uskutečnilo hromadné promítání, tak do Guinessovky putuje nový rekordní zápis. Nejvíce spících v jeden moment. Tady pomůže jediné. Léčba Indym.(3.8.2008)

• Brouk

Škoda...škoda...škoda... To je tak, když se "dojí" za každou cenu... a ono už neteče mlíčko, ale krev... Plně chápu záměr producentů, ale přes okázalou výpravu se jejich počin stal kontraproduktivním... až na pár "pěkných" momentů se jedná o prázdnou podívanou... Je to tak jak píšu... škoda... škoda... škoda... Třeba bude MUMIE 4 (jak Jonathan naznačil, když pádil směrem na PERU)... a stane se zázrak a dojde k reinkarnaci... je to přeci jen lákavé... a jestli jo, tak ať přijde ztracená svěžest, ztracená lehkost a nadsázka...(6.1.2009)

A mně se to líbilo, hé hé :-) Skvělé pasti v hrobce, pěkné hory v Himalájích, skvělí Yetty, filmové triky na úrovni...... já jsem se pobavil.(6.9.2008)

• Lateef

Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(20.11.2008)

Průměrná podívaná s pár světlejšími momenty a zároveň promrhaným potencionálem (souboj Jet Li. vs Wu Jing = Jet Li vs. Jason Statham). 5/10(16.8.2008)

• - Scéna, kde pre Cisára (Jet Li) zháňajú vzácne zvitky, bola natočená v Turfane, v kláštore blízko kazachstanských hraníc. (Greenpeacak)

• - Pri scénach, kde vychádza terakotová armáda do boja bol prítomný profesor Li, odborník na vojenské otázky dynastie Čchin, ktorý pomáhal tvorcom pri rozmiestňovaní jednotiek do bojových formácií. (Greenpeacak)

• - Scéna, kde sa nájomní vrahovia pokúšajú zabiť v spánku Cisára (Jet Li), je odkaz na vtedajšie politické pomery, kde sa chcel každý veľký čínsky vodca stať neobmedzeným vládcom a to zabitím cisára. Je to charakteristika dynastie Han, ktorá bola približne 2. storočie pred naším letopočtom. (Greenpeacak)