Mumie: Hrob Dračího císaře

Die Mumie: Das Grabmal des Drachenkaisers

Múmia: Hrob dračieho cisára

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

Tak hlavně, že to bavilo mě :)(1.7.2010)

• Lateef

Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(20.11.2008)

• AngelAngie

Pro mě tohle byla zcela podprůměrná podívaná, kterou jsem shlédla jen proto, abych si potvrdilo to, co jsem si myslela hned, když se o filmu začalo mluvit, že to nebude stát za to a předchozím dvěma dílům se opravdu nevyrovná. Sem tam nějakej vtípek, zase nemůžu tvrdit, že to bylo tak hrozný, ale celkově zbytečný ..(17.10.2008)

I... really... LOVE... mummies!!! Nemusíte ma brať vážne, pretože ja Cohenovi žeriem dokonca aj Stealth, ale... toto vo mne proste prebudilo 12-ročného chlapca. Bavil som sa od začiatku do konca. Iste, šmrnc prvých dvoch dielov to nemá, hlášky by mohli padať hustejšie, Jetov cisár nesiaha Imhovi ani po členky, ale inak... Fraser (sa) baví, Mariu Bello mám rád odjakživa, Yettiovia sú sympaťáci, Michelle odohrá presne to, čo sa od nej žiada a kto niekedy miloval filmy Raya Harryhausena, zlupne dokonca aj toho draka a armádu kostlivcov. Akcia je nadupaná, triky obstojné, hlavná šikmoočka chrumkavá. Pre mňa presne tá popcornová jazda, akú sľuboval trailer... 7/10(8.8.2008)

• KarelR

Po druhém zhlédnutí musím s hodnocením klesnout, protože ani originální znění to nezachraňuje a už to nikdy nechci vidět. Tohle vážně není Mumie 3, ale spíš nějaký trapný spin-off prvních dvou dílů, ve kterém zůstali O'Connell s Jonathanem a Cohen na něj dostal zatraceně moc peněz. Stejně to určitě natočil jenom proto, aby si na konci zatančil s tou brunetou :) 5/10(29.7.2008)