Mumie: Hrob Dračího císaře

Die Mumie: Das Grabmal des Drachenkaisers

Múmia: Hrob dračieho cisára

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)

Jedničku i dvojku mám moc rád. Oběma dílům jsem dal za pět. Ale tady ať se snažím sebevíc, nemůžu dát více než 3. Proč? Především kvůli absenci pravé Eve, sice se Maria Bello snaží, ale Eve je jen jedna. Pak ten děj je více nabušený, je tu více všeho, ale za cenu lepšího příběhu. Nicméně pár dobrých fórků to zachraňuje, (především Jonathan a Rick hláškují jak o život), a plus dávám taky za to, že +/- jsem se nenudil. Ale není to ta stará dobrá mumie, na kterou jsme zvyklí. Škoda, protože z mého pohledu se jedná o největší zklamání roku 2008.(3.2.2009)

• Isherwood

Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný.(5.11.2010)

• Hellboy

Stejnej průměr jako i předchozí Mumie = pořád jde jen o kopírku Indiana Jonsese. Docela odfláklé efekty a výprava, například sníh v Himalájích vypadal naprosto nemožně a kašírovaná jeskyně byla odporná. Porblém je ve scénáři, především vše co se týká Velké zdi. To je trochu překombinované. Nápad s terakotovou armádou mi přišel na začátku téměr geniální. Ale zbytek už za moc nestojí. Závěrečná bitva je velmi nepodařená, nenápaditá, hloupá. Nicméně až do ní, celou první půlku, jsem se skoro vůbec nenudil, což není úplná samozřejmost. První půlka - 3***, druhá půlka - 2** = celkem 2** ;)(14.9.2008)

• arachneuss

Triky vedou! Pryč s příběhem!(12.9.2008)