Mumie: Hrob Dračího císaře

Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Zíza

Ale jo, na ty 2* hvězdičky to bylo... Myslím, že to je hlavně díky Jonathanovi, že zůstal takový, jaký byl. :-)(25.10.2008)

• Rogue

Nikdy bych neřekla, že film, ve kterém jedna akční scéna střídá druhou může být tak nudný. Může.(2.9.2008)

• kOCOUR

„Filmy z donucení“ - mající za úkol prodloužit zachovalou značku a vymáčknout producentům ještě aspoň pár zlaťáků – jsou obohaceny o další čerstvý přírůstek. Proti trilogii o zafačovaných mrtvolách běhajících po pískovišti a prázdných efektních filmech obecně z principu nic nemám. Jednička plná hlášek poměrně zábavně balancovala na hranici totální kraviny a dobře natočeného akčního filmu, dvojka přitlačila na rodinném skotačení, digitálních tricích i stopáži (a mělo to v určitém smyslu něco do sebe). Trojka je pokrmem bez výrazné chuti, přestože všechny ingredience jsou papírově na správném místě. Průměrný řemeslník Cohen si látky neváží, jeho hrdinové proplouvají příběhem takřka bez příčiny (a logických svodidel), hlášky chybí, akce je rozmazaná (!) či naprosto rutinně odvedená (co má znamenat znuděný Fraser, ledabyle střílející z džípu do armády smrtelně nebezpečných monster?). Po bombasticky odvedených trailerech přichází kašička, která je i pro nenáročného nestravitelná a jsou v ní drogy navozující pocit lacinosti a koncepčních zádrhelů (drak… ježismarjá). Zmatky před i za kamerou jsou už jen posledním smutným kontrastem k tomu, že na ústřední duo se zatraceně dobře kouká a je za tím vším cítit hodně peněz a povrchně přitažlivá velkolepost.(29.7.2008)

A mně se to líbilo, hé hé :-) Skvělé pasti v hrobce, pěkné hory v Himalájích, skvělí Yetty, filmové triky na úrovni...... já jsem se pobavil.(6.9.2008)

• Fr

Byl vládcem milionů, ale potřeboval porazit posledního nepřítele – SMRT!….. Rodinka prošla ,,Výměnou manželek“ a hrozivě se nudí. Bohužel rodinná nuda se přenáší i do hlediště a nic na tom nezmění ani nové dobrodružství za tajemstvím věčného života. Nudné dialogy bez špetky humoru, který nahraďte slůvkem trapnost a není vhodný ani pro 10ti letý děti. Množství triků bereme jako samozřejmost, ale velkolepé akce rychle omrzí. Dorazil mě Yeti. Chybělo oživit snad jen Ho Či Mina! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Mumie: v PEKLE! Klidně! Hlavně ať u toho není Rob Cohen!(5.7.2009)

• - Tvorcovia filmu sa chvália tým, že ani jedna múmia, ktorá povstala z Veľkého čínskeho múru v záverečnej bitke, nie je rovnaká a každá bojuje inakším spôsobom. (Greenpeacak)

• - Návrhy všetkých osôb a stvorení (yetiovia, trojhlavý drak, terakotový vojaci) mal na starosti Aaron Simson. (Greenpeacak)

• - Aby mohla Michelle Yeoh (Zi Yuan) vierohodne povedať prekliatie v sanskrte, tvorcovia si objednali služby jedného z mála ľudí, ktorý dokáže touto rečou naozaj rozprávať. (Greenpeacak)