Mumie: Hrob Dračího císaře

Múmia: Hrob dračieho cisára

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Marius

Zvracajúca krava, POMO baliaci v jednej z hlavných úloh pod pseudonymom Luke Ford dvetisícročné roštenky, jedna MCBP a pekné exteriéry. Ak som vás zaujal zájdite do kina. Inak sa novej Múmii vyhnite oblúkom. 3/10(9.8.2008)

• kOCOUR

„Filmy z donucení“ - mající za úkol prodloužit zachovalou značku a vymáčknout producentům ještě aspoň pár zlaťáků – jsou obohaceny o další čerstvý přírůstek. Proti trilogii o zafačovaných mrtvolách běhajících po pískovišti a prázdných efektních filmech obecně z principu nic nemám. Jednička plná hlášek poměrně zábavně balancovala na hranici totální kraviny a dobře natočeného akčního filmu, dvojka přitlačila na rodinném skotačení, digitálních tricích i stopáži (a mělo to v určitém smyslu něco do sebe). Trojka je pokrmem bez výrazné chuti, přestože všechny ingredience jsou papírově na správném místě. Průměrný řemeslník Cohen si látky neváží, jeho hrdinové proplouvají příběhem takřka bez příčiny (a logických svodidel), hlášky chybí, akce je rozmazaná (!) či naprosto rutinně odvedená (co má znamenat znuděný Fraser, ledabyle střílející z džípu do armády smrtelně nebezpečných monster?). Po bombasticky odvedených trailerech přichází kašička, která je i pro nenáročného nestravitelná a jsou v ní drogy navozující pocit lacinosti a koncepčních zádrhelů (drak… ježismarjá). Zmatky před i za kamerou jsou už jen posledním smutným kontrastem k tomu, že na ústřední duo se zatraceně dobře kouká a je za tím vším cítit hodně peněz a povrchně přitažlivá velkolepost.(29.7.2008)

Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)

Nope. Tohle prostě nevyšlo. Námět je slibný a hodný blockbusteru a mohl v klídečku zajistit slušné pokračování velkolepé "The Mummy Saga". Jenže film selhává snad na všech frontách. Těžko říct, o jaké kvality by byl film navýšen, kdyby Rachel Weisz "vy si asi říkáte co taková poušť jako já, dělá na téhle holce" zůstala na své pozici. Možná by ani zdatná knihovnice Evelyn nedokázala pomoci snímku od jeho neduhů. Maria Bello je sympatická, ale nahradit Evelyn nedokáže ani náhodou. Tentokrát to není mocný Imhotep, který snášel na Egypt deset biblických ran, "kráčející" Král Škorpion, ani masožraví Skarabeové, s čím se musejí hrdinové vypořádat. Je to především scénář. A celkové zpracování. Nějak mně to prostě nebavilo. Chyběla tomu ta správná atmosféra, nálada a odlehčenost, kterou v sobě měly oba předchozí díly. A ten CGI drak, to mělo být jako co, prosím? No, škoda. Velká slabota, kterou nedokázali zachránit ani původní členové předešlých výprav, Rick a Jonathan.(15.6.2014)

Tak hlavně, že to bavilo mě :)(1.7.2010)