Mumie: Hrob Dračího císaře

Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Hakha

Nečekaně nepovedené pokračování, Rob Cohen absolutně neumí podat komické situace, které zoufale nefungují (až na pár vyjímek). Brandon Fraser opět sympaťák až na půdu, okouzlující Isabella Leong a John Hannah vypouštějící z pusy hlášky, které jsme slyšeli jinde a mnohem líp. Největší mínus z herců je pro mě překvapivě Maria Bello, která se zde vůbec nehodila a tmavá barva vlasů ji vůbec nesluší, zlatá Rachel Weisz. Jinak akční scény vypadají slušně, sice někdy rychlejším střihem jsem vůbec netušil, co se na plátně děje, ale to nebyl až takový problém jako to, že režisér ve mně nevyvolal pocit nebezpečí, nebo že jsem necítil respekt k hlavnímu záporákovy. Příběh je plný klišé a ničím nepřekvapí což by ale nevadilo, kdyby nabídl něco navíc, na poprvé to ještě jde, i když i teď je z toho cítit silný podprůměr a nevím, jestli bych si to někdy dal napodruhé. Když vezmu ještě v potaz, že Mumie 1 a 2 byly minimálně o řád lepší, tak nemohu jinak, než hodnotit slabými 2 hvězdičkami…(2.8.2008)

I trojka je pořád skvělá akční zábava, ale už to prostě neni ono, za prvé to značně postrádá Rachel Weisz, ať se snaží Maria Bello sebe víc, tak do role nesedne tak dobře a podle mě byla docela chyba měnit herečku, když už, tak měla zmizet celá postava. Za druhý citelně jsem tady postrádal lepší příběh nebo legendu, oproti předchozím dvou dílům to byl docela nudnej nápad bez jiskry a občas byly dialogy až příliš naivní a rodinný a do třetice všeho špatnýho mi podobně jako v Indym 3 neseděl ten akční namachrovanej synek archeolog, ale když se tohle přežije a zaměří se na akčně dobrodružný scény, tak je to stejně výborná zábava, u který občas sice haprujou triky, ale docela rád sem zase viděl Ricka O'Connella, Jonathana a Eve zpátky v akci(21.8.2008)

• Isherwood

Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný.(5.11.2010)

Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)

• Gilmour93

Mummy: The Tomb of the Rob Cohen. Dotaz a jedna z mála vtipných hlášek filmu:"Should I quit drinking?“ jako by vypadl z úst režiséra této nezdařilé exhumace. Protivný synek Alex s minimem zděděného charismatu a ubíjející scény rodinných rozmluv vám položí na víčka pytle cementu. Prošedivělý vlkodlak z Van Helsinga, co odjel na důchod do hor vydávat se za Yettiho a Jet-Li, měnící se v hopsajícího prasopsa vám je zamáčknou definitivně. Peru? Prosím už ne. Mějte úctu k mrtvým..(22.1.2009)

• - Skutočné "veštecké kosti" boli objavené až v prvej polovici 20. storočia. Väčšinou sa skladajú z kravských lopatiek (Greenpeacak)

• - Yetiovia, ktorý sa vo filme objavia, vznikli skrížením polárneho medveďa a tibetského snežného leoparda. Mimochodom, obidva druhy sú vysoko ohrozené. (Greenpeacak)

• - Všetky zbrane, ktoré sa vo filme objavili, zodpovedajú dobe, v ktorej sa odohráva dej (1945-1947). (Greenpeacak)