Mumie: Hrob Dračího císaře

Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Skejpr

Triky bombastické, Fraser sem tam zahláškuje, jinak ale absolutní kravina. Scénář na zabití, Maria Bello na zeblití (nebo obráceně? Teď vám nevím...), John Hannah je těžce nesnesitelný a Jet je absolutně nevyužit. Dějově silně přeplácané a i když Cohen zvládá závěrečnou bitevní scénu, akční honičku i kontaktní souboje zabíjí roztřesenými nepřehlednými detaily a debilním střihem... Nicméně stále VÝRAZNĚ lepší, než Mumie se vrací...(29.7.2008)

Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)

• AngelAngie

Pro mě tohle byla zcela podprůměrná podívaná, kterou jsem shlédla jen proto, abych si potvrdilo to, co jsem si myslela hned, když se o filmu začalo mluvit, že to nebude stát za to a předchozím dvěma dílům se opravdu nevyrovná. Sem tam nějakej vtípek, zase nemůžu tvrdit, že to bylo tak hrozný, ale celkově zbytečný ..(17.10.2008)

• Isherwood

Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný.(5.11.2010)

• arachneuss

Triky vedou! Pryč s příběhem!(12.9.2008)

• - Návrh hrobky, kde nájdu dračieho cisára, je založená na skutočnej hrobke v Xi´anu. (Greenpeacak)

• - Tvorcovia filmu úzko spolupracovali so štúdiom Rhythm and Hues, ktorá pre nich vytvárala zložíté algoritmy, napr. pre efekty s kovovými koňmi a celú šanghajskú naháňačku. Ďalšia spoločnosť, ktorá sa venovala špeciálnym efektom vo filme bola Digital Domain, mala na starosti oživenie terakotovej armády. (Greenpeacak)

• - Yetiovia, ktorý sa vo filme objavia, vznikli skrížením polárneho medveďa a tibetského snežného leoparda. Mimochodom, obidva druhy sú vysoko ohrozené. (Greenpeacak)