poster

Mumie: Hrob Dračího císaře

 • USA

  Mummy: Tomb of the Dragon Emperor, The

 • Německo

  Die Mumie: Das Grabmal des Drachenkaisers

 • Slovensko

  Múmia: Hrob dračieho cisára

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Scenáristicky na úrovni Mumie se vrací, režijně někde mezi Stealth a Rychle a zběsile, ve výsledku popcornová taškařice pro věrné O`Connellovy fanoušky a děti do dvanácti let. Cohen je pořád strašně neatraktivní břídil, ale když už selhává v dialogových scénách (ty jsou blbě napsané, povětšinou i blbě zahrané - Maria Bello nesahá Rachel ani po malíček pravé nohy a hlavně děsně otravné), dokáže se vyřádit při akčních eskapádách, při nichž hodně často vybuchuje vše, u čeho se Fraser ochomítne. Luke Ford je sympaťák, Brendan hláškuje i z ničeho a Michelle je na svůj věk pořád sexy. Kdo nechá mozek a vzpomínky na první Mumii doma, bude mu při odchodu z kina mnohem líp.(29.7.2008)

 • Flipper
  **

  Myslel som, že pozeram múmiu, no pripadalo mi to ako čínske Dungeon and Dragons. Príbeh sa rozsypáva ako tvár našeho Eperora. Ten aj po tisíckach rokov prebudenia, dokáže vedieť, že keď hodí ohnivú guľu do dynamitu všetko vybuchne. Veľmi vzdelaný to človek. K tomu prirátajme šialených Yettiov, trojhlavého draka a vlkolaka na ktorého sa dokáže premeniť a máme tu slabší dobrodružný fantasy odvar. Pár vtipných scéna a dobré efekty do to dotiahli na dve hviezdy, no čudujem sa hercom, že sa do trojky vôbec dali. Ale scenár bol aj pri prvých častiach pretiahnutý za vlasy, takže prečo ho nepretiahnuť ešte viac.(26.11.2008)

 • Tom Hardy
  **

  Rick O'Connell je pořád frajer, ale vše ostatní je špatně. Otcovsko-synovská linie nefunguje jak díky nulové chemii, tak díky faktu, že Luke Ford vypadá pomalu starší, než Brendan Fraser. Maria Bello, jakkoli ji mám jako herečku rád, je castingovým přehmatem roku. Její "nová" Evelyn naprosto postrádá roztomilost té "staré", nemluvě o faktu, že snaživým britským přízvukem skutečnou Britku zkrátka nenahradíte - jiný styl herectví, úplně jiný projev. Michelle Yeoh a Jet Li mají epizodní role, přičemž i těch několik málo soubojů, ve kterých se objeví, se v záplavě triků ztratí. Zůstává tak akorát povedená výprava a sem tam vydařenější fórek. To ale nezachrání fakt, že trojka (na rozdíl od předchozích dílů) není dobře promazaným strojem, neboť se výrazně pozměnil tvůrčí tým a je to znát – chybí tomu ta klíčová souhra, díky které byla jednička geniální a dvojka snesitelná…(24.8.2008)

 • Hakha
  **

  Nečekaně nepovedené pokračování, Rob Cohen absolutně neumí podat komické situace, které zoufale nefungují (až na pár vyjímek). Brandon Fraser opět sympaťák až na půdu, okouzlující Isabella Leong a John Hannah vypouštějící z pusy hlášky, které jsme slyšeli jinde a mnohem líp. Největší mínus z herců je pro mě překvapivě Maria Bello, která se zde vůbec nehodila a tmavá barva vlasů ji vůbec nesluší, zlatá Rachel Weisz. Jinak akční scény vypadají slušně, sice někdy rychlejším střihem jsem vůbec netušil, co se na plátně děje, ale to nebyl až takový problém jako to, že režisér ve mně nevyvolal pocit nebezpečí, nebo že jsem necítil respekt k hlavnímu záporákovy. Příběh je plný klišé a ničím nepřekvapí což by ale nevadilo, kdyby nabídl něco navíc, na poprvé to ještě jde, i když i teď je z toho cítit silný podprůměr a nevím, jestli bych si to někdy dal napodruhé. Když vezmu ještě v potaz, že Mumie 1 a 2 byly minimálně o řád lepší, tak nemohu jinak, než hodnotit slabými 2 hvězdičkami…(2.8.2008)

 • Tosim
  ***

  Vtipný začátek funguje, manželský stereotyp, projevující se nedostatkem pravidelného sexu a vyschlé pisatelské inspirace, pak už vše padá do průměru akčního balastu, ale nějaké to zatracování je IMHO už příliš.(4.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace