poster

Enron: The Smartest Guys in the Room

Dokumentární

USA, 2005, 109 min

Režie:

Alex Gibney

Kamera:

Maryse Alberti
 • kubyno
  ****

  Smutná a fascinující podívaná, kterou doporučuji všem zájemcům o podobná témata, ale určitě ne slabším povahám. Jinak klasický dobře natočený dokument, občas složitější na orientaci - nicméně všechna důležitá fakta jsou zde jasná a to je nejdůležitější. Poutavost zaručuje obsah...(17.2.2014)

 • Scevola
  ****

  Mna by len zaujimalo ako by teraz vyzerala velka stvorka, keby Enron neauditoval Arthur Andersen ale niekto iny :) 7/10(5.8.2013)

 • hlína
  *****

  Fascinující výpověď o tom co dokáže systematická korupce na té nejvyšší úrovni, skrytá a rozmělněná na pozadí fungování akciového trhu. Zároveň neuvěřitelná ukázka toho, jak mohou selhat všechny kontrolním mechanismy trhu, od auditorů, analytiků, bank, právníků až po regulátory.(7.8.2011)

 • BS
  ****

  ''I'm sellin' like a motherfucker."(27.3.2013)

 • vorheese
  ***

  Dokument, který se celou svou stopáž rozhoduje, jestli bude uměním nebo faktografií a nakonec zůstane někde uprostřed. I tak se z něj dozvíte poměrně dost zajímavého o lidech, kteří nevědí jak pracovat, ale zato umí vydělávat.(16.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace