Enron: The Smartest Guys in the Room

Dokumentární

USA, 2005, 109 min

Alex Gibney

Maryse Alberti

Asi jsem málo četl toho času o téhle kauze, občas se mi svezla čelist teda....(15.10.2015)

Mrazivý snímek u kterého se člověku v žádném případě nechce věřit, že nesleduje nějaký originální pseudodokument. Vypadá jako velká dramatická inscenace kde nalezneme gigantickou lidskou pýchu i následný spravedlivý pád. Nádherně je v dokumentu shrnuto, že těm "nejchytřejším v místnosti" už již nešlo o nějaké hloupé peníze, ale viděli svou vlastní seberealizaci a snad i smysl života v přifukování domečku - ba přímo paláce - z karet jménem Enron. 80 %(3.6.2009)

Fascinující výpověď o tom co dokáže systematická korupce na té nejvyšší úrovni, skrytá a rozmělněná na pozadí fungování akciového trhu. Zároveň neuvěřitelná ukázka toho, jak mohou selhat všechny kontrolním mechanismy trhu, od auditorů, analytiků, bank, právníků až po regulátory.(7.8.2011)

Mna by len zaujimalo ako by teraz vyzerala velka stvorka, keby Enron neauditoval Arthur Andersen ale niekto iny :) 7/10(5.8.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,071,700Tržby Celosvetovo $4,854,164(27.3.2009)