Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  "Uprchlík" přesně vystihuje slovo napínavý. Takhle dobře vymyšlený a skvěle podaný film jsem už dlouho neviděl. Celý film si nejste jistí, kdo je ten tajemný, jednoruký muž a hlavně proč zabil ženu Richarda Kimblea? Neustálé prosnásledování a řešení případu na útěku se vám neomrzí a film ani chviličku nenudí. Harrison Ford exceluje a do role se neuvěřitelně hodí. Stejně tak Tommy Lee Jones. "Uprchlík" je opravdu jeden z nejlepších filmů 90. let.(10.4.2006)

 • viperblade
  *****

  Ford jako vždy podává super výkon, Tommy Lee Jones ani v nejmenším nezaostává, a příběh rychle odsejpá. Dost dobrý film ale jako thriller bych to neviděl, spíše jako dobré drama či krimi.(24.3.2008)

 • Lima
  *****

  Jasně nejlepší thriller 90.let. Andrew Davise, jinak průměrného režiséra, musely múzy při natáčení líbat celé dny. Naprosto zasloužených šest oscarových nominací.(19.6.2002)

 • Lavran
  *****

  Z Boží vůle rutinér Andrew Davis byl svého času záhadně nadopován nespoutanou a divokou inspirací a rozhodl se, že tentokráte si rozhodně nebude brát servítky, roztočí kuloáry kolem hnízda jejich vlastní krátkozrakosti a konečně dokáže světu, jak lze (s Harrisonem Fordem na koni) z vlažného říčního patoku ukochtit nastávajícího otce zhovadilých epigonů a jeden z nejzásadnějších a nejikoničtějších filmů let devadesátých. Od protřelého a dynamického úvodu vrhl nicnetušícího diváka přímo do víru adrenalinového dění, šponoval napětí, jak jen to bylo možné a ládoval a ládoval a nepolevil, dokud se před příjemcovými zraky nerozeběhly závěrečné titulky a nezbývalo mu, než si upřímně a stále zkoprněle přiznat: "Jsem dojat!". Geniální a učebnicový filmový zlom, který přišel jako blesk z čistého nebe. A něco takového nemohla přehlížet ani slovutná Akademie.(8.8.2007)

 • Renton
  *****

  Scénář: David Twohy, Jeb Stuart .. Úžasný thriller. Napínavý a strhující až do konce. Po doktoru archeologie si Ford zahrál tentokrát doktora chirurgie a perfektně ztvárnil jeho vytrvalý boj s (ne)spravedlností v jejímž čele stanul neméně výborný TL Jones. Dnes už je to filmová klasika 90. let!(15.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace