Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Thrillerové potešenie a absolutórium v porcii napätia. 100%.(5.3.2006)

 • choze
  ***

  "GO AND GET HIM!" Inteligentní runaway thriller, ale já si z něj nikdy do kalhot necvrkal.(2.2.2007)

 • Kaka
  *****

  Uprchlík má především ukázkové tempo a rozvržení děje. Rovněž skvělý je ve své roli Harrison Ford, který se v drtivé většině případů chová doopravdy jako chirurg a nikoli jako vězeňský profesionál s fyzickou kondicí atleta. Vítězí chytrostí, důvtipem a odhodláním. Oproti tomu jeho protipól je neménně skvělý. Jonesovi sedne role drsného a ambiciózního policisty skvěle a Oscar se na poličce vyhřívá poprávu. Ať už se to zdá jakkoli nemožné, u tohoto snímku si člověk neoddychne ani na minutu. Začátek patří k tomu nejvíce strhujícímu, co lze v kinematografii vidět. Vlaková nehoda je neskutečně věrohodně natočená a takovéto perličky by se daly jmenovat dlouhou dobu. Davis je schopný tvůrce. Bohužel ne vždy natočí dobrý film.(8.10.2006)

 • BadoXXII
  *****

  Ten chlap je krtko.(4.7.2007)

 • gudaulin
  ****

  Sice nikoliv překvapivý, nicméně napínavý legendární thriller, který má potenciál diváka díky obsazení, uvěřitelným charakterům, absenci nesmyslných scénáristických zvratů a rychlému tempu strhnout až do konce. Celkový dojem: 80 %.(21.1.2009)

 • - Kvůli přípravě na roli Harrison Ford asistoval při operaci srdce. (Mysteri699)

 • - David Janssen hrál hlavní roli v původním seriálu Uprchlík (1963), jeho matka Bernice se mihla v tomto filmu jako komparz. (don corleone)

 • - Film (resp. původní seriál) je inspirován příběhem doktora Sama Shepparda a vraždou jeho manželky Marylin. Sam z vězení nikdy neutekl. Bojoval o propuštění, což se mu podařilo, ale o šest let poté, co se dostal na svobodu, zemřel ve věku 46 let. Kvůli synově odsouzení spáchala Sheppardova matka sebevraždu. (eleonnore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace