Harrison Ford je pro mě Indiana Jones ! Harrison Ford je pro mě dokonce i Han Solo z Hvězdných válek. Kdo by se chtěl hádat, mohl bych říct, že Harrison Ford je pro mě Quinn Harris z filmu Šest dní, sedm nocí (čímž naseru odborníky, ale to mi je u prdele, protože ten film skutečně rád mám). Ale co je pro mě Harrison Ford nejvíc, tak teď momentálně hlavně uprchlík, který utíká Tommy Lee Jonesovi a ty dvě hodiny to brutálně odsejpá. Jen po mně nechtějte vědět, kdo je pro mě Tommy Lee Jones, protože to bychom tu byli ještě do zejtra. Ti dva na sebe prostě padli jako kosa na kámen a ten film to dokonale využil. Skutečně jsem si to užil.(16.2.2010)

uff. uff. taký napínavý thriller s výbornými hereckými výkonmi Forda a Jonesa som už dávno nevidel. A môžem povedať, že som si ho s radosťou pozrel i po piaty krát.(8.5.2003)

Thrillerové potešenie a absolutórium v porcii napätia. 100%.(5.3.2006)

Tak tohle už je skoro až kultovní snímek, ale kdykoliv ho vidim, tak se mi vybaví Utopenec na útěku a je hned po napětí, ale film i tak dokáže vybudovat fakt skvělou atmosféru a zase zpátky vtáhnout do děje a Harrison Ford je tady prostě skvělej(3.2.2007)

"Uprchlík" přesně vystihuje slovo napínavý. Takhle dobře vymyšlený a skvěle podaný film jsem už dlouho neviděl. Celý film si nejste jistí, kdo je ten tajemný, jednoruký muž a hlavně proč zabil ženu Richarda Kimblea? Neustálé prosnásledování a řešení případu na útěku se vám neomrzí a film ani chviličku nenudí. Harrison Ford exceluje a do role se neuvěřitelně hodí. Stejně tak Tommy Lee Jones. "Uprchlík" je opravdu jeden z nejlepších filmů 90. let.(10.4.2006)