Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Naprostá klasika, která místo toho, aby stárnula, stává se nadčasovou. V poslední čtvrtině jí sice začne docházet dech, ale přesto je úctyhodné, jak se dá udržet pozornost diváka po celé dvě hodiny jen tím, že všichni jdou po Fordovi.(3.2.2007)

 • Shit
  *****

  Tak tohle už je skoro až kultovní snímek, ale kdykoliv ho vidim, tak se mi vybaví Utopenec na útěku a je hned po napětí, ale film i tak dokáže vybudovat fakt skvělou atmosféru a zase zpátky vtáhnout do děje a Harrison Ford je tady prostě skvělej(3.2.2007)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Thriller ako remeň! Utečenec už od začiatku tiahne rovno na bránku a ani nachvíľu nepovoľuje zo svojho zbesilého tempa - a charizmatický bradatý Ford, právom oscarový Jones a podozrivo schopný Davis sú už len povoleným dopingom...(21.11.2005)

 • Galadriel
  *****

  Mám ráda Harrisona Forda a většinu filmů, ve kterých hraje. A ani tenhle není výjimkou. Je napínavý, má spád, nápad a skvělé herce (obzvláště Ford a Jones excelují).(10.11.2003)

 • Lavran
  *****

  Z Boží vůle rutinér Andrew Davis byl svého času záhadně nadopován nespoutanou a divokou inspirací a rozhodl se, že tentokráte si rozhodně nebude brát servítky, roztočí kuloáry kolem hnízda jejich vlastní krátkozrakosti a konečně dokáže světu, jak lze (s Harrisonem Fordem na koni) z vlažného říčního patoku ukochtit nastávajícího otce zhovadilých epigonů a jeden z nejzásadnějších a nejikoničtějších filmů let devadesátých. Od protřelého a dynamického úvodu vrhl nicnetušícího diváka přímo do víru adrenalinového dění, šponoval napětí, jak jen to bylo možné a ládoval a ládoval a nepolevil, dokud se před příjemcovými zraky nerozeběhly závěrečné titulky a nezbývalo mu, než si upřímně a stále zkoprněle přiznat: "Jsem dojat!". Geniální a učebnicový filmový zlom, který přišel jako blesk z čistého nebe. A něco takového nemohla přehlížet ani slovutná Akademie.(8.8.2007)

 • - David Janssen hrál hlavní roli v původním seriálu Uprchlík (1963), jeho matka Bernice se mihla v tomto filmu jako komparz. (don corleone)

 • - Někteří reportéři, kteří točí rozhovor s Gerardem jsou skuteční televizní reportéři TV stanic z Chicaga. (don corleone)

 • - Když se autobus svalí ze silnice po svahu na železniční trať, narazí vlak do autobusu z boku. Železniční trať by ovšem musela vést do svahu, kolmo k silnici. Ta však vede podélně se silnicí. (Pavlátko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace