Ze všech Fordů ten nejfordovatější. Nevinný obyčejný člověk, pronásledovaný všemi od policie přes zločince až po vaši babičku, který musí jen svými silami odhalit pravdu, než - no, no přece než. Svižné, napínavé, se skvělým TLJ hýbajícím celým dějem.(2.2.2007)

Proč je Uprchlík tak dobrý jako je? Děj není nijak složitý, žádné zásadní dějové zvraty se (skoro;)) nekonají, tak proč? Protože Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Jejich role jsou skvěle ztvárněné, psychologie postav je přirozená a vypadá velice reálně, takže se do filmu můžete díky jeho přesvědčivosti ponořit jako do málokterého dalšího - i šílené scény typu skok z přehrady zvládne vykompenzovat poctivé pátrání hlavního hrdiny po "tom jednorukém". Ačkoliv mám o něco radši U.S. Marshalls, protože tam dostal Sam Gerard prostor, jaký si zaslouží, zůstává Uprchlík i po letech kvalitním dobrodružným/detektivním filmem. 80%(14.2.2003)

Po Indym jasne nejlepsi Forduv film.(23.5.2002)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden z nejlepších thrillerů vůbec a skvělá role pro Harrisona Forda. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2302-uprchlik/videa/(26.11.2010)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $368,875,760(19.12.2006)