Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Proč je Uprchlík tak dobrý jako je? Děj není nijak složitý, žádné zásadní dějové zvraty se (skoro;)) nekonají, tak proč? Protože Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Jejich role jsou skvěle ztvárněné, psychologie postav je přirozená a vypadá velice reálně, takže se do filmu můžete díky jeho přesvědčivosti ponořit jako do málokterého dalšího - i šílené scény typu skok z přehrady zvládne vykompenzovat poctivé pátrání hlavního hrdiny po "tom jednorukém". Ačkoliv mám o něco radši U.S. Marshalls, protože tam dostal Sam Gerard prostor, jaký si zaslouží, zůstává Uprchlík i po letech kvalitním dobrodružným/detektivním filmem. 80%(14.2.2003)

 • MM_Ramone
  ****

  Harrison Ford uteká pred nespravodlivým obvineným a nekompromisný, vytrvalý Tommy Lee Jones je mu v pätách. Tak by som v stručnosti naznačil dej amerického, akčného thrilleru „Utečenec“, ktorý v roku 1993 natočil Andrew Davis. Tento snímok, s pomerne jednoduchým námetom, sa stal vďaka profesionálnej réžii, štedrému rozpoču, výbornej hudbe Jamesa Newtona Howarda a kvalitným hereckým výkonom klasikou v oblasti akčnej drámy. Známy chirurg, Dr. Richard Kimble vs. skúsený agent FBI Sam Gerhard. ****(14.7.2012)

 • Radyo
  *****

  Skvělý a strhující thriller. Harrison Ford podává snad nejlepší výkon své kariéry. Andrew Davis se zaskvěl naprosto mimořádně, neboť předtím ani potom už nic tak úžasného nenatočil.(7.8.2002)

 • Superpero
  *****

  "Uprchlík" přesně vystihuje slovo napínavý. Takhle dobře vymyšlený a skvěle podaný film jsem už dlouho neviděl. Celý film si nejste jistí, kdo je ten tajemný, jednoruký muž a hlavně proč zabil ženu Richarda Kimblea? Neustálé prosnásledování a řešení případu na útěku se vám neomrzí a film ani chviličku nenudí. Harrison Ford exceluje a do role se neuvěřitelně hodí. Stejně tak Tommy Lee Jones. "Uprchlík" je opravdu jeden z nejlepších filmů 90. let.(10.4.2006)

 • novoten
  ****

  Naprostá klasika, která místo toho, aby stárnula, stává se nadčasovou. V poslední čtvrtině jí sice začne docházet dech, ale přesto je úctyhodné, jak se dá udržet pozornost diváka po celé dvě hodiny jen tím, že všichni jdou po Fordovi.(3.2.2007)

 • - David Janssen hrál hlavní roli v původním seriálu Uprchlík (1963), jeho matka Bernice se mihla v tomto filmu jako komparz. (don corleone)

 • - Kulhání Richarda Kimble nebylo hrané, Ford si skutečně ve scénách v lese ošklivě poranil nohu, ale odmítal se nechat ošetřit, aby zvýraznil ještě více svou postavu doktora Kimbla. (don corleone)

 • - Ve scéně, kdy Harrison Ford vstupuje po kolejích do tunelu, je za ním vidět pojízdná plošina, na které nejspíš stála kamera. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace