Fighter

Fighter

Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Je až s podivem, jaký dokáže být Bale (stejně jako Daniel Day-Lewis) perfekcionalista a dokáží se pro svou roli fakt až sebemrskačsky obětovat... Výtečný film, co mě jen trochu rušilo bylo obsazení M.Wahlberga (ne že by to byl špatný herec), ale na roli špičkového sportovce třicátníka...? Ale jak jak jsem řekl, to jen jen zanedbatelný rušivý pocit.... 90%(28.1.2011)

Něco mě na tom filmu hrozně chybělo, nevím přesně co, ale třeba takovej Gladiator mě dostal víc. Možná to bylo tím, že zatím co Christian svou roli odehrál, tak Mark "pouze" odmakal. Jasně to bude ono u Marka končila veškerá snaha o emotivní vyznění. Ten kluk je dobrej, já ho mám hrozně rád, ale prostě je to tank a ne herec. Tady se po postavě boxera chtělo trošku víc než jen chlapácký charisma a kukuč a i když Mark dal roli evidentně co to šlo, ten herecký rozdíl mezi ním a Christianem je až příliš velký než aby se tam mezi ně dalo vejít jen jedno malé "rovná se". Jinak abych to Markovi zase trošku vrátil, tak fyzická příprava za jedna a ten první zvedák v závěrečným souboji, to byl nejlepší uder co jsem kdy v boxerských filmech viděl. Atmosféru to má taky velmi dobrou, tady patří moje děkan rejžovi. O poctivosti k divákovi se dá taky mluvit, třeba ta úvodní scéna kdy jdou před kameru jen ruce dopňuje úžasně realnej a přitom nepatrnej zvuk, to bylo vynikající. Ovšem nemůžu si pomoc, ze všeho nejradši s postavama boxerů souzním a přeju si aby svýho soka v tom druhým zkurveným rohu ringu rozmačkali jak masařku na hovně a když si vemu takovýho Gladiátora nebo Homeboy tam jsem ty kluky miloval a bylo to tam, tady Marka jsem měl "jen" rád, ale ty emoce typu "udělej z něj krupicovou kaši s malinovou polevou" tam bohužel nebyli a to je hlavní důvod proč filmu nakonec vykéruju "jen" tři hvězdy.(3.3.2011)

Máte li IQ průměrné pokojové rostliny a k tomu vás od malička mlátí do hlavy, bude z vás jednou skvělý rohovník a ještě o vás natočí oslavný film. A bude vás hrát Marky Mark (standardní pokrfejs) s anorektickým Batmanem (oscarově skvělým)! Otázkou však zůstává, zaslouží li si vypatlané palice, které žijí jen proto, aby občas daly někomu na držku, vůbec glorifikovat. No, nepochybně ano! Mládež musí mít nějaké silné vzory. A co může být zářnějším příkladem, než vymaštěné, agresivní hovado na cracku? Snad už jen homoupír nebo nedomrlý čarodějnický učeň!(13.1.2011)

Scénář: Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson .. Bale je strašněj, děj je omletá pohádka s dost otravnými doplňky a ten David Ó‘tarutina'Russell prostě nebyl nejlepší volba. Ubíjející obyčejnost, bez silnějšího dramatického napětí a podivně až nedostatečně natočenými boxerskými souboji. Pokud někdo včas otevře oči, půjde se z Oscarů takřka s prázdnou. Samozřejmě, pár kol to tak ve výše zmíněných bodech absolutně platit nemusí, ale na oslavné K.O. to nestačí…(29.1.2011)

Jediné, čo môžem vyčítať tomuto filmu je, že tvorci venovali prehnane veľa pozornosti drogovej závislosti a miestami to pôsobilo viac ako proti-drogová kampaň ako film o Wardovej boxerskej kariére. Aj napriek tomu ide o celkom vydarený kúsok plný emócií, postavenom na silnom príbehu, čo spolu s Wahlbergom a Amy Adams vytvára príjemnú atmosféru a dobrý filmový zážitok.(2.4.2011)

• - Při natáčení zápasu v The Tsongas Arena je v hledišti rozmístěno více jak 200 figurín. (HellFire)

• - Christian Bale se ke své roli dostal poté, co jej kontaktoval Mark Wahlberg. Herci se znají díky svým dcerám, které studují na stejné základní škole. (HellFire)

• - O roli v tomto filmu se ucházel Michael Fassbender. (Geriel)