poster

Fighter

 • USA

  The Fighter

 • Slovensko

  Fighter

 • Slovensko

  Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ****

  Je až s podivem, jaký dokáže být Bale (stejně jako Daniel Day-Lewis) perfekcionalista a dokáží se pro svou roli fakt až sebemrskačsky obětovat... Výtečný film, co mě jen trochu rušilo bylo obsazení M.Wahlberga (ne že by to byl špatný herec), ale na roli špičkového sportovce třicátníka...? Ale jak jak jsem řekl, to jen jen zanedbatelný rušivý pocit.... 90%(28.1.2011)

 • Radyo
  ***

  Box jako sport mě nikdy extra nebral - ehm, co to kecám, vlastně mě nikdy nebral ani trochu. To bude asi mou fyzickou konstitucí typu "sušinka", která by v boxerském souboji obstála asi jen do zahajujícího gongu, po němž bych se (nejspíš špatně - jsem i mizerný herec) pokusil předstírat mrtvého. Ale zpět k filmu. Začnu od konce, protože jak jsem po něm zjistil, celé to bylo (nejspíše lehce volně) podle skutečnosti, což celý předešlý děj malinko staví do jiného světla. Tedy aspoň pro mě, jelikož "skutečné příběhy" mám přeci jen o něco raději, než výmysly scénáristů. A musím uznat, že scénář naštěstí neschytal moc levých ani pravých háků od autora, takže v tomhle je vše OK. Dále bych se věnoval hereckým výkonům. Tady mě upřímně neoslovil Mark Wahlberg, jenž sice má na roli boxera figuru a možná i zarputilý výraz, ale to je vše (a ne, techniku boje fakt nehodnotím, ještě bych jednu chytil...). Přitom ho mám docela rád (jako herce, samozřejmě), ale tady podle mě prostě neobstál. Naopak precizní a dokonalý byl Christian Bale, který - mám ten dojem - dozrál do filmové hvězdy naprosto nenápadně (pamatujete třeba tohle?), ale o to jasněji teď září skoro ve všem, kde se jen mihne. Výborná byla i Melissa Leo, zbytek ansámblu všesměs průměr. V globálu tomu nechybí moc ke 4. hvězdičce, ale přeci jen, je to ten box... Takže 68,5% :-P.(24.11.2013)

 • Slasher
  ****

  Zajímavá, gradující, ne-ROCKYovská box story. Dobrý film, co od slabšího rozjezdu sílil a sílil, přičemž mi celý podezřele pomalu utíkal. Wahlberg potěšil, pošuk Bale dal zabrat.(24.2.2011)

 • Djkoma
  ****

  Po delší době zase jednou kvalitní boxerské drama, které svou civilností překvapí a hereckými výkony rozhodně potěší. Osobně mě tenhle film nefascinuje hlavní příběhovou linií (civilní, americká a průhledná), ani Christianem Balem a jeho proměnou do dalšího "mechanika", ale samotným smyslem rodinných hodnot, hrdostí lidí a realistickými boxerskými souboji. Ty v závěru přecházejí do prakticky (pro film pochopitelně zdramatizované) rekonstrukce skutečných zápasů včetně hlasů komentátorů. Silné, i když Oscary bych dával jinam...(6.2.2011)

 • brit84
  ****

  Kdybych si to měl shrnout, řekl bych, že se jedná o poměrně dobře udělaný film nejen o sportu, jehož konec vás ale na prdel asi neposadí. Vyzdvihl bych především roli Ch. Balea, kterej hraje dokonalýho kreténa. Při několika okamžicích jsem se i od srdce zasmál - 1. když Bale podruhé spletí do kontejneru za feťáckým doupětem a za 2. když při focení soupeřů u finálního zápasu ukazuje Bale soupeři prostředníček:D(2.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace