Fighter

• Austrálie

The Fighter

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $93,617,009Tržby Celosvetovo $129,190,869Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,969,595 //počet predaných kusov 653,566 Tržby za predaj DVD v USA $21,635,796 //počet predaných kusov 1,441,429Chriastian Bale((vytiahol zo skrine smrtku)) a citeľne opäť ako živel si ukradne film pre seba, Oscar pre neho zaslúžene, aj keď to mal byť už aspoň v poradí tretí(Mechanic+Drsné časy=boli nedocenené výkony). Neokukaná réžia a tým pádom v celku dobrý prírastok do boxového súdka, Wardova rodina skoro ako z horroru tie niektoré jeho sestry fakt des, dobrá kamera, Wahlberg v pohode. /80%/(4.7.2011)

Velmi mile prekvapenie, aj napriek odlisnostiam voci skutocnym udalostiam (samozrejme za ucelom lepsej dramatizacie). Vyborny Bale, sustredeny Wahlberg ako aj zvysok hereckeho osadenstva v pribehu, ktory je "obohrany" v celku, ale zaujimavy v jednotlivostiach.(6.1.2011)

Skvěle povedené drama z prostředí boxu. Ale tvůrci FIGHTERA nepřistupovali k tomuto filmu s láskou, jako třeba Gavin O'Connor k Warrioru, který byl plný emocionálních okamžiků. FIGHTER je výborně zahrané drama (Christian Bale je fascinující). Oscarové nominace jsou zasloužené, a souhlasím s nimi, ale když jsem dal Wrestlerovi 4 hvězdičky, tu musím ubrat.(13.2.2013)

Překvapivě civilní a zároveň efektivní. A Bale je zvíře.(5.2.2011)

Nemozem sa ubranit pocitu, ze nebyt desiatich nominacii na Oscara v kategorii najlepsi film roka, tak o Fightera nikto ani nezakopne. Pribeh je tak tuctovy, ze ma nedokazal udrzal v sedle a casto som od neho odbiehala. Preto je pre mna absolutne nepochopitelne, ze ja, antifanda Inception niekedy napisem, ze je mi luto, a ze to povazujem za znacne nespravodlive, ze Nolan nie je nominovany na Oscara za reziu a Russell ano. No ale tak to uz chodi, vsak? A Bale? Kto videl v kratkom casovom odstupe ako ja Kings speech a Fightera, Balevi po Rushovi proste Oscara nedopraje. Kto este Kings Speech nevidel, povie si: "Ano, ten Bale si ho zasluzi." Ja ale musim povedat "nie". Trikrat nie a dufam, ze sa tak ani nestane, pretoze Bale ho chce tak okato, ze si na neho musi este chvilku pockat.(13.2.2011)

• - Christian Bale se ke své roli dostal poté, co jej kontaktoval Mark Wahlberg. Herci se znají díky svým dcerám, které studují na stejné základní škole. (HellFire)

• - Při výběru herecke obsazení filmu byla oslovena i známa anglická herečka Emily Blunt, nabídku však odmítla. (třešta)

• - Při natáčení zápasu v The Tsongas Arena je v hledišti rozmístěno více jak 200 figurín. (HellFire)