Fighter

Fighter

Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

"This is it!" Ne, teď necituju název slavného koncertu Michaela Jacksona, ale jednu z posledních scén ve Fighterovi, kdy se děj (konečně?) začal zaměřovat více na box a méně na (ne)povedenou Mickyho rodinku. Wahlberg tentokrát hraje prakticky sám sebe, větší pozornost tudíž v recenzích právem schytává pohublý Christian Bale, na jehož ztvárnění bratra hlavního hrdiny je působivé téměř vše. Tedy vše až na prostý fakt, že titul staršího bratra, na který dává film takový důraz, by mu nevěřila ani sedmdesátiletá paní s deseti diopriemi, která si někde zapomněla brýle. To ale jistě Akademii nebude bránit tomu, aby mu už jen za tu dokonalou fyzickou proměnu toho Oscara letos přiřkla. Kdyby však záleželo na mně, dostal by ho spíše konzervativnější (a pro Akademii pravděpodobně málo dramatický a šílený) Geoffrey Rush v The King's Speech.(4.2.2011)

Všechno šlape jak má, herci svoje postavy zahráli excelentně, hlavně Christian Bale všechny na plátně převálcoval a doufám, že si zlatého plešouna za vedlejší roli odnese... příběhová línie je zajímavá a jediné, co zde drhne jsou boxerské souboje, které nejsou kdovíjak povedené a bohužel, co beru jako velké mínus, že jsem v závěrečném utkání nebyl napnutý a bylo mě jedno, jak zápas skončí. I když přimhouřím oči, tak hodnotím 4 hvězdičky…(15.1.2011)

Skvěle povedené drama z prostředí boxu. Ale tvůrci FIGHTERA nepřistupovali k tomuto filmu s láskou, jako třeba Gavin O'Connor k Warrioru, který byl plný emocionálních okamžiků. FIGHTER je výborně zahrané drama (Christian Bale je fascinující). Oscarové nominace jsou zasloužené, a souhlasím s nimi, ale když jsem dal Wrestlerovi 4 hvězdičky, tu musím ubrat.(13.2.2013)

Občas zmlátím boxerský pytel do bezvědomí, ale proti libovolnému černému svalovci bych se do ringu postavil pouze s neprůstřelnou vestou na těle, brankářskou helmou na hlavě a nataženým glockem v ruce. Přesto si dovolím tvrdit, že Fighter nenabízí box nijak zázračných kvalit a většinu vítězných úderů u mě získává pouze zásluhou Christiana Balea, jehož anorektik na cracku mne bavil snad v každé scéně.(4.2.2012)

Dobře natočené, výborně zahrané, a přece nevýskám nadšením. Nějak mi připadají všichni ti boxerští Rockyové, Zuřící býci, Aliové, Těžké váhy i váhy velterové na jedno brdo. Trailer (ČSFD): http://www.csfd.cz/film/230220-fighter/videa/(24.11.2013)

• - Rozhovor na začátku a konci filmu byl improvizací. Natáčelo se pozdě v noci a za kamerou stál jen režisér David O. Russell. Christian Bale (Dicky Eklund) se na konci skutečně dojal a z gauče musel odejít. (HellFire)

• - Při výběru herecke obsazení filmu byla oslovena i známa anglická herečka Emily Blunt, nabídku však odmítla. (třešta)

• - Micky "Irish" Ward za svoju profesionálnu kariéru vyhral 38 zápasov z 51, z toho 27 po KO. (frxXx)