Fighter

Fighter

Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $93,617,009Tržby Celosvetovo $129,190,869Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,969,595 //počet predaných kusov 653,566 Tržby za predaj DVD v USA $21,635,796 //počet predaných kusov 1,441,429Chriastian Bale((vytiahol zo skrine smrtku)) a citeľne opäť ako živel si ukradne film pre seba, Oscar pre neho zaslúžene, aj keď to mal byť už aspoň v poradí tretí(Mechanic+Drsné časy=boli nedocenené výkony). Neokukaná réžia a tým pádom v celku dobrý prírastok do boxového súdka, Wardova rodina skoro ako z horroru tie niektoré jeho sestry fakt des, dobrá kamera, Wahlberg v pohode. /80%/(4.7.2011)

Zajímavá, gradující, ne-ROCKYovská box story. Dobrý film, co od slabšího rozjezdu sílil a sílil, přičemž mi celý podezřele pomalu utíkal. Wahlberg potěšil, pošuk Bale dal zabrat.(24.2.2011)

"This is it!" Ne, teď necituju název slavného koncertu Michaela Jacksona, ale jednu z posledních scén ve Fighterovi, kdy se děj (konečně?) začal zaměřovat více na box a méně na (ne)povedenou Mickyho rodinku. Wahlberg tentokrát hraje prakticky sám sebe, větší pozornost tudíž v recenzích právem schytává pohublý Christian Bale, na jehož ztvárnění bratra hlavního hrdiny je působivé téměř vše. Tedy vše až na prostý fakt, že titul staršího bratra, na který dává film takový důraz, by mu nevěřila ani sedmdesátiletá paní s deseti diopriemi, která si někde zapomněla brýle. To ale jistě Akademii nebude bránit tomu, aby mu už jen za tu dokonalou fyzickou proměnu toho Oscara letos přiřkla. Kdyby však záleželo na mně, dostal by ho spíše konzervativnější (a pro Akademii pravděpodobně málo dramatický a šílený) Geoffrey Rush v The King's Speech.(4.2.2011)

• - Snímek, na kterém byl Micky (Mark Wahlberg) s Charlene (Amy Adams) v kině a na který si stěžují, je Belle Epoque (1992). Ten získal Oskara pro cizojazyčný film a jako v jednom z prvním filmů v něm zazářila Penelope Cruz. (JardaBauer)

• - Christian Bale musel kvůli roli bývalého boxera Dicka Eklunda hodně zhubnout. (MeanWhile)

• - Největší filmová studia odmítla film financovat. Scénář tak skončil u producenta Ryana Kavanaugha, který jej přepracoval a zajistil kapitál ve výši 25 milionů dolarů na natáčení a reklamu. Studio Paramount nakonec vyhrálo práva na distribuce v rámci aukce. (HellFire)