poster

Fighter

 • USA

  Fighter, The

 • Slovensko

  Fighter

 • Slovensko

  Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

 • Radyo
  ***

  Box jako sport mě nikdy extra nebral - ehm, co to kecám, vlastně mě nikdy nebral ani trochu. To bude asi mou fyzickou konstitucí typu "sušinka", která by v boxerském souboji obstála asi jen do zahajujícího gongu, po němž bych se (nejspíš špatně - jsem i mizerný herec) pokusil předstírat mrtvého. Ale zpět k filmu. Začnu od konce, protože jak jsem po něm zjistil, celé to bylo (nejspíše lehce volně) podle skutečnosti, což celý předešlý děj malinko staví do jiného světla. Tedy aspoň pro mě, jelikož "skutečné příběhy" mám přeci jen o něco raději, než výmysly scénáristů. A musím uznat, že scénář naštěstí neschytal moc levých ani pravých háků od autora, takže v tomhle je vše OK. Dále bych se věnoval hereckým výkonům. Tady mě upřímně neoslovil Mark Wahlberg, jenž sice má na roli boxera figuru a možná i zarputilý výraz, ale to je vše (a ne, techniku boje fakt nehodnotím, ještě bych jednu chytil...). Přitom ho mám docela rád (jako herce, samozřejmě), ale tady podle mě prostě neobstál. Naopak precizní a dokonalý byl Christian Bale, který - mám ten dojem - dozrál do filmové hvězdy naprosto nenápadně (pamatujete třeba tohle?), ale o to jasněji teď září skoro ve všem, kde se jen mihne. Výborná byla i Melissa Leo, zbytek ansámblu všesměs průměr. V globálu tomu nechybí moc ke 4. hvězdičce, ale přeci jen, je to ten box... Takže 68,5% :-P.(24.11.2013)

 • Renton
  ***

  Scénář: Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson .. Bale je strašněj, děj je omletá pohádka s dost otravnými doplňky a ten David Ó‘tarutina'Russell prostě nebyl nejlepší volba. Ubíjející obyčejnost, bez silnějšího dramatického napětí a podivně až nedostatečně natočenými boxerskými souboji. Pokud někdo včas otevře oči, půjde se z Oscarů takřka s prázdnou. Samozřejmě, pár kol to tak ve výše zmíněných bodech absolutně platit nemusí, ale na oslavné K.O. to nestačí…(29.1.2011)

 • viperblade
  ***

  Když se řekne box, nejdříve se mi vybaví reální boxeři (Tyson, Ali) a pak ti filmoví (Rocky a Jake LaMotta). Boxerské filmy mám jednoduše rád, a proto jsem se na Fightera opravdu těšil a věřil jsem, že po jeho zhlédnutí přibude do té filmové trojice jméno Micky Ward. Bohužel, nepřibude. The Fighter je film, který měl na to být jedním z nejlepších, být něco extra. Bohužel, tohle se nestalo a film je zcela průměrný. Na 115 minut připadne pouze jediná silnější scéna, jinak se u televize nudíte. A začnete se sami sebe ptát, kde se stala chyba, proč mě tenhle film tak nudí? A pak, po nějaké hodině, jsem na to přišel. Já prostě neuvěřil Wahlbergovi toho boxera. Fakt ne. Za celý film mi přišel takový nijaký, až nudný. To Bale, to je Wahlbergův dokonalý protipól. Christian podal další skvělý výkon, který podle všeho bude oceněn Oscarem (a oprávněným). Taky se mi nelíbila ta kamera. Nejsem odborník, ale působila na mě takovým tím hnusným digitálním dojmem, díky kterému i některé zápasy vypadaly směšně. Nevím, jestli to byl záměr, ale pokud ano, tak nevyšel. A tohle by se dalo říct o celém filmu. Měl na to, být nejlepším, ale hodil ručník do ringu v polovině prvního kola. A to je špatně… 60 %.(21.1.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Mark Wahlberg se na roli připravoval 4 roky, během té doby díky vzpírání a intenzivnímu výcviku boxu přibral 15 kilogramů. (Snorlax)

 • - Jde o třetí spolupráci Davida O. Russella s Markem Wahlbergem. Předcházeli jí Tři králové (1999) a Mám rád Huckabees (2004). (headshot)

 • - Christian Bale musel kvůli roli bývalého boxera Dicka Eklunda hodně zhubnout. (MeanWhile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace