Fighter

• Austrálie

The Fighter

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Je až s podivem, jaký dokáže být Bale (stejně jako Daniel Day-Lewis) perfekcionalista a dokáží se pro svou roli fakt až sebemrskačsky obětovat... Výtečný film, co mě jen trochu rušilo bylo obsazení M.Wahlberga (ne že by to byl špatný herec), ale na roli špičkového sportovce třicátníka...? Ale jak jak jsem řekl, to jen jen zanedbatelný rušivý pocit.... 90%(28.1.2011)

Živelný film. Nakopává energií. Celý herecký ansámbl je skvělý bez výjimky(25.2.2011)

Scén z ringu je tu minimum, ale i cca. těch 15 minut stojí za to. Poslední bitva je i přes svoji nezaujatost naprosto strhující a skoro se mi draly slzy do očí, fakt (jako hlavně díky vnitrní síle celý tý scény). Je to docela dojemný, ale ne ve smyslu smutný, ale fakt silný a naplňující. Russell se nijak zvlášť nezasekává na detailech, všechno odsípá jak má a rozhodnutí se tady dělají dost rychle. Wahlberg je bezchybný a Bale si tu dává další herecký koncert v převleku. Jděte do toho!(16.7.2011)

V crackových výparech a v zápachu peroxidu na boxerský Olymp. Sympatická, byť nedůsledná, syntéza royckovské žánrovky s rodinně-sociálním dramatem, která tak trochu netuší, na kterou stranu mlátit víc, tak tam radši sype jistotu. Díky Balovi a hodně šťavnatému finále vítězí především sympatie, i když otázka, proč Aronofsky sáhl po efektnější pomádě z Čajkovského mě nepřestává trápit. "Fighter" je prostě skromnější a sympatičtější látka. A nejenom proto, že má koule.(21.2.2011)

Už u úvodních titulků mi došlo, že jsem se Fightera bál zbytečně. A u těch závěrečných zase že obyčejného nebo průhledného v něm nebylo vůbec nic. Herecká sestava udivuje stupňovanými výkony (překvapivě vévodí překrásná Amy Adams), televizně pojaté souboje v ringu vtáhnou a zároveň dodávají potřebný divácký nadhled a nakonec i ta "poloburanská" linka s rodinou dostane smysl a přestane štvát. Tenhle boxerský příběh zkrátka funguje od první do poslední minuty. Některé chyby se totiž opakovat nemusí. 90%(25.2.2011)

• - Snímek, na kterém byl Micky (Mark Wahlberg) s Charlene (Amy Adams) v kině a na který si stěžují, je Belle Epoque (1992). Ten získal Oskara pro cizojazyčný film a jako v jednom z prvním filmů v něm zazářila Penelope Cruz. (JardaBauer)

• - Melissa Leo, která hraje matku obou boxerů, je ve skutečnosti o 11 let starší než Mark Wahlberg a o 14 let starší než Christian Bale. (Nine)

• - Richard Eklund, Dicky alebo The Pride of Lowell, za svoju profesionálnu kariéru stál 29-krát v ringu, z toho 19-krát v ňom skončil víťazne, 4 razy po KO. V roku 1978 zápasil so Sugar Ray Leonardom, ale prehral, a nie vyhral, ako sa vo filme spomína. (frxXx)