Fighter

Fighter

Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Jediné, čo môžem vyčítať tomuto filmu je, že tvorci venovali prehnane veľa pozornosti drogovej závislosti a miestami to pôsobilo viac ako proti-drogová kampaň ako film o Wardovej boxerskej kariére. Aj napriek tomu ide o celkom vydarený kúsok plný emócií, postavenom na silnom príbehu, čo spolu s Wahlbergom a Amy Adams vytvára príjemnú atmosféru a dobrý filmový zážitok.(2.4.2011)

Skvělý boxerský drama s nejlepší a nejcivilnější uvěřitelně podanou rodinou linií, co jsem kdy viděl. Christian Bale je fakt pan herec a Mark Wahlberg byl taky přesnej. Největší poklona ale patří režisérovi, kterej parádně vystihl atmosféru toho maloměsta a netlačil na pilu ani v těch zápasech a přesto byli supr. Nejvíc mě vždycky dostávalo jak Christian Bale skákal z prvního patra do odpadků :)(27.1.2011)

Dobře natočené, výborně zahrané, a přece nevýskám nadšením. Nějak mi připadají všichni ti boxerští Rockyové, Zuřící býci, Aliové, Těžké váhy i váhy velterové na jedno brdo. Trailer (ČSFD): http://www.csfd.cz/film/230220-fighter/videa/(24.11.2013)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $93,617,009Tržby Celosvetovo $129,190,869Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,969,595 //počet predaných kusov 653,566 Tržby za predaj DVD v USA $21,635,796 //počet predaných kusov 1,441,429Chriastian Bale((vytiahol zo skrine smrtku)) a citeľne opäť ako živel si ukradne film pre seba, Oscar pre neho zaslúžene, aj keď to mal byť už aspoň v poradí tretí(Mechanic+Drsné časy=boli nedocenené výkony). Neokukaná réžia a tým pádom v celku dobrý prírastok do boxového súdka, Wardova rodina skoro ako z horroru tie niektoré jeho sestry fakt des, dobrá kamera, Wahlberg v pohode. /80%/(4.7.2011)

• Morien

Jsem rozmlsaná. Definitivně jsem rozmlsaná. Už se mi skoro nic nelíbí. Zvláště ne Christian Bale, který se pitvoří, jenom aby dokázal, jak strašně dobrý herec je. Rozumíte tomu, mně vadí, že on tak dobře hraje. Co já jsem to za magora. Co on je to za magora. Jednou ho tenhle styl života zabije. (A to nemluvím o tom, že mě to celé nebavilo, postavy byly jedna nesympatičtější než druhá a o box šlo až na posledním místě.)(23.1.2011)

• - Micky "Irish" Ward za svoju profesionálnu kariéru vyhral 38 zápasov z 51, z toho 27 po KO. (frxXx)

• - Rozhovor na začátku a konci filmu byl improvizací. Natáčelo se pozdě v noci a za kamerou stál jen režisér David O. Russell. Christian Bale (Dicky Eklund) se na konci skutečně dojal a z gauče musel odejít. (HellFire)

• - Při natáčení zápasu v The Tsongas Arena je v hledišti rozmístěno více jak 200 figurín. (HellFire)