Fighter

Fighter

Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Nemozem sa ubranit pocitu, ze nebyt desiatich nominacii na Oscara v kategorii najlepsi film roka, tak o Fightera nikto ani nezakopne. Pribeh je tak tuctovy, ze ma nedokazal udrzal v sedle a casto som od neho odbiehala. Preto je pre mna absolutne nepochopitelne, ze ja, antifanda Inception niekedy napisem, ze je mi luto, a ze to povazujem za znacne nespravodlive, ze Nolan nie je nominovany na Oscara za reziu a Russell ano. No ale tak to uz chodi, vsak? A Bale? Kto videl v kratkom casovom odstupe ako ja Kings speech a Fightera, Balevi po Rushovi proste Oscara nedopraje. Kto este Kings Speech nevidel, povie si: "Ano, ten Bale si ho zasluzi." Ja ale musim povedat "nie". Trikrat nie a dufam, ze sa tak ani nestane, pretoze Bale ho chce tak okato, ze si na neho musi este chvilku pockat.(13.2.2011)

Žádná psychologie protagonisty? To ústí v nemožnost vcítění se do postavy. Mickyho svět mi byl ukradenej.(29.1.2011)

Skvěle povedené drama z prostředí boxu. Ale tvůrci FIGHTERA nepřistupovali k tomuto filmu s láskou, jako třeba Gavin O'Connor k Warrioru, který byl plný emocionálních okamžiků. FIGHTER je výborně zahrané drama (Christian Bale je fascinující). Oscarové nominace jsou zasloužené, a souhlasím s nimi, ale když jsem dal Wrestlerovi 4 hvězdičky, tu musím ubrat.(13.2.2013)

Jediné, čo môžem vyčítať tomuto filmu je, že tvorci venovali prehnane veľa pozornosti drogovej závislosti a miestami to pôsobilo viac ako proti-drogová kampaň ako film o Wardovej boxerskej kariére. Aj napriek tomu ide o celkom vydarený kúsok plný emócií, postavenom na silnom príbehu, čo spolu s Wahlbergom a Amy Adams vytvára príjemnú atmosféru a dobrý filmový zážitok.(2.4.2011)

Hlava, tělo – hlava, tělo!!.... Americká variace na ,,Můj brácha má prima bráchu“. Jen tahle rodina je víc pošahaná. Životopis ,,IRISH“ M. Warda, hrdiny neočekávaného a jeho cestě vzhůru. Film o boxu nebo o závislosti na cracku? Styl vyprávění mi občas připomíná Wrestlera. Fighter je totiž taky kapku jinej sportovní film. Nejen o boxu, ale i o tom, jak dlouhá cesta může vést ke slovům ,,DÍKY BRÁCHO“. Nejlepší film od dob Rockyho?... Každopádně herecky nejzajímavější M.Wahlberg a fantastickej Ch. Bale!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Do kina chodím zásadně na filmy, který mají perfektní kameru. 2.) Myslím si, že Kambodžani jsou hloupí. 3.) Zjistím, že ne každej film ve kterým hraju hlavní roli, mě zaručí jízdenku do Hollywoodu. 4.) Vím co je ,,hruška“, ,,valterová váha“, crack, .... . 5.) Piju, jím, přemýšlím, fantazíruju a sním o zápasení! (sorry, film není pro tebe!!) PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.3.2011)