poster

Fighter

 • USA

  Fighter, The

 • SK název

  Fighter

 • SK název

  Boxer

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

 • movie
  *****

  Scén z ringu je tu minimum, ale i cca. těch 15 minut stojí za to. Poslední bitva je i přes svoji nezaujatost naprosto strhující a skoro se mi draly slzy do očí, fakt (jako hlavně díky vnitrní síle celý tý scény). Je to docela dojemný, ale ne ve smyslu smutný, ale fakt silný a naplňující. Russell se nijak zvlášť nezasekává na detailech, všechno odsípá jak má a rozhodnutí se tady dělají dost rychle. Wahlberg je bezchybný a Bale si tu dává další herecký koncert v převleku. Jděte do toho!(16.7.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Nejsilnější reakcí, kterou se ve mně Fighterovi podařilo vyvolat, je zvědavost, jestli si Bale za svoji pohublou zfetovanou vedlejší postavu bratra / trenéra toho Oscara opravdu odnese. Já bych mu jej i docela přál, protože ačkoli na mě celé toto dílko působilo jako klasický kalkul pro sbírání cen, tak právě a jenom Baleův výkon ze vší té vypočítavosti opravdu ční a dokázal mě zaujmout (což se kalkulům z posledních let nepodařilo, viz třeba Invictus a Milk). Jinak je to obyčejný příběh o tom, jak se jeden nenápadný "loser" dostane až na vrchol, přičemž jsem ale ze samotného filmu nezískal pocit, že by to právě Mickyho Warda stálo nějaké velké povšimnutíhodné úsilí. The Fighter rozhodně není špatným filmem, ale moje sympatie putují jinam. 6/10(11.1.2011)

 • Flipper
  ***

  Po vzore Wrestlera ďalšia resuscitácia, no tentokrát nie Rourka, ale pána režiséra s priamym a neskrývaným zameriavačom na Oskarka. Určite však menej podarená. Námet je v prvom rade o neťažkých chlapoch, ktorý sa dokážu pre svoje neveľké rany mlátiť v ringu aj 12 kôl. Pre diváka dosť nevídané, keďže v ťažkej váhe sa padá oveľa rýchlejšie. Preto priame uderi do nekrytej tváre vyzerajú na efekt a komicky, ale chlapci to naozaj dokážu (Micky Ward na youtube). Natočené svižne ani Rocky, ale problém je inde. Zbytočná telenovela Americkej rodiny nasiera a pateticky odkaz "nie drogám" je rozmazaný a neurčitý. Pozlievané rôzne cez seba to vytvára neurčitú hmotu, ktorá hovorí jasne: "neviem ako sa mám tváriť, ale dákeho Oskarka možno chytím."(25.2.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - O roli v tomto filmu se ucházel Michael Fassbender. (Geriel)

 • - Na oblečení Wardova (Mark Wahlberg) týmu si můžete všimnout nápisů "Mickey". Boxerovo skutečné jméno je ale Micky. (Dawid199)

 • - S filmem byli nejprve spojováni Matt Damon a Brad Pitt, a to s rolí Dicky Eklunda, kterou nakonec dostal Christian Bale. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace