Ďáblova dílna

Diablova dielňa

Counterfeiters, The

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Ty krávo - Uhři a Germáni společně vytvořili film, který mě zaujal a nenutil s despektem odfrkávat! Válečný film bez patosu, s nevšedním námětem velmi speciálních vězňů lágru a jejich práce (pro mě hodně blízké). Ach, jak se mi stýská po těch dobách, kdy jsem si tiskla měsíční kupóny MHD a padělala studentskou ISIC kartu. Ta sladká chuť zakázaného ovoce, ty strachy stažené půlky (a nahoře telátkovsky nevinný pokrfejs), když falzifikáty zkoumal revizor... S nostalgickým posmrkáváním jsem se právě rozhodla změnit zaměstnání: budu penězokaz! 74%(9.5.2011)

Co je správné? Postavit se osudu, bojovat a riskovat nesnáze či holý život a nebo zapomenout na hrdost, sklopit hlavu, pokusit se přežít a do konce života mít před očima ty, co takové štěstí neměli? Otázka, na kterou se velice těžce odpovídá a která neztratila nic ze své palčivost, i když válka dávno skončila.(19.3.2009)

Námětově výtečné, herecké tváře - charismaticky neokoukané, atmosféricky přesvědčivé, dějově však slabší až lehce epizodní. Ďáblova dílna dokáže udržet vaši pozornost také (hlavně) díky dynamické formě. 70%.(29.2.2008)

Ve spojení s druhou světovou válkou neustále slyšíme o holocaustu, ale málokdo ví, že nacisté měli spoustu dalších rozjetých operací - například padělání peněz za účelem zničení ekonomiky nepřátelských zemí. O tom je právě Die Fälscher, film, kterému chvíli trvalo, než si mě získal. Na první pohled mi nesedla kamera, obsazení a rychlý spád hned ze začátku - ale na to všechno se dá zvyknout a příběh se nakonec člověku dostane pod kůži. Především ve vypjatých emočních situacích (mladý Kolja trpící tuberkolózou...). Slabší 4*.(2.4.2014)

Hodně, hodně, opravdu hodně dobrý, silný a zajímavý film. Byl drsný, jak by se od tématu dalo očekávat. Byl také zábavný a hlavně byl napínavý. Karl Markovics se mi v hlavní roli opravdu líbil. Stejně jako Devid Striesow v roli nacistického kapitána. Zaujal mě samotný smysl celého filmu a závěrečná pointa. Mohla bych tenhle film oslavovat dobu, protože jsem byla opravdu uchvácená. Tohle všechno ale neznamená, že bych měla sílu Ďáblivu dílnu vidět v nejbližší době znova. Přesto mám radost - Oscar totiž není ve špatných rukou.(15.4.2008)