poster

Ďáblova dílna

 • německý

  Die Fälscher

 • slovenský

  Diablova dielňa

 • anglický

  Counterfeiters, The

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Ve spojení s druhou světovou válkou neustále slyšíme o holocaustu, ale málokdo ví, že nacisté měli spoustu dalších rozjetých operací - například padělání peněz za účelem zničení ekonomiky nepřátelských zemí. O tom je právě Die Fälscher, film, kterému chvíli trvalo, než si mě získal. Na první pohled mi nesedla kamera, obsazení a rychlý spád hned ze začátku - ale na to všechno se dá zvyknout a příběh se nakonec člověku dostane pod kůži. Především ve vypjatých emočních situacích (mladý Kolja trpící tuberkolózou...). Slabší 4*.(2.4.2014)

 • Boss321
  ****

  Slušný snímek, na kterém je dozajista to nejzajímavější samotná pointa. Bohužel celý film se mi zdál dost křečovitý a i když má stopáž jen 90 minut, tak jsem se místy nudil. Navíc si nejsem jistý zda Karl Markovics byla nejvhodnější volba. Dostat se námět do zručnějších rukou mohl z toho být trhák........ Tři a půl hvězdičky.(6.3.2008)

 • Djkoma
  ****

  Jediný film, který jsem v Karlových Varech na Festivalu viděl a i na malý okamžik jsem uvažoval o 5*. Pro mě velmi překvapující záležitost, u které jsem se vůbec nenudil a která ukazuje i trochu jinou taktiku boje, který se odehrává v uzavřeném prostředí nejen koncentračního tábora, ale dokonce noclehárny, dílny a jedné uličky. Nic víc z tábora nepoznáte a z války už vůbec ne. Hlavní postava hraná Karlem Markovicsem svou povahou možná nesedne každému, ale je zahraná velmi přesvědčivě a s dostatkem drzosti.(5.7.2007)

 • heyda
  ****

  Skvělý snímeček, který nám poodhaluje zase jiný kout nacismu a jeho největší předností je právě originalita. Na té se zde staví a daří se to, přičemž herecké výkony pěkne sekundují, takže pro mě osobně 4 a půl hvězdičky.(15.12.2009)

 • gogo76
  ****

  Oscarový film rakúskeho režiséra by ste nemali prehliadnuť.Pre priaznivcov vojnového žánru povinnosť,aj keď to nie je priamo vojnový film,skôr komorná dráma odohrávajúca sa v rozhraní rokov 1936 až 1945.Vyrobiť milióny falošných bankoviek,prevažne libry a doláre,a rozvrátiť tak ekonomiku nepriateľa,to bola úloha hŕstky vybraných židov,ktorý bývali v blokoch 18. a 19. v koncentráku Sachsenhausen.Pokus o sabotáž nenadchol každého zúčastneného,napriek tomu sa im viac menej úspešne darilo naťahovať čas.Jedným z nich bol Adolf Burger,rodák zo slovenska,ktorý bol zatknutý slovenským gestapom a hlinkovou gardou v Bratislave a deportovaný do Osvienčimu a potom do Sachsenhausenu.Na DVDje mu venovaný zhruba 45min. zaujímavý dokument(dabovaný!),v ktorom sa dozviete,že to bol práve on kto pomohol odhaliť jedno z najväčších tajomstiev 3.ríše.Na základe toho čo prežil napísal knihu,podľa ktorej sa natočil tento film(s miernymi úpravami).Ostatné bonusy nepochopiteľne bez tituliek.Kvalitné herecké výkony a príbeh,ktorý má aj dnes čo povedať.80%(5.2.2009)

 • - Adolf Burger, podle jehož knihy byl film natočen, byl československý typograf a vězeň č. 64401. (blackrain)

 • - S filmom súvisí aj Múzeum koncentračného tábora Sachsenhausen, ktoré navštevuje mnoho turistov a zvedavcov z celého sveta. Nachádza sa tam tiež tzv. "Dieľňa falšovateľov". (MikaelSVK)

 • - Hlavní postava tohoto filmu má stejné jméno (Salmon Sorwitsch) jako první žid, přijíždějící vlakem na samém začátku Schindlerova seznamu, který nahlásí své jméno jednomu z nacistických oficírů. (DruidKarel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace