poster

Ďáblova dílna

 • německý

  Die Fälscher

 • slovenský

  Diablova dielňa

 • anglický

  Counterfeiters, The

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Film jako takový pouze hodně nadprůměrný, ale nasazuje opravdu silným způsobem dilema, jak daleko by měl člověk zajít pro záchranu svého života, aniž by pak nemusel litovat že on přežil a ostatní ne! Ba ne, ten film je špičkový!(1.6.2008)

 • Rex Mundi
  *****

  Veľmi pôsobivý film so solídnymi hereckými výkonmi. Zameral sa na jednu tému, a aj keď by sa to niekomu mohlo zdať obmedzujúce, aj vďaka tomu je Die Fälscher taký sústredený. Cítiť to na každej minúte filmu, ktorý má pozvoľné tempo a začína koncom, no predsa je neustále napínavý.(13.6.2011)

 • flanker.27
  ****

  Mám rád, když filmy z podobného prostředí zobrazují především lidské charaktery a vztahy lidí mezi sebou. Krásná ukázka toho, že ne každý trpící je bílý světec, ale člověk s dobrými i špatnými stránkami. I když tu a tam hapruje návaznost některých scén, za prokreslení charakterů a spor dvou hlavních postav si film zaslouží velké uznání.(14.4.2008)

 • triatlet
  *****

  Základem diváckého úspěchu je silný příběh vycházející ze skutečnosti. Ani se nechce věřit, že ho filmaři nevyužili dřív. Symbolika rulety hazardéra Salmona Sorwitsche je využita i v úvodním a závěrečném zarámování příběhu do poválečného vzpomínání. Kladem je přiměřená délka, autentičnost - davové koncentráčnické scény jsou hodně působivé. Zajímavá scéna je při osvobození lágru, kdy proti sobě stojí dvě skupiny Židů. I když se navenek zdá, že Sorwitschova skupina využívala ze své pozice určitá privilegia, tak zásah nacistů (střílení při hře stoního tenisu, " rádobyhumánní ochrana" před nákazou TBC) vždy připomene, že Sorwitsch a spol. byli pouze loutkami.(21.5.2010)

 • sharky
  ****

  70% Dobře zpracované originální téma. Karl Markovics dokazuje, že má na víc, než komickýho blbečka v Komisaři Rexovi. Ale zas to není taková bomba, není v tom nic příliš atmosferického, žádná scéna, která uvízně v paměti, aby to bylo na oscara za nejlepší cizí film.(19.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace