poster

Ďáblova dílna

 • německý

  Die Fälscher

 • slovenský

  Diablova dielňa

 • anglický

  Counterfeiters, The

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Mám rád, když filmy z podobného prostředí zobrazují především lidské charaktery a vztahy lidí mezi sebou. Krásná ukázka toho, že ne každý trpící je bílý světec, ale člověk s dobrými i špatnými stránkami. I když tu a tam hapruje návaznost některých scén, za prokreslení charakterů a spor dvou hlavních postav si film zaslouží velké uznání.(14.4.2008)

 • Sašenka165
  *****

  Hodně, hodně, opravdu hodně dobrý, silný a zajímavý film. Byl drsný, jak by se od tématu dalo očekávat. Byl také zábavný a hlavně byl napínavý. Karl Markovics se mi v hlavní roli opravdu líbil. Stejně jako Devid Striesow v roli nacistického kapitána. Zaujal mě samotný smysl celého filmu a závěrečná pointa. Mohla bych tenhle film oslavovat dobu, protože jsem byla opravdu uchvácená. Tohle všechno ale neznamená, že bych měla sílu Ďáblivu dílnu vidět v nejbližší době znova. Přesto mám radost - Oscar totiž není ve špatných rukou.(15.4.2008)

 • triatlet
  *****

  Základem diváckého úspěchu je silný příběh vycházející ze skutečnosti. Ani se nechce věřit, že ho filmaři nevyužili dřív. Symbolika rulety hazardéra Salmona Sorwitsche je využita i v úvodním a závěrečném zarámování příběhu do poválečného vzpomínání. Kladem je přiměřená délka, autentičnost - davové koncentráčnické scény jsou hodně působivé. Zajímavá scéna je při osvobození lágru, kdy proti sobě stojí dvě skupiny Židů. I když se navenek zdá, že Sorwitschova skupina využívala ze své pozice určitá privilegia, tak zásah nacistů (střílení při hře stoního tenisu, " rádobyhumánní ochrana" před nákazou TBC) vždy připomene, že Sorwitsch a spol. byli pouze loutkami.(21.5.2010)

 • castor
  ***

  Německá kinematografie momentálně vládne Evropě!! Léta chránil svoji důstojnost i holý život, nyní na břehu moře vzpomíná na věci minulé. Židovský umělec a král padělatelů ruského původu jménem Salomon „Sally“ Sorowitsch si v koncentráku prožil a vytrpěl své. Stal se hlavním stavebním kamenem přísně utajované operace Bernhard, která sehrála podstatnou roli v ekonomické válce Třetí říše proti ostrovní Británii a zaoceánské velmoci. Plyn, kulka do zátylku nebo podíl na krizi bankovního trhu? Studie charakterů v mezních situací je rozehrána s impozantní grácií, německé drama ale postrádá hlubší emocionální dopad, jen si tak v poklidu plyne.. a skončí.. na významné cíle se tu tentokráte pálí slepými náboji. Zajímavé téma s nadprůměrnými hereckými výkony, nezajímavě převedeno na filmové plátno. Nepodléhám historickým pravdám a tentokrát hodnotím jako divák, který očekával chutnější sousto, takže bohužel jen silné ***.(1.5.2009)

 • Boogeyman
  ****

  Film jako takový pouze hodně nadprůměrný, ale nasazuje opravdu silným způsobem dilema, jak daleko by měl člověk zajít pro záchranu svého života, aniž by pak nemusel litovat že on přežil a ostatní ne! Ba ne, ten film je špičkový!(1.6.2008)

 • - S filmom súvisí aj Múzeum koncentračného tábora Sachsenhausen, ktoré navštevuje mnoho turistov a zvedavcov z celého sveta. Nachádza sa tam tiež tzv. "Dieľňa falšovateľov". (MikaelSVK)

 • - Adolf Burger, podle jehož knihy byl film natočen, byl československý typograf a vězeň č. 64401. (blackrain)

 • - Akcia Bernhard, nazývaná aj Operácia Bernhard, je v histórii doteraz najväčšia známa falšovateľská akcia bankoviek a dokumentov. Pôvodne bolo jej cieľom zaplaviť britskú ekonomiku falošnými bankovkami. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace