poster

Ďáblova dílna

 • německý

  Die Fälscher

 • slovenský

  Diablova dielňa

 • anglický

  Counterfeiters, The

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jamal
  ****

  Snímek mě samotného pozitivně překvapil. Je to příklad toho, že se dobrý film dokáže natočit i za relativně málo peněz. Karlovi Markovicsovi sedla role Salmona Sorwitsche skoro jako Hughovi Lauriemu Dr. House.Vžil se do ní a já mu věřil že je králem padělatelů anglické libry a amerického dolaru. Jen ten začátek, který nám prakticky prozradí co bude následovat je trošku nešťastně zvolen a taky příliš rychlý konec.(27.3.2008)

 • Rex Mundi
  *****

  Veľmi pôsobivý film so solídnymi hereckými výkonmi. Zameral sa na jednu tému, a aj keď by sa to niekomu mohlo zdať obmedzujúce, aj vďaka tomu je Die Fälscher taký sústredený. Cítiť to na každej minúte filmu, ktorý má pozvoľné tempo a začína koncom, no predsa je neustále napínavý.(13.6.2011)

 • forsberg
  ****

  Co je správné? Postavit se osudu, bojovat a riskovat nesnáze či holý život a nebo zapomenout na hrdost, sklopit hlavu, pokusit se přežít a do konce života mít před očima ty, co takové štěstí neměli? Otázka, na kterou se velice těžce odpovídá a která neztratila nic ze své palčivost, i když válka dávno skončila.(19.3.2009)

 • Radek99
  *****

  Natočit silný film z období holocaustu je poněkud obtížný úkol, natočeno už bylo mnohé a daná tématika je dosti delikátní. Stefanu Ruzowitzkymu se to ovšem podařilo bezezbytku. Nesklouzl k laciným efektům, zbytečně se nesnažil v divákovi zvednout vlnu emocí...a měl velké štěstí - adaptoval opravdu silný scénář... Ten dějový oblouk jde skutečně proti obvyklým postupům daného žánru (Schindlerův seznam atd.) a navíc si vzácně vybírá ta etická témata, která mají hlubší a nadčasovější platnost - pochyby o vlastní vině, o tom, zda mé přežití není vykoupeno jiným životem... Dokonce se odváží ptát na okolnosti toho, jestli se dal holocaust přežít z nějakého konkrétního důvodu - a tak, jako v Pianistovi se zdá, že velký umělecký talent je tím nejlepším příslibem (nechce se mi psát zárukou) přežít mezní okamžiky civilizačního chaosu... Silný film. Podobné filmy: Pianista, Schindlerův seznam, Sophiina volba, Poslední vlak(13.12.2008)

 • heyda
  ****

  Skvělý snímeček, který nám poodhaluje zase jiný kout nacismu a jeho největší předností je právě originalita. Na té se zde staví a daří se to, přičemž herecké výkony pěkne sekundují, takže pro mě osobně 4 a půl hvězdičky.(15.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace